Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: goldenmean »


nsat hasonlot tud nemileg modernebb kontrukcioban es azt a naitekhez terveztek.
 
Tudom, már kifigyeltem régebben én is, de még nem volt alkalmam ilyet hallgatni. Angol fórumok szerint a pl. a Neat Motive 2 kis állódoboz is jó választás lehetne, de ebből is 2 féle létezik. Azonban a WHF pl. ajánlotta a Focus 160-at is az XS-hez, az Esotar dóm biztos nem szól benne rosszul. A PRaT sávban talán a Neat tényleg jó lehet, egyszer szívesen meghallgatnám azt is. A Royd-ok is tanulságosak voltak.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

nsat hasonlot tud nemileg modernebb kontrukcioban es azt a naitekhez terveztek.

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: goldenmean »


A dyno az tolem nagyon tavol allo vilag de amugy en is azert fordultam inkabb az xs fele, hogy a kis erzeketlen dobozokat konnyebben kezeli.
 
Nálam pl. az XS a Focus 140 viszonylagos energiaéhségét is jól kiszolgálja. Ez bizonyára az 5-ös modelleknél is működik, legfeljebb a felépítésük miatt kicsit jobban kell figyelni a hőterhelésre. Átlagosan használt tartós hangerőn és teljesítményen(max. 30W-ig) viszont ezekkel sem lehet probléma. Szerencsére a Naim erősítők egyébként is elég jók ahhoz, hogy kis-és normál hangerőn is élvezhető produkciót nyújtsanak számos doboztípussal. Az enyémet kipróbáltam már más dobozokkal is, de valamilyen szinten mindegyiknél érzékelhető volt az előrelépés más, addigi erősítőkhöz viszonyítva.
 
Nemrég alkalmam volt Royd hangsugárzókat(Apex, Syntra) is meghallgatni, ezeknek pl. abszolút értelemben is kiemelkedő ritmuskövető képességei vannak. Ha kisebb helyiségbe kerestem volna alternatívát, biztosan megvásároltam volna őket. Nálunk a rendszert gyakorlatilag mindenki használja, mindenféle műfajra, részben azért is van az, ami. Lényeg: ami fülre jó, az had' szóljon!

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

Azt akartam is kerdezni, ha ennyit vegigprobaltal, melyik maradt?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


én 5 Dyno modellt hallottam, ami tetszett: Audience 42, Audience 52SE, Contour 1.1, Contour 1.3 Mk II, Focus 140 - de mindig találtam 'jobb'akat helyettük
 
 
Te mindig találsz Attila. 

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

Hallottam par helyen parszor tobbfele dobozt, nekem nem tetszett sose. Persze lehet letezik olyan konfig, ami bejon.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


A dyno az tolem nagyon tavol allo vilag de amugy en is azert fordultam inkabb az xs fele, hogy a kis erzeketlen dobozokat konnyebben kezeli.
 
 
 
Nem megvédeni akarom a márkát, mert nekem is volt olyan, ami nem tetszett tőlük, de ezt az egyértelmű kijelentést nem igazán értem...

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

A dyno az tolem nagyon tavol allo vilag de amugy en is azert fordultam inkabb az xs fele, hogy a kis erzeketlen dobozokat konnyebben kezeli.

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: goldenmean »


Jelenleg egy XS-t használok, de sajnos összehasonlítási alapom nincs. Viszont valószínűnek tartom, hogy valamennyire hangsugárzó-és igényfüggő is lehet, hogy melyik a nyerőbb választás. Az XS valóban nem olcsó. Nekem pl. beválni látszik, ráadásul a funkcionalitását is jól ki tudom használni. Szerintem jó kis erősítő, de ha alkalom adódik, meghallgatok majd 5-ös modelleket is, puszta kíváncsiságból.
 
Én az "ortodox" nézetekkel ellentétben dynohoz kerestem Naim-et, részben ezért is fordultam az XS felé. Jól szólnak együtt, a várakozásaimat kissé még felül is múlta a Nait. Egyúttal ismét kiderült, hogy Skanderborgban sem "hülyegyerekek" dolgoznak. Talán kipróbálom majd más komolyabb hangsugárzóval is, de jó így, és egy darabig biztosan így is marad. Azért azt meg kell jegyeznem, hogy ez volt az első erősítőm, ami a dynoimat igazán ki tudta nyitni kis-és nagyobb hangerőn egyaránt. A dynoknál ez nem kis szó ám, úgy érzem, ezt érdemes megbecsülni. Egyébként biztosan létezik a Naimhez jobban illeszkedő hangsugárzó, de azért ragaszkodtam a dynokhoz, mert sokféle hangfal kipróbálása után ez illeszkedett leginkább a szoba akusztikájához. Márpedig egy hangsugárzónál szerintem ez az egyik legfontosabb szempont. Ha ez egyszer is megvalósul, akkor nagyon meggondolandó, hogy merre is lépjen tovább az ember. Így variálás helyett érdemesebb inkább minél több zenét hallgatni. Bár tény  hangsugárzó terén kizárólag pénzügyi okokból már kerestem downgrade lehetőségeket, de még eddig nem adódott igazán elfogadható alternatíva. De mint írtam, ha nem muszáj, nem variálnék.
Visszatérve az alapgondolatra: nekem egy húsosabb vas kellett, nem akartam kockáztatni, részben ezért választottam az XS-t. Egy bevált és érzékenyebb hangsugárzóhoz lehet, hogy jó választás lenne valamelyik 5-ös is, de részemről ez egyelőre csak feltételezés.
 
Köszönet ezúton is dbrnsk kollégának, aki anno a tippet adta(Dynohoz Naim), igaza volt, nekem is bejött!
 
Bocs, ha volt 1-2 off benne, de így kerek a történet.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


hat ez ugy latszik, ahany ember, annyi fele velemeny epp egy ilyen nagy csereberebe nem szeretnek meg egyszer belebonyolodni, egyszer mar leepitettem az egesz hobelebancot ot eve, most is csak vmi kicsi de jol hallgathato rendszert szeretnek, de nemileg magasabb szinten.
 
az 5iben gyakorlatilag az ara vonz, hasznaltan joval olcsobban beszerezheto, mint az xs.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


koszi a valaszt meglep, hogy azt irod, hogy az xs nem jo, en eddig azt olvastam mindenutt, hogy egy kifejezetten jol sikerult db, az 5ivel ellentetben 5im volt, en szerettem azt is kis dobozokkal. a nac a5 pedig eleg rendesen benne volt a hangban, akarmit probaltam helyette, jobb nem lett. mas erositohoz nem tennem, de itt direkt orultem, hogy nem kell meg egy valtozoval foglalkozni a hifis egyenletben. megnezem, amiket irtal.
 
szeretem az egyszeru megoldasokat, mindig csak nyugnek tartottam ezen a szinten a bikabelezest. ennel a doboznal az atfuzos modszer sajna nem mukodik, mert oldalrol lehet bevezetni a kabelt. ez a negybananos megoldas igen, csak az nac a5nel kicsit szkeptikus vagyok, hogy ilyen tisztan megvalosithato. nekem tobbnyire az jon be, ha a melykozephez megy eloszor a kabel, de tapasztalataim szerint erosen dobozfuggo, mint ahogy atkoto is - vhol nekem a gyari jumper volt a legjobb, akarmit probaltam a helyere.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


Kisebb ujabb naithez kell (5i2 vagy xs) majd.
 
Dugok? Korabban az erositooldalon a naim fele volt, a masikon banan. Nem jobb a saru? Merev kabelnel elonyos lehet.
 
Biwirehez atkotokent egyszer probalkoztam vele, de akkor annyira nem jott be, igaz a vegen mar teljesen le lett csupaszitva, mashogy nem tudtam beleeroszakolni. Ebayen lattam, hogy 20cmes dbot arulnak hasonlo celbol. Itt mi a legmegfelelobb kialakitas?

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »


koszi - kozben mashol is talaltam infot azt irtak min 3.5. olyan nagyon hosszut nem akarok, emlekszem, hogy milyen rohadt merev.
 
feher-fekete kozott csak szinbeli elteres van?

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Min. 5m; max. 20m.
Nekem 7m; a perfekt szerintem 10m.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

naca5bol mi az optimalis meret? volt vmi, az impedancia miatt.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: arn »

no de regi supernaitet?

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »


ezt hozta ma a posta a Tom Tom Audio-tól
 
Gondolom XS méret!!!!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1168
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: goodman »


ezt hozta ma a posta a Tom Tom Audio-tól
 
 


Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1486
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


A fejlesztés megy tovább, de nem a CD lejátszó vonalon úgy látom. Ez persze megint egy másik téma.
A Naim is megcsinálta a CD 555/555PS gépet, iszonyú drága, szenzációsan jó, de nem kell sok idő - ha már el nem jött - és a sokkal jobb hangot produkáló hálózati lejátszók ,
jelentősen kevesebb pénzért átveszik a szerepet.
 

 
Ebben a témában óriási véghezvitt fejlesztést látok, amit egyszerűen hiányolok a mi audio vonalunkról; egy jó D oszt. erősítő még most is tapsot kap, amikor a Marson kavarunk robotokkal....miért?

Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »



igen, beleszámoltalak    - ugye neked volt az MF A1000-esed tavaly előtt, amit pont a Nait 1 miatt adtál el, és előbbi kapcsán találkoztunk Bp.-n?
örülök, hogy neked legalább van konkrét tapasztalatod a Nait 1-ről, hogy megosztottad velünk, s hogy ragaszkodsz hozzá - mert valóban egy kis kincs (és az akkori 385.- GBP - amivel egyébként szvsz nagyon-nagy szerencséd volt, ismerve a britek ide-való eladási hajlandóságát, ill. eleve a végösszeget - ma sajna nem 160.- eFt )

 
Így van, én vagyok az!
Mellesleg ha nem lenne meg a Nait1-em, Tőled alku nélkül simán megvenném!
Az árat kifogásolók figyelmébe ajánlanám például a már említett TomTom Audio aktuális használt eszköz árlistáját, amelyben egy 1986-os Nait1-et 495 fontért árulnak!
 
http://www.tomtomaudio.co.uk/preloved.html
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »




végül, tudtommal idehaza és rajtam kívül mindössze 2 embernek volt Nait 1-ese - érdekelne, egyáltalán ki hallgatta normális rendszerben és heteken keresztül az erősítőt, ill. kinek sikerült mostanában fülügyre vennie azt

 
Nem tudom, beleszámoltál-e a fent említett 2 emberbe!
 
Több mint 1 éven át napi rendszerességgel éltem együtt egy legelső szériás, 1984-es gyártású, még vörös-LED-es Nait 1-gyel, amely 2012 nyarán esett át egy hivatalos szervizen az angliai Class A cégnél, ami a Naim egyik hivatalos szervizpartnere (számla természetesen van). Csak összehasonlításképp szervizelve 385 font + szállításért ütöttem le az eBay-en, szinte pontosan 160eFt-omba került.
 
A források Metrum Octave DAC és Densen Beat B-400 Plus CD-játszó voltak 14dB csillapítású Kimber Silver Streak kábelen keresztül, a hangfalak a korábban már említett Kalmi által SEAS meghajtókkal átdolgozott Swan M1-ek, Atacama Nexus 6i állványra blutack-ezve, 2x4m NACA5-ön keresztül hajtva.
 
A zenei paletta gerincét a klasszikus zene adja, annak is minden időszaka/műfaja, jazz, szimfónikus filmzenék, progresszív rock és elektronikus zene a 70-es, 80-as évekből (elsősorban Kraftwerk, Tangerine Dream és hasonlók).
 
Összefoglalva a tapasztalataimat: az biztos, hogy szórakoztató kompromisszum, a lényeg a középtartományon van, az énekesek, különösen a női vokálok, de az olyan hangszerek, mint a szaxofon kicsit előrelépve szólóznak, egy-egy belépésük ezzel és az elképesztően precíz ritmikus képességgel előadva hátborzongatóan izgalmas tud lenni. Különösen a kamaraműfajok állnak közel hozzá, hogy két kedvencemet említsem Mozart Esz-dúr K563-as Divertimentója vonóstrióra (Grumiaux Trió, Philips) és az e.s.t. (Essbjörn Svensson Trio) Live in Hamburg koncertlemeze nagyon izgalmasak rajta keresztül.
Ami különösen figyelemre méltó az a felbontóképessége, amivel a több hangszer által összerakott bonyolult ritmusképleteket hangszerenként külön-külön is követhetővé tudja tenni.
Nagyobb hangtömegeknél azonban kicsit mintha kifogyna a szufla, bár méretéhez/teljesítményéhez képest messze túlteljesít minden elvárást, a hangkép kicsit össznyomódik és a felsőközép tartomány mintha picit grízesedni kezdene.
 
A mostani csöves előfok+NAP-200 valahol ezt a vonalat viszi tovább, a teljesítmény-deficit nélkül és ha lehet picit nagyobb térrel. De a Nait 1 megmarad, nem lesz eladó, időről-időre visszarakom a rendszerbe, például a fent említett két lemez kedvéért, amelyek a Nait 1-en talán még izgalmasabbak, még ha nem is igazibbak!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1486
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


Köszönöm Uraim !!
Az igazsághoz még hozzátartozik, hogy az RCA egy Rca/PIN átalakitóval kapcsolom a Naim előfokhoz ( hogy ne kelljen programozgatni a PIN és RCA közötti bemeneteket.)
Lehet hogy itt van probléma 
Nekem ilyenem van erre a problémára:

http://supracables.hu/spl/285529/Antenn ... levalaszto
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Panasonic Plazma TV -m van, nagyon jó a kép és a hang - bár korlátozottan - de elfogadható.
Megpróbáltam RCA kimenetről az előerősítőhöz bekötni és a sztereo rendszeren hallgatni.. nem lett igazán jó a hang, és búg az egész..
 
A Bang & Olufsen nagy TV i már egy felső kategória  ,  szomszédomnál néztem,-hallgattam. Elképesztő kép és hangminőség !

Nekem ilyenem van erre a problémára:
 
http://supracables.hu/spl/285529/Antenn ... levalaszto
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Panasonic Plazma TV -m van, nagyon jó a kép és a hang - bár korlátozottan - de elfogadható.
Megpróbáltam RCA kimenetről az előerősítőhöz bekötni és a sztereo rendszeren hallgatni.. nem lett igazán jó a hang, és búg az egész..
 
A Bang & Olufsen nagy TV i már egy felső kategória  ,  szomszédomnál néztem,-hallgattam. Elképesztő kép és hangminőség !

Naim-od van ?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vm69 »


Húzd ki a TV antennát, hogy akkor is búg-e. Én azt vettem észre, hogy a szolgáltatói kábel és a föld összeveszik. Hátránya, hogy kihúzott antennával rosszabb az adás! Vagy a földeléssel is lehet játszani, ha az antenna kihúzása megoldja a búgást.
Ha az antennán megy be a földhurok egy ilyen pár száz ft -ért simán megoldja nálam is ez van és már nincs búgás. http://www.betacom.hu/csatlakozo-adapte ... -kohu.html
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”