Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »

DieHard: érdemes EZT elolvasni!

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Gyerekek! Még két nap, és a galériába felrakom a JBL-ek fotóit.
Hajrá! Kíváncsi vagyok erősen!

Már én is nagyon várom!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


másik kérdésem, hogy az olalsó hangfalak milyen távolságra legyenek a hátsó faltól. polcon lesznek.
 
köszi.

Az oldalsó hangsugárzó szvsz továbbra is a hallgatási pozicióba nézzenek és kb a füleddel egy vonalba.Illetve a hátsó hangszóró elhelyezésétől függően egy kicsit előbbre,úgy, hogy az ne lógjon bele a hátsó hangszóró oldalába.A THX szabvány szerint a bipol hangsugárzót szokták oldalra tenni. Valójában azt hogy mennyiben más a bipol sugárzó mint egy hagyományos azt én sem tudom,mivel sajnos még én sem hallottam.Üdv

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


Gyerekek! Még két nap, és a galériába felrakom a JBL-ek fotóit.
Hajrá! Kíváncsi vagyok erősen!

A helyzet az, hogy a barátom lekapta Sony-cybershot-tal a cuccost múlt szombaton. A géphez nem hozta haza Szegedről az USB-kábelt. Ígyhát addig nem tudom felrakni a sz.gépre a képeket. Sebaj, a tévémen rögtön megnéztük, ugyanis van rajta Memory Stick fogadó.
 
ssin, úgy látom, egy nap regisztráltunk!
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


másik kérdésem, hogy az olalsó hangfalak milyen távolságra legyenek a hátsó faltól. polcon lesznek. 
köszi.

Nálam ATX20-asok vannak surroundnak, aminek a reflexcsöve hátrafele nyílik. Én 10cm-erre húztam el a faltól.

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


Gyerekek! Még két nap, és a galériába felrakom a JBL-ek fotóit.
Hajrá! Kíváncsi vagyok erősen!
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »

Gyerekek! Még két nap, és a galériába felrakom a JBL-ek fotóit.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


Hi evribodri. Kérdéseim lennének megin:)
Kiderült hogy a 602-es onkyo már 7 csatornás lett. ezzel ugyebár eldőlt a hátsó magányos hanfal sorsa, tehát tesója is lesz. namármost a két oldalon nekem a jble50-ek vannak. ennyi pénzt nem akarok mégegyszer kiadni. elég lenne e nekem a e10, vagy e20. vagy más szériából bi -vagy dipol hangsugárzó lenne jó.
másik kérdésem, hogy az olalsó hangfalak milyen távolságra legyenek a hátsó faltól. polcon lesznek.
 
köszi.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


HA esetleg tud valaki ebből a szériábol Subot azt nagyon megköszönném!!!!
Sajnos ez már márciusban is kifutó modell volt, és már akkor sem volt belőle egy darab sem.

Avatar
sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 11:36
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: sac »


Sziasztok!Mennyibe fáj a Jbl atx 30-as sugárzója????Sehol nem találom meg azn árát....Ja és szertintetek jobb-e mint a Wharfi  Crystal?

hi, most veszem a Satsystemben, ott 19900 Ft/db, de már csak egy pár van, ami ugyebár az enyém lesz.

Na most darabja 20 akkor párban 40Eft.Azt hittem párja 20Eft..........Na mindegy szerintem olyan mint a jamo studio 180 -a...Van használtba is egy ilyen kütyü 25 ért.Meg kellene hallgatnom.
HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


Sziasztok!Mennyibe fáj a Jbl atx 30-as sugárzója????Sehol nem találom meg azn árát....Ja és szertintetek jobb-e mint a Wharfi Crystal?

hi, most veszem a Satsystemben, ott 19900 Ft/db, de már csak egy pár van, ami ugyebár az enyém lesz.
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 11:36
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: sac »


Sziasztok!Mennyibe fáj a Jbl atx 30-as sugárzója????Sehol nem találom meg azn árát....
Ja és szertintetek jobb-e mint a Wharfi Crystal?
HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Avatar
Gergöke
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.10.13., szer. 10:00
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Gergöke »


Nekem négy darab 40-esem van. Én is ebbe a dilemába voltam mint te ,de a végén én is a 40-es melett döntöttem. vMindenképpen megéri az árkülömbséget ,de a 30-as hangfalba se fogsz csalódni. Nelkem a 30-asnak is tetszett a hangja kicsit kopogósabb mint a 40-es.
 
Szerintem ezekből a hangfalakból rosszúl nem tudsz dönteni. Főleg ennyiért.
Nekem kb 1 hónapja van meg nagyon élvezem. Nekem sincs még ládám ,de azért azt szeretnék venni.
 
 
HA esetleg tud valaki ebből a szériábol Subot azt nagyon megköszönném!!!!

JBL Pro Sound Comes Home!!
 
Tv: LG 72 cm, DVD Recorder: Philips Recorder R75,DVD: Thomson DTH 210,front:JBL ATX40, Center: JBL ATX10C ,Surround: JBL ATX 40 , Erősitő : Yamaha RXV 450
Monitor : Sony SDM-HS95P

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


van még egy napom, szóval átgondolom a 40-t is, bár elég kis szobám (kb 3,5X3,5 m) van, szóval szvsz elég a kisebb hangfal is + ott van a lehetőség, hogy egy sub-bal több mélyet is elérhetek....
Az én szobám sem sokkal nagyobb, és elfér benne a négy 60-as! Az is igaz, hogy nem ebbe a szobába vettem őket, itt nem igazán tudják kifutni magukat. A subbal persze hozzá lehet tenni egy rakás mélyet, de zenéhez nem feltétlenül jó egy sub mélye. Persze mozihoz igen. Szerintem gondold át holnapig, aztán vedd meg a 40-eseket! Nem bánnád meg, az biztos!
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


Jól értelmezted, az ATX széria kifutó modell. Viszont a 30-as és a 40-es között bizony elég nagy a hangzásbeli különbség, jóval több mélye van neki, de gondolom te is meghallgattad mindkettőt. Szerintem is meg kéne próbálnod valahogy beszorítani a 40-est, mindenképpen megéri az a 7000 Ft  különbség!  
Nekem először Neotech KS-0821 kábeleim voltak a 60-asokhoz, ez olyan 750 Ft/m a Satsystemben (Kácsánál is) és 2x4mm2. Szvsz nem egy rossz kábel, az árát mindenképp megéri, főleg ha most nem akarsz erre is sokat költeni.

 
van még egy napom, szóval átgondolom a 40-t is, bár elég kis szobám (kb 3,5X3,5 m) van, szóval szvsz elég a kisebb hangfal is + ott van a lehetőség, hogy egy sub-bal több mélyet is elérhetek....
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


hát sajnos már így is túl léptem azt a határt, ami alatt megszerettem volna úszni + jön a karácsony is. Csak úgy tudnám be tuszkolni a keretbe, ha nem venném meg a centert, de azt meg mindenképpen megszeretném venni, mert az - ha jól értelmeztem a topic elején írtakat - kifutó modell és nem tudom, hogy tudnék majd szerezni, ha már nem lesz a boltban... így szvsz marad a 30-as.
Jól értelmezted, az ATX széria kifutó modell. Viszont a 30-as és a 40-es között bizony elég nagy a hangzásbeli különbség, jóval több mélye van neki, de gondolom te is meghallgattad mindkettőt. Szerintem is meg kéne próbálnod valahogy beszorítani a 40-est, mindenképpen megéri az a 7000 Ft különbség!
 
Nekem először Neotech KS-0821 kábeleim voltak a 60-asokhoz, ez olyan 750 Ft/m a Satsystemben (Kácsánál is) és 2x4mm2. Szvsz nem egy rossz kábel, az árát mindenképp megéri, főleg ha most nem akarsz erre is sokat költeni.
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


ha van rá pénzed, megéri az a plusz 3500.-/db, hogy atx40et vegyél!!!

hát sajnos már így is túl léptem azt a határt, ami alatt megszerettem volna úszni + jön a karácsony is. Csak úgy tudnám be tuszkolni a keretbe, ha nem venném meg a centert, de azt meg mindenképpen megszeretném venni, mert az - ha jól értelmeztem a topic elején írtakat - kifutó modell és nem tudom, hogy tudnék majd szerezni, ha már nem lesz a boltban... így szvsz marad a 30-as.
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


sziasztok! 
ha minden ok, akkor holnap én is a JBL tulajdonos leszek.
 
JBL ATX 30 a kiszemelt hangfal, már várom a talákozást.
 
milyen kábelt ajánlatok hozzá?

ha van rá pénzed, megéri az a plusz 3500.-/db, hogy atx40et vegyél!!!
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »

ergo: Én sima bútorépítő lapból vágatnám ki. Ennek a vastagsága 18mm, de asszem van belőle vastagabb is. Ezaz olcsóbb megoldás. Gondolkodok viszont még azon, hogy lépcsőlapból vágatom ki, ez viszont drágább, de jóval vastagabb is. Mindekkőt láttam az OBI-ban.

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


sziasztok!
 
ha minden ok, akkor holnap én is a JBL tulajdonos leszek.
 
JBL ATX 30 a kiszemelt hangfal, már várom a talákozást.
 
milyen kábelt ajánlatok hozzá?
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Még nem volt ido˝m elmenni halgatózni, meg még kb 2 hétig nem is lesz, szóval addig csak olvasgatok + képeket nézek  . Cosmo! JBL hangfalhoz milyen ero˝síto˝t ajánlasz? Én nézegettem a Denon 2105-öt. Még árban és teljesítményben az ami számomra legmegfelelo˝bb (kinézetben is). Tegnap viszont ajánlották yamaha rx-v750et. Nagyon tetszenek a H/K-is, de árban úgy látom legalább duplája egy hasonló teljesítményu˝ mint a denon. szóval?
Én szvsz Denont és H/K-t ajánlanám hozzá. Mindeketto˝vel nagyon szép hnagot produkál a JBL. A több száz wattok pedig parasztvakítás ebben a kategóriában. Meg kell nézni a hálózatból felvett teljesítményt, elosztani a csatornák számával és kapsz egy hozzáveto˝leges értéket, de azt is figyelembe kell venni, hogy a bemeno˝ teljesítmény nem alakul át 100%-ban kimeno˝ teljesítménnyé.

Cosmo!
a jbl alá a falap milyen vastag lesz Nálad, illetve a mérete mennyivel lesz nagyobb a hangfal alapterületénél + a vastagsága mekkora?
 
 
nálam a házimozi alapterülete kb. 10nm.(nem a szobáé)a hallgatói távolság kb.3 méter, a két front hangfal egymástól való távolsága 2,5 m körül van.az elhelyezés és a hely miatt a hátsó falak 1,20 ra,szintén a hallgatói távolságtól.Tökéletesen megfelel erre az elrendezésre az én cuccom.
az utolsó két házimoziban volt yamaha rxv 450 és yamaha rxv 750 (most az utóbbival gondban vagyok.lehet 650? )a 450-nél is és a másiknál is jelezték, hogy a mért adatok mást mutattak a kimenö wattra. a 450nél, ha jól rémlik, 20-25 wattal a gyárihoz adatokhoz képest.itt 6 ohm.nál, a másik erölködönél 8 ohmra
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Még nem volt időm elmenni halgatózni, meg még kb 2 hétig nem is lesz, szóval addig csak olvasgatok + képeket nézek . Cosmo! JBL hangfalhoz milyen erősítőt ajánlasz? Én nézegettem a Denon 2105-öt. Még árban és teljesítményben az ami számomra legmegfelelőbb (kinézetben is). Tegnap viszont ajánlották yamaha rx-v750et. Nagyon tetszenek a H/K-is, de árban úgy látom legalább duplája egy hasonló teljesítményű mint a denon. szóval?
Én szvsz Denont és H/K-t ajánlanám hozzá. Mindekettővel nagyon szép hnagot produkál a JBL. A több száz wattok pedig parasztvakítás ebben a kategóriában. Meg kell nézni a hálózatból felvett teljesítményt, elosztani a csatornák számával és kapsz egy hozzávetőleges értéket, de azt is figyelembe kell venni, hogy a bemenő teljesítmény nem alakul át 100%-ban kimenő teljesítménnyé.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Mit értessz az alatt hogy valótlan teljesítmény? Szóval a H/K AVR 230 (6.1 csat. rádióerősítő, DolbyDigital-EX,DTS-ES,DPLII, Logic 7,6x50W, 8 Ohm. További részletek .itt. olvashatók) szerinted ugyanannyit szól mint a denon AVR 2105 (AV Receiver, 7*125W (6 Ohm), mérőmikrofon, DTS 96/24, 192kHz/24 Bit, PL IIx, DD EX, DTS-ES, OSD) vagy a yamaha rx-v750 (7 x 150 W, DTS-ES discrete 6.1, OSD menü,S-video és komponens video be és kimenet, Silent Cinema üzemmód, 40 csat. RDS tuner, programozott LCD-s távvezérlő )?Az adatokat a http://www.satsystem.hu/index.php?lap=gyarto&gyid=3 címről vettem.
És hogy ne legyek ti melyiket vennétek JBL E80-90 NORTHRIDGE-hez?

bárkinek elhiszem a yamaha 6*7 vagy mit tudom én hányszor 100 wattját, 350 körüli tápról aki valóban leméri. amúgy az elektrótechnika törvényei alapján nem lehetséges. meg lehet próbálni elhitetni...... de nem lehetséges amúgy az alapvető népbutitás pont abból indul ki, hogy ki az a marha akinek van erre mérőműszere otthon hogy meg is mérje! elárulom, akinek van ilyen műszere az nem vesz yamahát, mediont, és még sorolhatnék itt 100 olyan cuccot amire szép nagy számok vannak írva vevőhülyítőnek. .....de mint látom be is dőlnek páran!
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
kgabor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2004.11.24., szer. 13:04
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: kgabor »


a valótlan jelző nem biztos hogy a legszerencsésebb, de valóban a H/K-nál több a korreláció a leadott és a megadott teljesitmény között.
Mindez azért van, mert a H-K-k tápegysége (avr230) 890Wattos, ami az elveszett teljesitmény ellenére is (nincs tökéletes gép) le tud adni 6*50Wattot.
A konkurrens erősitők tápja ennél jóval kisebb, pl. Yamaha 320W, onkyo601 590W, igy aztán nem is adhatnak le ennél összességében nagyobb Wattszámot. A pontos mérési definiciókat nem ismerem, de hallottam már harmant, onkyo-t, yamaha-t és hangerőben jobbnak értékeltem a harmant.
Más kérdés, hogy én dinamikában is jobbnak találtam, de ez már lehet szubjektiv is.
Gabó

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


Mit értessz az alatt hogy valótlan teljesítmény? Szóval a H/K AVR 230 (6.1 csat. rádióerősítő, DolbyDigital-EX,DTS-ES,DPLII, Logic 7,6x50W, 8 Ohm. További részletek .itt. olvashatók) szerinted ugyanannyit szól mint a denon AVR 2105 (AV Receiver, 7*125W (6 Ohm), mérőmikrofon, DTS 96/24, 192kHz/24 Bit, PL IIx, DD EX, DTS-ES, OSD) vagy a yamaha rx-v750 (7 x 150 W, DTS-ES discrete 6.1, OSD menü,S-video és komponens video be és kimenet, Silent Cinema üzemmód, 40 csat. RDS tuner, programozott LCD-s távvezérlő )?Az adatokat a http://www.satsystem.hu/index.php?lap=gyarto&gyid=3 címről vettem.
És hogy ne legyek  ti melyiket vennétek JBL E80-90 NORTHRIDGE-hez?

Ezekkel a wattokkal az a probléma, hogy a gyártók manapság leginkább marketingcélokra használják. A H/K-nál megadott 6x50 W úgy valós, hogy azt 50 Wattot mind a 6 csatornán egyszerre le tudja adni, míg a általában a többi gyártónál a 6, 7 x százakárhány W csak ámítás, egyszerre csak 2 csatornán tudja leadni azt a százakárhány Wattot. A valós teljesítményt úgy tudod nagyjából ellenőrizni, hogy megnézed az erőlködő teljesítményfelvételét. 300 körüli Wattból nem lehet 7x100=700-at csinálni, de még 300-at se nagyon... Szvsz felesleges a Wattokat nézned, inkább a hangjukkal foglalkozz! Persze nem mindegy mekkora szobába mekkora erőlködőt veszel, de ezek közül bármelyik elég akár egy nem kicsi szobába is.
 
Mint látod nekem Denon erőlködőm van JBL hangfalakkal, és nekem nagyon bejött ez a párosítás! A Denon lágy, zenei hangzásán kicsit keményített a JBL, ami pedig mozihoz jön jól. A Yamahák hangja nekem nem tetszik, túl kemény és én a mozi mellett sokat hallgatok zenét, arra pedig az nem jó. A H/K-t még nem hallottam, de arra azt mondják, zenében és moziban is ott van, ami ugye a Denonra is igaz. Szokták mondani, hogy mozihoz nincs benne elég tartalék, de nekem erre még nem volt gondom. Én a Denont venném! Na persze nem azért mert elfogult vagyok!
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”