Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »



 
 Jó lenne kicsit összefoglalni ezeket valakinek egy hozzászólásban, amit aztán vissza lehetne idézni, ha valaki most ismerkedne a márkával. Pont azért, mert sajnos itt sem elég elolvasni a feliratot a készülékházon, hogy Naim, aztán várni a boldogságot...     

 
Mindenki csak a saját tapasztalását írhatja le; ezt kb. megtettük; kívülről, elfogulatlanul, összefoglalva, kérdezd HG -t, segíteni fog. ()
 
Annyi azért bizonyosnak tűnik, hogy korszaktól függetlenül létezik az a bizonyos Naim hang, ami része lett az audiofil kultúrának.
Hogy milyen? órákat papoltunk itt, de meg kell hallgatni, ha érdekel. 
A Naim sem kivétel abban, hogy kis készülék - kis hang, olcsóért nem lesz hanyattesés. Sőt, a hang/ár ráta szerintem nem túl jó, másképp, kifejezetten aggasztóan gáz...
 
És van még cég, aki rendszerben gondolkodik, ott is lehet nézelődni.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Igen...aztán a füled - az idegrendszered - talán lassacskán hozzászokott volna.
Ami nagyon nem jön be 4 nap alatt, azt többnyire nem érdemes tovább járatgatni.
Ami pedig nem rossz elsőre, az még jobb lesz bejáratva.

Pont ezért érdemes egy kis türelemmel lenni. Egy-két hét után meg lehet próbálni egy ellenpróbát az eredeti hangfallal.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 211

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »

Kimber, a lényeg az, hogy a zöld különböző árnyalatairól szól a Naim, amíg a hagyományos rendszerépítés során azon agyalsz, hogy vajon passzol-e majd a citromsárga a hupililához.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


"Aki valaha drótozott komolyan, és most Naim -es, az tudja, milyen lejönni a szerről"
 
nem kell felmenni rá,ha vlmi igazán jó,a rozsdás szög is jó neki ,Naim vagy vlmi más,lényegtelen
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Külsősöknek,   azért nem árt tudni, hogy az itt boncolgatott eltérések egy közös vonalról hajlanak el, amit úgy definiál néhány ember, hogy 'Naim hang'.
Ehhez képest a vegyes berendezéseitek a vegyes kábelezéssel meg a vegyes alátétekkel meg a vegyes elosztókkal meg az ötmillió féle végfokcsővel meg előcsővel meg kimenőtrafóval meg csatival, az az igazi sötétben bolyongás.
Jó páran itt csináltuk, nem kevés ideig.
Megváltoztattunk egy IC kábelt, ami esetleg tényleg jobb?, na de a CD játszó alátétén akkor változtatni kéne; akkor meg nem borul szét a hang, csak kicsit, toljuk picit hátrébb a dobozokat meg széjjelebb; b@ssza meg, lefúrtuk a parkettán át a tüskéket....a hangfalkábel vajon szereti ezt az egészet, lehet, hogy váltani kéne, de előbb töltsük fel homokkal a hálózati drótot meg tegyünk bele kicsi vanádiumot meg klórt, mert úgy tényleg jobb; most majdnem jó, de a kínaiak kijöttek egy 300B  -vel, amiről mindenki azt suttogja, hogy jobb, mint a WE vagy a KR, nem mesh-plate, hanem kis ellipszisek vannak az anódon, a lábak meg igazi fából vannak, gőzölt kerámiabevonattal, ami amúgy vezet, és pont itt hirdetnek egy digitkábelt, ami az enyémet fossá verné, OK, de akkor az a másik előfok csak jobb lenne, az a tápkábel mégis csak átverés volt,......stb......stb.....stb.....
 
Jó játék, én is szerettem; hallottam így 'összesejtett' zseniális hangokat, de most jobban esik az egyszínű legó...
 
Aki valaha drótozott komolyan, és most Naim -es, az tudja, milyen lejönni a szerről.

 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Nem lehetséges hogy pont azért mert keveset volt használva több idő kellett volna ahhoz, hogy igazán meg tudjon szólalni? Szinte újra kellett volna járatni, ez akár heteket is igénybe vett volna vagy még több időt...
 
Kérdez meg tőle, milyen volt, amikor a  fekete SuperCap -et tök hidegen betette a rendszerbe, és azt a 10 percet sem bírta ki, hogy legalább a pufferek beálljanak... 
Én amikor az Olive (szintén)SC -t bekötöttem, még a postás az udvaron nyomult kifelé....annyira hideg volt a vas, hogy sütötte a kezemet....vártam, hogy lenyomja a biztosítékot, ha esetleg tök pára belül.....
De a hang pazar volt, rögtön, az első hangtól kezdve.
 
Szerintem az a DBL, ott - soha sem ébredt volna fel.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Külsősöknek,   azért nem árt tudni, hogy az itt boncolgatott eltérések egy közös vonalról hajlanak el, amit úgy definiál néhány ember, hogy 'Naim hang'.
Ehhez képest a vegyes berendezéseitek a vegyes kábelezéssel meg a vegyes alátétekkel meg a vegyes elosztókkal meg az ötmillió féle végfokcsővel meg előcsővel meg kimenőtrafóval meg csatival, az az igazi sötétben bolyongás.
Jó páran itt csináltuk, nem kevés ideig.
Megváltoztattunk egy IC kábelt, ami esetleg tényleg jobb?, na de a CD játszó alátétén akkor változtatni kéne; akkor meg nem borul szét a hang, csak kicsit, toljuk picit hátrébb a dobozokat meg széjjelebb; b@ssza meg, lefúrtuk a parkettán át a tüskéket....a hangfalkábel vajon szereti ezt az egészet, lehet, hogy váltani kéne, de előbb töltsük fel homokkal a hálózati drótot meg tegyünk bele kicsi vanádiumot meg klórt, mert úgy tényleg jobb; most majdnem jó, de a kínaiak kijöttek egy 300B  -vel, amiről mindenki azt suttogja, hogy jobb, mint a WE vagy a KR, nem mesh-plate, hanem kis ellipszisek vannak az anódon, a lábak meg igazi fából vannak, gőzölt kerámiabevonattal, ami amúgy vezet, és pont itt hirdetnek egy digitkábelt, ami az enyémet fossá verné, OK, de akkor az a másik előfok csak jobb lenne, az a tápkábel mégis csak átverés volt,......stb......stb.....stb.....
 
Jó játék, én is szerettem; hallottam így 'összesejtett' zseniális hangokat, de most jobban esik az egyszínű legó...
 
Aki valaha drótozott komolyan, és most Naim -es, az tudja, milyen lejönni a szerről.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: audioline »



Jogos a két pont ! 4 napig volt bekötve nàlam, és egy picit sem vàltozott a hang. Lehet hagyni kellett volna még,...
 

Igen...aztán a füled - az idegrendszered - talán lassacskán hozzászokott volna.
Ami nagyon nem jön be 4 nap alatt, azt többnyire nem érdemes tovább járatgatni.
Ami pedig nem rossz elsőre, az még jobb lesz bejáratva.
.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Jogos a két pont ! 4 napig volt bekötve nàlam, és egy picit sem vàltozott a hang. Lehet hagyni kellett volna még,...
 
quote name="tollact" post="1582339" timestamp="1392400624"]Nem lehetséges hogy pont azért mert keveset volt használva több idő kellett volna ahhoz, hogy igazán meg tudjon szólalni? Szinte újra kellett volna járatni, ez akár heteket is igénybe vett volna vagy még több időt...
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



gondoltam is, hívlak, Csibe, Expo-ügyben mongyá' mán valamit, de megelőztél
 
najah, én sem azt állítottam, hogy pont ugyanakkora, hanem hogy van és észrevehető a szériák közötti különbség

 
a nagy difi nem is annyira a régi/új között van,hanem ugyanazon sorozat 2010 vs 3010..3010 régi Naim CB irányvonal,TGV gyorsvonat,a 2010 meg olyan kezes bárány,mintha nem is Expo lenne...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tollact »



A hangfal témakört érdemes valóban boncolgatni .
Ahogyan Trane korrektül leírta vannak a naimhez papír,-és gyakorlati úton igazolt forma szerint jól illeszthető hangfalak.
Első helyen kell (ene ) hogy szerepeljenek a Naim sajátjai. SBL, NBL DBL , Ovator stb.
 
Mai napig nem értem, nálam miért NEM volt szinergiában a Nac 252. 2xNap145V monoblokkokkal , Naca5 e. a DBL ?
Egy példátlanul gyönyörű párt sikerült beszerezni angliából. 1998 gyártású volt, zebrano-barna csodás kivitel, szinte ÚJszerű , makulátlan volt minden.
Az illata mint a régi öreg zongoráknak..
Az összeállítása nem volt egyszerű mutatvány.... a tüskék nyomaiból viszont látható volt, hogy ezt talán egyetlen egyszer állították össze, aztán az eladó szerint sokáig becsomagolva állt egy raktárban szegény.
Néhány képet tettem fel azt hiszem. 
Minden információ, és papírforma szerint őkelme az igazi nagy "durranás" , a kultikus nagyágyú, és mégis ......a nagy álom a zenehallgatás során nekem mégis szertefoszlott.
Hangszerhűség , gyorsaság nagyszerű volt, a sztereo tér mélységében még elfogadható volt, de mélyei igen gyengék voltak és minden más tekintetben megközelíteni sem tudta a Chariokat.
 
És itt jön a másik dolog -kérdés-, hogyan lehet jó a szinergia, ill. hogy illeszkedhet remekül egymáshoz - elnézést  a hasonlatokhoz- egy olasz "bővérű tenor" a  naim "kékvérű" angol hangzásvilágához...?
Márpedig jók együtt az biztos.
Nem lehetséges hogy pont azért mert keveset volt használva több idő kellett volna ahhoz, hogy igazán meg tudjon szólalni? Szinte újra kellett volna járatni, ez akár heteket is igénybe vett volna vagy még több időt...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Elnézést a Naim hívektől, de ahogy olvaslak Benneteket, egyre inkább úgy látom, hogy akkora katyvasz ez az egész, a különböző korokból származó készülékek egymástól alaposan eltérő hangzások, akkora különbségek, mint ha a gyártó nem tudta volna melyik irányba menjen. Aztán ezeket ilyen-olyan tápokkal, kábelekkel folyamatosan fejleszteni, persze mindegyikkel megint alaposan megváltozik a hangzás, soha véget nem érő kockázatos vállalkozásnak tűnik.
 
Hacsak nem szerez az ember hosszú idő alatt akkora tapasztalatot saját készülékek birtoklása, külföldi szakfórumok folyamatos olvasgatása után, hogy ebből a bábeli toronyból melyik építőkocka lesz neki megfelelő.
 
Kezdőként a Naim irányába elmenni ez felérhet egy szafarival. Hiába hallasz valamit valahol, ami tetszik, aztán veszel valami Naim készüléket, ami éppen van eladó, szinte biztos, hogy teljesen mást fogsz kapni, mint amit az ismerősnél hallottál. Egyetlen biztos megoldás, ha pontosan lekopírozod a másik Naim rendszert.
 
(ezzel természetesen nem akarom lehúzni a márkát, elismerem a készülékek kvalitásait, de az biztos, hogy nulla ismerettel nem vágnék bele egy ilyen végeláthatatlan kalandba...) 

 
Óóóóó, ugyanez a katyvasz megvan más márkáknál az adott cucchoz passzoló és egyéni ízlést kielégítő kábelezés kiválasztásában is. Egyébként meg erre a felvetésre ott van valamelyik egydobozos cucca a cégnek. Szerettem volna egy picit a kábeleimen fejlesztgetni, az utóbbi pár hétben jó néhány hangfal, ic és tápkábelt visszaküldtem, mert egyikre sem tudtam azt mondani, hogy ez úgy jobb, hogy mindent tud amit az előző.  Ez a Naim-nél azért jóval egyszerűbb. Én személy szerint leginkább azért nem kötöttem (még) ki Naim erősítőnél mert ahogy ismerem magam 282 250.2 Supercap alatt úgysem állnék meg, az pedig számomra picit soknak tűnik.... Inkább veszem  a csöveket, persze csak módjával... 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



 
  - sőt   hogy messzire ne kelljen menned, hallgasd meg a J.F.-éra Expo-it az utána következőekkel, aztán meg a maiakkal
 

 
nem kéne az alvó oroszlán bajúszát cincalni volt 3010,2010 és éltem nem kevés ideig egy 3010s2-sel,közelebb áll a JF korszak hangjához,mint a mai Naim vs JV korszakban legyártott vasak...van eltérés,de nem olyan drámai az irányváltás (nekem)..
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Én is nagyon megkönnyebbültem, mikor végre saját kéróba költöztem!!!
 
  Ez gyönyörű volt!   Remélem nem bántódik meg trane. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Indy »



... hallgasd meg a J.F.-éra Expo-it az utána következőekkel, aztán meg a maiakkal
 
 

Ha jól hallom, hallottam, a J.F.-éra Expo-i hangkarakterben nem, csupán a "PRaT" faktor kiteljesedésében tértek el egymástól. Sajnos újat meg még nem hallottam.   
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »


sőt, én is csöveztem vagy 25 évig... - és nem hiányzik
 
Én is nagyon megkönnyebbültem, mikor végre saját kéróba költöztem!!!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3345

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »


Ezek alapján valószínüleg inkább a fekete az én világom, hozzám a dúsabb, vaskosabb, simább hangzás közelebb áll (nem véletlenül hallgatok csöveseket ).
 
Mint már korábban írtam: csöves előfok + NAP-200 az én üdvözülésem útja.
 
A hangfal meg egy Kalmi által átépített Swans M1 SEAS Excel mélyközéppel és Prestige magassugárzóval.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 211

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »


Amit itt a PRaT-ról beszélgettetek, (és ezért kérdeztem rá a hangsugárzókra) nem tudtam teljesen értelmezni, mert ordas nagy része van benne a dobozoknak.  
 
Persze, ez természetes. Mint ahogy szigorúan véve "basszusa" is csak a hangsugárzónak van

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Ezek alapján valószínüleg inkább a fekete az én világom, hozzám a dúsabb, vaskosabb, simább hangzás közelebb áll (nem véletlenül hallgatok csöveseket ).
 
Én is egészen pontosan így gondoltam, amikor csöveseket hallgattam.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 211

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »


A fekete egy kiegyensúlyozott hang, az Olive az nem, enyhe felfelé húzást érzel. A fekete kerekít, simít, az Olive nyitottabb.
 
Ezek alapján valószínüleg inkább a fekete az én világom, hozzám a dúsabb, vaskosabb, simább hangzás közelebb áll (nem véletlenül hallgatok csöveseket ).

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


Chario
 
És itt jön a másik dolog -kérdés-, hogyan lehet jó a szinergia, ill. hogy illeszkedhet remekül egymáshoz - elnézést  a hasonlatokhoz- egy olasz "bővérű tenor" a  naim "kékvérű" angol hangzásvilágához...?
Márpedig jók együtt az biztos.

+1
XS+Pegazus=nekem pont jó

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Indy »



A hangfal témakört érdemes valóban boncolgatni .
Minden információ, és papírforma szerint őkelme az igazi nagy "durranás" , a kultikus nagyágyú, és mégis ......a nagy álom a zenehallgatás során nekem mégis szertefoszlott.
Hangszerhűség , gyorsaság nagyszerű volt, a sztereo tér mélységében még elfogadható volt, de mélyei igen gyengék voltak és minden más tekintetben megközelíteni sem tudta a Chariokat.
 
És itt jön a másik dolog -kérdés-, hogyan lehet jó a szinergia, ill. hogy illeszkedhet remekül egymáshoz - elnézést  a hasonlatokhoz- egy olasz "bővérű tenor" a  naim "kékvérű" angol hangzásvilágához...?
Márpedig jók együtt az biztos.

Amit itt a PRaT-ról beszélgettetek, (és ezért kérdeztem rá a hangsugárzókra) nem tudtam teljesen értelmezni, mert ordas nagy része van benne a dobozoknak.  
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Közbevetve:
SBL tulajdonosoknak, szivacsbeszerzés. Az eredeti porlik erősen, esik szét.
A Tom Tom -nál 174 GBP+PP. Elképesztő! ár!!! 
 
Az a baj, hogy nem sima szivacs, hanem profil szerint kivékonyított az adott helyeken; ehhez forró-drót technológiát használtak, amit az EU -ban szinte mindenhol betiltottak, mert nagyon füstöl...
Itt:
http://www.ebay.com/itm/NAIM-SBL-FOAM-F ... 2335787a2a
 
40 GBP.
Nem olcsó, de korrekt, kivékonyított, illeszkedik.
Javaslom.
 
Előtte:
 

 
Utána:
 


ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


A hangfal témakört érdemes valóban boncolgatni .
Ahogyan Trane korrektül leírta vannak a naimhez papír,-és gyakorlati úton igazolt forma szerint jól illeszthető hangfalak.
Első helyen kell (ene ) hogy szerepeljenek a Naim sajátjai. SBL, NBL DBL , Ovator stb.
 
Mai napig nem értem, nálam miért NEM volt szinergiában a Nac 252. 2xNap145V monoblokkokkal , Naca5 e. a DBL ?
Egy példátlanul gyönyörű párt sikerült beszerezni angliából. 1998 gyártású volt, zebrano-barna csodás kivitel, szinte ÚJszerű , makulátlan volt minden.
Az illata mint a régi öreg zongoráknak..
Az összeállítása nem volt egyszerű mutatvány.... a tüskék nyomaiból viszont látható volt, hogy ezt talán egyetlen egyszer állították össze, aztán az eladó szerint sokáig becsomagolva állt egy raktárban szegény.
Néhány képet tettem fel azt hiszem. 
Minden információ, és papírforma szerint őkelme az igazi nagy "durranás" , a kultikus nagyágyú, és mégis ......a nagy álom a zenehallgatás során nekem mégis szertefoszlott.
Hangszerhűség , gyorsaság nagyszerű volt, a sztereo tér mélységében még elfogadható volt, de mélyei igen gyengék voltak és minden más tekintetben megközelíteni sem tudta a Chariokat.
 
És itt jön a másik dolog -kérdés-, hogyan lehet jó a szinergia, ill. hogy illeszkedhet remekül egymáshoz - elnézést  a hasonlatokhoz- egy olasz "bővérű tenor" a  naim "kékvérű" angol hangzásvilágához...?
Márpedig jók együtt az biztos.
 
 
 
 
 
csakúgy, mint az bármikor is volt: J.V. még Quad ESL57-tel fejlesztett, aztán a Linn-nes időkben a Kan, Sara, Isobarik voltak a nagy kedvencek, az Epos-ok fejlesztésénél használt Naim elektronikák miatt bejött ez a márka is (bár főként a 14-es) a kínálatba, aztán a Rega és a Royd hfalak a naccerű ritmikájukkal, majd a Naim a saját fejlesztésű IBL és SBL-jeivel ill. ezek utódjaival, aztán a Spendor és a Harbeth tette még változatosabbá a palettát, újabban pedig (a 'hivatalos'sá lett Focal-on kívül - khm... ) a Neat és a Kudos megy nagyon a Naim-ekkel   szóval van miből választani, ha csupán a leggyakoribb, Naim-mel összerakott hfal-márkákat nézzük is
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Azt hiszem pontatlanul írtam , bocs, tehát pont fordítva gondolom ill tapasztalom  : 
" A FEKETE sorozat ( 250 től felfelé ) leginkább felbontásban, térleképezésben jelentősen jobb mint a régebbi sorozatok.
Nem kevésbé szárazabb ( mármint a FEKETE !! ) , viszont sokkal pontosabb, és rengeteg fontos információ és belsőséges dolog "jön át" a zenéből. "
Bár itt is vannak különbségek. A 282/250.2 páros sokkal dúsabb, melegebb, lekerekített hangzású, mint felfelé a sorozatban.
Egyedüli kakukktojás ( és talán nem csak ) nekem a Nac252.
Ez nagyon nem jött be nekem, az előfok tényleg "száraz" bár jóval többet mutat a zenéből mint a 282, de erre csak akkor jöttem rá amikor eladtam.
 
Az fekete sorozat előző szériákhoz mérten "szárazabb" hangzása, az 500-as sorozatban billen vissza helyére, itt már nem igen lehet hibát találni, itt minden összeáll és megvan, amit a korábbi ( Olive stb ) szériában szeretünk és jön még hozzá a java ( felbontás, tér , mélység, stb)
 
A fekete sorozatban lépésenként felfelé, mindig többet kapsz valamivel, sőt ezek az ugrások néha elképesztően nagynak tűnnek, néha meg kisebbnek, de mindig egyértelműen "jobb" lesz a hang, ill nagyobb az élvezet.
A legnagyobb "upgrade" tapasztalatom szerint egy nagyobb tápegység csatolása, itt leginkább az előfokokhoz adható Supercap re gondolok, vagy pl CDX hez XPS2.
Ugyanakkor megdöbbentő volt amikor a tulképp "primitiv" egyszerű kis NacA5 kábelből a 3,5m után  6m vagy 2x10 métert kötöttem be. Itt is úgy éreztem, hogy nagy az előrelépés. A hang, dinamika minden tekintetben sokkal jobb lett.
 
 

Addig duruzsoltok itt a fülembe, hogy a végén még elkezdek Olive szériás Naim-eket nézni Szárazabb hang, mint a mostani Naim?
 

Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”