Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Tisztelt Gyuszmo!
A pendrive-n rögzített zenével mi az aggályod? Nem arra gondoltam, hogy CD-n ne jelenjen meg az anyag, hanem adott esetben megvásárolható legyen egy stúdióban maximális minőségben pendrive-ra másolva. Szerintem csak jobb lehet mint ugyan ez egy több ezer km-re lévő szerverről való letöltése, de még egy 16/44.1 is ami kikerülte optikai tárolást és az erről történő rippelést.

Nem vagyok biztos benne ,hogy jobb lenne . Már említettem ,hogy hallottam SACD játszót egy régebbi jó CD játszóval szemben . Ugyan nem biztos ,hogy elfogjátok a váleményem , de a CD-még mindig jobban szólt mint az SACD . Mivel azt jósólják/jósoljátok, hogy a CD játszók gyártása hamarosan leállhat (pl ahogy Linn-nél) Így egyre olcsóbban fog egy (érdeklődő) réteg hozzájutni a CD harver részéhez, persze használtan . Ezeken az olcsóbb használt készülékeken pedig lényegesen jobb minőségben fog megszólalni a zene , mint a (most még ) drága médiaplayereken . Tehát jelentős árcsökkenésnek kellene lennie minőségromlás nélkül ezen a területen . Szerintem akit kicsit érdekel csak a téma , az megpróbálkozik majd 1 valamilyennel, amire még rászánja a pénzt . Ha csalódik , akkor nem vesz többet úgysem . Annyit nem fog érni neki az egész .
Igazából a fiatalok lehetnek célréteg, akik nem is láttak még LP játszót . Esetleg már CD játszót sem . Higgyétek el van ilyen .
Na Ők esetleg el sem tudják képzelmi majd másról a zenét , mint telfon , dokkoló, esetleg médialejátszó .
Szerintem erre lehetne tényleg azt írni ,hogy "remélem nem így lesz " ...... Hát én is remélem . De azért tartok tőle .

Avatar
Kabóca
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.17., szer. 20:23
Értékelés: 15

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kabóca »


Tisztelt Gyuszmo!
A pendrive-n rögzített zenével mi az aggályod? Nem arra gondoltam, hogy CD-n ne jelenjen meg az anyag, hanem adott esetben megvásárolható legyen egy stúdióban maximális minőségben pendrive-ra másolva. Szerintem csak jobb lehet mint ugyan ez egy több ezer km-re lévő szerverről való letöltése, de még egy 16/44.1 is ami kikerülte optikai tárolást és az erről történő rippelést.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Arra gondoltam, hogy a digitális formátumot egy az egyben hálózati lejátszásra bízom. Ezért kellene egy all in one megoldás. A bakelit marad marháskodni
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »



Amíg feláll a rendszer, az csak, vagy max 1 perc. Az nekem nem fáj. És a tapasztalatok szerint, ha egyszer konfiguráltad a rendszert, akkor nem nagyon kell kütyüzni.
Rosszul tudom?

Na látod, pont erről beszéltem. Milyen rendszer? Milyen vason? Milyen szkripttel?
 
Én ezeket a kérdéseket a hálózati lejátszóval letudtam. Legalább több időm marad analógra.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Amíg feláll a rendszer, az csak, vagy max 1 perc. Az nekem nem fáj. És a tapasztalatok szerint, ha egyszer konfiguráltad a rendszert, akkor nem nagyon kell kütyüzni.
Rosszul tudom?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »



Egyetértek . Nekem sem kell másra a pc , mint adattárolás . Legyen önálló ezen felül a készülék .
A Denont más hálózati lejátszóval és/vagy CD-vel összehasonlítva mikhez mérhető ? Volt már ilyen jellegű próba ?
Bocs,hogy CD összehasonlításokat kérek/várok tőletek , de azokra nagyobb rálátásom van azért , jobban helyre tudom tenni úgy a dolgokat .

Sajnos ilyennel nem szolgálhatok. Fizikai hordozón csak analógot vásárolok, cd-m évek óta nincs...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »


Vagy esetleg arra gondolhattok, amikor valaki mindenféle szoftvert ki akar próbálni, mindenféle beállításban, de hát az az ő saját döntése (tehát ő akar bohóckodni )
Erre is gondoltam. Plusz arra, hogy a hálózatin azonnal lehet zenét hallgatni, pc-n pedig azért eltelik egy kis idő...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2062
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1628
Tartózkodási hely: Pest megye

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: viri »



Köszi Vinkler, de van már rendes monitorom, ami fix pontja a rendszernek.
 
Én pont a szoftverrel való bohóckodást untam meg.

Őszintén csodálkozom, hogy vajon milyen bohóckodásra gondolhattok. Én 2 éve használom az Amarrát, mint lejátszó szoftvert, ugyan úgy, mint egy cd játszót, start-stop-rew. stb...  Mit lehet ezen bohóckodni? Vagy esetleg arra gondolhattok, amikor valaki mindenféle szoftvert ki akar próbálni, mindenféle beállításban, de hát az az ő saját döntése (tehát ő akar bohóckodni )
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »



 Valószínűleg a legtöbbünknek nincs külön zenehallgató szobája ezért lakberendezési szempontból is tökéletes megoldás egy hálózati lejátszó. Egy komoly gyűjteménynél nem kis feladat a lemezek tárolása, hogy a nappali ne úgy nézzen ki mint egy zenei archívum. Bár ez is ízlés kérdése valakinek tetszik, a feleségének meg nem :-)
 Egyébként szerintem pedig  a hálózati lejátszók megjelenése a gyártók reagálása arra a tényre, hogy a CD mint adathordozó van eltűnőben. Érdekes, hogy itt nem ők diktáltak mint a CD és a DVD megjelenésekor, hogy kifejlesztettek valamint és ezt komoly marketinggel piacra dobták, ezt a megváltozott zenehallgatási szokások generálták. 
 Összességében készülékek léte pozitív fejlődés a hangminőségben, a zeneiparnak kell már csak felnőnie ehhez nem csak keseregni a cd eladások hatalmas visszaesésében. Pl. reális áron történő nagy felbontású letöltések, nem olcsó koncertjegyek mellé megfizethető áron pendrive-n az adott előadók anyaga, egy jó hangulatú buli után biztos volna aki áldozna rá és nem hazaérve letölti mert tetszett.

Remélem ez azért nem fog bekövetkezni.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Köszi Vinkler, de van már rendes monitorom, ami fix pontja a rendszernek.
 
Én pont a szoftverrel való bohóckodást untam meg.

Egyetértek . Nekem  sem kell másra a pc , mint adattárolás . Legyen önálló ezen felül a készülék . 
A Denont más hálózati lejátszóval és/vagy CD-vel összehasonlítva mikhez mérhető ? Volt már ilyen jellegű próba ? 
Bocs,hogy CD összehasonlításokat kérek/várok tőletek , de azokra nagyobb rálátásom van azért , jobban helyre tudom tenni úgy a dolgokat . 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »


Köszi Vinkler, de van már rendes monitorom, ami fix pontja a rendszernek.
 
Én pont a szoftverrel való bohóckodást untam meg.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


 a Hegelhez képest jelentős basszustöbletet kaptam, ami, tekintve hogy monitorozom, jó.
Off
 
Rendes monitor kell, és nem lesz hiba a basszussal sem
 
On.
 
Anno én is nézegettem, de lemondtam róla. Én az összes forrást szeretném helyettesíteni valamivel, kivétel a bakelitet. A másik kérdés, ami felmerült bennem, amikor ilyen hálózati lejátszót nézegettem, hogy nem nagyon van bennük fejlesztési potenciál. Esetleg szoftvert lehet frissíteni hozzá, amennyiben a gyártó úgy gondolja. Ha nem, akkor ennyi. A PC-s szoftverek sokkal gyorsabban és nagyobb mértékben fejlődnek.
Lehet rosszul gondolom, de most ezt az utat tartom helyesnek
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »


Megkérdezném melyik Hegel DAC volt és mi a Denon típusa ? Utána-néznék..... Köszi .Hegel HD2 és Denon DNP-F109 
Amúgy én nem jobb hangot szerettem volna (analógozom) hanem csendesebb és komfortosabb digitálist. Mellé bónusz lett a nem is rossz hang. Szerencsére!
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


A Denon bele StreamUnlimited modulra épül, elég sokat tud, nem tudom van e a Denonnak ennél komolyabb hálózati lejátszója. A Kondo tápkábel sokat hozott a hangján, a Hegelhez képest jelentős basszustöbletet kaptam, ami, tekintve hogy monitorozom, jó. Egy lehelletnyit talán komorabb a Denon, de mivel zsír új, be kell járatnom. Nem bántam meg.
Megkérdezném melyik Hegel DAC volt és mi a Denon típusa ? Utána-néznék.....   Köszi .  

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »



Laptopot nem használok. Van elég rendes passzív hűtésű ház is.
Ez a Denon lejátszó elég belépő szintű, nem? Hangban milyen?

A Denon bele StreamUnlimited modulra épül, elég sokat tud, nem tudom van e a Denonnak ennél komolyabb hálózati lejátszója. A Kondo tápkábel sokat hozott a hangján, a Hegelhez képest jelentős basszustöbletet kaptam, ami, tekintve hogy monitorozom, jó. Egy lehelletnyit talán komorabb a Denon, de mivel zsír új, be kell járatnom. Nem bántam meg.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Én most vettem egy Denon hálózati lejátszót a kis Hegel usb dac helyett. Meguntam a laptopot.
 
Most már az sem "zörög", csend van. A Denon hangja meglepően jó, mondjuk kapott egy rendes tápkábelt a gyári drót helyére.

Laptopot nem használok. Van elég rendes passzív hűtésű ház is.
Ez a Denon lejátszó elég belépő szintű, nem? Hangban milyen?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »


Én most vettem egy Denon hálózati lejátszót a kis Hegel usb dac helyett. Meguntam a laptopot.
 
Most már az sem "zörög", csend van. A Denon hangja meglepően jó, mondjuk kapott egy rendes tápkábelt a gyári drót helyére.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Ami nekem előnyös, hogy ezzel a megoldással filmek, koncertek sztereó hangminősége is sokkal jobb, mint egy média playeren kersztül. Erre csak a Linn Dsmeknek van megfelelő szolgáltatása a hdmi bemeneteivel, a több hálózati audio lejátszó csak spdifen keresztül fogadja a digitális hangot. Az internet rádió, Spotify, stb az újabb hálózati lejátszók egy részében már benne van.
Pontosan. Én is erre gondoltam. No meg nekem tetszik a lehetőség, hogy optikai meghajtó is lehet benne, így ha valaki áthoz egy CD-t, vagy DVD-t, azt is meg tudjuk hallgatni, nézni, nem kell egy másik gépen rippenni, feltölteni a nasra...stb.
Egyelőre ezek miatt döntöttem úgy, hogy össze fogok rakni egyet. Tény, hogy a hálózati audio lejátszók kezelése rövid távon egyszerűbb, jobban hasonlít egy "hagyományos"  lejátszási módhoz.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Erre ne vegyél mérget...
Melyik mondatrészre írod ?  Hogy nem állná meg a helyét az SB, vagy , hogy várni kell még, hogy olcsóbbak és jobb hangúak legyenek az audio médialejátszók , vagy , hogy nem lesznek pár év múlva sem olcsóbban hozzáférhetőek ? 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tollact »


  Alább olvastam Systemdeck, CD304 rendszert , ott is sztem partiban lenne nyugodtan . Végül is én hasonlót keresnék, csak sokkal jobb hangút . De ahogy érzem az 10x többe kerülhet....... 1M felett . Lehet akkor várnom kell pár évet még . 
Erre ne vegyél mérget...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Ha a médialejátszó alatt azokat értjük, ami videot is lejátszik (Dune, Popcorn, stb.), akkor azok bizony sztereo hangban nagyon gyengék. Gyenge spdif és még gyengébb analóg kimenetek vannak rajtuk, kb ugyanúgy, mint egy számítógépes alaplapi kimeneten.
A sztereo zenehallgatásra optimalizált hálózati audió lejátszók (Bladelius, Olive, Linn, Lumin stb) ezeknél sokkal jobbak!
A számítógép alapú lejátszás csak egy usb/spdif átalakítóval, megfelelő digit kábellel (esetleg egy jobb usb-s daccal) lehet versenyképes, de azzal, rendszertől függően, akár meg is tudja közelíteni egy jobb hálózati audio lejátszó hangminőséget. Viszont a megfelelő hardverekkel és szoftverekkel ez sem olcsóbb nagyságrendekkel a hálózati audió lejátszóknál.

Nekem egy SB Duetem volt . Sikerült megcsinálni annyira ,hogy kb ott volt mint egy TEAC VRDS 7 . Ha igazak a hallottak , akkor kb ott lehetett , ahol egy Olive 3-as, 4-es . Vagy ezekhez nagyon közel . Nem volt olcsó az SB így , de még mindig olcsóbb volt mint egy Olive . Nekem megfelelt a tudása is.
Igaz hozzá járatni kell egy PC-t, viszont nincs benne esetleg elromló winyó , vagy más mozgó alkatrész . Kicsi ,szép,, wifi-s, okos és jól tud szólni .Talán csak egy USB csatlakozó ami hiányzott róla.   Alább olvastam Systemdeck, CD304 rendszert , ott is sztem partiban lenne nyugodtan . Végül is én hasonlót keresnék, csak sokkal jobb hangút . De ahogy érzem az 10x többe kerülhet....... 1M felett . Lehet akkor várnom kell pár évet még . 

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »


No igen, de mennyivel sokoldalúbbak
Én inkább a szoftveres frissítés lehetősegére helyezném a hangsúlyt, már ha célgépről beszélünk és nem egy általánosan használt számítógépről akarunk zenélni is. Ami nekem előnyös, hogy ezzel a megoldással filmek, koncertek sztereó hangminősége is sokkal jobb, mint egy média playeren kersztül. Erre csak a Linn Dsmeknek van megfelelő szolgáltatása a hdmi bemeneteivel, a több hálózati audio lejátszó csak spdifen keresztül fogadja a digitális hangot. Az internet rádió, Spotify, stb az újabb hálózati lejátszók egy részében már benne van.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


A számítógép alapú lejátszás csak egy usb/spdif átalakítóval, megfelelő digit kábellel (esetleg egy jobb usb-s daccal) lehet versenyképes, de azzal, rendszertől függően, akár meg is tudja közelíteni egy jobb hálózati audio lejátszó hangminőséget. Viszont a megfelelő hardverekkel és szoftverekkel ez sem olcsóbb nagyságrendekkel a hálózati audió lejátszóknál.
No igen, de mennyivel sokoldalúbbak
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »



Gondolom a MAC vagy PC pedig a Tabla-val csatlakozna a DAC-hoz a leírás alapján , a T1 "ellenében" . OK . Köszi ! Ez egy tipp .
Médialejátszók ennél többre/jobbra képesek ?
 
Ha a médialejátszó alatt azokat értjük, ami videot is lejátszik (Dune, Popcorn, stb.), akkor azok bizony sztereo hangban nagyon gyengék. Gyenge spdif és még gyengébb analóg kimenetek vannak rajtuk, kb ugyanúgy, mint egy számítógépes alaplapi kimeneten.A sztereo zenehallgatásra optimalizált hálózati audió lejátszók (Bladelius, Olive, Linn, Lumin stb) ezeknél sokkal jobbak!
A számítógép alapú lejátszás csak egy usb/spdif átalakítóval, megfelelő digit kábellel (esetleg egy jobb usb-s daccal) lehet versenyképes, de azzal, rendszertől függően, akár meg is tudja közelíteni egy jobb hálózati audio lejátszó hangminőséget. Viszont a megfelelő hardverekkel és szoftverekkel ez sem olcsóbb nagyságrendekkel a hálózati audió lejátszóknál.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Én speciel pont arra akartam rávilágítani, hogy nekem annyi CD lemezem van, hogy azért még bőven megéri fejleszteni a lejátszót is. De nem érzem szükségét, az aláírásomban szereplő öreg csöves Philips megteszi. Ennél már csak LP -ből rendelkezem többel.
Mivel én az analóg lemezgyüjteményemet sem számoltam fel soha, a főcsapás iránya egyébként az. Amikor csak CD-n lehetett kapni az aktuális zenéket a 90-es, 2000-es években akkor azokat vettem, azóta pedig vegyesen. Ami nálam kihalt, az a kazetta, pedig azt is keményen gyüjtöttem, 3 fejes géppel vettem fel csúcs króm és metál kazettákra. Na ez okafogyottá vált mert mindent megvettem eredeti hordozón. PC-s és egyéb hálózati lejátszórendszert nem alakítottam ki, nincs is szándékomban. Elég hülyén nézne ki egy Audio Note rendszer árnyékában
Visszanézve, ez eléggé off lett...

Talán még emlékszel arra a kijelentésre amit a Linn atya tett, ő soha sem fog digitális lejátszót (akkor ez még csak CD-re vonatkozott) ... aztán bebizonyosodott .. soha se mond hogy soha ..
Így fog történni Peter Qvortrup-pal is, hamarosan lesz neki is médiaplayere, csak arra vár, kitől tud szerezni olcsón licenceket, értsd, olcsó cég felvásárlás.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”