Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Milli82 »


Rendben elfogadom! Viszont azzal, azért én tisztában vagyok, és erre a legtöbb gyártó nagy betűkkel fel is hívja a figyelmet: HOME & OFFICE
Ezek nem professzionális felhasználású gépek. Úgyhogy szerintem helyén kell kezelni ezeket az eszközöket. Csak mondom....
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



HE-HE nehogy azt mond, hogy tényleg ennyi zenét hallgatsz is napi szinten. Vagy tudod egyáltalán milyen zenéid vannak valójában. Ezt a mennyiséget nemhogy a NAS, de szerintem te sem tudod már kezelni. Legalábbis én biztos nem tudnám. Nem sértegetni akarlak, de ha 3percel számolok, akkor az 9hónap folyamatos zene....
Teljesen fölösleges ennyit tárolni. Sosem hallgatnám meg.

Ennek a többszörösét. Ha valamit meg szeretnék hallgatni, ott van. A nagy bázis nem azért kell, hogy egyfolytában azt hallgasd, hanem, hogy legyen miből választanod. 
Én nem fájlokban, könyvtárakban gondolkodom, hanem albumokban, előadókban, műfajokban. Ezek között viszont elengedhetetlen a gyors keresés, hozzáférés, rendezés.
Nyilvánvalóan egy szimpla fájlszerkezetben ennek töredéke is kezelhetetlen. De szerencsére a hálózati lejátszóim nem könyvtárszerkezetből dolgoznak. Albumokat látok, azok borítóit.
És az albumokat a szerver programok rendezik konténerekbe akár számtalan könyvtárból összerendezve az éppen aktuális megjelenítési szempont szerint.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Kiváncsi leszek. jól látom,h szerintük a music OS egy windows?     Szerintem nem jól látod..az alapján amit írnak egy custom OS.Honnan vetted, hogy windows alapú?
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Ebből a mennyiségből is sok olyan van amit évek óta nem hallgattam, most vettem elő pl. Jan Garbarek Legend of the Seven Dreams-ét kb. 10 éve vagy régebben hallgattam utoljára pedig imádom(tam), de anno rongyosra hallgattam, berippeltem aztán annyi. Vagy a komplett Yes discog.-ommal is így vagyok stb.10000 CD marha sok, ráadásul ebből a 700GB-ból is rácsodálkozom jópárra mikor tallózom, hogy ez is megvan?
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Vajon mibe fog kerülni?
Már rendelhető 5-6-700 dollár a tártól függően.
 

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Milli82 »



700GB nagyon kevés. Tárold a tízszeresét, mondjuk 10000 CD-t 100000 tracket, 10000 covert és navigálj közöttük. Album-előadó-műfaj-könyvtár...Egyik konténerből a másikba rémálom lesz a 8-10 másodperc, amíg felépül az új konténer. Látod az összes borítót az adott konténerben.
1-2T-ig általában tolerálható a néhány másodperc, de fölötte már idegesítő a várakozás. 10T fölött nyomasztóan lassú mindegyik.

HE-HE nehogy azt mond, hogy tényleg ennyi zenét hallgatsz is napi szinten. Vagy tudod egyáltalán milyen zenéid vannak valójában. Ezt a mennyiséget nemhogy a NAS, de szerintem te sem tudod már kezelni. Legalábbis én biztos nem tudnám. Nem sértegetni akarlak, de ha 3percel számolok, akkor az 9hónap folyamatos zene....
Teljesen fölösleges ennyit tárolni. Sosem hallgatnám meg.
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én Netgear nas-t használok readydlna szoftverrel, de sosem volt ilyen gondom ~700GB lossless-t tárolok. 1,8Ghz intel atom proc. és 1gb ddr3 memo. húzza a szekeret. A readydlna egy kő egyszerű progi.
700GB nagyon kevés. Tárold a tízszeresét, mondjuk 10000 CD-t 100000 tracket, 10000 covert és navigálj közöttük. Album-előadó-műfaj-könyvtár...Egyik konténerből a másikba rémálom lesz a 8-10 másodperc, amíg felépül az új konténer. Látod az összes borítót az adott konténerben.
1-2T-ig általában tolerálható a néhány másodperc, de fölötte már idegesítő a várakozás. 10T fölött nyomasztóan lassú mindegyik.

Avatar
csabi71
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.07.24., vas. 18:50
Értékelés: 36

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: csabi71 »

A Synology gyári médiaszervere fut. Nem látok rajta olyan opciót ami frissítené az adatbázist. Leállítottam majd újra futtattam de nem történt változás.
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Én Netgear nas-t használok readydlna szoftverrel, de sosem volt ilyen gondom ~700GB lossless-t tárolok. 1,8Ghz intel atom proc. és 1gb ddr3 memo. húzza a szekeret. A readydlna egy kő egyszerű progi.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Milli82 »


Nekem kb.6500 zene(DLNA kompatibilis) van a NAS-on. Ennek ellenére iszonyatosan gyors az elérés (LAN). Kb mintha CD-t indítanék.
Nem tudom, hogy a fórumtárs milyen DLNA szerver programot használ, de az enyémhez (Zyxel) kapásból 3félét tudok. Ebből 2-t használok is egy időben.
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valószínű, hogy a DLNA szerver progid nem frissíti a könyvtárakat.
Ez az.

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, újraindítás után is látszik.
Az baj. A Synology-t mint UPnP szervert használod, vagy mint file szervert?
Ha mint file szervet, nem lenne szabad látszania a kitörölt anyagoknak.
Ha mint UPnP szervert, akkor a Synology webes felületén kellene újra építeni az adatbázist.
 
Ezeknek a gyári szervereknek rendkívül buta az UPnP szerver felületük (tök mindegy, melyik, QNAP, Synology egyforma mind), ezért is nem használunk ilyeneket és nem is ajánlunk senkinek, aki hálózati audio lejátszásban gondolkodik. Ha az ügyfél ragaszkodik hozzá, tegye. De aztán ne jajgasson, ha nem megy valami flottul. Ezeket a NAS-okat adattárolásra találták ki. Arra jók is.
UPnP media szervernek viszont rendkívül buták, nagy mennyiségú media file esetében rettenetesen lassúak. Még a pro változatok is.

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Milli82 »


Igen, újraindítás után is látszik.
Valószínű, hogy a DLNA szerver progid nem frissíti a könyvtárakat.
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Milli82 »


ez USB-s tarolorol (memoria stick-röl) le tud jatszani FLAC flie-okat ?  (nekem ezert van Squeezebox Touch-om)
Természetesen, hibátlanul. Rendkívül gyors a lejátszás indítása is hálózatról is. Főként NAS-ról használom. Gyakorlatilag majd mindennel elboldogul 16és24bit/8-192khz-ig. APE nem megy neki hálózatról, de valószínű az nem DLNA kompatibilis formátum. USB-ről még majd megpróbálom.
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Avatar
csabi71
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.07.24., vas. 18:50
Értékelés: 36

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: csabi71 »

Igen, újraindítás után is látszik.
 

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Miért van az, hogy ha letörlök valamit a NAS-ról és mégis látszik a Pioneer N50 menüjében a törölt könyvtár, lejátszani már nem lehet de maga a könyvtár látszik? Ez így van a filmekkel is  Popcorn A400-ál.
Vagy lehet ez inkább NAS probléma?

Ha újra indítod a NAS-t, akkor is ott van?
Ez NAS. Nem a lejátszó.

Avatar
csabi71
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.07.24., vas. 18:50
Értékelés: 36

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: csabi71 »


Miért van az, hogy ha letörlök valamit a NAS-ról és mégis látszik a Pioneer N50 menüjében a törölt könyvtár, lejátszani már nem lehet de maga a könyvtár látszik? Ez így van a filmekkel is  Popcorn A400-ál.
Vagy lehet ez inkább NAS probléma?
 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »


ez USB-s tarolorol (memoria stick-röl) le tud jatszani FLAC flie-okat ?  (nekem ezert van Squeezebox Touch-om)
Igen!
 
http://www.hifipiac.hu/audio/cd-jatszok ... it-a-lakaj
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Sikerült beszereznem egy Yamaha CD-N500-as lejátszót.
Nagy pozitív csalódás ért. Egyszerűen kezelhető, nagy tere van, és gyors dinamikus a zene.

ez USB-s tarolorol (memoria stick-röl) le tud jatszani FLAC flie-okat ?  (nekem ezert van Squeezebox Touch-om)

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hubee »

Naim Unitiqute 2 -még egész jó áron - ha valaki a UK-n belüli postát meg tudja oldani.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »



Olive One-t várom nagyon. Jó lenne már egy szakmai tesztet olvasni róla..netántán élőben megfülelni egyet.
 
Szerintem nagy áttörést hozhat. Teljesen elfogadható az ára, hordozható, speckó szerint minőségi alapanyagokból áll, esztétikus..mi kell még.
 
www.myoliveone.com

 
Kiváncsi leszek. jól látom,h szerintük a music OS egy windows?    

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Olive One-t várom nagyon. Jó lenne már egy szakmai tesztet olvasni róla..netántán élőben megfülelni egyet.
 
Szerintem nagy áttörést hozhat. Teljesen elfogadható az ára, hordozható, speckó szerint minőségi alapanyagokból áll, esztétikus..mi kell még.
 
www.myoliveone.com

 
Vajon mibe fog kerülni?

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Olive One-t várom nagyon. Jó lenne már egy szakmai tesztet olvasni róla..netántán élőben megfülelni egyet.
 
Szerintem nagy áttörést hozhat. Teljesen elfogadható az ára, hordozható, speckó szerint minőségi alapanyagokból áll, esztétikus..mi kell még.
 
www.myoliveone.com
 

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Milli82 »


Sikerült beszereznem egy Yamaha CD-N500-as lejátszót.
Nagy pozitív csalódás ért. Egyszerűen kezelhető, nagy tere van, és gyors dinamikus a zene.
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
A Streamunlimited Stream700 moduljáról vegyes/illetve negatív tapasztalatokat olvasni:
 
 
Erről a modulról mi a vélemény?
http://www.abc-pcb.com/?page_id=192
 

Ki tudja?
Nekem nincs saját tapasztalatom vele.
Az pedig nem derül ki, hogy kik használják.
Korrekt modulnak tűnik.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”