Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Írható Cd-k

Avatar
cliffman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.20., szer. 11:23
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cliffman »



Termeszetesen az irhato oldal fekete, beleertve a lemez szeleit es kozepet is. Ezen kivul altalaban a cimke oldal is fekete. Ha jol tudom szinte mindet a CMC csinalja, de amikkel en talalkoztam, azokat biztos.
Hol lehet ilyet kapni? Milyen márkanév van rajtuk?

Ugyanott lehet kapni, ahol azt a Taiyo Yuden-es Verbatim DVD-t : itt Márkanév: Memorex Black

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Termeszetesen az irhato oldal fekete, beleertve a lemez szeleit es kozepet is. Ezen kivul altalaban a cimke oldal is fekete. Ha jol tudom szinte mindet a CMC csinalja, de amikkel en talalkoztam, azokat biztos.
Hol lehet ilyet kapni? Milyen márkanév van rajtuk?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: hpx »


Többen írtatok már fekete CD-R lemezekről. Ennek melyik része fekete? A címke oldal, vagy a lézerrel írható oldal is? Ez utóbbi fajtát én még nem láttam.
Termeszetesen az irhato oldal fekete, beleertve a lemez szeleit es kozepet is. Ezen kivul altalaban a cimke oldal is fekete. Ha jol tudom szinte mindet a CMC csinalja, de amikkel en talalkoztam, azokat biztos.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Többen írtatok már fekete CD-R lemezekről. Ennek melyik része fekete? A címke oldal, vagy a lézerrel írható oldal is? Ez utóbbi fajtát én még nem láttam.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A Hardver fórumban van egy hasonló topic az írható DVD lemezekről, ott igen népszerű az adathordozók eredeti gyártóinak (nem a ráírt márkaneveknek) az összehasonlítása. Az otthon fellelhető, még üres audio CD-R lemezeim gyártói az alábbiak (kettőspont után a márkanévvel):
 
Ricoh: Philips CD-RXQ Audio
Ritek: Philips CD-R Q Audio
Mitsubishi (MCC): Verbatim music CD-R
CMC: Imation CD-R Audio
Sony: Sony CD-R Audio
Plasmon: PrimeDisc CD-RW Audio
 
A Ricoh, Ritek, MCC és CMC igen jól hangzó nevek az írható DVD lemezek esetén is. Valamennyi audio CD-R lemez 1x sebességgel is írható.
 
Én azt gondolom, ha jó az író és ha a CD-R is jó és ha jó a lejátszó is, akkor mindegyiknek mindegy, hogy hányszorosan készült a lemez. A végeredmény egyforma lesz.
Sajnos nem igaz. Egy volt kollégám Daewoo mini hifi tornya nem olvasta a 2x-nél nagyobb sebességgel írt lemezeket. Persze, ez a mini hifi olvasófejének vagy hibajavításának a hibája, de egyértelműen van különbség az alacsony és a magas sebességgel megírt lemezek között.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
piskóta
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2003.03.31., hétf. 08:05
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: piskóta »


magyar pc - magazin szerint (haverom ezt olvassa és ezért esküszik is rá, hogy akkor az úgy is van) 12* és 24* írást javasolja, mert akkor a legkisebb a hiba lehetöség......akkor most mi az igaz?

Ez a 12x és 24x kijelentés elég fura, mert mi van a 16x írással péell? Az nem jó, csak a 12 és annak egész számú többszöröse?
Szerintem adat írásnál annyiból mindegy, hogy az adatnak rajta kell lenni, hibajavítással vagy anélkül, de audiónál már egy cd játszó hibajavításán és elektronikáján múlik a hangminőség. Minél kevesebbet kell belenyúlnia javítani, annál jobb. Ráadásul audio írásnál egy adott szektorba több adatot ír bele, kevesebb helyet hagy a hibajavító algoritmusnak, mint adatnál. Ha jól tudom.

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: mszaby »


én is azt gondolom, hogy minnél lassúbb a megírás, annál megbízhatóbb.
Én azt gondolom, ha jó az író és ha a CD-R is jó és ha jó a lejátszó is, akkor mindegyiknek mindegy, hogy hányszorosan készült a lemez. A végeredmény egyforma lesz.
 
Egy biztos, hogy ha CD-n x-szeres írás szerepel, nagyobb sebességen nem illik megírni.
 
A CD-RW-knél gondolom azért van többféle 2-4x, 4-12x, stb, mert ott az anyag is különböző.
 
Szerintem a CD-knél is lenne ilyen felosztás, ha számítana valamit a sebesség.
 
Lassabb írás inkább azért biztonságosabb, mert lassabban kell a gépnek tolni a biteket és ott talán kevesebb a hiba, egyenletesebb az adatfolyam.
Elkúrtuk

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GTomi »


magyar pc - magazin szerint (haverom ezt olvassa és ezért esküszik is rá, hogy akkor az úgy is van) 12* és 24* írást javasolja, mert akkor a legkisebb a hiba lehetöség......
akkor most mi az igaz?
 
én is azt gondolom, hogy minnél lassúbb a megírás, annál megbízhatóbb.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Nem lehet túlégetni a lemezt, mert az író nem hagyja. Amikor berakunk egy lemezt az íróba, az bekalibrálja a lézert és meghatározza, hogy milyen sebességgel lehet írni. A lézerenergiának is van egy tartománya, amin belül az író dolgozik. Az új íróknál olyan tartomány kell a gyors íráshoz, hogy az 1x sebességű íráshoz való alacsonyabb energia már a működési tartományuk alatt van. Ezért min. 8x sebességgel lehet csak a legtöbb írónál CD-R lemezt írni. Az újraírható lemezekhez erősebb égetés kell, ezért ott alacsonyabb az alsó és a felső sebességhatár is.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én eddig meg törekedtem a lassabb írásra (4x). Akkor ezek szerint gyorsabban kellene írni ezeket a lemezeket?
Szvsz a 4x pont jó.

Avatar
piskóta
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2003.03.31., hétf. 08:05
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: piskóta »

Én eddig meg törekedtem a lassabb írásra (4x). Akkor ezek szerint gyorsabban kellene írni ezeket a lemezeket?

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Úgy tom,a mai médiák nem csípik az 1x írást.
Akkor lehet, hogy félreértettem, dokigyg írására reagáltam. Mert én is úgy gondoltam, hogy minál lassab az írás, annál határozottab a jel a lemezen és annál kevesebb hibajavításra van szükség.

Konkréten arra értem,ha a cédaíró lassan ír,akkor túlégeti a gyorsírásra készült cédát.Ennyi.

a nagy sebességű írásra készített lemezeknél az égető fólia a nagy sebességre van optimalizálva. ha túl lassan írod akkor valóban a túlégetés (habosodik az égethető réteg) jön létre, ami nagy mértékben rontja az írás minőségét.
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy tom,a mai médiák nem csípik az 1x írást.
Akkor lehet, hogy félreértettem, dokigyg írására reagáltam. Mert én is úgy gondoltam, hogy minál lassab az írás, annál határozottab a jel a lemezen és annál kevesebb hibajavításra van szükség.

Konkréten arra értem,ha a cédaíró lassan ír,akkor túlégeti a gyorsírásra készült cédát.Ennyi.

Avatar
piskóta
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2003.03.31., hétf. 08:05
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: piskóta »


Úgy tom,a mai médiák nem csípik az 1x írást.
Akkor lehet, hogy félreértettem, dokigyg írására reagáltam. Mert én is úgy gondoltam, hogy minál lassab az írás, annál határozottab a jel a lemezen és annál kevesebb hibajavításra van szükség.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


De mi különbség van akkor, ha vmi 1x-en vagy mondjuk 12x-en írunk meg? A "bit"-ek úgy is rajta vannak, akkor hogy-hogy nem tudják egyes olvasók olvasni? Sőt, 1x-es írásnál még hiba sincs annyi.
Gyorsabb írásnál sokkal torzabb a pitek alakja, oldalra és mélységre is. Amit az ismeretterjesztő kiadványok képein láttál a pitekről, hogy szép szabályos (kissé görbe) ovális gödröcskék, ahelyett szabálytalan csillag alakokat képzelj el. Persze fejlődik az alapanyag és az írási technika is, de egy adott íróval készített lemezekre is igaz az, hogy a gyorsabban írt pitek torzabbak.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cosmo »


De mi különbség van akkor, ha vmi 1x-en vagy mondjuk 12x-en írunk meg? A "bit"-ek úgy is rajta vannak, akkor hogy-hogy nem tudják egyes olvasók olvasni? Sőt, 1x-es írásnál még hiba sincs annyi.
Szvsz a saját kérdésedre válaszoltál. Mert minnél lassab az írás, annál kevesebb a hiba. Így annál kevesebb hibajavításra van szükség.

Avatar
piskóta
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2003.03.31., hétf. 08:05
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: piskóta »

De mi különbség van akkor, ha vmi 1x-en vagy mondjuk 12x-en írunk meg? A "bit"-ek úgy is rajta vannak, akkor hogy-hogy nem tudják egyes olvasók olvasni? Sőt, 1x-es írásnál még hiba sincs annyi.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Úgy tom,a mai médiák nem csípik az 1x írást.
Szerintem is hiaba jo az iro, ha a media nem erre keszult.

Az audio lemezek bírják az 1x írást. A gagyi TDK talán ezért is használ még mindig régi kékeszöld alapanyagot.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: hpx »


Úgy tom,a mai médiák nem csípik az 1x írást.
Szerintem is hiaba jo az iro, ha a media nem erre keszult.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vegyétek meg az asztali hifi CD-írómat. Jófajta futóművel jó digitális kábellel összekötve 1x sebességgel első osztályú másolatokat készít. Lásd az Adás-vétel-csere fórumban!
Úgy tom,a mai médiák nem csípik az 1x írást.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Vegyétek meg az asztali hifi CD-írómat. Jófajta futóművel jó digitális kábellel összekötve 1x sebességgel első osztályú másolatokat készít. Lásd az Adás-vétel-csere fórumban!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: gemini »


én 4x-24x-ig szoktam irni minden lemezt attol fuggoen hogy mire kell. adat 12x, zene 4x, ha pedig valami melo és ki kell irni cd-re akkor 24x. ha egy megrendelonek meg problémája akad az anyaggal fél év mulva, akkor nálam ugyis megvan.
Amit viszont több ironál is tapasztaltam, hogy 16x irásnál némelyik olvaso nem hajlando olvasni.

Avatar
WiZARD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: WiZARD »


Rajta van a dobozan, hogy 48x-os irasra tervezett, nem javasolt 1x v. 2x. irni. Vajh ha en egy Plextorral irom 4x-esen VariRec modban, az megfelelüe a specifikacioknak ?
jókérdés.
 
PPeter-t kérdeztem, ő azt mondta, hogy ezeket a mai 50x cdket nem nagyon szabad túl lassan írni.
én 8x szoktam.

házimozi:
projector: Samsung SP-A600 vászon: Bydium 96" oldalfeszített erősítő: harman/kardon AVR360 center: B&W LCR-600 S3 (van den Hul CS-122) front: B&W 603 S2 (van den Hul CS-122) surround: Focal Sib-XL sub: B&W ASW-600 (Neotech KHS-441SM)

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: hpx »


én már csak full fekete cd-t használok audio cd íráshoz (Memorex) 
hogy mennyrie lesz tartós arról pár év múlva tudok nyilatkozni

Jelenleg en is ilyenre irok. Rajta van a dobozan, hogy 48x-os irasra tervezett, nem javasolt 1x v. 2x. irni. Vajh ha en egy Plextorral irom 4x-esen VariRec modban, az megfelelüe a specifikacioknak ?

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A nem túl fekete Memorexből írtam rengeteget, egyikkel sincs semmi baj, vagy hiba , van amin progo vagy mentés van, de egy csomó audiónak lett megírva.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”