Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztikai panel/diffúzor

Moderátor: KR-ACOUSTIC

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Lehet a fülre alapozni, de azért ami mérhető ott célszerű mérni. Ha más nem azért, mert akkor nem kell próbálgatni 40 féle diffúzort a vásárlónak. Ezek nem kábelek:)
A basszust én inkább 100-120 Hz alatt értem, ennek ott valószínűleg semmi hatása.

Persze mérni is jó ha van lehetöség,de eddig mindenkinek, aki vett tőlem diffúzort/panelt maximálisan megfelelt nekik.
Ma teszteltem még jobban a bass-Trap sarok diffúzort, a diffúzáló hatása nagyon jól bevált. Soxx el kellene vinned egy-két ilyen panelt. Lehet a mély tartományra is nagyon jó hatással lenne. Nálam tény, hogy a diffúzor hatását érzem inkább, de nagyon kiváncsi lennék mit csinál pl. nálad

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Bass-Trap-nek is jó, aki minimálisan akar a basszuson hangolni,nekem a fülem a műszer, ha hallom a változást, akkor jó. Nyilván lehet rosszabb is, de eddig még hála az égnek minden csak jobb volt.Lehet a fülre alapozni, de azért ami mérhető ott célszerű mérni. Ha más nem azért, mert akkor nem kell próbálgatni 40 féle diffúzort a vásárlónak. Ezek nem kábelek:)A basszust én inkább 100-120 Hz alatt értem, ennek ott valószínűleg semmi hatása.
 

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »

Bass-Trap-nek is jó, aki minimálisan akar a basszuson hangolni,nekem a fülem a műszer, ha hallom a változást, akkor jó. Nyilván lehet rosszabb is, de eddig még hála az égnek minden csak jobb volt.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Nincs ezzel semmi gond, de ez valóban erős túlzassal nevezhető bass trap-nek.
De ettől még hasznos lehet. Grat!
 
Azért hosszú távon lehet, hogy érdemes lenne méréseket végezned, úgy jobban lehetne pozícionálni a dolgokat.
 

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »

Pedig nikecel ,de én elsősorban sarokba való diffúzornak csináltam és igencsak bevált. Az tény, hogy a bass Trap funkciója kisebb, de lehet valakinek pont erre van szüksége. Nálam nagyon jól teljesít.

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: timcs »



Elkészült sokak kérésére az első Bass-Trap.Nagyon bevált, kérhető egyedi méretben
100*39*10cm 10000ft/db
Színe sötét poliszander.
Akit érdekel várom privát levelét.

Ez miből készült? Remélem nem nikecell-ből, mert annak az elnyelési koeficiense elenyösző.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Jol nez ki.
 
De azert ne feledjuk el, hogy ezek a tipusok csak 100 vagy meg magasabb freki felett szoktak hatasosak lenni.
Tervezel 100 Hz alattit is?
 

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Elkészült sokak kérésére az első Bass-Trap.Nagyon bevált, kérhető egyedi méretben
100*39*10cm 10000ft/db
Színe sötét poliszander.
Akit érdekel várom privát levelét.




Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »

Várom minden kedves fórumtárs privát levelét akár AKCIÓS diffúzorjaimra,vagy teljesen újakra!

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Akciós diffúzorjaim( valamelyiknek lehet szépséghibája,az ár azért ennyi):
 
2d diffúzor sötét poliszander színben 2db tábla 20000Ft helyett 10000Ft
2d diffúzor hosszabb hasábos, tölgy színben 2db tábla 26000Ft helyett 15000Ft
Nagy orgona diffúzor bíbor-fekete 30000Ft helyett 20000Ft
Oldalfalra való 3szög diffúzor fekete- cseresznye szín 20000Ft helyett 10000Ft/2db
Vízszintes 3szög qrd diffúzor tölgy színben 2db tábla 30000Ft helyett 15000Ft
 
Akit érdekel, várom levelét!

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Eladó néhány saját Diffúzorom AKCIÓS árban. Sajnos nem férek már tőlük
Akit érdekel, annak várom privát levelét.Szép napot mindenkinek!

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »

Akciós nagy orgona diffúzor, bíbor-fekete színben(sajátom volt)most 30000ft helyett 20000ft-ért vihető. Akit érdekel, annak várom privát levelét!

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Akit érdekel akusztikai panel/diffúzor annak várom privát levelét
Szép napot mindenkinek

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: timcs »



Csak egy kerdes:
Habszivacsot mivel lehet ragasztani " kimeletesen"?
Ertsd - ne oldja melysegeben

Den Braven Multi Kleber ragasztó

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
Rvik11
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.10.05., kedd 22:08
Értékelés: 102

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: Rvik11 »



Csak egy kerdes:
Habszivacsot mivel lehet ragasztani " kimeletesen"?
Ertsd - ne oldja melysegeben

http://www.saratogahungary.hu/saratoga/ ... ASZTO.html
 
Kisebb felületre jó a Xiloplast is

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Hmm, láttam a korábbi topikban a diffuzorjaidat.
 
Saját bevallásod szerint mérés nincs, annak hiányban bátor dolog olyat állítani, hogy azok hatékony hangelnyelésre is alkalmasak. Persze, valamit elnyelnek, mint kb. bármi más ami nem egyenletes falfelület, de mérve kiderül, hogy nagyon szerény a mérték.
 
Hogy a visszhang csökken a diffuzorokkal? pompás, ez is valami, nyilván egy jó kezdés, csak ne keverjük bele a hangolt elnyelést  
 
Mondom ezt úgy, hogy korábbi zenehallgató szobámban 20 db diffuzor/4 db DIY hangelnyelő paraván volt, leendő szobámban az amerikai GiK Acoustics által egyedileg megtervezett elrendezésben hangolt, általuk gyártott hangelnyelő paravánok, bass-trappek és diffuzorok kombinációját (utóméréses finomhangolással) fogom alkalmazni.
 
 Asszem ez - mármint az Általad gyártott diffuzorok - számomra lehet olyan kategória, amit nem kell feltétlenül kipróbálnom, hogy véleményt alkossak róla

Oké

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Csak egy kerdes:
Habszivacsot mivel lehet ragasztani " kimeletesen"?
Ertsd - ne oldja melysegeben

 
Passz, én jó sok kétoldalú ragasztószalagot tennék, csak megfogja valahogy a szivacsot is ...de talán a Fülelek akusztikai topik ebben (is) célratörőbb, szakszerűbb topik lenne...
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Hmm, láttam a korábbi topikban a diffuzorjaidat.
 
Saját bevallásod szerint mérés nincs, annak hiányban bátor dolog olyat állítani, hogy azok hatékony hangelnyelésre is alkalmasak. Persze, valamit elnyelnek, mint kb. bármi más ami nem egyenletes falfelület, de mérve kiderül, hogy nagyon szerény a mérték.
 
Hogy a visszhang csökken a diffuzorokkal? pompás, ez is valami, nyilván egy jó kezdés, csak ne keverjük bele a hangolt elnyelést  
 
Mondom ezt úgy, hogy korábbi zenehallgató szobámban 20 db diffuzor/4 db DIY hangelnyelő paraván volt, leendő szobámban az amerikai GiK Acoustics által egyedileg megtervezett elrendezésben hangolt, általuk gyártott hangelnyelő paravánok, bass-trappek és diffuzorok kombinációját (utóméréses finomhangolással) fogom alkalmazni.
 
 Asszem ez - mármint az Általad gyártott diffuzorok - számomra lehet olyan kategória, amit nem kell feltétlenül kipróbálnom, hogy véleményt alkossak róla
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Nem...látván a képeket a törölt topikban, nem, ezek a diffuzorok érezhetően nem igazán csillapíthatnak semmit.
Azt, illetve a sávokat a hangelnyelő paneloknál szokás említeni, enyhe fogalomzavarra tippelek, holott a két dolog nem ugyanaz
Én a Real Traps kínálatában láttam 2-az-1-ben panelt, mely egy diffuzor és egy hangelnyelő panel egybeépített változata volt (hungarocell jellegű hullámok az első rétegben, üveggyapott-légrés, ilyesmi, a második rétegben) ott értettem, hogy egy diffuzor bizonyos sávban elnyel/csillapít is.
 

Képzavar Nagyon megcáfolnám, amit írtál, mivel az összes Diffúzorom egyben hangelnyelö, plusz a Diffúzor hatása is megmarad, ugyanis a szobám nagyon visszhangos volt, került a mennyezetre 2db 2d diffúzor és egy nagy vízszintes függőleges óriás Diffúzor a hallgatási pont mögé, közel a mennyezethez. A visszhangok kb. eltűntek, és ez nem csak nálam van így, mindenki szintén jelezte, akinél ilyen probléma volt. Addig amíg nem próbálták az én termékeim közül egyet sem, addig, ha kérhetem ne ítélkezz Majd, ha volt nálad legalább 5-6 fajta Diffúzorom, és ha utána is azt vallod, hogy semmit nem ér, akkor elhiszem. Csak akkor a többi 10-20 ember, aki kért gondolom mind süket?

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


Csak egy kerdes:
Habszivacsot mivel lehet ragasztani " kimeletesen"?
Ertsd - ne oldja melysegeben

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Nem...látván a képeket a törölt topikban, nem, ezek a diffuzorok érezhetően nem igazán csillapíthatnak semmit.
Azt, illetve a sávokat a hangelnyelő paneloknál szokás említeni, enyhe fogalomzavarra tippelek, holott a két dolog nem ugyanaz
Én a Real Traps kínálatában láttam 2-az-1-ben panelt, mely egy diffuzor és egy hangelnyelő panel egybeépített változata volt (hungarocell jellegű hullámok az első rétegben, üveggyapott-légrés, ilyesmi, a második rétegben) ott értettem, hogy egy diffuzor bizonyos sávban elnyel/csillapít is.  

Értem mit mondassz.
 
Viszont mint minden anyag ez is csillapít. Ráadásként korábban volt egy olyan infó, hogy viszonylag nagy sűrűségű nikecellből készülnek.
A mértékéről ennek nem nyilatkoztam.
 
Másrészt van olyan diffúzor típus - az itt előkerülő típusok között is - ami a kialakításából/formájából adódóan erre az elnyelésre rá is erősít.
 

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Végeredményben mindkettőt csinálja:)
 
 
Nem...látván a képeket a törölt topikban, nem, ezek a diffuzorok érezhetően nem igazán csillapíthatnak semmit.
Azt, illetve a sávokat a hangelnyelő paneloknál szokás említeni, enyhe fogalomzavarra tippelek, holott a két dolog nem ugyanaz
Én a Real Traps kínálatában láttam 2-az-1-ben panelt, mely egy diffuzor és egy hangelnyelő panel egybeépített változata volt (hungarocell jellegű hullámok az első rétegben, üveggyapott-légrés, ilyesmi, a második rétegben) ott értettem, hogy egy diffuzor bizonyos sávban elnyel/csillapít is.  
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SoXxX »




 
mármint hogy diffuzál....

Végeredményben mindkettőt csinálja:)
 

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Akusztikai panel/diffúzor

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Maradjunk akkor a valós levél mellett, ne csak a "röviden" mellett.
 
Szia!
 
 
Igen, méréssel nem foglakozom.
 
Azért van többféle Diffúzorom/panelem,mert mindenkinek más az ízlése valakinek a csicsásabb tetszik valakinek az egyszerűbb plusz mindegyik Diffúzorom más-más tartományban csillapít,így mindenki ki tudja választani milyen tartományban akarja javítani a hangzást.
 
De ha szeretnél képeket küldj egy mail címet és oda küldök az új Diffúzorról is.

 
Nem állt szándékomban ferdíteni, számomra ez ugyanazt jelenti. Tehát nem tudsz konkrétumot mondani, amennyiben 125 Hz-nél van például problémám.
Egyébként nincs ezzel különösebb baj, csak kell hozzá bőven idő, hogy beállítsa a delikvens a szobát a diffuzoraiddal.
 

Válasz küldése

Vissza: “KR-akusztikai panel/diffúzor”