Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Egy gépész napja a moziban!

Avatar
balazs1981
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2006.08.14., hétf. 17:56
Értékelés: 0

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: balazs1981 »



Haveromék Londonba Barco DP4K-P-t használnak Doremi-vel és Dolby Atmos hangrendszerrel.
 

 
Mid ezt csak azért írom le, mert az alig féléves Barco tegnap nem gyújtotta be a Xenont! Szó szerint gyújtó gyertya (állítólag Angolból fordítva ez a neve) modult cseréltek benne!

Barco DP4K van a Lurdy 1-es termében is..

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Haveromék Londonba Barco DP4K-P-t használnak Doremi-vel és Dolby Atmos hangrendszerrel.
 

 
Mid ezt csak azért írom le, mert az alig féléves Barco tegnap nem gyújtotta be a Xenont! Szó szerint gyújtó gyertya (állítólag Angolból fordítva ez a neve) modult cseréltek benne!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »

Örülök neki! 

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: irishcream »



Így néz ki egy adathordozó! Ebben most egy laptop vinyó van, de sima pc vinyó szokott benne lenni! Linuxos partíció van rajtuk!
 


Ez a topik nekem tök izgalmas

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Így néz ki egy adathordozó! Ebben most egy laptop vinyó van, de sima pc vinyó szokott benne lenni! Linuxos partíció van rajtuk!
 


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

Köszi szépen az infókat 
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Már feltöltött képet idézek, itt látszik bal oldalt a nagy forgalmazók (stúdiók) vinyója egy Doremi szerverben. Ezen jön a film, aminek a mérete 250-500 giga! Jobb oldalon van a szerver saját vinyója amire fel kell másolni a filmet a vetítés miatt. Doremi külső vinyóról nem tud vetíteni, ez Dolby szervernél megy. Jelenleg a négyből mi csak hármat használunk darabonként egy terrás kapacitással.
Amúgy a Doremi-t felvásárolta a Dolby, és Dolby szervereknek a támogatása megszűnt. Valószínű mozis szervertéren a Doremi-t fogja használni a Dolby!
 


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »



Köszi a háttérinfókat
Ezek szerint nem gond (nem is kettő, hanem a lista szerint 'majd 3) tucat HDD-t kiküldeni...én sajna megálltam a drága celluloid kópiáknál, azok futáros küldözgetésénél   azt hittem, hogy a digit adathordozók is "drágák", persze nem maga az adathordózó és a másolás a drága, hanem a hozzá kapcsolt jogdíj, vagy mifene...
Érdekes modell ez az egyszerre és egyetlen bemutatás majdnem mindenhol, kíváncsi vagyok, milyen telítettséggel mennek majd a vetítések országszerte, én 2-3 hasonló vetítési modellt követő koncertfilmet láttam Pesten az elmúlt 2-3 évben, ott és akkor emlékezetem szerint úgy ránézésre 70-80%-ban volt tele a terem. 
 
 
 
Nu legalább ez nem változott

Amcsiba a forgalmazók úgy támogatták a digitalizálást, hogy a digitális kópia és a celluloid közti különbséget visszafizették.
Számilag (nem pontos adat), egy celluloid film 800000,- Ft a digitális 250000.- Ft! Jogdíjjak nagyon nem változtak, de nálunk nem ez a rendszer van, így az teljesen más. Vászondíjjat fizetnek a forgalmazók! Ebből van a vita, és ezért volt (is, és van) IC és CC között a Majmok bolygója, Végre otthon vetítés miatt a gond!

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Természetesen HDD-n (külső vagy belső), hisz ez már évek óta a digitális alap adathordozó.
 
 
Köszi a háttérinfókat
Ezek szerint nem gond (nem is kettő, hanem a lista szerint 'majd 3) tucat HDD-t kiküldeni...én sajna megálltam a drága celluloid kópiáknál, azok futáros küldözgetésénél   azt hittem, hogy a digit adathordozók is "drágák", persze nem maga az adathordózó és a másolás a drága, hanem a hozzá kapcsolt jogdíj, vagy mifene...
Érdekes modell ez az egyszerre és egyetlen bemutatás majdnem mindenhol, kíváncsi vagyok, milyen telítettséggel mennek majd a vetítések országszerte, én 2-3 hasonló vetítési modellt követő koncertfilmet láttam Pesten az elmúlt 2-3 évben, ott és akkor emlékezetem szerint úgy ránézésre 70-80%-ban volt tele a terem. 
 
 
Egy mozis műsor hét csütörtöktől szerdáig tart!
 
Nu legalább ez nem változott
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Természetesen HDD-n (külső vagy belső), hisz ez már évek óta a digitális alap adathordozó. A nagy forgalmazók belső HDD-n küldik, kicsik usb-s külsőn! Felbontás alapján nem tudok neked mit mondani, mi nem vetítjük, de a láncban nálunk 2K-ak a vetítők! Adathordozón lehet több fajtában is fenn a film, tehát elméletben 2K és 4K is felkerülhet egy HDD-re.
Pesti mozik kivételével vidéken egyszer lesz csak vetítve, Budapesten lesz még egy nap a következő műsorhéten. Egy mozis műsor hét csütörtöktől szerdáig tart!
 

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Nem találtam jobb topikot, ide tennék fel kérdést:
 
Szeptember végén lesz a friss Roger Waters - The Wall koncertturnéról készült ultrafelbontású film bemutatója világszerte. Mai infók alapján 2 tucat Mo-i. moziban lesz egyszerre levetítve. Például Kétbénél is, Jászberényben. Lehet ez az infó még módosulni fog, de úgy általában kérdezném, ha ez igaz, akkor ezt technikailag hogyan oldják meg, pontosabban milyen adathordozón küldenek szét kópiákat, hogy a legtöbb mozi le is tudja vetíteni? Valami winchesteren? Elviekben 4k felbontású az anyag.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Kicsit utána jártam a kérdésednek. Igazából nem tudtam mit nevezel defóxuszálásnak, aztán olvastam, hogy a pixel összemosásról beszélsz, hogy ne látszódjon a képen a pixel. Pedig az látszódik, csak menny le a vászon elé!
Ha létezik is ilyen azt a gépek végzik el egymással, ebbe nekünk halandó felhasználóknak nincs beleszólásunk, változtatásunk.
Ami biztos, hogy a takarásos filmek felbontása 1998*1080, a szélesvásznú 2048*1080.

 
Köszönöm a választ!
 
Azóta voltam moziban többször is és mindig lementem közelről megnézni a vásznat. Egyik esetben látszódtak a pixelek, máskor nem. Ráadásul ugyanannak a mozinak minden termében teljesen máshogy volt beállítva a fókusz. Ez alapján azt gondolom, hogy az enyhe defókuszálás (azaz a pixelek összemosása) vagy nem is szándékos vagy talán valahol és valamikor szándékos volt de a mértéke most már kb. esetleges. Mivel azonban ennek mértékétől függ a szükséges előfeldolgozás mértéke, szinte biztos, hogy vagy nem történik előfeldolgozás vagy ha igen, akkor nem megfelelő mértékben. Ugyanott vagyunk ahol az elején voltunk: a problémát nekünk kell önerőből megoldani ha ilyesmit akarunk otthon használni "amatőr" körülmények között. Az mindenesetre nyilvánvaló, hogy ezek után keresni is felesleges olyan dokumentációt ami a moziban használt módszer pontos matematikai alapjait leírná, hiszen (korrekt módon) ilyen előfeldolgozás nem nagyon történhet a moziban.
 
Mégegyszer köszönöm a segítséget!

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Kicsit utána jártam a kérdésednek. Igazából nem tudtam mit nevezel defóxuszálásnak, aztán olvastam, hogy a pixel összemosásról beszélsz, hogy ne látszódjon a képen a pixel. Pedig az látszódik, csak menny le a vászon elé!
Ha létezik is ilyen azt a gépek végzik el egymással, ebbe nekünk halandó felhasználóknak nincs beleszólásunk, változtatásunk.
Ami biztos, hogy a takarásos filmek felbontása 1998*1080, a szélesvásznú 2048*1080.

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Hello!
 
Lenne egy témában pár technikai kérdésem, ha szabad!
 
A digitális moziban (ahogy nézem) általában picit defókuszálva van a kép, hogy a pixelek ne látszódjanak (screendoor). Pontosabban: feltételezem azért van picit defókuszálva a kép, hogy a pixelek ne látszódjanak. A kérdéseim:
 
- igazam van amikor feltételezem, hogy az enyhe defókuszálás szándékos?
 
- van arra valamilyen "hivatalos" utasítás, hogy mennyivel kell defókuszálni a projektort?
 
- lehet tudni arról valamit, hogy milyen előfeldolgozáson megy át a kép annak érdekében, hogy a defókuszálás okozta képlágyulás kompenzálva legyen?
 
Tudományos cikkek kb. egy évtizede foglalkoznak a témával és nem kétséges, hogy a megfelelő előfeldolgozás és megfelelő mértékű defókuszálás el tudja tüntetni úgy a pixelek határvonalait, hogy a kép gyakorlatilag ugyanolyan éles marad mint előtte volt, viszont "szexi, analógios" jelleget kap. Ez a módszer otthon, a házimoziban is használható lenne, de előfeldolgozás nélkül homályossá válik a kép ... a szoftveres oldal tehát még hiányzik az otthoni használathoz...
 
Köszönöm és elnézést ha rosszat vagy rossz helyen kérdeztem!
 
GyP

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


1. Nagy ritkán garanciális időben is előfordult, utána nagyobb az esély.
2. Természetesen mi. Van touchpanel, de Win. alá is van program, laptoppal is csinálható. De mivel XXI században vagyunk, a gépek és a szerverek is egy hálózaton vannak, így asztali pc-ről vezéreljük őket. Természetesen a kalibrálásnál ott kell lenni az embernek és a gépben állogatni a lámpát, ekkor a touc hpanel-t használjuk.
3. Gari idő után észrevehetőt. Persze te ezt nem veszed annyira észre. Pontos mért adatról nem beszélhetünk, nincs mérőműszer. Referencia van csak, 8-ról eshetnek 5 footlambert-re, igaz ez a gép mért adata, ami nem egyezik meg a vásznon mérttel.
 


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: paler »


Ez felett gyújtási problémák adódnak, vagy akár a lámpa vetítés alatt kialszik.
És ilyen fordult már elő nálatok vetítés közben ?
 
Igen, kalibráljuk háromhetente
Ezt ki csinálja ? Te vagy erre vannak külön cég aki ezzel foglakozik ? Gondolom a kalibrálás műszerek segítségével történik.    Egy ilyen kalibrálás kb. mennyi idő (1-2óra) alatt van meg ?
 
Az üzemidő függ a teljesítménytől, 4000 W-os 1100 üzemórát garantál, míg a 3000 W 1500 üzemórát garantál.4000 W-os 1300 körül bírja, 3000 W-os kb.: 1800 körül van.
A Xeon izzók a ciklusidejük alatt mennyit veszítenek  fényerejükből ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »

Igen, kalibráljuk háromhetente. Az üzemidő függ a teljesítménytől, 4000 W-os 1100 üzemórát garantál, míg a 3000 W 1500 üzemórát garantál.4000 W-os 1300 körül bírja, 3000 W-os kb.: 1800 körül van. Ez felett gyújtási problémák adódnak, vagy akár a lámpa vetítés alatt kialszik.

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: paler »

Lenne egy kérdésem hozzád. A mozivetítőket az izzók üzemideje alatt szokták  többször újra kalibrálni ? Mivel a házimozi projektorok izzójának fényereje fokozatosan csökken, ezért célszerű először 100-150 óránál, majd később 500 óránként újra kalibrálni azért hogy a kép megfelelő színtelítettségű maradjon, és fehéregyensúly és a kontraszt is minél jobban megközelítse a referencia szintet . Egyébként egy mostani digitális projektorba kb. mennyi üzemóránként cserélik az izzókat ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Ami érintheti a moziba járókat, bár nagy változást egyenlőre nem okoz. Az Angol Cineworld a CCI-t (Cinema City International) a hírek szerint felvásárolta, de információk szerint ez inkább egy fúzió lesz, így a név és a vezetés is marad. Ezzel a fúzióval több országban is mozikat szerez magának a Cineworld, Lengyelországban, Csehországban, Szlovákiában, Magyarországon, Romániában, Bulgáriában, Izraelben. Így az angol cég Európa második nagy mozihálózata lesz, írta a The Times.co.uk internetes oldala. A Cineword terve volt 25 mozival bővíteni a láncát, így most ezt bőven túlszárnyalta, versengve a konkurens VUE mozilánccal.
Egyenlőre nincs semmilyen téren változás, bár az Angol cég a 3D-s jegyek árát emelni szeretné Angliába, ez milyen hatással lesz s CCI mozikra, egyenlőre kérdés marad.

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »

Jó kérdés, de nem mozgott. Cserélték ennyit tudok mondani...

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Tegnap volt sub csere a kisebbik nagytermünkbe. Itt két 3 reflexcsöves JBL láda van, az egyik teljesen beállt, nem is mozdult, a másik meg igen szorult, így kiszedték mindkettőt. Ennek a hátulja látható a képen, ami nem a leg jobb, telefonnal készült kis fény mellett!
 
Mitől tud "beállni"? Mi történhetett vele, nem értem.
Nem snassz dolog ez a JBL-től, hogy csak úgy álló helyében valahogy "beáll" a membránja egy mélyládának?
Gondolom nem két fillér volt az ára. Öregnek sztem nem olyan öreg, hogy az indokolja. Különben is, nekem van 40 éves hangsugárzóm, ami elég szépen szól, tehát egy éppen nagykorúság környékén levő cuccnak nagyon nem kéne még ilyet művelnie, különösen Pro cuccnak, szövetperemmel...
Túl lett hajtva? De akkor meg leégne.
Látom, hogy régebben volt, de most láttam és nem értem.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Ja és egyébként egy az egyben olyan Nagykanizsa mint Kaposvár.
Bővebbet ITT olvashatsz!
 
Ilyen is volt, pontokat ajándékra válthattad (Kaposvár):
 


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »


Nagykanizsát IC adta fel (vagy már Palace volt...), lejárt a szerződés, kicsi volt a forgalom. Így mindent leszereltek, még a székeket is. Volt pár tulaj váltás is, most a jelenlegi tulaj NEC típusú digitális vetítővel vetít, illetve ha még van, akkor a kortárs filmeket (művész filmeket, erre kap támogatást) normál vetítővel vetíti. (bár már ezek is digitális formában jelennek meg)
Ez a kép egyik kisteremről készült anno.


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
thomasrc
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.09.09., hétf. 21:07
Értékelés: 2
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: thomasrc »


Értem. Sajnos a HMPX óta én is azt tapasztalatom, hogy megváltozott a mozik színvonala. A zalaegerszegi CC-ben voltam pár éve Indiana Jones-t nézni, de akkor és ott megfogadtam, hogy inkább a volt HMPX-es mozikat keresem fel inkább, ha szórakozni akarok... Valahogy hihetetlennek tűnik számomra, hogy a CC-nél mennyire változó a minőség és hogy ezt mennyire nem lehet előre látni. Gyakorlatilag a szerencsén múlik, hogy épp milyen színvonalú a mozijuk, hacsak nem járom végig az összeset és jegyzem meg, hogy hol érdemes náluk fizetni a jegyért.
 
Ezen kívül a nagykanizsai moziban voltam még, az annyira nem is rossz, de azért megérződik a pénzhiány itt is. Amit sajnálok, hogy a kisebb teremben itt kicserélték a vásznat egy esztétikailag kevésbé szépre, ill. ahogy néztem a surround hangfalakat is (a magas hangok számomra zavaróak voltak ebben a teremben egyébként, de ettől függetlenül élvezhető a vetítés). Nyilván megvolt az okuk rá, de azért kicsim sajnálom is a dolgot. A mostani nagy teremben ugyan meg van még az eredeti vászon, de szerintem a vetítőgép nem tud rá teljes képet adni, mert a múltkor is egy méteres csíkok voltak a kép körül alul-felül és oldalt.
 
Mindenesetre azért öröm látni, hogy a volt HMPX-es mozikat vannak akik tovább vitték ilyen-olyan módon és van ahova tényleg el lehet menni _szórakozni_ is.
 
Nyáron ha lesz jó film, akkor ellátogatunk Kaposvárra is. Illetve a Mi Mozink által továbbvitt helyekre is kíváncsi vagyok még, hogy ők mennyire tartották meg az eredeti HMPX-es színvonalat, szóval nyáron lesz egy-két körutam az országban.

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Egy gépész napja a moziban!

Hozzászólás Szerző: sozs »

Azért nem látsz, mert a CC mozikba nem akarnak erre fordítani, mivel drága bele a foglalat, és ez sajnos egy idő után a hő miatt (pedig porcelán) tönkremegy. Az ára meg a cégnek sok(k). Így ezért nálunk nincs (indok ez volt). Sőt, a takarásos filmeknél nincs lent a takaró maszk, mert az ezüstvásznat féltik, hogy megkarcolja a le-fel mozgatás miatt a maszk, pedig a régi HMP-s moziknál elég távol van a vászontól (illetve csak az ilyen mozikban van a vászon homorúra csinálva tudomásom szerint). Ráadásul így a takarásos filmeknél igen csúnya a kép széle...... De lehet, hogy csak engem zavar...

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”