Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
Thomas73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2013.04.06., szomb. 10:53
Értékelés: 13

Jbl

Hozzászólás Szerző: Thomas73 »


Sajnos beteg voltam, de igéretemhez híven itt a fotó a 4429-esről és a gyári álványról.
Sajnos nálam sötét a szoba, de remélem a "feeling" átjön!:Ö)


Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Ez a legjobb/egyszerűbb megoldás,jó minőségű anyag!
Én is köszönöm, elmentem mert jól jöhet még a munkáimnál is.

Nagyon szép lesz tőle,ha jól emlékszem 2-3000.-ft közt van az ára. 
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Jbl

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Én az enyémet annak idején ezzel kezeltem és gyönyörű lett és még a lenolaj szagát sem kellett elviselnem hetekig.
http://milver.hu/hu/termekek/biopin/butor/butor-olaj/

Ez a legjobb/egyszerűbb megoldás,jó minőségű anyag!
Én is köszönöm, elmentem mert jól jöhet még a munkáimnál is.

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Felújítás előtt:
 
2.jpg  6.jpg
 
Csak a furnért szeretném felfrissíteni. Azt tudja valaki, hogy mivel lenne érdemes lekezelnem. Azt mondták eredetileg 2 rész terpentín 1 rész lenolaj keverékével volt lekezelve, de már létezik ettől jobb anyag is. Valakinek van tapasztalata?

Én az enyémet annak idején ezzel kezeltem és gyönyörű lett és még a lenolaj szagát sem kellett elviselnem hetekig. 
http://milver.hu/hu/termekek/biopin/butor/butor-olaj/
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
jblastra
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2009.03.23., hétf. 15:48
Értékelés: 52

Jbl

Hozzászólás Szerző: jblastra »


Gyári megoldást javaslom!
Nem kell túlbonyolítani a dolgot.
Én nem találtam terpentint, és hígitóval helyettesítettem. Az arányok ebben az esetben nem biztos, hogy 2 az 1-hez lesz.
Érdemes kipróbálni először a doboz alján. Nekem azt hiszem egy fél óra alatt beitta, a felesleget meg letörlöd.
Lenolajat egy ezres körül vettem annó azt hiszem. 4311 WX nagyon szép lett utána.
3 évente kb. érdemes megismételni a kezelést, de úgy is látod, ha már kezd kiszáradni.
Ha ügyesen csinálja az ember, még a hangszórókat sem kell kivenni...
JBL! / Crown / Harman/Kardon / Sony /AKG
 

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Jbl

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Én azt szeretném, ha a gyárival megegyező teljesen matt naturalisztikus felület maradna.  
Akkor Házi Rozit kérdezd ő újította fel így a jbl-t,terpentin olaj keverésénél az arányokat pontosan mérd ki ez a legfontossabb,még tanuló koromban kevesebb terpentint raktam bele és pár hét lett a száradás!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Milesi szaküzletben találsz nagyon jó olajat,régen dolgoztam már többfélével is de sajna a neve nem ugrik be csak arra emlékszem,hogy milesi termék volt és fafajtától függ hogy melyik kell,nagyon szép felület készíthető vele és nem igényel szaktudást sem a felhordása,az előkészítése viszont fontos hogy alapos legyen(csiszolás,portalanítás stb),ha lakkozott lenne akkor az összes lakkréteget le kell csiszolni,(vigyázva a furnér nehogy megsérüljön)hogy ne legyen foltos.
Én egyébként egyszerű parketta olajat kértem parkettástól és azzal csináltam egy hangfalamnál,de a milesi sokkal szebb felületet ad!

Én azt szeretném, ha a gyárival megegyező teljesen matt naturalisztikus felület maradna.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Jbl

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Felújítás előtt:
 
2.jpg 6.jpg
 
Csak a furnért szeretném felfrissíteni. Azt tudja valaki, hogy mivel lenne érdemes lekezelnem. Azt mondták eredetileg 2 rész terpentín 1 rész lenolaj keverékével volt lekezelve, de már létezik ettől jobb anyag is. Valakinek van tapasztalata?

Milesi szaküzletben találsz nagyon jó olajat,régen dolgoztam már többfélével is de sajna a neve nem ugrik be csak arra emlékszem,hogy milesi termék volt és fafajtától függ hogy melyik kell,nagyon szép felület készíthető vele és nem igényel szaktudást sem a felhordása,az előkészítése viszont fontos hogy alapos legyen(csiszolás,portalanítás stb),ha lakkozott lenne akkor az összes lakkréteget le kell csiszolni,(vigyázva a furnér nehogy megsérüljön)hogy ne legyen foltos.
Én egyébként egyszerű parketta olajat kértem parkettástól és azzal csináltam egy hangfalamnál,de a milesi sokkal szebb felületet ad!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Felújítás előtt:
 
 
 
Csak a furnért szeretném felfrissíteni. Azt tudja valaki, hogy mivel lenne érdemes lekezelnem. Azt mondták eredetileg 2 rész terpentín 1 rész lenolaj keverékével volt lekezelve, de már létezik ettől jobb anyag is. Valakinek van tapasztalata?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Jbl

Hozzászólás Szerző: sozs »


Vagy az erősítővel.
Az is igaz lenne, de másik erősítővel is ua. helyzet...

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Sajnos itt most nincs lehetőségem a képen kicsinyíteni, majd fogok még csinálni és küldök.
De úgy néz ki, mint a fotókon, tehát külömbség nincs, de igérem teszek, fel addig is...
 
 
https://www.google.hu/search?q=jbl+4429 ... B800%3B600


A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
Thomas73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2013.04.06., szomb. 10:53
Értékelés: 13

Jbl

Hozzászólás Szerző: Thomas73 »


Sajnos itt most nincs lehetőségem a képen kicsinyíteni, majd fogok még csinálni és küldök.
De úgy néz ki, mint a fotókon, tehát külömbség nincs, de igérem teszek, fel addig is...
 
 
https://www.google.hu/search?q=jbl+4429 ... B800%3B600

Avatar
Thomas73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2013.04.06., szomb. 10:53
Értékelés: 13

Jbl

Hozzászólás Szerző: Thomas73 »

Igen, arrol!

Avatar
bszab221
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.12.20., kedd 14:30
Értékelés: 12

Jbl

Hozzászólás Szerző: bszab221 »


Megjott a JS-360-as alvany a 4429-hez. Ilyet sajnos nem lehet csinalni, teljesen a dobozhoz van hangolva, a felso lemezhez meg femlapok vannak pontheggesztessel rogzitve. A hangszoro eszkoztelen, pontos, naturalis es gyors kesz tole...
Képet esetleg kaphatunk, hogy néz ki az állványon a hangsugárzó?
 
Erről van szó?
http://image.space.rakuten.co.jp/d/strg ... 2.9.2.jpeg

Avatar
Thomas73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2013.04.06., szomb. 10:53
Értékelés: 13

Jbl

Hozzászólás Szerző: Thomas73 »

Megjott a JS-360-as alvany a 4429-hez. Ilyet sajnos nem lehet csinalni, teljesen a dobozhoz van hangolva, a felso lemezhez meg femlapok vannak pontheggesztessel rogzitve. A hangszoro eszkoztelen, pontos, naturalis es gyors kesz tole...

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Jbl

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Akkor tuti hogy a hangváltóval van a gond! Ez a jobbik eset
Vagy az erősítővel.

Avatar
jblastra
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2009.03.23., hétf. 15:48
Értékelés: 52

Jbl

Hozzászólás Szerző: jblastra »


Köszi a választ, de szereztünk csere hangszórót, és azzal is recseg, ezért gondoltam esetleg ez a baj.....
Akkor tuti hogy a hangváltóval van a gond! Ez a jobbik eset
JBL! / Crown / Harman/Kardon / Sony /AKG
 

Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Jbl

Hozzászólás Szerző: sozs »

Köszi a választ, de szereztünk csere hangszórót, és azzal is recseg, ezért gondoltam esetleg ez a baj.....

Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
jblastra
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2009.03.23., hétf. 15:48
Értékelés: 52

Jbl

Hozzászólás Szerző: jblastra »



Adott egy JBL 8330A típusú hangfal. Nem értek a hangváltókhoz, de a belső panelon levált egy kerámia huzalellenállás. Ez okozhatja a mély hangoknál a recsegést?
 
IMG064.jpg
 
IMG066.jpg
 
IMG067.jpg

Attól valószínű még recsegnie nem kellene . Átviteli hibát okozhat, de recsegést nem valószínű. Meg kellene nyomkodni finoman a membránt befelé, nem-e szorul a légrésben a tekercs? Nem-e lett túlterhelve a mély? A hangváltó meg könnyen javítható.
JBL! / Crown / Harman/Kardon / Sony /AKG
 

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: vm69 »


Ha ideert majd elmondom...

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
Thomas73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2013.04.06., szomb. 10:53
Értékelés: 13

Jbl

Hozzászólás Szerző: Thomas73 »

Ha ideert majd elmondom...

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: vm69 »


Nekem is van egy 4429-em, de en megrendeltem hozza Japanbol a gyari alvanyt...
Az milyen?
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
Thomas73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2013.04.06., szomb. 10:53
Értékelés: 13

Jbl

Hozzászólás Szerző: Thomas73 »

Nekem is van egy 4429-em, de en megrendeltem hozza Japanbol a gyari alvanyt...

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Jbl

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »


Rendben elnézésedet kérem a beleugatásomért!    Nekem 2pár Jbl-em volt és mindkettőnél a faállvány bizonyult jobbnak és több ismerősöm is használ Jbl-t azoknál is az jött be.
 
Tőled nem veszem annak, tudom, hogy tapasztalatból írtad!
Nem tagadom, én is gondolkodtam fa állványban...de az érzelmek más irányba vittek, és e végeredmény is igazolta a várakozásaimat.

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: vm69 »

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”