Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »

Bevallom egy kicsit kétkedve olvastam,- több topicban is,- a hangfalak alá helyezett tűskék jótékony hatásáról. De mégis rászántam magam, és ma vettem a front hangfalaim alá. Felszereltem, bekapcsoltam az erősítőt, betettem az első lemezt a lejátszóba, na akkor haljuk!!!! Hát mit mondjak. Lesett az állam. Olyan elképesztő külömbséget hallottam, amiről nem is álmodtam. Az amúgy is türhető hangfalaim, még sokkal szebben szólaltak meg. Nálam még a kábelcsere sem hozott ilyen változást. És a hangzásbeli külömbséget még a szüleim is(akiket nem különösebben érdekel a jó minőségü hangzás)rögtön észrevették! Most újra lesz min örömködnöm egy darabig. Szóval a tüskéket mindenkinek csak ajánlani tudom.

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »

az utolsó darabot kell kérni, szt kész
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


http://www.magnatshop.hu/bolt.phtml?id=315 
ez sztetek mennyire jo vetel?

Nagyon jó! Csak már elfogyott sajnos, ezt az AXS szériát már nem gyártja a Dali. Pesten csak a MM-ban fogsz kapni, kb ennyire jön ki , de ott is már csak az árkádban van, és kb 2 db. Ha meg akarod venni siess
Ajánlani nagyon tudom , mint látod az aláírásomban, nekem is ez a szett van és teljesen meg vagyok vele elégedve.
 
Én is náluk vettem - magnatshop - az utolsó szettet hoztam el, rendesek voltak. Csak darabokban árulták, ott kiszámolták és úgy - rendes áron ahogy tavaly láttam - 229e-re jött ki.. na mondtam akkor sajnálom, de mondták hogy mivel ez az utolsó és szett akció volt egye fene vihetem olcsón
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
mess
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.11.13., szomb. 15:55
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mess »


http://www.magnatshop.hu/bolt.phtml?id=315
 
ez sztetek mennyire jo vetel?

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Nekem is Dali szettem van és meg vagyok vele elégedve. Még kell vennem hozzá egy sub-ot, ami lehet hogy az AW8 lesz, úgyis illeszkedik a rendszerbe, meg úgyis előre sugárzós. Bár még semmit sem hallgatam meg!
Én is nézegettem , az ára is kedvező, de 60 Watt RMS , 20cm-es membrán.. De ami az igazság, még nem hallottam szólni, érdekelne milyen.
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
G.I.JOE
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2003.07.16., szer. 18:18
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE »

Nekem is Dali szettem van és meg vagyok vele elégedve. Még kell vennem hozzá egy sub-ot, ami lehet hogy az AW8 lesz, úgyis illeszkedik a rendszerbe, meg úgyis előre sugárzós. Bár még semmit sem hallgatam meg!
Erősítő: Yamaha RXV-440RDS; kábel: NeoTech KS-1032M; front: Dali Blue 5005 Jubi; center: Dali C-1000 Jubi; rear: Dali R-1000; TV: Samsung WS32Z068P; VCR: Samsung SV-661GX; DVD - Airis L103E.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Csak kíváncsiságképp, a többi márkából melyik szériákat tesztelték?
JBL SCS 178 szatelit + JBL SCS 178 center + JBL SCS 178 szub

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Persze, nem azért írtam hogy "húúaztaezalegjobb" , csak megemlítés végett. De ami a lényeg nekem nagyon tetszik, és végre egy olyan hangfal amit anno hallottam, tetszett, de elborzasztott az ára - és végül rendkívül kedvezően hozzájutottam.
 
Már tényleg csak erősítő + sub kell és kész a mozim. Lehet utalni nekem ajándékképpen, szombaton lesz a születésnapom

Mondjuk azért érzem én benne az örömödet. Én is hasonlóképpen vagyok. A szülinapodhoz pedig gratula!!!!!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Mély megnyugvással olvastam a mostani sztereó&sound magazin tesztjét amiben jbl, celestion, yamaha.. etc szettek közül a Dali AXS szett jött ki győztesen minden téren.
Habár nekem is ez a szettem van(mint ahogy erről egy másik topicban már beszélgettünk is) és nekem is nagyon tetszik, azért ezekkel a tesztek nagyon szubjektívek. Hiszen a tesztelő fülét ki tesztelte? A legjobb tesztet a saját érzékeid nyújtják. Ezzel nem akarom kisebbíteni a Dali teljesítményét ,hiszen szerintem is egy kitűnő hangfal.
Szerintem!!!!

Persze, nem azért írtam hogy "húúaztaezalegjobb" , csak megemlítés végett. De ami a lényeg nekem nagyon tetszik, és végre egy olyan hangfal amit anno hallottam, tetszett, de elborzasztott az ára - és végül rendkívül kedvezően hozzájutottam.
 
Már tényleg csak erősítő + sub kell és kész a mozim. Lehet utalni nekem ajándékképpen, szombaton lesz a születésnapom
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Csak kíváncsiságképp, a többi márkából melyik szériákat tesztelték?
Megnézem majd neked pontosan, csak a könyvtárban böngészgettem és ott akadt meg rajta a szemem.
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Mély megnyugvással olvastam a mostani sztereó&sound magazin tesztjét amiben jbl, celestion, yamaha.. etc szettek közül a Dali AXS szett jött ki győztesen minden téren.
Habár nekem is ez a szettem van(mint ahogy erről egy másik topicban már beszélgettünk is) és nekem is nagyon tetszik, azért ezekkel a tesztek nagyon szubjektívek. Hiszen a tesztelő fülét ki tesztelte? A legjobb tesztet a saját érzékeid nyújtják. Ezzel nem akarom kisebbíteni a Dali teljesítményét ,hiszen szerintem is egy kitűnő hangfal.
Szerintem!!!!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ssin »

Csak kíváncsiságképp, a többi márkából melyik szériákat tesztelték?
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »

Mély megnyugvással olvastam a mostani sztereó&sound magazin tesztjét amiben jbl, celestion, yamaha.. etc szettek közül a Dali AXS szett jött ki győztesen minden téren. El lehet olvasni, van minden , a "kinyit a tér"-től kezdve a "gyönyörű tiszta" hangzásig Nem vagyok dali forgalmazó, csak tényleg mindenkinek ajánlani tudom ezt a márkát, itthon sajnos tényleg elég ismeretlen - ezért fikázzák többen is látatlanul (ugye? ) , de rosszul teszik, mert ár/teljesítmény kategórián felül, megnyeri a minőségi kategóriát is szerintem.
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....A dínó dobozára ez van ráírva: Danes don't Lie (a dánok nem hazudnak).
....

Off
Érdekes, hogy a Jamo-k ezt nem írják rá
gordon314.fw.hu

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Sziasztok!
 
Éppen most kínálok a bolhán Dali Suite 1.5 hangfalakat
Előzőleg Dali Blue 5005-asom volt, ezt váltotta a Suite, de aztán jött a Dyno, és megfertőzött.
Az AXS szériát nem ismerem, biztos az is jól bazsevál
A Dali kínálata igen széles, de sajnos széphazánkban ismeretlen a neve. Amiről kissé a forgalmazó is tehet. Egyébként Evidence 370-esre akartam váltani (ami papíron egyenrangúnak tűnik a Dyno A52-vel, de sajnos nem tudtam kikönyörögni az importőrnél, hogy ugyan importáljon már egyet nekem. Így hát maradt a dínó. Azért remélem, hogy egyszer meghallgathatok egy felsőkategóriás Dalit (például a Helicont), mert valahogy beleszerettem a márkába. Biztos nőnemű.
 
A dínó dobozára ez van ráírva: Danes don't Lie (a dánok nem hazudnak).
A Dali sem hazudik (csak a marketing béna)

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Nekem Dali AXS szettem van: Front - AXS 5000
Surround - AXS 1000
Center - AXS Center
 

 

 

TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Úgy gondoltam nyitok egy topicot ennek a hangfalcsaládnak. Nekem is dalik muzsikálnak otthon, egy AXS szett és nagyon meg vagyok velük elégedve.
Ide lehet bekarcolni az összes dali hangfalakkal kapcsolatos akármiket, ki mivel hajta őket , van-e , nincs-e , jajhaggyálmárkellafenénekdali.. stb.
Egyébként egy dán hangfalgyártó a dali, Én régebben csak a drága-drága kategóriában találkoztam a hangfalaikkal, de csináltak pár elérhető árú szettet is szerencsére.
 
Hivatalos honlap: Dali
 

TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Karády »


Ármány és cselszövevény!
 
Valaki megvette helyettem a Dali szettet
Más alternatíva után kell nézzek.
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Karády »


Nekem Dali Blue szettem van (5005, r1000, c1000) és tökéletesen meg vagyok velük elégedve. (Hip-hop, RnB, pop, film). Professzionális hangváltó és belső kábelezés, kettős kábelezhetőség. Még nincs mélynyomóm (és az biztos sokat fog dobni rajta), de így is megmozgatja néha az ablakot.
Kösz a reflektálást!
 
Amit én néztem ki butább a tiednél, de még így is jobb lehet, mint az alap konfig ezek szerint. A héten dől el, hogy sikerül- e "megkancafüléznem" a dolgot.
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Mi a helyzet? Mi történt a diamondjaiddal?
semmi, nagyon meg vagyok elégedve velük!
(de az a régi, idézett beírás pont az előtt született pár héttel, h végül Kecskeméten, a Mekkában meghallgattam és megvettem volna egy 8.4, 8C, 8.2 összeállítást...)

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Freemil »


sajnos a szegedi mm-ban egyaltalan nem lattam kef-t. allvanyosnal jobban szeretnek allo hangszorot, tehat akkor mar inkabb q3. ez ugyan joval dragabb a dali-nal, de meg ki tudnam csongetni - am mivel a center is 100 rugo, igy mar sajnos valszeg megis lotavolon kivul van.
Viszont ha tetszik a Q és megtudod venni az egész szettet egyben akkor jelentősen olcsóbban tudod megvenni szettárban. pl a Netdeponál. Kérj tőlük árajánlatot.
pl nekem 450 volt a Q7Q1Q9c a 520 helyett.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


sajnos a szegedi mm-ban egyaltalan nem lattam kef-t. allvanyosnal jobban szeretnek allo hangszorot, tehat akkor mar inkabb q3. ez ugyan joval dragabb a dali-nal, de meg ki tudnam csongetni - am mivel a center is 100 rugo, igy mar sajnos valszeg megis lotavolon kivul van.
Ha a Q árban sok, próbáldd ki a Kef Codát. Vagy ott van még a Phonar Volume2. ez 120 és a centere se 100 mint a Qnak, hanem olyan 50-60. állítólag nagyon fekszenek neki azok a zenék amiket hallgatsz. s ugyan abszolút nem ismerem, de nem hagynám ki a meghallgatásról a Polkaudio R30,R50-et sem. Ha pesti vagy keresd fel az Oktogon Audiót, azok árulnak phonart is, meg polkot is így egyszerre lecsekkelheted őket. ha szerencséd van, még talán Wharfedale Pacific Evokat is találhatsz amit szintén nem hagynék ki. legalábbis a 20as modellt (kb. 120e), mert az EVO 30-40 árából már mást vennék. és a center ehhez is olyan 60k.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


sajnos a szegedi mm-ban egyaltalan nem lattam kef-t. allvanyosnal jobban szeretnek allo hangszorot, tehat akkor mar inkabb q3. ez ugyan joval dragabb a dali-nal, de meg ki tudnam csongetni - am mivel a center is 100 rugo, igy mar sajnos valszeg megis lotavolon kivul van.
Mi a helyzet? Mi történt a diamondjaiddal?

Avatar
G.I.JOE
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2003.07.16., szer. 18:18
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE »

Nekem Dali Blue szettem van (5005, r1000, c1000) és tökéletesen meg vagyok velük elégedve. (Hip-hop, RnB, pop, film). Professzionális hangváltó és belső kábelezés, kettős kábelezhetőség. Még nincs mélynyomóm (és az biztos sokat fog dobni rajta), de így is megmozgatja néha az ablakot.
Erősítő: Yamaha RXV-440RDS; kábel: NeoTech KS-1032M; front: Dali Blue 5005 Jubi; center: Dali C-1000 Jubi; rear: Dali R-1000; TV: Samsung WS32Z068P; VCR: Samsung SV-661GX; DVD - Airis L103E.

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Karády »


Szerbusztok!
 
Láttam a MM-ben Dali szettet (két álló front, két sourrond, egy center). Az ára 70ezer környékén mozog. Az AXS szériára hasonlít a weblapjuk tanusága szerint. Ez a normál ára ennek, vagy valamit elnéztem? Illetve a szokásos kérdés: jól szólnak, megéri-e stb. Erre használnám 50-50% zene-mozi. Zene: rock, komoly, kevés elektronikus. Az alant feltüntetett konfigurációhoz lenne.
 
Köszönöm az esetleges válaszokat!
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”