Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


Amúgy milyen kábel lett végül is? Ja, és aláírás?


a kábel neve: Audiotechnik by Dietz
 
tettem fel képeket a galériába!

TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


A tévét ugye nem a center tartja ? Gondolom csak alá van tolva, de a képeken teljesen úgy látszik mintha a tévét az tartaná...
Remélem, ezen a világosított képen látszik, hogy egy állványon van ez a 70kg-os tv. Az már kevésbé, hogy 1cm van a center teteje, és a bútorlap alja között...

Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


Sziasztok! 
megvettem a hangfalakat

Én is gratulálok, használd sokáig

köszi! hétvégén alig bírtam ott hagyni, de hát a barátnőt sem lehet hanyagolni...
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


Amúgy milyen kábel lett végül is? Ja, és aláírás?
megkérdeztem az eladót, hogy milyet ajánl és azt is választottam, de sajnos a márkáját nem jegyeztem meg, de az biztos, hogy németben készült...
 
raktam fel a galériába egy képet ott megnézheted, lesz több kép is, csak át kell méreteznem őket és itt a cégnél nem tudom. (azt az egy képet is azért tudtam fel tenni, mert otthon a fényképezővel méreteztem át...)
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Online
Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: Megyer »


Tettem fel egypár képet az én mozimról, a galériába.
Klasszak a ládák. Először nem ismertem fel a frontjaidat, mert nekem állandóan rajta van a selyem, de aztán megnyugodtam az biz a tlx8 A tévét ugye nem a center tartja ? Gondolom csak alá van tolva, de a képeken teljesen úgy látszik mintha a tévét az tartaná...

Online
Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: Megyer »


Sziasztok! 
megvettem a hangfalakat

Én is gratulálok, használd sokáig

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


Tettem fel egypár képet az én mozimról, a galériába.
 
Lehet, hogy nem a legszerencsésebb, de este készültek.
Némelyik vakuval, némelyik annélkül.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Sziasztok! 
megvettem a hangfalakat , végülis mégiscsak a 30-as lett. tegnap ki is próbáltam, nagyon tetszik! jól néz ki a szobámba :kiraly: hétfőn majd lesznek képek is.

Én is szívből gratulálok!! Egyébként a banándugóval való csatlakoztatás kényelmesebb, viszont egy plussz csatlakozás. Szerintem jó a hagyományos bekötés is.

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


néztem a satsystem oldalát, atx-bo"l már csak a 40es és a center van
a Satsystemből tegnap hoztam el az utolsó 30-t...
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


félpercenkéntnézemazidőtdemégmindigcsak11órasosevégzekbasszus 


teljesen ez az érzésem.
 
köszi a tanácsokat, majd akkor szétnézek MM-ben vagy Saturnban....
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


itt még írják hogy van:
www.hazi-mozi.hu

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »

néztem a satsystem oldalát, atx-bo"l már csak a 40es és a center van
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Jbl könyvében van egy rajz a falak elhelyezéséro"l.a hátsó falakat 1,60cm - 1,80cm magasra javasolja.
 
otthon nincs hely, ezért kb 140 magasan vannak a hátsó falak, oldalt ,kicsit befelé döntve, a hallgatási pontra irányítva.még azért most is állítgatom o"ket,valahogy van egy jobb beállítás mindig.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


köszi a gratulációt!  
ma legszívesebben be se jöttem volna dolgozni.  :smile19:

 
Ez egy nagyon is ismerős érzés! Olyan félpercenkéntnézemazidőtdemégmindigcsak11órasosevégzekbasszus, ugye? És közben fel akarsz robbanni! De előbb-utóbb otthon leszel, és akkor már nem fog számítani, hogy milyen hosszú volt a napod odáig!
 
szerintetek érdemes lecserélni a gyári "tüskéket"?
 
Szvsz mindenképpen!
 
és a végére egy amatör kérdés: melyik a legjobb megoldás a hangfalkábel hangfalhoz csatlakoztatására? jelenleg csak egyszerűen átdugtam a "lyukon"....
 
A legjobb megoldás az az, ha banándugózva van a kábel! És az jó az erőlködő felőli oldalra is. Amúgy milyen kábel lett végül is? Ja, és aláírás?
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


köszi a gratulációt!
 
ma legszívesebben be se jöttem volna dolgozni. :smile19:
 
szerintetek érdemes lecserélni a gyári "tüskéket"?
 
és a végére egy amatör kérdés: melyik a legjobb megoldás a hangfalkábel hangfalhoz csatlakoztatására? jelenleg csak egyszerűen átdugtam a "lyukon"....
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


Sziasztok! 
megvettem a hangfalakat , végülis mégiscsak a 30-as lett. tegnap ki is próbáltam, nagyon tetszik!    jól néz ki a szobámba    hétfőn majd lesznek képek is.

Drakulálok! :kiraly: És üdv a klubban! :taps:
 
Aztán tessék legalább annyit hallgatni, amennyit otthon vagy! Egyrészt ugye be kell járatni, másrészt... hadd ne mondjam!
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


A 13. ábrán ha megnézed a dvd-audio zenekeverő (studio) ábrát, akkor ez az elrendezés a EBU-nak (Európai Műsorszórók Társasága) ajánlása is. Szvsz ha rárakod a körívre a két surroundback-ed, akkor nem tévedhetsz nagyot. Kivéve ha hátsó hangfalaid dipól vagy bipól hangfalak. ->THX-EX  :smile19:  
Szintén az ajánlások szerint jobb hogyha egyfajta hangszóróval szerelt hangfalakból építed fel a rendszert, pl: LCR hangfalak.
 
Hallgasd meg szerintem a kisebb hangfalakat, aztán úgyis meglátod...
 
Ja a hazimozi.lap.hu-n az infobánya részben rengeteg info lett összeszedve ezzel kapcsolatban is.

Ez Én voltam, bocsesz.

Köszi, utána járok. Az biztos hogy anyagiak miatt nem lesz 50-es hátul is. Valszeg marad a 10-es vagy 20-as

Avatar
Gergöke
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.10.13., szer. 10:00
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Gergöke »

Gratula!!!

JBL Pro Sound Comes Home!!
 
Tv: LG 72 cm, DVD Recorder: Philips Recorder R75,DVD: Thomson DTH 210,front:JBL ATX40, Center: JBL ATX10C ,Surround: JBL ATX 40 , Erősitő : Yamaha RXV 450
Monitor : Sony SDM-HS95P

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


Sziasztok!
 
megvettem a hangfalakat , végülis mégiscsak a 30-as lett. tegnap ki is próbáltam, nagyon tetszik! jól néz ki a szobámba hétfőn majd lesznek képek is.
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
Szél
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2004.06.19., szomb. 09:33
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Szél »


A 13. ábrán ha megnézed a dvd-audio zenekeverő (studio) ábrát, akkor ez az elrendezés a EBU-nak (Európai Műsorszórók Társasága) ajánlása is. Szvsz ha rárakod a körívre a két surroundback-ed, akkor nem tévedhetsz nagyot. Kivéve ha hátsó hangfalaid dipól vagy bipól hangfalak. ->THX-EX :smile19:  
Szintén az ajánlások szerint jobb hogyha egyfajta hangszóróval szerelt hangfalakból építed fel a rendszert, pl: LCR hangfalak.
 
Hallgasd meg szerintem a kisebb hangfalakat, aztán úgyis meglátod...
 
Ja a hazimozi.lap.hu-n az infobánya részben rengeteg info lett összeszedve ezzel kapcsolatban is.

Ez Én voltam, bocsesz.
TV: Sony 2220ES; Erősítő: Pioneer VSX-AX3; DVD lejátszó: hamarosan jön; Front: Magnat Vektor 77; Center: Magnat Vektor 13; Surround: Magnat Vektor Dipol; Subwoofer: Magnat Omega 250 Kábel: Neotech, Gale

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


írják lehet igy, lehet ugy, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira. hallottam, hogy hátra ua kéne mint oldalra. igaz ez. nem akarnék már annyit rákölteni.
A 13. ábrán ha megnézed a dvd-audio zenekeverő (studio) ábrát, akkor ez az elrendezés a EBU-nak (Európai Műsorszórók Társasága) ajánlása is. Szvsz ha rárakod a körívre a két surroundback-ed, akkor nem tévedhetsz nagyot. Kivéve ha hátsó hangfalaid dipól vagy bipól hangfalak. ->THX-EX :smile19:
 
Szintén az ajánlások szerint jobb hogyha egyfajta hangszóróval szerelt hangfalakból építed fel a rendszert, pl: LCR hangfalak.
 
Hallgasd meg szerintem a kisebb hangfalakat, aztán úgyis meglátod...
 
Ja a hazimozi.lap.hu-n az infobánya részben rengeteg info lett összeszedve ezzel kapcsolatban is.

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira.
Mert ezt cm-ben nem lehet megmondani. A körülbelüli elhelyezést tudják csak leírni, a többi pedig a füledre van bízva.Ami nálam 15 cm, az nálad lehet hogy 25. Kisérletezz és hallani fogod saját magad. Üdv

Valahogy igy akartam megoldani. (hallgatózással), csak szeretém felszerelni a polcokat, és ugyebár nem akarok sokat furni. na majd csak kitalálok valamit. amugy thx mindenkinek . jbl 4ever

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira.
Mert ezt cm-ben nem lehet megmondani. A körülbelüli elhelyezést tudják csak leírni, a többi pedig a füledre van bízva.Ami nálam 15 cm, az nálad lehet hogy 25. Kisérletezz és hallani fogod saját magad. Üdv

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Kösz cosmo. Már olvastam egy párszor. Csak a kérdésemre nem kaptam ott választt. írják lehet igy, lehet ugy, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira. hallottam, hogy hátra ua kéne mint oldalra. igaz ez. nem akarnék már annyit rákölteni.
Hátra elég kisebb hangfal is szvsz!

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


DieHard: érdemes EZT elolvasni!
Kösz cosmo. Már olvastam egy párszor. Csak a kérdésemre nem kaptam ott választt. írják lehet igy, lehet ugy, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira. hallottam, hogy hátra ua kéne mint oldalra. igaz ez. nem akarnék már annyit rákölteni.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”