Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy kis TAnnoy mx sorozathoz tartozó sub!?

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

OOOOOOOOOOOOOOOOO, na ne mond!!

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Aki olcsó SUB-ot akar, annak ajánlhatom Somogyi 30 cm-es kevlárosát 200 literes, zárt dobozzal és QUAD 405-ös erősítővel. (Vagy lehet 25 cm-es kevlár 70 literes reflex dobozzal is)
Ez kb. kijön 30000 Ft-ból. Na ebbe kössetek bele, ha tudtok!!!

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jazz J-9902 hangszóró KIT (5.1)
Mi a vélemény erről a csodáról?
Tudom, hogy nem egy nagy durranás, de ennyit lehet
most rá szánni mint amennyibe ez kerül.
http://www.jazzspeakers.com/Speaker-htm/9902.htm
köszi

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Loránt L.:Yamaha SW320 subb 250W nekem ez van és ez a legjobb ebben az árkategóriában!!!(Királyul "döng")

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Udv mindenkinek!
 
Nagy gondban vagyok mert gyorsan vennem kellene egy SUB-ot es egy centert. kb. 160-170e ft-o van a kettore, ebbol kellen valahogy kihozni a legjobbat... mar persze amit ebbo ki lehet hozni.
 
Ajanlottak Jamo, Wharfedale, Yamaha SUB-ot, centernek tan a B&W lenne a legjobb, mert ilyene 603 az frontok is.
 
A tanacs nagyon surgos lenne, mert hetvegere kellene a cucc!
 
Tudom, itt nagy ellentet van a 100e koruli SUB-okbil, de ha ennyi penzem van ra... akkor ennyi van. Szoval valahol itt maradjunk. Jamo-m mar volt, de ez nem tetszett. valami mas kellene max. 100e-ig

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

koszi.. Mondjuk en pesti vagyok, ugyhogy itt kene probalnom talalni valami forgalmazot lehetoleg..

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


HIGHLANDER:FALI KONZOL VÁLASZTÉK:-WLS50(3000Ft),WLS80(9500) WLS100(8500Ft),WLS160(11500Ft),WLS1020(15000Ft).
Persze gyártanak egyedi méretezéssel faberakással stb. saját terveid szerint is.
SÖUND ARTS AUDIO - Maglód,Kölcsey u.23.2234
Tel:műhely-29/326-529,M:30/9 244-669.Keresd Szilvai Tibort ő az ügyvezető.De a HIFI-BARLANG-ban is forgalmaznak ilyen kütyüt.
Csá

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

bocs, kicsit off leszek: Feco, hol lehet Sound Arts allvanyokat kapni? meg nem lattam sehol, es pont ilyen falra szerelheto bizgentyu kene toluk..

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


BOY:A SHOGUN-nal kezdtem 150Wzenei,de az AMUN lett volna a végcél 170Wzenei,de az Albacomp-nál más üzleti megfontolásokból kell várni az igényessebb dobozokra.A B&W viszont 8-Ohm os impedanciát biztosít ami az erőssebb YAMAHA elektronikának jobb,ergo-nyugodtabb hangkép.A hátsó bassreflex nyílás miatt nálam kritikus volt az elhelyezése,ráadásul ha azonos tonusú surround dobozokban gondolkodunk, akkor a QUADRAL-nak nincs olyan doboza amit egy egyszerű SÖUND ARTS konzollal az oldalfalra lehetne ragasztani.B&W-előre nyílú bassreflex csőves!
Holnap küldök pár ajánlott hangfal kábelfajtát,eltérő árazásuakat.Amit megkíván a doboz azt meg kell neki adni, de bármilyen drága kábel sem tud kihozni belőle olyat amit az nem tud teljesíteni.De a dobozból sem jöhet ki olyan hangzás amit az erölködő nem tud neki tolmácsolni stb.
Minden rendszer annyit ér amennyit a leggyengébb tagja ér!
Csá

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jah,igy igaz, ezt mar en is elmontam par topicban, sub-bol REL a kiraly, csak rohadt draga.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Mélyládáról beszéltek?
Trivialitás:
Subwoofer=REL
Azt nem állítom, hogy kifejezetten olcsók lennének a modelljei, de kétségtelenül a Csúcs.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Masik topicban kerdeztem milyen a Quadral Aurum9. Feco dobott ra egy konnyed valaszt:
 
"BOY:Igényes külső,átgondolt belső.A TITÁN es a VULKAN után következik.Sogunhoz képest a RYBBON ALTIMA szalagsugárzó(60kHz), 24-80000Hz jelátvitel,89dB,jobb hangváltóval.A hátsó 2 WOOFER miatt elhelyezése fontos,ideális távolsága a faltól 20cm, de ne pont a sarokba inkább asszimetrikusan.Ha túl távolra,levegősre kerül disszonancia lép fel, ha teljesen a falon van brummogni fog a fal basszusa.Sub nélkül is elviszi a front basszust,meleg németes hangzás.Ha gond az elhelyezése, február környékén jön az AURUM 6,8.Direkt bass rendszer,hátra nyitott reflex, dóm rendszerű RYBBON system.
Tapasztalatom, s ami miatt B&W-re váltottam: SHOGUN,AMUN faltól 50-60 cm-re hátra nyitó bassreflexcső nálam ez nem jöhetett össze,.B&W hangja olyan volt az AMUN-hoz képest mintha egy függönyt elhúztak volna, magasak kitisztultak ,sztereo szinpad pozicionáltabb lett,megfogott kontrolált,feszes basszussal.QUADRAL tudja ugyanezeket a saját katagoriájában de egy emelt ezüsttartamú kábellel emelni lehet a magasátvitelt, a bass amugy is perfekt marad.
Szóval szép doboz, kellemes hangzás, erő, dinamika,de lemaradnak részletek,s ha több komolyzenét hallgatsz érdemes lesz hangpróbát tartani otthon.Bár a YAMAHA dobozok után felüdülés lesz,nem is viszed vissza."
 
Itt folytatnam, megis csak ehhez a topichoz passzol...
 
Feco: nalam most shogun van, es a yamaha utan mintha mas zene szolna. de a magas kicsit vagottnak tunik, lehet hogy a kabelem szar? egy rez szinu kabel, albacompban vettem (500ft volt metere ugy emlekszem)
milyet vegyek? hol?
 
a shogun-amun reszbe egy kicsit menjunk bele, mi volt ott a gond? nem teljesen tiszta igy hirtelen. nalam eleg kozel van a falhoz a hangfal, szimetrikusan

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sylard: A topic cime alapjan kicsit elkalandoztunk a topicinditotol ) bocsi

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szorri, igaz hogy nem nagyon valaszolt senki a kerdesedre de azert nem voltunk oftopicok, merthat Hangfalak a topik cime ugyebar.. Szoval en csak azt tudom mondani, ha nincs penzed komolyabbra, akkor menj es hallgasd meg, aztan ha tetszik, vedd meg.. De azert hallgass meg mas hasonlo arkategoriaju rendszereket is. Zenehallgatasra garantaltan nem idealisak az ilyen kicsi szatelitekbol allo hangfalak, de ha nem tul nagy a szobad es nem tul magasak az igenyeid, hazimozizashoz meg elmegy..

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az frankó, hogy mindenki jól el van eresztve anyagilag, és azon vitáztok melyik a jobb hangfal, de az alap kérdés nem ez volt! Sajnos nekem nincs annyi pénzem...

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pedig az.
200ezer korul vannak a jo Jamo-k. Nem ertem miert kell ragaszkodni hozza, ha ennyiert kapsz jobbat is mar.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Most vettem kb ket hete egy Hazimozi c. magazint (a Home Entertainment magyar valtozata), abban pl. van Jamo teszt (D870). Mellesleg 5*-ot kapott, tehat oly szar nem lehet.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van egy halom hifi choice-m, es egy darab Jamo tesztet sem lattam meg, csak Jamo reklamot, mas hangfal tesztekkel tele van, Jamo meg sosem volt azokban a szamokban amik nekem megvannak, Hazimozi magazinom is van 2 db, azokban sincs egy sem szoval ENYHE TULZAS hogy minden szamban van Jamo teszt...... Tovabba van egy ismerosom IRC-n aki a legnevesebb finn HIFI magazinnal tesztelo, es o is rendkivul rossz velemennyel van a Jamo-rol. Igazandibol szivesen latnek barmilyen HIFI magazint amiben legalabb tesztelik a Jamot, de meg kivancsibb lennek olyanra, amiben esetleg valami pozitivumot is mondanak rola.. (mellesleg a Jamo THX sorozatarol mar hallottam jokat, de az igencsak a rohadtul draga kategoriaba tartozik, amit csak kevesen engedhetnek meg maguknak)

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Úgy látom (olvasom), hogy ezen a fórumon a Jamo "nem-kedvelői" gyültek össze. A Jamo nem véletlenül az egyik legjobb hangfal cég. Mond Higlander vettél már HI-FI choice-t, vagy Házimozit, vagy sztereó magazint, stb., stb.? Miért olvashatunk minden számban legalább egy Jamo tesztet??? És miért nem Sony, Yamaha, stb. hangfalakról? Abban egyetértünk, hogy az olcsó Jamo nem igazán a legjobb választás, azonban középártól kezdve igazi minőséget kapsz a pénzedért. A drága kategória pedig egy hasonló Mission vagy B&W hangfallal megeggyező, vagy jobb minőségű. Mint már írtam, nekem Jamo mélynyomóm van, én teljesen meg vagyok vele elégedve. Sok ismerősöm (na jó 2 a nálam "nyert" tapasztalatok alapján döntöbb Jamo hangfalak, és Sub melett...
 
Dave

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jo subot epiteni nmem csak a gyar tud... Ez a tobi hangfalra nem igaz, a subra viszont igen. Nemi szakertelemmel lehet nagon jo subot epiteni otthon. Az en Infinity-m (gy.k. a ugyanaz a ceg mind a JBL es a HARMAN-KARDON, de csak hi-end hanxorokkal foglalkozik) nemcsask "puffog", de a kello lagysaggal es dinamikaval szol, melyebre megy mint barmelyik sub 200E alatt(20Hz gond nelkul szol normal hangeron) s elegendo ereje van hogy a moziehoz hasonlo hangnyomast erezzunk egy robbanas vagy hasonlo padlorengeto effekt megszolaltatasakor. A yamaha subok igenigen gyenge minseguek (a jamonal talan jobbak, de ez nem nagy szo) de ha ugyerzed hogy az neked eleg, hat orulj neki. Ha pedig zthiszed egy hazilag epult sub nem lehet olyan jo mint egy gyari, gyere at hozzam es hallgasd meg az enyemet.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azert egy hazilag epitett JBL nem ugyanaz mint egy gyari JBL. Hiaba JBL a sugarzo, ha a meret, a forma, a belso elrendezes, a burkolat anyaga es ragasztasa stb. nem a gyar altal tervezett. A tekercselesrol nem is szolok, mert az kulon muveszet. Igazi audiofil arc sajat kezuleg tekeri. Az a tuti. 2x200Watt akarmilyen mely kicsit tulzas szerintem 150nm alatt. Lehet hogy puffog, es mellbever, de ez korantsem az amit a hangmernok elkepzelt.
 
A Yamaha320 eleg jol szol, legalabbis a 100ezres kategoriaban. Igazan jo sub 200ert van, de nekem -es szerintem neked is- eleg lesz az elobbi is.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi Morris!
 
Nagyon köszönöm a válaszodat, hogy megpróbáltál segíteni, télleg.
De nem jött össze!
Nem vagyok egy szegény csávó, de azért ez túlzás! Ha lenne fele pénzem, mint amilyen konfigot itt összeállítottál, mindenből a legjobbat, a legdrágábbat venném meg.
De mivel ez nem így van, továbbra is várom köszönettel az ésszerű javaslatokat! (100 e Ft körülig)
 
Egyébként köszönet mindenkinek eddigi tanácsaiért!
 
Vic

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Highlandernek igaza van. Sajnos a Jamo subwoofer-ek egyszerűen nem szólnak jól. Bár erősek mégis hiányzik belőlük a rugalmasság, lágyság, dinamika, és az a mellkaszörgető, nadrágszárremegtető erőtartalék amit egy igazi subrendszernek egyszerűen tudnia kell. Hasonlóan rosszak a tapasztalataim a Yamahával is. Alapvetően igaz ez sajnos az összes olcsóbb kategóriájú boltban kapható aktív subra.200e-ig.
Az igazán jó hangzáshoz legalább 2db min. 300W-os mélyláda kell. (szerintem)
Nekem két 500W-os házi építésű JBL-em van, meghajtva egy 2x200W-os végfokkal. Eddig még sehol sem hallottam ennél durvábban szóló mélyet.
Természetesen fontos a Subwooferek elhelyezése is.
Én úgy tapasztaltam, hogy a legjobb valamilyen "üreges"
zugba rakni őket pl. kanapé mögé. Semmiképpen közvetlenül
a nézőhely mellé, vagy mögé. A legjobb ca. 2m-re elöttetek
jobb és bal oldalon. Persze ez szubjektív vélemény és függ a szoba nyújtotta lehetőségektől is.
 
 
Üdv.
 
Morris

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Jamo sub vita eldöntéséhez egy kis személyes tapasztalat.
 
Mint SW2010 tulajdonos azt kell hogy mondjam a kételkedőknek
hogy nincs igazuk.
 
Az aki azt mondja hogy pl. ez a tipus nem jó annak itt egy személyes
tapasztalat.
Meglévő szobabelsőt illetve hangfal elrendezést próbáltam optimalizálni
a szoba jobb használhatósága érdekében.
 
A korábbi szenzációsan szóló elrendezést megváltoztattam és
az eredmény lesujtó volt.Még a sub-nál is nagyon fontos hogy hova kerül
s szobában.
Van amelyik a sarokban a legjobb illetve a fal mellett,van amelyik máshol szól a legjobban.
 
Mellesleg a net-en a legnagyobb "kritikusok" akiknek vagy nincs
semmilyen rendszerük vagy csak cserélgetik és istenítenek mindent ami
ami a másiknak éppen nincsen.
 
Ja és mindíg van mindennél ami jobb ugye,meg még annál is van jobb,meg még annál is...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”