Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vm69 »


Húzd ki a TV antennát, hogy akkor is búg-e. Én azt vettem észre, hogy a szolgáltatói kábel és a föld összeveszik. Hátránya, hogy kihúzott antennával rosszabb az adás! Vagy a földeléssel is lehet játszani, ha az antenna kihúzása megoldja a búgást.
H
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
iBrumi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 09:50
Értékelés: 70

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: iBrumi »



Megpróbáltam RCA kimenetről az előerősítőhöz bekötni és a sztereo rendszeren hallgatni.. nem lett igazán jó a hang, és búg az egész..
 

Húzd ki a TV antennát, hogy akkor is búg-e. Én azt vettem észre, hogy a szolgáltatói kábel és a föld összeveszik. Hátránya, hogy kihúzott antennával rosszabb az adás! Vagy a földeléssel is lehet játszani, ha az antenna kihúzása megoldja a búgást.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1487
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »



De volt. Nekem volt egy Beovision 6-om, aminek a hangja fenomenális volt. Sajnos megadta magát pár hete. A képe is messze felette állt a legtöbb LCD-nek. Lehetett nézni analóg adáson is. Az LCD-ket nem. Katasztrófa mind, kivétel nélkül.
A Panasonic plazmával egyetértek. Hallgatható a hangja. A képe messze a legjobb. Kár, hogy annak is vége.

 
Panasonic Plazma TV -m van, nagyon jó a kép és a hang - bár korlátozottan - de elfogadható.
Megpróbáltam RCA kimenetről az előerősítőhöz bekötni és a sztereo rendszeren hallgatni.. nem lett igazán jó a hang, és búg az egész..
 
A Bang & Olufsen nagy TV i már egy felső kategória  ,  szomszédomnál néztem,-hallgattam. Elképesztő kép és hangminőség !
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: tollact »


Ahol elfér egy tévé, ott kell még annyi helynek lennie, hogy a falra fel lehessen akasztani két kisméretű, itt szabad a vásár, hangsugárzót. Ha nem lenne a tévén hangsugárzó kimenet, nem kell megijedni, leszereli az ember a hátlapot, lehúzza a gyári hangszórókról a kábelt, a legtöbb tévé hátlapja tiszta lyuk, valahová fel kell szerelni valami olcsó hangsugárzó csatlakozót, csíptetős is megteszi, ráköti az emberfia a hangsugárzókat és kész is van. Nekem így szól a tévém két darab Pepperhorn-nal, tökéletes.Egy másik költségkímélő és használható megoldás szerintem kimondottan csak a lapostévéhez, a PC -hez kapható jobbfajta 2.1 rendszerü hanszórókészlet. A fejhallgató kimenetbe dugva nagyságrendileg jobb hangot ad mint a saját hangszórók. 10-15e körül meg lehet úszni. Műszakilag a legkorrektebb a korábban említett optikai kábel+Dac+erősítö,de ez már helyet foglal sajnom, még akkor is ha valami mini komponenseket sikerül találni.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



Milyen "rencer"?    A sztereo rendszer, ami egy másik szobában van, vagy mi?
Ráadásul, a kérdés nem is arra vonatkozott, hogy hogyan lehet külső hangsugárzókkal jó hangot kihozni a TV-ből, mert mint írtam
hanem arra, hogy milyen laptévét vegyek, amelyiknél, ha nem is az LS3/5 jut eszembe, mint ahogy chord fórumtársunk írta
de legalább hallgathatónak bizonyuljon a számomra, mert a mostani az nem az.
 
 
.

Elsőre is értettem a kérdést. Ezért a válaszommal arra próbáltam rávilágítani, hogy a tévé saját hangszóróiból nem lehet jó hangot kihozni. Ehhez kell a rencer.
Ha a rendszer a zeneszobában van, akkora tévé mellé kell egy másik rendszer, vagy sound bar. Tudom, elkeserítő, de másképp nem oldható meg.
Nekem Panasonic plazmám van. Annak itt többen dicsérték a saját hangját, ehhez nem tudok hozzászólni, más tévével nem hasonlítottam össze. De ahogy írtam, fel se merült, hogy a hangja alapján válasszak tévét, és az se, hogy ne a zenehallgató cuccra kössem rá.
Ennél jobban nem tudom elmagyarázni.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Szerintem mindenki értette, miért írtam a TV hangról. Jó, az LS3/5a túlzás volt, de valamivel csak fel kell zaklatni titeket...
Szóval, a lényeg, hogy a gyártók elérték, hogy teljesen lehetetlen/képtelen/kiterjedés nélküli helyre valami olyan hangszóró-félét tegyenek be, amin azért átjönnek dolgok. Nézzétek már meg a fizikai különbséget az imádott hangdoboz-rendszereinkhez képest...és ne az effekteket nézzétek, hanem pl. az emberi beszédet. Én messze nem érzem arányosnak a hangminőség-differenciát.
Ebben a témában óriási véghezvitt fejlesztést látok, amit egyszerűen hiányolok a mi audio vonalunkról; egy jó D oszt. erősítő még most is tapsot kap, amikor a Marson kavarunk robotokkal....miért?
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nincs olyan.
Mi naponta adunk el LG, Panasonic és igen ritkán Samsung lapos tévéket és általában köpedelem a hangjuk. Talán még a leginkább a Panasonic plazmák hangja a legelviselhetőbb, kár hogy abbahagyja a gyártó a gyártásukat.

De volt. Nekem volt egy Beovision 6-om, aminek a hangja fenomenális volt. Sajnos megadta magát pár hete. A képe is messze felette állt a legtöbb LCD-nek. Lehetett nézni analóg adáson is. Az LCD-ket nem. Katasztrófa mind, kivétel nélkül.
A Panasonic plazmával egyetértek. Hallgatható a hangja. A képe messze a legjobb. Kár, hogy annak is vége.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Off:
Erről jöhetne információ akár privátban is, hogy ne offoljuk szét a topikot. Mármint arról, hogy melyik laptévé beépített hangszóróiból jön legalább elviselhető hang, mert karácsony előtt nemsokkal vettünk egy LG 42LN575S típusú LED tévét (Direkt olyat kerestünk, ami nem 3D-s, és van rajta fejhallgató-kimenet.), ami számomra elviselhetetlen "tejfölös doboz" hangot ad még sima emberi beszéden is, zenét pedig képtelenség rajta hallgatni, nem hogy valamilyen módon összefüggést lehetne találni az LS3/5-el, és ez vonatkozik az eddig általam meghallgatott összes laptévére (Vagy csak ennyivel mások lennének az elvárásaink egy TV hangjával kapcsolatban?). De mivel helyhiány miatt nincs lehetőség külső hangsugárzóval megtámogatni, ezért már ott tartok, hogy eladom a szinte új TV-t, és újból valami réig CRT-t  veszek, amiben még normális méretű hangszórók voltak beépítve, és aminek hallgatható volt a hangja.
Tehát elfogadható (és nem LS3/5-re hajazó, mert az képtelenség) hangú laptévét keresek a mostani helyett, és szívesen veszem bárkitől az erre vonatkozó tanácsot akár privátban is.
 
 
.

Nincs olyan.
Mi naponta adunk el LG, Panasonic és igen ritkán Samsung lapos tévéket és általában köpedelem a hangjuk. Talán még a leginkább a Panasonic plazmák hangja a legelviselhetőbb, kár hogy abbahagyja a gyártó a gyártásukat.
 
A tv gyártók és néhány hifi gyártó feltalálták a Soundbar műfaját, ami egy vékony csíkban pár hangszóró, 2.0, 2.1, vagy akár 5.1 hang reprodukcióhoz. Ezek között lehet esetleg még szétnézni. Olyan 30e forinttól, kb 500e-ig vannak számba vehető jelöltek. Csatlakozásban is sokfélék, a jobbak rendelkeznek HDMI bemenettel és tűrhető D/A konverterrel, meg D-osztályú pár tíz wattos erősítővel.
 
Arról sem szabad megfelejtkezni, hogy a tv műsorok hangja is sokat romlott a digitális átállással, amikor legutóbb néztem vagy másfél éve, akkor például az RTL hangja 96 kb/s mono volt a DVB-T vevőn, a digitális kábeltévén pedig 128 kb/s-mal jön, ott már sztereóban, az m1 HD: 192 kb/s, m2 HD: 128 kb/s.... ezek pedig igen kevéssé acélos értékek. 

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Milyen "rencer"?    A sztereo rendszer, ami egy másik szobában van, vagy mi?
Ráadásul, a kérdés nem is arra vonatkozott, hogy hogyan lehet külső hangsugárzókkal jó hangot kihozni a TV-ből, mert mint írtam
hanem arra, hogy milyen laptévét vegyek, amelyiknél, ha nem is az LS3/5 jut eszembe, mint ahogy chord fórumtársunk írta
de legalább hallgathatónak bizonyuljon a számomra, mert a mostani az nem az.
 
 
.

Ahol elfér egy tévé, ott kell még annyi helynek lennie, hogy a falra fel lehessen akasztani két kisméretű, itt szabad a vásár, hangsugárzót. Ha nem lenne a tévén hangsugárzó kimenet, nem kell megijedni, leszereli az ember a hátlapot, lehúzza a gyári hangszórókról a kábelt, a legtöbb tévé hátlapja tiszta lyuk, valahová fel kell szerelni valami olcsó hangsugárzó csatlakozót, csíptetős is megteszi, ráköti az emberfia a hangsugárzókat és kész is van. Nekem így szól a tévém két darab Pepperhorn-nal, tökéletes.

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Milyen "rencer"?    A sztereo rendszer, ami egy másik szobában van, vagy mi?
Ráadásul, a kérdés nem is arra vonatkozott, hogy hogyan lehet külső hangsugárzókkal jó hangot kihozni a TV-ből, mert mint írtam
hanem arra, hogy milyen laptévét vegyek, amelyiknél, ha nem is az LS3/5 jut eszembe, mint ahogy chord fórumtársunk írta
de legalább hallgathatónak bizonyuljon a számomra, mert a mostani az nem az.
 
 
.

 
Ilyen nem segitene?
 
http://www.whathifi.com/review/lg-nb3520a
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Vendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Másképp: laptévét nem a beépített hangszórók, hanem képminőség alapján választunk. A hangot majd a rencer megcsinázza.
 
Milyen "rencer"?    A sztereo rendszer, ami egy másik szobában van, vagy mi?
Ráadásul, a kérdés nem is arra vonatkozott, hogy hogyan lehet külső hangsugárzókkal jó hangot kihozni a TV-ből, mert mint írtam
 helyhiány miatt nincs lehetőség külső hangsugárzóval megtámogatni
hanem arra, hogy milyen laptévét vegyek, amelyiknél, ha nem is az LS3/5 jut eszembe, mint ahogy chord fórumtársunk írta
Miért tud úgy szólni egy fos laptévé, hogy emberi szövegen majdhogynem az LS3/5a jut eszembe?
de legalább hallgathatónak bizonyuljon a számomra, mert a mostani az nem az.
 
 
.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



Off:
melyik laptévé beépített hangszóróiból jön legalább elviselhető hang,
Tehát elfogadható hangú laptévét keresek a mostani helyett, és szívesen veszem bárkitől az erre vonatkozó tanácsot akár privátban is.
 
 
.

A laptévé optikai hang kimenetét rákötjük egy jó minőségű (értsd: megfelelő hosszúságú ) optikai kábellel a dac optikai bemenetére. A dac-ot rákötjük az erősítőre, azt pedig jó minőségű (értsd: megfelelő hosszúságú ) huzallal a hangfalhoz kapcsoljuk. Voilà, máris kiváló minőségben élvezhetjük a képhez tartozó hangot!
 
Másképp: laptévét nem a beépített hangszórók, hanem képminőség alapján választunk. A hangot majd a rencer megcsinázza.

Avatar
Fater666
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2011.03.11., pén. 14:36
Értékelés: 99

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Fater666 »


na erre kiwi lennék, ennyiért sosem volt Nait 1 eladó  - van is egy érzésem...
Én beszéltem az eladóval és azt mondta, hogy minden tökéletes, csak a volt tulaj örököse (valami fiatal suttyó) a tetőbe fúrt 9-10 db 6-os lyukat a trafó fölé a jobb hűtés reményében. Hát nem tudom. De Attila Te biztosan tudod, hogy ennyire melegszik ez a szerkezet?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nincs valakinek phono kártyája a NAC62-be? Vagy nem tud valakinek...

Vendég

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért tud úgy szólni egy fos laptévé, hogy emberi szövegen majdhogynem az LS3/5a jut eszembe?
 
Off:
Erről jöhetne információ akár privátban is, hogy ne offoljuk szét a topikot. Mármint arról, hogy melyik laptévé beépített hangszóróiból jön legalább elviselhető hang, mert karácsony előtt nemsokkal vettünk egy LG 42LN575S típusú LED tévét (Direkt olyat kerestünk, ami nem 3D-s, és van rajta fejhallgató-kimenet.), ami számomra elviselhetetlen "tejfölös doboz" hangot ad még sima emberi beszéden is, zenét pedig képtelenség rajta hallgatni, nem hogy valamilyen módon összefüggést lehetne találni az LS3/5-el, és ez vonatkozik az eddig általam meghallgatott összes laptévére (Vagy csak ennyivel mások lennének az elvárásaink egy TV hangjával kapcsolatban?). De mivel helyhiány miatt nincs lehetőség külső hangsugárzóval megtámogatni, ezért már ott tartok, hogy eladom a szinte új TV-t, és újból valami réig CRT-t  veszek, amiben még normális méretű hangszórók voltak beépítve, és aminek hallgatható volt a hangja.
Tehát elfogadható (és nem LS3/5-re hajazó, mert az képtelenség) hangú laptévét keresek a mostani helyett, és szívesen veszem bárkitől az erre vonatkozó tanácsot akár privátban is.
 
 
.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


speedy, ez vicc lett volna
Tudom, átjött, de ettől függetlenül tartom a véleményem
OFF vége.
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


A Nait1 kapcsán - némi plusz netezés után - néhány kérdés bizonyosan felmerül.
 
Miért nem gyártja a ma is ezt a Naim vagy egy ilyen hangú készüléket? A képek szerint nevetséges az alkatrészigény.
Létezhet egy tervezői/műszaki/hang optimum, amit egyszerűen nem lehet meghaladni? Miért, ha igen?
(Itt arra gondolok, hogy a Nait1 kicsi teljesítményét állandóan piszkálta a sajtó meg a fanok meg tényleg kicsi, ; már akkor voltak erősebb tranzisztorok, nagyobb trafók, stb,...a tervezők meg is csináltak nem egy kísérleti verziót, elmondásuk szerint a hang katasztrofális lett.)
Miért 'jött le' a Naim erről a vonalról? Miért jött le a cégek nagyon nagy része kb. a '90 -es évek során erről a vonalról? Miért került át a hangi súlypont a prémium (500/Statement) kategóriákra ennyire látványosan?
Miért állt le a hang javulása pont abban a szegmensben, amit itt a legtöbben hallgatunk?
Miért kell 20 éves avítt készülékek között kotorászni sokszor?
Miért tud úgy szólni egy (hifis szempontból)világsz@r iPad Air úgy, hogy hifisként komolyan vakarom a fejem, hogy a frászba jön korrekt hang egy 5mm vastagságú készülékből pár darab 1mm -es lyukon keresztül?
Miért tud úgy szólni egy fos laptévé, hogy emberi szövegen majdhogynem az LS3/5a jut eszembe?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Egy kis segítségre lenne szükségem Naim távirányító ügyben. Mindeféle tanítható táv viszi a naim cuccokat?
CD5I-hez kellene egy táv nekem. S ha igen, akkor vajon miylen kóddal mennek ezek?
A gyári táv baromi drága a netet nézve.
Vagy esetleg más gyártó távja viszi-e?

Kicsit későn de ment pü !
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



 
 
és hogy miért döntöttem úgy, hogy mégis eladom? mert találtam egy istállón-belüli 'jobb'at - de nem ennyiért
 

 
 
Ne titkold!

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »



nos, akkor a Naim Nait 1 (ha már muszály...)
 

Semmi sem az, de ez így példaértékű reakció lett az előzményekre.

 
 
Speedy
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »

Amúgy a kód RC5, Philips rendszerű; a lenti megoldás tényleg jónak tűnik.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »



Egy kis segítségre lenne szükségem Naim távirányító ügyben. Mindeféle tanítható táv viszi a naim cuccokat?
CD5I-hez kellene egy táv nekem. S ha igen, akkor vajon miylen kóddal mennek ezek?
A gyári táv baromi drága a netet nézve.
Vagy esetleg más gyártó távja viszi-e?

 
A Logitech Harmony távirányítókhoz egy igencsak bő hálózati adatbázis áll rendelkezésre a támogatott eszközökről. Az én viszonylag ritka Densen lejátszómhoz is kapásból le tudtam tölteni a kódokat és tetszés szerint testre szabhattam a kiosztást. Most néztem meg, benne van a Naim CD5i is.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Egy kis segítségre lenne szükségem Naim távirányító ügyben. Mindeféle tanítható táv viszi a naim cuccokat?
CD5I-hez kellene egy táv nekem. S ha igen, akkor vajon miylen kóddal mennek ezek?
A gyári táv baromi drága a netet nézve.
Vagy esetleg más gyártó távja viszi-e?
Naim-ZU

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Röviden összegezve a Hiquphon projectet: feltétlen ajánlott.
Teljesen más zeneiséggel játszik, mint a Scanspeak.
Óriási-óriási tartalék van az SBL -ben.
 
Annyi a lábjegyzet, hogy a két magassugárzó érzékenysége közt 1,5 dB a különbség, az SL2 váltó használata ismét 1 dB ugyanarra; ez utóbii fülre bírható, a kettő együtt szinte 3 dB már; így szükséges volt a váltó korrekciója; ez 2 db ellenállás cseréjét jelentette.
Nem vaktában természetesen; a pinkfish -en súgtak.
 
Amúgy teljesen olyan a hang, mint a görbék, főleg a váltási környezetben /3000Hz köröl/ meg legfelül; a Hiquphon sokkal szelídebben viselkedik; jóval simább hangot eredményezve.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”