Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Köszi, hétfőn este megyek is fülelni. 
A Transportereddel anno próbáltál Genelec-et hajtani? Nekem ez lenne a tervem.... 

 
Nem, de biztosan mondom, tökéletes párosítás! 
 
Esetleg Töki fórumtárshoz bejelentkezhetsz, úgy tudom megvannak még a 8040-esei, és igen jó körítéssel, és körülmények között meghallgathatnád!

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Köszi, hétfőn este megyek is fülelni. 
A Transportereddel anno próbáltál Genelec-et hajtani? Nekem ez lenne a tervem.... 

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Sziasztok!
Lenne közöttünk egy olyan kedves Genelec tulajdonos akihez felmehetnék egy nagyon gyors, pár számos meghallgatásra? 8040, 8020/8030 + sub (7050) lenne érdekes leginkább, de a hangzás miatt szívesen mást is megfülelek. 
Köszönöm,
Hicks

 
A hitspace-ben van mindegyik, talán csak 50-es nincs. Ott meghallgathatod őket!

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Sziasztok!
Lenne közöttünk egy olyan kedves Genelec tulajdonos akihez felmehetnék egy nagyon gyors, pár számos meghallgatásra? 8040, 8020/8030 + sub (7050) lenne érdekes leginkább, de a hangzás miatt szívesen mást is megfülelek. 
Köszönöm,
Hicks
 

Vendég

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lefelé bővül a 8000-es Genelec széria, itt a 8010:
 
http://www.youtube.com/watch?v=RZFizVSuwNU

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Most egy kis 6010-es Genelec van nálam szervizen. Ez is olyan mint a többi, csak kisebb. A legkisebb!  






Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Érkeznek az új monitorok végre nem csak az alsó 80-as sorozatban, hanem az általam kedvelt középkategóriában is. A pár héttel ezelőtti AES (Hangmérnökök Szövetsége) konferencián New Yorkban már be is mutatták őket. Önbeállító szoftver, DSP, digitális bemenet, stb.
 
Genelec showed off its relatively new near-field M Series, then turned attention to the 1237A and 1238A monitors, which offer a new “smart” design, adding DSP and AutoCal technology to the 1237 and 1238 mid-field monitors.
 


Avatar
Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2010.06.27., vas. 17:58
Értékelés: 86

Genelec

Hozzászólás Szerző: Markoo »


Érdekes amit írsz a hangerőről, a legtöbb szobában a hangerő a béka segge alatt volt, volt olyan hely ahol alig lehetett hallani a hangfalakat a beszélgető emberektől. A Genelec szobában ehhez képest jól be volt lőve a rendszer és hangerő is volt. Amikor limitálásig ki van tolva a hangerő a 8050-en az már rettentően hangos, de egy jó rendszeren nem bántja a füledet, és még tolnád feljebb. Ilyesmi a 8050 is, de még ilyenebb a Focal SM9 például. Konkrétan már limitál a cucc, de te még simán adnád neki a hangerőt.
 
Ezt én is meg tudom erősíteni, jó volt a hangerő jó volt a Genelec hangja sőt amikor ott jártunk  a zenék is jók voltak nem csak egy hangszer énekessel stb. Egyébként a néhány jó hangból ez volt az egyik ami tetszett, különösen felüdülés volt az Audio Note szobája után .
AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem torzított egyáltalán! Azzal nem volt baj...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »


Nem tudom, ki volt a kiállító. Beültünk és hallgattunk csomó muzsikából 60-80 mp-et, majd új zene. Ami viszont 6-7 részlet alatt nem nagyon változott. (Egy barátomnak szerettem volna megmutatni a Genelec-et, mert még nem hallott soha) Kérdeztem a sráctól, hogy van-e esetleg valami olyan zene, amiben zenekar is játszik, nem csak 1 gitár (Ha még Satriani lett volna ), vagy 1 bőgő, vagy 1 női hang van. Mondom valami, akármi, rockos, esetleg, akár Dire straits vagy bármi. Válasz: Nem ilyen nincs, mondom köszi. Na akkor elkezdett valami több hangszerrel feljátszott játszott számot választani, majd elérkeztünk egy dobszóló?!-hoz. Azt megküldte rendesen. A hangfalon a led párszor narancssárgára változott, de nem torzított. A hangerő ehhez képest számomra elmaradt a várttól (az egyik legkisebb szobában volt felállítva). Picit szerencsétlenül jött ki a dolog, a zenék alapján nagyon tolakodóan szólt a magas... Mindegy. Szerencsére hallottam már 8050-et szólni, így tudom milyen. A barátomat meg elviszem valahová, ahol meg tudjuk hallgatni rendesen is.
 
Érdekes amit írsz a hangerőről, a legtöbb szobában a hangerő a béka segge alatt volt, volt olyan hely ahol alig lehetett hallani a hangfalakat a beszélgető emberektől. A Genelec szobában ehhez képest jól be volt lőve a rendszer és hangerő is volt. Amikor limitálásig ki van tolva a hangerő a 8050-en az már rettentően hangos, de egy jó rendszeren nem bántja a füledet, és még tolnád feljebb. Ilyesmi a 8050 is, de még ilyenebb a Focal SM9 például. Konkrétan már limitál a cucc, de te még simán adnád neki a hangerőt.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Bővebben?
Nem tudom, ki volt a kiállító. Beültünk és hallgattunk csomó muzsikából 60-80 mp-et, majd új zene. Ami viszont 6-7 részlet alatt nem nagyon változott. (Egy barátomnak szerettem volna megmutatni a Genelec-et, mert még nem hallott soha) Kérdeztem a sráctól, hogy van-e esetleg valami olyan zene, amiben zenekar is játszik, nem csak 1 gitár (Ha még Satriani lett volna ), vagy 1 bőgő, vagy 1 női hang van. Mondom valami, akármi, rockos, esetleg, akár Dire straits vagy bármi. Válasz: Nem ilyen nincs, mondom köszi. Na akkor elkezdett valami több hangszerrel feljátszott játszott számot választani, majd elérkeztünk egy dobszóló?!-hoz. Azt megküldte rendesen. A hangfalon a led párszor narancssárgára változott, de nem torzított. A hangerő ehhez képest számomra elmaradt a várttól (az egyik legkisebb szobában volt felállítva). Picit szerencsétlenül jött ki a dolog, a zenék alapján nagyon tolakodóan szólt a magas... Mindegy. Szerencsére hallottam már 8050-et szólni, így tudom milyen. A barátomat meg elviszem valahová, ahol meg tudjuk hallgatni rendesen is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Bővebben?
 

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ma hallottam 8050-est a kiállításon. Leszabályzás közeli állapotig hajtották. érdekes volt...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Genelec

Hozzászólás Szerző: GeriB »


STK cserén volt nálam egy 8050-es, gondoltam csinálok róla pár belső fotót.
 
Elnézve a 8050a belsejét elég minimális dolgom lesz a 8040a hangfalaim tuningolása esetében. Meg vagyok nyugodva, hogy jó kis hangfalaim vannak.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


STK cserén volt nálam egy 8050-es, gondoltam csinálok róla pár belső fotót.







Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Csak a 1037-est hallottam, de az nem szólt rosszul
Nem is szokott...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


A 1037-es be volt építve. A közeltérinek berakott 8050 volt elfektetve...
Csak a 1037-est hallottam, de az nem szólt rosszul
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ma voltam egy stúdióban, ahol Genelec volt beszerelve lehallgatónak, a közeltéri is az volt. Érdekes módon fektetve volt elhelyezve, ez normális?
Attól függ melyiknél. A 8000-es sorozatnál kényszermegoldásként használható, de nem tesz jót a hangképnek...
 
De a nagyobb midfield és main monitoroknál...pl 1038, ott a középmagas egység 90 fokkal elfordítható, így magát a dobozt fektethetjük és állíthatjuk is.
 

 


Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ma voltam egy stúdióban, ahol Genelec volt beszerelve lehallgatónak, a közeltéri is az volt. Érdekes módon fektetve volt elhelyezve, ez normális?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
barnaby
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 16:03
Értékelés: -6

Genelec

Hozzászólás Szerző: barnaby »


A 8050 mellé teljesen felesleges bármilyen SUB is. Olyan mélytartománya van, hogy akár 40 nm-en is tökéletesen elzenél magában.
Tudom, hallgattam az összes szériát felfelé is, de főleg zeneszerkesztésnél nekem sub nélkül elfogynak a mélyek... , illetve pontosítok, kicsit erőlködni hallom bizonyos hangerő fölött...
Mondjuk elektronikus zene írásánál kell csak, mert a lábdob és basszus solo-nal, jót tesz, ha sub is van a top-ok alatt
Egyébként finom kis cucc!!!

Nappali:
Genelec 8050 + Genelec 7070

Studio:
Genelec 8040A + Genelec 7060B,
Pioneer CDJ 2000 Nexus + DJM600,
Technics 1210MK II
 

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Jó lett a video...
 
én is gondolkodom egy 50-esen, de még nem tudom, hogy a 8040+7060 mellé vegyem... vagy azok helyett egy 7070-essel...

A 8050 mellé teljesen felesleges bármilyen SUB is. Olyan mélytartománya van, hogy akár 40 nm-en is tökéletesen elzenél magában.

Avatar
barnaby
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 16:03
Értékelés: -6

Genelec

Hozzászólás Szerző: barnaby »


És az én hangfalam 
Jó lett a video...
 
én is gondolkodom egy 50-esen, de még nem tudom, hogy a 8040+7060 mellé vegyem... vagy azok helyett egy 7070-essel...

Nappali:
Genelec 8050 + Genelec 7070

Studio:
Genelec 8040A + Genelec 7060B,
Pioneer CDJ 2000 Nexus + DJM600,
Technics 1210MK II
 

Avatar
ifa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.03.24., csüt. 14:25
Értékelés: 5

Genelec

Hozzászólás Szerző: ifa »


ATC?
Igen.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Szeretem, de közben megjött a másik rendszerem...
ATC?

Avatar
ifa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.03.24., csüt. 14:25
Értékelés: 5

Genelec

Hozzászólás Szerző: ifa »


Valóban.... Szereted?
Szeretem, de közben megjött a másik rendszerem, így mostanság "mellőzve" van, de nem akarok megválni tőle. Egyébként megfogadtam a tanácsod és múltkor kivittem a kertbe.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”