Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



...Ezek belépő szintű cuccok, valóban nem várhatsz tőlük csodát. A streamer nagyjából a megboldogult Squeezebox Touch szintjén van.
 
...Én pl. magamnak ebben az árkategóriában ...sima streamerben meg a Pioneer N-50-t.

 
szia, fenti irasreszleted vezet a kerdesemhez:
 
van egy SBT-om, hangzasilag elegedett vagyok vele (persze nem tudom, mennyivel lehetne jobb is, de elvezek rajta at zenet hallgatni).
 
Viszont gondolkodok egy masodik lehetösegen: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... -lejatszo/
 
erdekelne a velemenyed, ajanlas (esetleg vegyek egy masodik SBT-ot hasznaltan ?), köszönöm.
 
persze masok is ajanlhatnak :-)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Hello fiúk!
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsot!
Elcseszett dolog oldotta meg a problémát:
 
- fix IP cím a forrásnak és a média lejátszónak is,
- a wifinél egy beállítás 'Optimized for Xbox' kipipálva.
 
Se QOS, se DUNE firmware, se egyéb nem segített, csak ez.
 
Agyrém...

 
Lényeg hogy működik.
Ezt a wifit nem értem. Nem vezetékesen volt bekötve a lejátszó?
Wifin az 1080p-es streamek a legrikább esetben működnek szaggatás nélkül, ezért nem is szoktuk ajánlani.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Igazából nemrég tudtam csak meg, hogy létezik ilyen modell is. Ideiglenes megoldásra gondoltam, amíg nem tudok Sneaky DS-t venni. 
 
Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen áron vajon milyen hangminőséget nyújthat. Tudom, hogy ennyiért csodát nem lehet várni. De ha mondjuk különálló egységeket veszünk kb. mi az a szint, amit hoz ? 
 
Rockzenével mennyire boldogul? Volt régen marantz AV erősítőm az csapnivaló volt rockzenével.
 
Aztán ott van a teljesítménye. 2*60W-ot adtak meg teljesítménynek, miközben a hátlapra 55W van írva. Meg a Maranzt weboldalán levő user manualban. Itt is kezdik már azt játszani amit az AV erősítők esetén?
 
A Marantz Melody Media és Stream között csak a CD játszó a különbség?
 
Hirtelen ennyi

 
A CD és és a DAB/FM tuner a különbség, én legalábbis másról nem tudok.
 
Ezek belépő szintű cuccok, valóban nem várhatsz tőlük csodát. A streamer nagyjából a megboldogult Squeezebox Touch szintjén van.
Mint erősítő pedig mint bármelyik kommersz gyártó belépő szintű integráltja 50ezer környékén.
 
Nem rossz vétel egyik sem, de ez egyéni izlés kérdése is.
Én pl. magamnak ebben az árkategóriában az erősítővel kombinált lejátszó műfajban inkább a Cambridge Audio Minx Xi-t venném,
sima streamerben meg a Pioneer N-50-t.
 
Ideiglenes megoldásnak a legolcsóbb meg egy hálózati lejátszós alsóközépkategóriás házimozi erősítő, pl. HK AVR 151 vagy a Pioneer VSX-528. 
Ezeket később házimozi erősítőként még használhatod. Sneaky DS ügyben is fordulj hozzám bizalommal.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Megnézem Auchan-ben, kíváncsi leszek. Sajnos szinte minden logikusabb bolt bezár, mire haza indulok melóból.
 
 
Hello fiúk!
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsot!
Elcseszett dolog oldotta meg a problémát:
 
- fix IP cím a forrásnak és a média lejátszónak is,
- a wifinél egy beállítás 'Optimized for Xbox' kipipálva.
 
Se QOS, se DUNE firmware, se egyéb nem segített, csak ez.
 
Agyrém...
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Mi a kérdés?
 
Igazából nemrég tudtam csak meg, hogy létezik ilyen modell is. Ideiglenes megoldásra gondoltam, amíg nem tudok Sneaky DS-t venni. 
 
Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen áron vajon milyen hangminőséget nyújthat. Tudom, hogy ennyiért csodát nem lehet várni. De ha mondjuk különálló egységeket veszünk kb. mi az a szint, amit hoz ? 
 
Rockzenével mennyire boldogul? Volt régen marantz AV erősítőm az csapnivaló volt rockzenével.
 
Aztán ott van a teljesítménye. 2*60W-ot adtak meg teljesítménynek, miközben a hátlapra 55W van írva. Meg a Maranzt weboldalán levő user manualban. Itt is kezdik már azt játszani amit az AV erősítők esetén?
 
A Marantz Melody Media és Stream között csak a CD játszó a különbség?
 
Hirtelen ennyi

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Marantz Melody Stream-el van valakinek tapasztalata?
 


Mi a kérdés?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »



Mindenhol lehet kapni ilyent. Piros jelölés van az egyik végükön. Rá is van írva, hogy crossover ethernet cable.
 
https://www.hama.com/c1045058/hama-cat- ... lded-300-m

Megnézem Auchan-ben, kíváncsi leszek. Sajnos szinte minden logikusabb bolt bezár, mire haza indulok melóból.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »



Nem, egyáltalán nem célszerű, szerinted hogyan éred el a NAS-t a számítógépedről, ha direktben van összekötve a lejátszóval?
Ráadásul szerintem a lejátszó sem tud párhuzamosan kezelni két hálózatot, vagy kábelen vagy wifin
 
Ez az egész crosslink kábeles direkt összekötés csak arra jó, hogy kitaláld, a routered a probléma forrása vagy sem.

 
Oké-oké.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Akkor elvileg célszerűbb direktben rákötni a NAS-t a Dune médialejátszómra?
Annyi kompromisszumot kell kötnöm, ha így lesz, hogy a net (youtube, net rádió) csak wifin tud kapcsolódni, mert az az egy LAN foglalat "tele" lesz a NAS kábelével...
 
Ha végre össze tudok rakatni egy crossover kábelt, akkor megy a teszt.
 
A NAS-om, amíg nem lett egy hibás winchester cserélve benne, meg újratelepítve a szoftwere, produkált hálózat dobálást. Visszavittem a konzoldoktorhoz, hogy talán mégis a NAS a gyenge, de mesésen működött minden.
 
Amilyen sokat szívok vele, lehet, hogy több hiba együttállása...

 
Nem, egyáltalán nem célszerű, szerinted hogyan éred el a NAS-t a számítógépedről, ha direktben van összekötve a lejátszóval?
Ráadásul szerintem a lejátszó sem tud párhuzamosan kezelni két hálózatot, vagy kábelen vagy wifin.
Ez az egész crosslink kábeles direkt összekötés csak arra jó, hogy kitaláld, a routered a probléma forrása vagy sem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »




Ha végre össze tudok rakatni egy crossover kábelt, akkor megy a teszt.

Mindenhol lehet kapni ilyent. Piros jelölés van az egyik végükön. Rá is van írva, hogy crossover ethernet cable.
 
https://www.hama.com/c1045058/hama-cat- ... lded-300-m

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Én mindig fix IP címeket állítok be, nálam ezért nem volt gond ezzel, amikor én összekötöttem a sajátomat, mert régen nekem is volt hasonló problémám, de valószínűleg ez tényleg szükséges a címkiosztás miatt, egyébként is egy NASt célszerű fix ip címen üzemeltetni.
 
Akkor elvileg célszerűbb direktben rákötni a NAS-t a Dune médialejátszómra?
Annyi kompromisszumot kell kötnöm, ha így lesz, hogy a net (youtube, net rádió) csak wifin tud kapcsolódni, mert az az egy LAN foglalat "tele" lesz a NAS kábelével...
 
Ha végre össze tudok rakatni egy crossover kábelt, akkor megy a teszt.
 
A NAS-om, amíg nem lett egy hibás winchester cserélve benne, meg újratelepítve a szoftwere, produkált hálózat dobálást. Visszavittem a konzoldoktorhoz, hogy talán mégis a NAS a gyenge, de mesésen működött minden.
 
Amilyen sokat szívok vele, lehet, hogy több hiba együttállása...
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »


Ez igaz, de az IP címeket valakinek vagy valaminek akkor is ki kell osztania.
Én mindig fix IP címeket állítok be, nálam ezért nem volt gond ezzel, amikor én összekötöttem a sajátomat, mert régen nekem is volt hasonló problémám, de valószínűleg ez tényleg szükséges a címkiosztás miatt, egyébként is egy NASt célszerű fix ip címen üzemeltetni.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Az újabb network controller chip-ek kezelik a crosslink-et, és sima kábellel is ugyanúgy működnek (gigabites vezérlőknél úgy tudom h alap)
 

 
Ez igaz, de az IP címeket valakinek vagy valaminek akkor is ki kell osztania.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Marantz Melody Stream-el van valakinek tapasztalata?
 


Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Az újabb network controller chip-ek kezelik a crosslink-et, és sima kábellel is ugyanúgy működnek (gigabites vezérlőknél úgy tudom h alap)
 

Mivel router nélkül nincs automatikus IP cím kiosztás (DHCP), ezért MIELŐTT crosslink kábellel összekötöd őket, az alábbi két lehetőség közül valamelyiket meg kell csinálnod, különben nem fogja látni egymást a NAS és a lejátszó:
- mindkét eszközön kikapcsolod a DHCP használatát, és fix IP címet állítasz be, ügyelve rá hogy azonos tartományban legyenek
VAGY
- A Synologyn bekapcsolod a saját DHCP szervert, így ő fogja az IP címeket osztani
 
A kísérlet után persze vissza kel állítani az eredeti beállításokat.


Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Már dolgozom rajta. Köszi a tippet!
http://www.iebmedia.com/index.php?id=58 ... etail=true

 
Mivel router nélkül nincs automatikus IP cím kiosztás (DHCP), ezért MIELŐTT crosslink kábellel összekötöd őket, az alábbi két lehetőség közül valamelyiket meg kell csinálnod, különben nem fogja látni egymást a NAS és a lejátszó:
- mindkét eszközön kikapcsolod a DHCP használatát, és fix IP címet állítasz be, ügyelve rá hogy azonos tartományban legyenek
VAGY
- A Synologyn bekapcsolod a saját DHCP szervert, így ő fogja az IP címeket osztani
 
A kísérlet után persze vissza kel állítani az eredeti beállításokat.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Sima lan kábel csak "fordíva" van bekötve az egyik oldala. Két Lan eszközt ezzel lehet egymáshoz közvetlenül router vagy switch nélkül csatlakoztatni. Szerintem minden számtech boltban kapható, próbáld ki azzal. Esetleg még arra gondolok, hogy a Nas processzorát leterheli valamilyen feladat, ezt a menüjében tudod ellenőrizni, hogy mekkora a processzor terhetél, szabad memória.
Már dolgozom rajta. Köszi a tippet!
http://www.iebmedia.com/index.php?id=58 ... etail=true
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Általában a hálózati lejátszókban van internet rádió?
 
Az új Lumin D1-ben?
 
Lehet és érdemes-e pl. Spotify Prémiumot hallgatni rajtuk?
 
köszi.

Az egyik változat a Tuneln, amit a saját firmware-je támogat:
 

  LUMIN Firmware Release Notes Version 5.00 (Feb 17, 2014) Enhancement and Fix:Added Internet Radio via TuneIn service.Go to TuneIn website and create an account (sign in).
Browse TuneIn radio list and add some radio channels to your Favorites folder.
Using LUMIN app version 2.0.4 or newer, in LUMIN Options->Internet Radio Setting, input your TuneIn sign in.
LUMIN app "Internet Radio" tab will show the radio channel in your TuneIn Favorites list.
Tap or double tap radio channel icon to listen to the channel.
**Due to different internet radio channels use various audio codecs and streaming formats, some radio channels may not play on LUMIN.

A másik a NAS-on futó ASSET, amin szintén van internet rádió.


Avatar
Beni12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 19:55
Értékelés: 169

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Beni12 »


Általában a hálózati lejátszókban van internet rádió?
 
Az új Lumin D1-ben?
 
Lehet és érdemes-e pl. Spotify Prémiumot hallgatni rajtuk?
 
köszi.

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »


Köszi a tanácsot, szinte mindent kipróbáltam már. Nfs és Smb egyformán rossz. Mire gondolsz a crosslink kábelnél? Emlékem szerint a NAS-t csak router segítségével tudtam kezelni. Anélkül nem olvassa. És csak USB, ethernet aljzat van a NAS-on.
Sima lan kábel csak "fordíva" van bekötve az egyik oldala. Két Lan eszközt ezzel lehet egymáshoz közvetlenül router vagy switch nélkül csatlakoztatni. Szerintem minden számtech boltban kapható, próbáld ki azzal. Esetleg még arra gondolok, hogy a Nas processzorát leterheli valamilyen feladat, ezt a menüjében tudod ellenőrizni, hogy mekkora a processzor terhetél, szabad memória.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »

Gigabites switchel még kipróbálnám.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Akkor van közös témánk. Egy héttel ezelőtt a NAS-ragondoltam volna. Viszont más hálózatában működött. Ott azt mondták, lehet, hogy a router fenn tart egy virtuális szervert az enyém mellett, ami foglalja a sáv szélességem. Lehet, hogy rosszul adom vissza, amit próbált magyarázni...
A router nem igazán tudja a célállomás tulajdonságait, ha csomagot kérnek tőle, akkor nyomja. Az ASUS médiaplayerem normál hálózati kapcsolatban van a routerrel, lehet még DLNA és UPnP -ben a NAS-ra kapcsolódni, de a BR-t azzal sem tudja szaggatás nélkül követni. A baj ott lehet, a mádiaplayer processzorának sok a hálózati protokolt is követni, ahhoz kéne egy külön csip, megfelelő puffer és persze busz, ami egy rendes média PC-ben megvan, az  ASUS-om az messze nem PC struktúrájú.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


nálam NAS-ról tömörítetten full BR filmet ASUS o'play hd2 nem képes szaggatás nélkül játszani. Viszont hiba nélkül viszi a belső HD-röl, meg külsö USB2-röl. A NAS Synology DS413, router Zyxel NBG460N, fájltranszfer a hálózaton 100MB/sec, PC-vel le tudom játszani BR stream-et NAS-ról.
Akkor van közös témánk. Egy héttel ezelőtt a NAS-ragondoltam volna. Viszont más hálózatában működött. Ott azt mondták, lehet, hogy a router fenn tart egy virtuális szervert az enyém mellett, ami foglalja a sáv szélességem. Lehet, hogy rosszul adom vissza, amit próbált magyarázni...
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »



mindkettő cat7?
router-nas
router-dune
 
esetleg próbáld meg rövidebb kábellel. Legalább cat5e legyen.
illetve egy teszt ereéig csak a nast és a dunet hagyd a hálón.

 
Oké
 
Minden CAT7 ami kábel.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

nálam NAS-ról tömörítetten full BR filmet ASUS o'play hd2 nem képes szaggatás nélkül játszani. Viszont hiba nélkül viszi a belső HD-röl, meg külsö USB2-röl. A NAS Synology DS413, router Zyxel NBG460N, fájltranszfer a hálózaton 100MB/sec, PC-vel le tudom játszani BR stream-et NAS-ról.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”