Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Érdekes hozzá szólás, pont le sz.r.m mit gondolsz, nem én találtam ki a kapcsolást, csak kíváncsiságból össze dobtam, és kellemes csalódást okozott, cd és dac után kiváló, én ezt a hangzást kerestem, ismétlem ez csak egy próba darab minőségi alkatrészek nélkül!!!
Szép napot mester....!   

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: otlm »


Én több mint 20 évig Félvezetős erősitőkkel foglalkoztam.Épitettem modifikáltam. De soha nem sikerült olyan rendszert összehozni aminél nem volt  valami hiányérzetem . Egy barátomnál hallottam egy csöves erősitőt .És akkor jöttem rá ezt a hangot kerestem.Azóta épitettem néhány erősitőt. Magam és ismerőseim örömére megelégedettségére.Ami sok segitséget adott.Ágoston Lajos ( akivel azóta barátok vagyunk )Könyvei .  Illetve az évente megrendezésre kerülő Amatőr audiofil találkozón megismert emberek tapasztalatai.Akik közül szintén sikerült barátokat szerezni.Mivel nem mindenki akar csöves erősitőt de a jó hangot szereti szerintem a hibrid :Csöves -félvezetős  erősitő egy jó kompromisszum.Igaz egy jól megépitett csövessel nem veszi fel a versenyt  ,de nincs nagy tömeg,magas fogyasztás ,nagy hőtermelés alacsony hatásfok.És költséghatékonyabban épithető.
Ide is ide evett a fene? A kimenőtrafós erősítőid kalap.. érnek költséghatékonyan. 

Avatar
Balu71
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 20:55
Értékelés: 3

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Balu71 »


6N6PSRPP.JPG
A rajzot egy kicsit igényesebben is megrajzolhattad volna.  A 60V os anódfesz egy kicsit karcsú a 6N6P nek probáld ki 200V al a 4ma szintén .

Avatar
Balu71
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 20:55
Értékelés: 3

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Balu71 »


Nekem már több tranzisztoros erősítőm volt, nem is rosszak, és hallottam többet is a komolyabbak közül, de valahogy a nagy csövesek hangja jobban közelebb állt hozzám. Jó tranzisztorost biztosan nem tudnék építeni. Nem si tudnám hol álljak nki, hogy abból zene legyen.  Alkotói vágy pedig mindig is volt bennem, de most adta magát a helyzet. Sajnos a kimenőtrafók, és High-End alkatrészek bűvkörén nem igazán jutottam át, szóval adta magát egy OTL, kommersz, és NOS alkatrészek felhasználásával, A projektre szánt összeg erősen korlátozott (már túl is léptem kicsit). elképzelésem sincs mi lesz a végeredmény, de majd kiderül. Bizakodó vagyok.
 

Én ihlettem Bélánkban a topikot. Azért gondoltam, hogy jó lenne ide egy ilyen, mert aki elektronikával foglalkozik, abban nem feltétlenül van meg a hi-fiszemlélet, a két affinitásnak egyszerre kell jelen lennie, mi több, találkozniuk is ajánlatos a konstruktőrben/mentorban a jó erősítő érdekében. Érzésem szerint ezen a helyen találkozhat legnagyobb eséllyel ez a kettő. S valóban, itt vagytok, szállingóztok, mutogattok. Ez nagyszerű! Szép a csőkészlet. A megosztási félelem tárgya mi lett volna?
 
Ti milyen irodalomból táplálkoztatok a kezdettekkor és út közben, mit ajánlanátok? Lehetne itt egy kis visszatekintés is, ki hogy bukdácsolt, élte meg a tanulása fázisait, honnan tudott merítkezni, miket ért el, milyen lépcsőkben. Tehát ilyenek! Benne vagytok?

Én több mint 20 évig Félvezetős erősitőkkel foglalkoztam.Épitettem modifikáltam. De soha nem sikerült olyan rendszert összehozni aminél nem volt  valami hiányérzetem . Egy barátomnál hallottam egy csöves erősitőt .És akkor jöttem rá ezt a hangot kerestem.Azóta épitettem néhány erősitőt. Magam és ismerőseim örömére megelégedettségére.Ami sok segitséget adott.Ágoston Lajos ( akivel azóta barátok vagyunk )Könyvei .  Illetve az évente megrendezésre kerülő Amatőr audiofil találkozón megismert emberek tapasztalatai.Akik közül szintén sikerült barátokat szerezni.Mivel nem mindenki akar csöves erősitőt de a jó hangot szereti szerintem a hibrid :Csöves -félvezetős  erősitő egy jó kompromisszum.Igaz egy jól megépitett csövessel nem veszi fel a versenyt  ,de nincs nagy tömeg,magas fogyasztás ,nagy hőtermelés alacsony hatásfok.És költséghatékonyabban épithető.

Avatar
Balu71
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 20:55
Értékelés: 3

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Balu71 »



A beépülésre váró alkatrészek. Még négy meghajtócső, és a foglalatok megérkezését várom. Na meg kell egy jó hangerőszabályzó. Maghajtócsöveknek külön trafó, és táp Epcos kondikkal. Ahol kell metal film ellenmállások szigorúan válogatva Lábtól lábig forrasztás.
 


Csövesbe inkább a Karbon film  vagy karbon kompozit ellenálásokat ajánlanám.

Avatar
Balu71
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 20:55
Értékelés: 3

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Balu71 »



A rajzot egy kicsit igényesebben is megrajzolhattad volna.  A 60V os anódfesz egy kicsit karcsú a 6N6P nek probáld ki 200V al a 4ma szintén .

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Ez az eredeti kapcsolás, de én nem raknék elkot a hang útjába.... 8 - 10uF csatoló elég, én egy 5,6uF Q6 + 2,2uF orosz olajat raktam össze párhuzamosan. 


Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Felteszem ezt az egyszerű 6N6P SRPP kapcsolást, nagyon egyszerű és kevés alkatrész kell hozzá, és a hangja nagyon jó...
A be menetre kell rakni 1 vagy 1,5uF csatolót!!!



Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


ECC82 PREAMP, EGYSZERŰ KAPCSOLÁS


Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »


. Méretéhez képest szerintem nem elfogadható volt az ára.
 
Rosszul írtam, pont, hogy elfogadható volt az ára

Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 A megosztási félelem tárgya mi lett volna?
 
 

 
Leginkább a hitviták zavarnának. csöves-tranzisztoros-OTL-kimenőtrafós.
 
Tökéletes megoldás valószínűleg nem létezik. Inkább a kíváncsiság hajt, és a játék, meg szeretném kipróbálni magam ebben a témában.

Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én ihlettem Bélánkban a topikot. Azért gondoltam, hogy jó lenne ide egy ilyen, mert aki elektronikával foglalkozik, abban nem feltétlenül van meg a hi-fiszemlélet, a két affinitásnak egyszerre kell jelen lennie, mi több, találkozniuk is ajánlatos a konstruktőrben/mentorban a jó erősítő érdekében. Érzésem szerint ezen a helyen találkozhat legnagyobb eséllyel ez a kettő. S valóban, itt vagytok, szállingóztok, mutogattok. Ez nagyszerű! Szép a csőkészlet. A megosztási félelem tárgya mi lett volna?
 
Ti milyen irodalomból táplálkoztatok a kezdettekkor és út közben, mit ajánlanátok? Lehetne itt egy kis visszatekintés is, ki hogy bukdácsolt, élte meg a tanulása fázisait, honnan tudott merítkezni, miket ért el, milyen lépcsőkben. Tehát ilyenek! Benne vagytok?

 
Nekem már több tranzisztoros erősítőm volt, nem is rosszak, és hallottam többet is a komolyabbak közül, de valahogy a nagy csövesek hangja jobban közelebb állt hozzám. Jó tranzisztorost biztosan nem tudnék építeni. Nem si tudnám hol álljak nki, hogy abból zene legyen.  Alkotói vágy pedig mindig is volt bennem, de most adta magát a helyzet. Sajnos a kimenőtrafók, és High-End alkatrészek bűvkörén nem igazán jutottam át, szóval adta magát egy OTL, kommersz, és NOS alkatrészek felhasználásával, A projektre szánt összeg erősen korlátozott (már túl is léptem kicsit). elképzelésem sincs mi lesz a végeredmény, de majd kiderül. Bizakodó vagyok.

Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezt a trafót hol vetted? ( fekete színű ) és mennyibe kerül? 
Ügyes vagy biztos jó lesz, ajánlóm neked ethosz audio létrás hangerőszabályzóját! nekem nagyon bevált...
üdv Tibor

 
A fekete színű az NOS orosz 6,3V-os trafó. Talán még vaterán vettem őket pár ezer Ft-ért. A nagyot pedig a toroid-transzformátor.hu-n rendeltem. Mivel nagyon segítőkészek, és gyorsak voltak így ajánlom őket. Teljesen egyedi paraméterű trafó, szóval esélyem se lett volna bontva venni. Méretéhez képest szerintem nem elfogadható volt az ára.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Én ezt ajánlóm kezdésnek: http://diyaudioprojects.com/Solid/12AU7 ... 7-Headamp/
Kísérletezésre is jó, én az opa ic-ket váltottam ki erre, össze sem lehet hasonlattini a kettőt, és próba nyákra is lehet rakni, így ki lehet építeni a külön fűtési kört! a jobb hangzás érdekében meg éri...!

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

HIBÁKAT PERSZE ÉN IS ELKÖVETEK, DE EZEKBŐL TANUL AZ EMBER, EGY KOMOLYABB ERŐSÍTŐ MEG ÉPÍTÉSE NEM OLCSÓ MULATSÁG, DE MAJD EGYSZER BELE VÁGOK...
 
Üdv.
 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: venomer »


Én ihlettem Bélánkban a topikot. Azért gondoltam, hogy jó lenne ide egy ilyen, mert aki elektronikával foglalkozik, abban nem feltétlenül van meg a hi-fiszemlélet, a két affinitásnak egyszerre kell jelen lennie, mi több, találkozniuk is ajánlatos a konstruktőrben/mentorban a jó erősítő érdekében. Érzésem szerint ezen a helyen találkozhat legnagyobb eséllyel ez a kettő. S valóban, itt vagytok, szállingóztok, mutogattok. Ez nagyszerű! Szép a csőkészlet. A megosztási félelem tárgya mi lett volna?
 
Ti milyen irodalomból táplálkoztatok a kezdettekkor és út közben, mit ajánlanátok? Lehetne itt egy kis visszatekintés is, ki hogy bukdácsolt, élte meg a tanulása fázisait, honnan tudott merítkezni, miket ért el, milyen lépcsőkben. Tehát ilyenek! Benne vagytok?

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Ezt a trafót hol vetted? ( fekete színű ) és mennyibe kerül? 
Ügyes vagy biztos jó lesz, ajánlóm neked ethosz audio létrás hangerőszabályzóját! nekem nagyon bevált...
üdv Tibor

Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A beépülésre váró alkatrészek. Még négy meghajtócső, és a foglalatok megérkezését várom. Na meg kell egy jó hangerőszabályzó. Maghajtócsöveknek külön trafó, és táp Epcos kondikkal. Ahol kell metal film ellenmállások szigorúan válogatva Lábtól lábig forrasztás.
 


Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elkezdődött az OTL projekt. Problémás rész a végfokozat tápellátása a csövek kis belső ellenállása miatt. 1kW összteljesítményű toroidból, és Vishay BC kondikból épül. Meghajtó rész külön tápon lesz.


Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Igaz hogy rá kéne még költeni ( másik mkp kondik ) de szerintem nem rossz választás...
 
http://www.ebay.com/itm/MATISSE-GE-5670 ... 2c6e92a781

Avatar
G.Viktor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.12.30., csüt. 22:37
Értékelés: 48

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: G.Viktor »


Üdv. Mindenkinek!
Szükségem lenne egy csöves előfokra egy Audio Note P1 végfokhoz. Nincs valakinek valamilyen jó ötlete, mit lenne érdemes megépíteni? Esetlegesen KIT is szóba jöhet.
 
DP csöves előerősítő, végerősítő: még keresem, Schmidt F. és Canare kábelek, Braun LS 130, Lenco L75, Audio Technica VM95ML.

Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az biztos, hiszen ön nem is nyithat topikot a fórum ezen részén. De ha jól emlékszem, akkor az ön felvetésének hatására nyitotta Béla.
 
 
.

 
Nem hiszem, hogy közvetlenül kértem volna, esetleg inspiráhattam rá az építési szándékommal Természetesen nem Béla miatt gondolkodok azon, hogymegosszem-e a folyamatot, vagy sem.

Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tőlem kérdezed? Nem én nyitottam...
 
Az biztos, hiszen ön nem is nyithat topikot a fórum ezen részén. De ha jól emlékszem, akkor az ön felvetésének hatására nyitotta Béla.
 
 
.

Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »



  Akkor minek is ez a topik?
 
 
.

 
Tőlem kérdezed? Nem én nyitottam...

Vendég

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem tudom jó ötltet lenne-e. Leginkább a saját örömömre építem, és ezt az örömöt lehet hamar elrontanák pár hsz-el.
 

 
  Akkor minek is ez a topik?
 
 
.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sajti »


Ide majd én is csatlakozom, mert készül egy PP végfokom, és egy egyfokozatú előerősítőm is...
 
Sajti

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”