Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Műszakilag bármelyik.
Minőségben már kevesebb.

Legutóbb két Aesthetix Atlas monoblokkal építettünk egy nagyon egyszerű rendszert Luminnal. A lánc végén két Martin Logan CLX volt.
Jó volt!

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Melyik végfok passzol a Luminhoz?
Műszakilag bármelyik.
Minőségben már kevesebb.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Melyik végfok passzol a Luminhoz?
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tehát akkor egy ilyen készülék mellé még javasolt egy előfok is (vagy integrált erősítő?). Eddig azt hittem az előfokok fő funkciója a kimeneti jelszint vezérlése. Akkor mi a különbség egy előfok és egy szabályozható kimeneti szinttel rendelkező készülék között?
Egy előfok több bemenettel rendelkezik. Más források is csatlakoztathatók rá.
Egy szabályozható kimenetű CD játszó se tekinthető előfoknak. Egy végfok ráköthető, de a végfokra más nem.
Így van ez a Lumin esetében is. Ha nincs más forrásod, nyugodtan használhatod egy végfokkal.
De ha igazi előfok is kell, több bemenettel, forrással, akkor vagy előfokra kötöd vagy integráltra.
Teljes értékű előfokként is a Linn DSM-ek funkcionálnak.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Hálózati audio lejátszó. Szabályozható kimeneti szint. Nem előfok.
 
Tehát akkor egy ilyen készülék mellé még javasolt egy előfok is (vagy integrált erősítő?). Eddig azt hittem az előfokok fő funkciója a kimeneti jelszint vezérlése. Akkor mi a különbség egy előfok és egy szabályozható kimeneti szinttel rendelkező készülék között?

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jelent meg esetleg valahol összehasonlító teszt az új verziókról?
Nincs, viszont találtam egy friss tesztet Lengyelországból.
 
http://translate.google.co.uk/translate ... ml&act=url
 

 
I guess I have to start with one statement: Lumin, is the most analog sounding audio source that I was able to hear. But the point is not that this is the `` silting and slowing down sound that is associated with such a description. None of these things. Lumin sounds like a thoroughbred track analog, juxtaposed with very good components. It's the equivalent of `digital` SME30 turntable with a good cartridge and phono preamp outstanding. It is this level of quality and `analog-` sound. It is an excellent resolution, it is a great scene, fantastic PRAT but we have to fill, warm, thick sound and a lot of audiophile air between the musicians.....All listened to the songs only confirmed my earlier observations. This is the most analog digital player, what I listened to.

A hi-fi world márciusi számában is tesztelik a Lumint. De ez a teszt még nem érhető el online.
Viszont egy Martin Logan Summit X teszt igen.
 
http://www.hi-fiworld.co.uk/index.php/l ... 5/650.html
 

 
Question: "what is the best loudspeaker in the world?". Answer: "listen to Martin Logan's Summit  X". There is no "best" of course. But the Summit X see-through electrostatic panel is extraordinary technology and the bass bin supporting it has had time and effort spent on making it match. This is an expert's loudspeaker: no warm cuddly boxy sound, but one that is devastatingly accurate, ruthlessly revealing and has that delicious airy quality only fine electrostatics have. Read about what could be described as "the best loudspeaker in the world".


Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

Nem csak az avx fórumot tisztelii meg a stílusával, érdemes elolvasni: 
Szerintem meg nem érdemes!

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez a Lumin egy hálózati audio lejátszó, vagy előfok és lejátszó egyben?
Hálózati audio lejátszó. Szabályozható kimeneti szint. Nem előfok.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ez a Lumin egy hálózati audio lejátszó, vagy előfok és lejátszó egyben?

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jelent meg esetleg valahol összehasonlító teszt az új verziókról?
Mivel még nincsenek kereskedelmi forgalomban, teszt se jelent meg róluk.

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »



Még nem.
A legutolsó információ, hogy véglegesíteni kell a szállítási dátumokat és az árakat.
Egyelőre az eredeti típus rendelhető. Idén már 3 db-nál tarunk. Pedig ez az év eleje nagyon.
Amúgy nagyon várjuk őket - más is. Többen várólistára tették az új gépeket.
 
Jelent meg esetleg valahol összehasonlító teszt az új verziókról?

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az új Luminok elérhetők már?
Még nem.
A legutolsó információ, hogy véglegesíteni kell a szállítási dátumokat és az árakat.
Egyelőre az eredeti típus rendelhető. Idén már 3 db-nál tarunk. Pedig ez az év eleje nagyon.
Amúgy nagyon várjuk őket - más is. Többen várólistára tették az új gépeket. 

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »



Van.
 
Az új Luminok hamarosan gyártásba kerülnek és elérhetők lesznek.
 
Nagyon biztató, hogy a Lumin D1 kb. fele annyiba fog kerülni, mint a mostani Lumin. A T1 is olcsóbb lesz a mostaninál.
Az új zászlóshajó, az S1 viszont drágább lesz.

Az új Luminok elérhetők már?

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért kíváncsi lennék józanul vajon miket írna   Ha jozan lennek,ezt a kepet kuldenem!!
rubidium master clock


Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Szerintem nem ez lenne a probléma. Annak idején mikor vettem azt írták, hogy elég lassúan kezeli az USB-t. Azóta biztos javult valamennyit a dolog, de több GB zenét kellene kezelnie. Amúgy le is cserélném a jelenlegit TP Link TL-WR1043ND, ha lenne egy alternatíva.
 
 
A mostani erősebb hardverre épülő routerek egész normális sebességgel kezelik az USB2 -t,
de a Linn DS-eknek tudtommal nem elég hogy a hálózaton ott legyen a tartalom, kell hogy fusson valahol a hálózatban egy kiszolgáló program mint pl a twonky, vagy minimserver ami eléri a routerre kötött USB tároló tartalmát.
különben a kinsky sem fogja látni azt, azaz egyáltalán nem tudod lejátszani ami rajta van, még akadozva sem.

Avatar
Jayjay
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 18:03
Értékelés: 2

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jayjay »


van a routereden UPNP kiszolgáló program az USB porthoz? szerintem a Linn anélkül nem fogja látni...
Szerintem nem ez lenne a probléma. Annak idején mikor vettem azt írták, hogy elég lassúan kezeli az USB-t. Azóta biztos javult valamennyit a dolog, de több GB zenét kellene kezelnie. Amúgy le is cserélném a jelenlegit TP Link TL-WR1043ND, ha lenne egy alternatíva.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Használ valaki routerre USB-n rákötve vinyót? Arra gondoltam, hogy a zenéimet rákötném a routerra , megspórolva evvel a NAS-t és így hallgatni egy Linn hálózati lejátszóval.
 
van a routereden UPNP kiszolgáló program az USB porthoz? szerintem a Linn anélkül nem fogja látni...

Avatar
Jayjay
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 18:03
Értékelés: 2

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jayjay »

Használ valaki routerre USB-n rákötve vinyót? Arra gondoltam, hogy a zenéimet rákötném a routerra , megspórolva evvel a NAS-t és így hallgatni egy Linn hálózati lejátszóval.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



Olyan hogy "USB Audio csatlakozás" tudtommal nincsen szabványosítva, az USB-Audio csak egy protokoll,
ami USB felületen működik, ezért a kérdéses eszköz gyártójának a support-ját érdemes kérdeznied hogy ez alatt milyen korlátozást értenek az adott termék esetén. Jellemzően egyébként a leadott áram szokott korlátos lenni, illetve a használhatóság, azaz jelen esetben vélhetően csak USB Audio protokollal kommunikáló I/O eszközök köthetőek arra a csatlakozóra...
 
 

Köszönöm.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


 
Olyan hogy "USB Audio csatlakozás" tudtommal nincsen szabványosítva, az USB-Audio csak egy protokoll,
ami USB felületen működik, ezért a kérdéses eszköz gyártójának a support-ját érdemes kérdeznied hogy ez alatt milyen korlátozást értenek az adott termék esetén. Jellemzően egyébként a leadott áram szokott korlátos lenni, illetve a használhatóság, azaz jelen esetben vélhetően csak USB Audio protokollal kommunikáló I/O eszközök köthetőek arra a csatlakozóra...
 
 
Valaki esetleg tudja a választ?

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Az USB AUDIO kimenet az miben tér el a többi USB -től? Gondolok itt pl: az Aurender X100-as készülékekre amin csak ez a kimenet van.
Valaki esetleg tudja a választ?
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Nem csak az avx fórumot tisztelii meg a stílusával, érdemes elolvasni:
http://www.computeraudiophile.com/f20-b ... lau-19040/
 
Szép natív angollal kijelenteni egy szakmai fórumon hogy ismeri a kínai kultúrát csak azért mert nem állnak le vele vitatkozni... LOL... Ezek alapján én még olcsón megúsztam itt a vacak tápommal

Avatar
ifa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.03.24., csüt. 14:25
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ifa »



Emlékeztet valakire ez a janogyerek 
 
Pedig még csak nem is láttam.

Azért kíváncsi lennék józanul vajon miket írna  

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tothn »


Emlékeztet valakire ez a janogyerek 
 
Pedig még csak nem is láttam.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Oké, ha van tapasztalatod, de azért szerényebben,akkor is megértjük....
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”