Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Írható Cd-k

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Doki »


múltkor szívtam tdk d-view-val.3 db-ból 3 db- rossz lett.audió anyag volt.ugyanezt késo"bb megismételtem más márkájú cd-vel, láss csodát , kutya baja.elötte soha nem volt baj semmilyen lemezzel és azóta sem....
valószínüleg egy hibás széria volt.

A d-view nem kifejezetten jó audio CD-nek, ezt már én is tapasztaltam.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
WiZARD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: WiZARD »


én már csak full fekete cd-t használok audio cd íráshoz (Memorex)
 
hogy mennyrie lesz tartós arról pár év múlva tudok nyilatkozni

házimozi:
projector: Samsung SP-A600 vászon: Bydium 96" oldalfeszített erősítő: harman/kardon AVR360 center: B&W LCR-600 S3 (van den Hul CS-122) front: B&W 603 S2 (van den Hul CS-122) surround: Focal Sib-XL sub: B&W ASW-600 (Neotech KHS-441SM)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Találtam egy ilyen címet:
 
http://www.fl-electronic.de/live_connec ... uning.html
 
Benne van a festés is.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
piskóta
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2003.03.31., hétf. 08:05
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: piskóta »


Ez a cs festés érdekes dolog.
Viszont mi meg vettünk próba képpen még régebben Samsung márkájú, tök fekete anyagú írható cd-t. Egyet megírtunk belőle és jó lett, nincs semmi baja. Lehet, hogy ezért fekete az anyaga?

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cosmo »


filcet vegyél.én tegnap elfelejtettem.ma már megpróbálom.
Jó hogy mondod!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GTomi »


A hétvégén megpróbálom kipróbálni ez a filces dolgot, mert nagyon kiváncsi vagyok az erdményre.
filcet vegyél.én tegnap elfelejtettem.ma már megpróbálom.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cosmo »

A hétvégén megpróbálom kipróbálni ez a filces dolgot, mert nagyon kiváncsi vagyok az erdményre.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GTomi »


múltkor szívtam tdk d-view-val.
3 db-ból 3 db- rossz lett.audió anyag volt.ugyanezt késo"bb megismételtem más márkájú cd-vel, láss csodát , kutya baja.elötte soha nem volt baj semmilyen lemezzel és azóta sem....
valószínüleg egy hibás széria volt.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Van egy eladó egytálcás csúcs Philips asztali CD-íróm, bővebben az Adás, vétel, csere fórumban olvashattok róla. Íráson kívül különálló futóműként, külső D/A vagy A/D konverterként vagy mintavételezési frekvencia konverterként is funkcionál.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: gemini »

nekem a lgtöbb lemezem verbatim vagy TDK. Emellett persze megtalálható néhány Kodak, Memorex stb., viszont a 7 db Philipsből 6 elszállt és nem lehet szinte semmit visszaolvasni róla. Ami érdekes, hogy mind a hat adatlemez, és az egyetlen ami működik azon audio van.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Persze a belső éleken is. És igen és igen.Gyáriakat is és az írott oldalán.
 
Csak audio CD-ket festettem így le. Szerintem DVD-k (SACD, DVD-Audio) esetén a fejlettebb hibajavítás miatt amúgy sem lenne különbség, de ha valaki akarja, akkor próbálja ki. Mondjuk ha lesz a kezemben olyan dvd lemez, amit nem, vagy rosszul olvasna a lejátszóm, akkor az élét lehet, hogy lekenném egy perc alatt. Egy próbát megérhet a dolog.

Köszi, ezt kipróbálom.
 
Egyet még elárulhatnál: permanent vagy non-permanent filcet használsz, vagy valamilyen más fekete festéket?

Permanens alkohol bázisut, hogy ahogy írtam javítani lehessen nagytisztaságú alkohollal és egy fülpiszkával (gyógyszertárban beszerezhető mind a kettő). A filctollat egyébként 180 Ft-ért vettem, ami a lényege, hogy viszonylag széles és vágott végű legyen.
gordon314.fw.hu

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: hpx »


Olyanról már tényleg hallottam, hogy az írott CD-ktől hamarabb megy tönkre az olvasó fej. Az indok valami ilyesmi lehet: egy írott CD fényvisszaverése más/rosszabb, mint egy gyári CD-nek, így tovább tart a lézer fókuszálása, így több áramot vesz fel a fej, azaz hamarabb elhasználódik a fej. De az egy évet akkor is túl gyorsnak találom.

Ez a tema komolyan erdekelne, hogy ne vagjak pl. tonkre egy regebbi tipusu CD lejatszot, aminek keszitesekor meg nem is gondoltak irhato CDk-re. Van-e valakinek tapasztalata is ezen a teren ?

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Az én általam preferált CD márkák a TDK és Philips voltak. Ha ilyen nem volt akkor amit éppen találtam, de mindig márkásat választottam és nem bántam meg. (Sony, Kodak, Verbatim)
Mindegyik CD-m működik, bár mostanában nincsenek használatban, mert nagy részüket átírtam DVD-re, szelektálva a rajta lévő cuccokat.
 
A filctollas trükkön nagyon meglepődtem. Mindig tanul valamit az ember.
Elkúrtuk

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Persze a belső éleken is. És igen és igen.Gyáriakat is és az írott oldalán.
 
Csak audio CD-ket festettem így le. Szerintem DVD-k (SACD, DVD-Audio) esetén a fejlettebb hibajavítás miatt amúgy sem lenne különbség, de ha valaki akarja, akkor próbálja ki. Mondjuk ha lesz a kezemben olyan dvd lemez, amit nem, vagy rosszul olvasna a lejátszóm, akkor az élét lehet, hogy lekenném egy perc alatt. Egy próbát megérhet a dolog.

Köszi, ezt kipróbálom.
 
Egyet még elárulhatnál: permanent vagy non-permanent filcet használsz, vagy valamilyen más fekete festéket?

Permanenetet használj. Arra vigyázz, hogy hibajavításhoz ne használj körömlakk lemosót, mivel ezek között vannak olyanok, amelek szétmarják a lemez felületét. A legjobb a tiszta szesz.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Persze a belső éleken is. És igen és igen.Gyáriakat is és az írott oldalán.
 
Csak audio CD-ket festettem így le. Szerintem DVD-k (SACD, DVD-Audio) esetén a fejlettebb hibajavítás miatt amúgy sem lenne különbség, de ha valaki akarja, akkor próbálja ki. Mondjuk ha lesz a kezemben olyan dvd lemez, amit nem, vagy rosszul olvasna a lejátszóm, akkor az élét lehet, hogy lekenném egy perc alatt. Egy próbát megérhet a dolog.

Köszi, ezt kipróbálom.
 
Egyet még elárulhatnál: permanent vagy non-permanent filcet használsz, vagy valamilyen más fekete festéket?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Persze a belső éleken is. És igen és igen.
Gyáriakat is és az írott oldalán.
 
Csak audio CD-ket festettem így le. Szerintem DVD-k (SACD, DVD-Audio) esetén a fejlettebb hibajavítás miatt amúgy sem lenne különbség, de ha valaki akarja, akkor próbálja ki. Mondjuk ha lesz a kezemben olyan dvd lemez, amit nem, vagy rosszul olvasna a lejátszóm, akkor az élét lehet, hogy lekenném egy perc alatt. Egy próbát megérhet a dolog.

gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Gordon, ez engem is érdekelne. Fel tudnál tenni egy képet egy ilyen manipulált CD-ről, csakhogy legyen róla fogalmam, hogy mit is kell pontosan befesteni?A gyári lemezeidet is fested vagy csak az írottakat?
 
Ja és még egy kérdés: ha jól értem akkor az írott oldalát kell festeni. Vagy a másikat?

Minden kívánságod így teljesüljön!
 
Szóval szerintem a legfontosabb a CD éleinek befestése

gordon314.fw.hu

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Verbatim az DVD-ben is azt használom. Meg Fuji, és esetleg TDK, de CD-ben már nem annyira TDK.
Memorex cd-t írtam vagy 600 db-ot, nekem egyikkel sem volt semmi bajom, a legrégebbi, úgy 3 éves lehet. Kellemes az ára is.(most épp, ha megjön, 43ft/db)
 
A barátom régi autós CD játszója csak azokat a lemezeket játszotta le, amelyeknek elég sötét volt a felülete alul. Az ezüstök állandóan megugrottak, függetlenül az úthibáktól..

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A CD festés valóban működik, de csodát senki ne várjon tőle, egy szar felvételen ez sem segít. Kell hozzá fül is, meg persze normális rendszer.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Javaslom mindenkiek, hogy próbálja ki. Kockázat nincs, ha van otthon fülpucoló és egy kis alkohol, arra az esetre, ha megcsúszna az ember keze.

Gordon, ez engem is érdekelne. Fel tudnál tenni egy képet egy ilyen manipulált CD-ről, csakhogy legyen róla fogalmam, hogy mit is kell pontosan befesteni?
A gyári lemezeidet is fested vagy csak az írottakat?
 
Ja és még egy kérdés: ha jól értem akkor az írott oldalát kell festeni. Vagy a másikat?

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Erről a fekete CD dologról nemrég volt cikk a Sztereo Sound & Visionban, asszem az októberi számban. Ott is a fekete CD-ket "jobb hangúaknak" találták.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Abban van-e valami, hogy a fekete ajlu CD-R-t jobban szeret(het)ik a CD lejatszok ? ....

Igen van!
Sőt a multkor járt nálam 21th barátunk és teszteltetett. Kérdezte, hogy hallok-e különbséget a két felvétel között. No persze hallottam. A trükk az volt, hogy a szebben szóló külső és belső éle valamint a közepe, ahol nincs adat, fekete alkoholos filccel le volt festve.
Kipróbáltam jó pár lemezemmel és működött a dolog. Azóta az összes lemezemet "lefilcoltam".
Elméletileg azért javít a hangzáson, mert a lézer a CD műanyag anyagában, mint egy prizmán szóródik, ha nincs fekete rész, ahol elnyelődne, akkor interferál ez a kiolvasni kívánt visszaverődő lézerfénnyel.
 
A hangzásban egyébként a kiugró bántó magasak, az énekesnők S-jeinek, SZ-jeinek bántó sziszegése tűnt el. Az énekhang lágyabb, természetesebb, kiegyenlítettebb lett, a hangszerek lecsengése részletezetebb.
 
 
Javaslom mindenkiek, hogy próbálja ki. Kockázat nincs, ha van otthon fülpucoló és egy kis alkohol, arra az esetre, ha megcsúszna az ember keze.
 
Mellékhatás, hogy az embert élettársa esetleg bolondnak nézi
gordon314.fw.hu

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Abban van-e valami, hogy a fekete ajlu CD-R-t jobban szeret(het)ik a CD lejatszok ?  
Aztan olyan kerdesem is van, hogy pl. autoban lattam mar olyan CD lejatszot, amire NAGYBETUKKEL volt irva, hogy irott CD-ket tilos bele tenni. (Ugyanezen CD lejatszot cserelni kellett 1 ev mulva... persze volt bene irott CD). Netan megbolondul az olvasofej, v. csak kepzelodok es sima atveres ez a nagybetus szoveg ?

Szerintem az ezüst színűt szeretik jobban.
 
Olyanról már tényleg hallottam, hogy az írott CD-ktől hamarabb megy tönkre az olvasó fej.
Az indok valami ilyesmi lehet: egy írott CD fényvisszaverése más/rosszabb, mint egy gyári CD-nek, így tovább tart a lézer fókuszálása, így több áramot vesz fel a fej, azaz hamarabb elhasználódik a fej. De az egy évet akkor is túl gyorsnak találom.

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: hpx »


Abban van-e valami, hogy a fekete ajlu CD-R-t jobban szeret(het)ik a CD lejatszok ?
 
Aztan olyan kerdesem is van, hogy pl. autoban lattam mar olyan CD lejatszot, amire NAGYBETUKKEL volt irva, hogy irott CD-ket tilos bele tenni. (Ugyanezen CD lejatszot cserelni kellett 1 ev mulva... persze volt bene irott CD). Netan megbolondul az olvasofej, v. csak kepzelodok es sima atveres ez a nagybetus szoveg ?

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


nem találtam olyan topicot, ahol feltehetném ezt a kérdést.ha igen természetesen kérem törölni , vagy jelezni, hogy hol kérdezzem. 
létezik a verbatim data life plusz cd. ismero"söm ezerrel esküszik rá, hogy az bezzeg "megtartja"
a felírt az információkat, zenéket.mindezt csak azért, mert múltkor elszállt - gondolom 1db selejtes lemez miatt - egy felírt programja.( tehátnem rendszeres a dolog)
tudomásom szerint a tdk az ezüst alapú írható cd-ire 50 év garanciát ad.(már csak meg kell érni )
szerintetek, akkor most parasztvakítás ez a data life pluszos dolog, vagy sem.

Konkrétan ezt a data life plus-t nem ismerem, de szerintem nem is lényeges.
 
Ma már fillérekért lehet kapni írható cd-ket, és nem hiszem, hogy normál otthoni felhasználás esetén valaki annyira sok dolgot archiváljon, hogy a nagy darabszám miatt ne érje meg 50-100 Ft-al (lehet, hogy árban még ennyi sincs a különbség!) többet kiadni egy jobb minőségű lemezért és ne a gagyi minél olcsóbbat venni.
 
Én csak TDK, Verbatim és Fuji lemezekre irok, legyen az adat, audio, vagy bármi...
 
Én azt mondom, hogy mivel a cd írás elég kiforrott, és stabilan működő technológia már évek óta, ha jobb minőségű lemezekre, jól meg van írva valami, egy normális minőségű íróval, akkor az sok év múlva is rendesen müxik, és nincs vele gond.
 
Lehet kitalálni ilyen-olyan hangzatos neveket, minden termékre, de SZERINTEM ezek csak jól hangzó marketingfogások, egyszóval: parasztvakítás!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”