Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


 
De az AX3-maddal nem merném egyenlőre meghallgatni Tényleg, annak mekkora a tápja ?

Miért nem? Habár azért nem igazán probáltam teljes "gázon" járatni. De ennek csak egy oka van: a házra nincs biztosítás.
Egyébként 600 Watt-os tápja van.
(Ja és köszi a látogatást!)

Hangminőségileg értettem, azért az AX-3at többre tartom, de egyenlőre tökéletesen megfelel nekem a yamahám. A tápot csak kérdeztem, mert eleinte denont akartam venni, de mikor körülnéztem és láttam hogy az alsó-középkategóriában szinte mindnek 170-200w-os a tápja.. és sok embertől hallottam hogy nincs benne szufla.
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


 
De az AX3-maddal nem merném egyenlőre meghallgatni Tényleg, annak mekkora a tápja ?

Miért nem? Habár azért nem igazán probáltam teljes "gázon" járatni. De ennek csak egy oka van: a házra nincs biztosítás.
Egyébként 600 Watt-os tápja van.
(Ja és köszi a látogatást!)

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Na végre van mivel hajtanod ezeket a "szépségeket"!! Mégegyszer is nagy gratula hozzájuk!!!!
Köszönöm!!!
 
De az AX3-maddal nem mereném egyenlőre meghallgatni Tényleg, annak mekkora a tápja ?
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »

Na végre van mivel hajtanod ezeket a "szépségeket"!! Mégegyszer is nagy gratula hozzájuk!!!!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Nekem is DALI AXS szettem van, még tavasszal találtam az egyik MM-ban 69.990 Ft-ért. Nem állt szándékomban hangszórót venni, de ennyiért nem tudtam otthagyni. Most egy MAGNAT 300 sub-bal alkot kellemes egységet. Az erősítő természetesen Yamaha. Még az ADRI-ások hirdetik az AXS szettet némileg magasabb áron....
Adriában már nincs régóta, már csak MM-ban van front (mult hónapban volt 1-2) és vidéken még talán. Kár hogy már nem gyártják, mert egy kis marketinget tettek volna alá, elég sokan választották volna.
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
G.I.JOE
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2003.07.16., szer. 18:18
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE »


Nekem is DALI AXS szettem van, még tavasszal találtam az egyik MM-ban 69.990 Ft-ért. Nem állt szándékomban hangszórót venni, de ennyiért nem tudtam otthagyni. Most egy MAGNAT 300 sub-bal alkot kellemes egységet. Az erősítő természetesen Yamaha. Még az ADRI-ások hirdetik az AXS szettet némileg magasabb áron....
/OFF
 
Bocs, Te nem jártál a Neumannba? (Eser)
 
/ON
Erősítő: Yamaha RXV-440RDS; kábel: NeoTech KS-1032M; front: Dali Blue 5005 Jubi; center: Dali C-1000 Jubi; rear: Dali R-1000; TV: Samsung WS32Z068P; VCR: Samsung SV-661GX; DVD - Airis L103E.

Avatar
G.I.JOE
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2003.07.16., szer. 18:18
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE »


Az enyémekhez szerencsére alapból adtak, de ki nem szedem, hogy halljam a különbséget! 
Azaz már megvolt a kialakított/előre kifúrt helye a tüskéknek ?

Igen! Meg a tüske is!
Erősítő: Yamaha RXV-440RDS; kábel: NeoTech KS-1032M; front: Dali Blue 5005 Jubi; center: Dali C-1000 Jubi; rear: Dali R-1000; TV: Samsung WS32Z068P; VCR: Samsung SV-661GX; DVD - Airis L103E.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem is DALI AXS szettem van, még tavasszal találtam az egyik MM-ban 69.990 Ft-ért. Nem állt szándékomban hangszórót venni, de ennyiért nem tudtam otthagyni. Most egy MAGNAT 300 sub-bal alkot kellemes egységet. Az erősítő természetesen Yamaha. Még az ADRI-ások hirdetik az AXS szettet némileg magasabb áron....

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Az enyémekhez szerencsére alapból adtak, de ki nem szedem, hogy halljam a különbséget!
Azaz már megvolt a kialakított/előre kifúrt helye a tüskéknek ?
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
G.I.JOE
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2003.07.16., szer. 18:18
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE »

Az enyémekhez szerencsére alapból adtak, de ki nem szedem, hogy halljam a különbséget!
Erősítő: Yamaha RXV-440RDS; kábel: NeoTech KS-1032M; front: Dali Blue 5005 Jubi; center: Dali C-1000 Jubi; rear: Dali R-1000; TV: Samsung WS32Z068P; VCR: Samsung SV-661GX; DVD - Airis L103E.

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


mert én sem furkálnám szét a hangfalaimat.
Én sem szétfúrkáltam! Egyszerűen akkora besüllyesztést kel rajta csinálni, mint a tüskét tartó hüvely. Egyébként én is féltem a hangfalaimat.

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gemini »


Nem kellannyira félni, csak óvatosnak kell lenni. A gyáriakba is beleteszik valahogy. . Ezt a fajtát így tudtam megoldani. Egyébként a múltkor Cosmo írta, hogy ő ugy oldja meg hogy egy ugyanakkora fa lapba szereli bele mint a hangfal alja, és ez kerül alá. Így maga a hangsugárzó nem sérül egyáltalán. Sőt! Ezenkívűl is biztosan van még több megoldás is! Kinek mi a szinpatikus.
Igen, én nem fogom kifúrni, hanem vágatok alá egy falapot. Ez lehet butorépítő lappból (olcsóbb), lépcsőlapból (drágább). Majd még kiatlálom melyik legyen.

nálam is igy van megoldva. szerintem ennél jobb megoldás nincs, mert én sem furkálnám szét a hangfalaimat.

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Tegyetek alá sündisznót!
Először azzal próbáltam, de kinyúlt szegény!!! :kiraly:

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »


Tegyetek alá sündisznót!
állatkínzó !
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tegyetek alá sündisznót!

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nem kellannyira félni, csak óvatosnak kell lenni. A gyáriakba is beleteszik valahogy. . Ezt a fajtát így tudtam megoldani. Egyébként a múltkor Cosmo írta, hogy ő ugy oldja meg hogy egy ugyanakkora fa lapba szereli bele mint a hangfal alja, és ez kerül alá. Így maga a hangsugárzó nem sérül egyáltalán. Sőt! Ezenkívűl is biztosan van még több megoldás is! Kinek mi a szinpatikus.
Igen, én nem fogom kifúrni, hanem vágatok alá egy falapot. Ez lehet butorépítő lappból (olcsóbb), lépcsőlapból (drágább). Majd még kiatlálom melyik legyen.

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Na ez az amitől félek egy kicsit , a hangfal megfúrása, valahogy ez nekem barbár módon hangzik. De persze ez a megoldás ahogy olvasom általános, így csak óvatosnak kell lenni. De szerintem még idén megtüskésítem a frontokat.
A hátsókra gondolom nem szokás, ha polcsugárzók. Center ?

Nem kellannyira félni, csak óvatosnak kell lenni. A gyáriakba is beleteszik valahogy. . Ezt a fajtát így tudtam megoldani. Egyébként a múltkor Cosmo írta, hogy ő ugy oldja meg hogy egy ugyanakkora fa lapba szereli bele mint a hangfal alja, és ez kerül alá. Így maga a hangsugárzó nem sérül egyáltalán. Sőt! Ezenkívűl is biztosan van még több megoldás is! Kinek mi a szinpatikus.

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Zsoló!  A tüskéken már én is filóztam, de nem gondoltam hogy jelentős különbséget okoznának..  De amiket írtal , azok után erős gondolkodóba estem. Fotók nagyon jók lennének + írd le hogy rögzítetted őket. Én még soha nem tüskéztem fel hangfalakat, és itt semmi "hely" "lyuk" sincs alul nekik.

Ezek a tüskék két részből állnak. Van egy hüvely és ebbe lehet belecsavarni magát a tüskét.Na most ezeket a hüvelyeket kell belefúrni a hangfal aljába, illetve ha ezt nem akarod, akkor egy külön lapba is beleteheted és akkor az megy a hangfal alá.Ha a hangfal aljába tennéd akkor nagyon óvatosan fúrj bele és csak addig a mélységig amennyi a hüvely magassága.Én kézzel tekertem a fúrót.Így biztosan nem szalad tovább. Ezt a kis hüvelyt bele is ragaszthatod, de nálam erre nem volt szükség, ugyanis a széle bordázott, így nagyon passzentos lett. Végül pedi ebbe tekerheted bele magát a tüskét.
Ja és még egy ötletet is hallottam. Az így feltüskézett hangfalat egy márványlapra kell rátenni, így állítolag még szebb hangzást lehet elérni.

Na ez az amitől félek egy kicsit , a hangfal megfúrása, valahogy ez nekem barbár módon hangzik. De persze ez a megoldás ahogy olvasom általános, így csak óvatosnak kell lenni. De szerintem még idén megtüskésítem a frontokat.
A hátsókra gondolom nem szokás, ha polcsugárzók. Center ?
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Zsoló! A tüskéken már én is filóztam, de nem gondoltam hogy jelentős különbséget okoznának.. De amiket írtal , azok után erős gondolkodóba estem. Fotók nagyon jók lennének + írd le hogy rögzítetted őket. Én még soha nem tüskéztem fel hangfalakat, és itt semmi "hely" "lyuk" sincs alul nekik.

Ezek a tüskék két részből állnak. Van egy hüvely és ebbe lehet belecsavarni magát a tüskét.Na most ezeket a hüvelyeket kell belefúrni a hangfal aljába, illetve ha ezt nem akarod, akkor egy külön lapba is beleteheted és akkor az megy a hangfal alá.Ha a hangfal aljába tennéd akkor nagyon óvatosan fúrj bele és csak addig a mélységig amennyi a hüvely magassága.Én kézzel tekertem a fúrót.Így biztosan nem szalad tovább. Ezt a kis hüvelyt bele is ragaszthatod, de nálam erre nem volt szükség, ugyanis a széle bordázott, így nagyon passzentos lett. Végül pedi ebbe tekerheted bele magát a tüskét.
Ja és még egy ötletet is hallottam. Az így feltüskézett hangfalat egy márványlapra kell rátenni, így állítolag még szebb hangzást lehet elérni.

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


- es fotokat is!!! 
A bátyám annyira fotoörült mint amennyire én házimozi.Ő most készül venni egy normálisabb masinát és az eddigi elmaradásaimat (fényképügyileg:)) akkor pótólni fogom, ígérem!Most csak egy vebkamerával tudnék fotózni aminek a minősége erősen kifogásolható.

Zsoló! A tüskéken már én is filóztam, de nem gondoltam hogy jelentős különbséget okoznának.. De amiket írtal , azok után erős gondolkodóba estem. Fotók nagyon jók lennének + írd le hogy rögzítetted őket. Én még soha nem tüskéztem fel hangfalakat, és itt semmi "hely" "lyuk" sincs alul nekik.
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


- es fotokat is!!!
A bátyám annyira fotoörült mint amennyire én házimozi.Ő most készül venni egy normálisabb masinát és az eddigi elmaradásaimat (fényképügyileg:)) akkor pótólni fogom, ígérem!Most csak egy vebkamerával tudnék fotózni aminek a minősége erősen kifogásolható.

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Zsoló: gatulálok a tüskékhez! Milyeneket vettél?
Nagyon köszönöm! Az az igazság hogy márkajelzést nem találtam rajta. Egy győri hifiüzletben vettem és igazából az eladó ajánlotta. Két féle volt, az egyik egy tompahegyü a másik tűhegyes és a magassága is állítható. Én az utóbbit választottam. Az hogy aranyozott igazából nem hiszem hogy itt is számít valamit maximum ettől az esztétikai értéke nő. Legalábbis számomra. Mégegyszer is köszi!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
GoldSun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2003.12.11., csüt. 12:32
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: GoldSun »


Nekem is volt szerencsém Dali hangfalakat kipróbálni, méghozzá egy régebbi, kb. 6-7 éves modellt, ami a 104-es számot kapta. Igaz, ez nem most volt, hanem 3 éve, amikor a házimozi összeállításán fáradoztam, tapogatóztam. Egy ismerősöm kínálta fel ezt a hangfalpárt eladásra.
Ugyan nagyon szépen szóltak ezek a kinézetre sem szégyenkeznie kellő hangfalak. Matt feketék voltak, fekete hangszórókkal, az elülső borításuk valamilyen fekete szövet, v. filcanyagú volt (nem emléxem már pontosan), ami nagyon nagy "komolyságot" adott nekik.
De meghllgatásuk után-bármennyire is voltam megelégedve velük-nme vettem meg őket, hisz kezdő házimozistaként én egy teljes 5.1-es garnitúrát akartam beszerezni.
Az új Dali modelleket nem nagyon ismerem, de nem csalódnék bennük most sem.
TV: Samsung PS58B850, DVD: Primare V25, BLU-RAY: Pioneer BDP320, Előerősítő˝: Marantz AV9000, Végerősítő: Marantz MM9000 HANGFALAK: Mordaunt Short 906 (front), 905c (center), 902 (surround), 907w (sub) Kábelek: Audioquest Type 4 (front), Black&White LS-1002 (center), Fejes: Sennheiser HD555

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »

- es fotokat is!!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Zsoló: gatulálok a tüskékhez! Milyeneket vettél?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”