Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


Lassacskán 1 éve hallgatom a 8050et a véleményem nem változott. A Genelec annak való aki csak zenét akar hallgatni, nem kütyüzni meg komponenseket csereberélni. Hallottam-e már jobbat? Persze, de annyival többe is kerül. Nekem ennél jobb egész egyszerűen nem kell. Egy baja van, a jót könnyű megszokni
A Zaktivak nagyon leegyszurisitik az eletet.
Egy csomo kabel, szinergia ( elo/ vegfok/IC) , stb felejtos...
 
Azert a " nagy rendszer" helyet ritkan veszik at.
 
Bocccs, ekezetek; ' "

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »

Lassacskán 1 éve hallgatom a 8050et a véleményem nem változott. A Genelec annak való aki csak zenét akar hallgatni, nem kütyüzni meg komponenseket csereberélni. Hallottam-e már jobbat? Persze, de annyival többe is kerül. Nekem ennél jobb egész egyszerűen nem kell. Egy baja van, a jót könnyű megszokni
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Bizony Kalmi beszéltünk sokat, de a vonzerőd kevés lett volna   
Ma a szubok és a monitorok közé is bekerültek a megfelelő kábelek (Klotz MC5000 + Neutrik XLR).Van mivel vacakolnom, időm már kevesebb van hozzá. Jelen pillanatban így áll a rendszer, jó lesz nagyon (a mit-hogy fogatok időszakon sem vagyok még túl). Szeretném hangsúlyozni, hogy nem a dübörgés a cél (igaz meg lehet úgy szólaltatni, hogy a garázsban a kocsi ablakai rezegnek  ). Érezni, hogy nem erőlködik soha semmin, egészen alacsony hangerőn hallgatva is minden a helyén tud lenni. Járatom, probálgatom, utána egy méréseken alapuló beállítás biztosan meg lesz ejtve.
  


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Sokan nem hitték el annak idején...hányan kételkedtek, hányan fúrták, azt manapság igen sok ismerősöm lecserélte a hifijét két Genelec monitorra. Két dolog lehetséges: vagy ekkora a személyes befolyásolásom és vonzerőm, vagy tényleg jók ezek a cuccok.... 
 

 
 




Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Én inkább azt mondanám, hogy ki szeretném próbálni, de egy kicsivel több mélyet is el tudnék viselni (hogy ilyen rondán fejezzem ki magam) az egyébként nem kicsi nappaliban. Keresztben hallgatom, de nagy terek vannak oldalra.
Nagyon megfogott a Genelec tiszta hangzása, a mélyekkel kiegészítve egy jó továbblépésnek tartom a setupot (ilyet nem mondunk, de végállomás is lenne hosszú időre, talán Linn vagy Lumin lejátszóra tudnék még cserélni  ). Van itthon is full Genelec 2.2 rendszer kiépítve, állítólag rendkívül szépen muzsikál a kvázi már 3 utas felállásban a Genelec monitor + a mély. 
 
2 darab 7050-es sub lett a kiválasztott, remélem hétfőn már meg is lesznek. A beállításokat nézem, lesz mivel foglalkoznom, azt sem tudom mi legyen az alap ahonnan elindulok. Ebben tudtok tanácsot adni? Nyilván csak simán keresztül fűzöm a jelet. A monitorokon és a subon is van bass roll-off, továbbá a bemeneti érzékenység állítás. A forrás bemeneti érzékenységét most a mélynyomón fogom állítani, a monitorokat állítsam vissza alap állapotba, vagy mivel csak átfűzöm a jelet a subon hagyjam ahogy van (kezdésnek)? A bass roll-off 3 beállítást engedélyez (-2,-4,-6 db). Nyilván a monitoron kell állítanom valamit, ahhoz igazítsam a subon is? (a leírásban és a legtöbb helyen az LFE bemeneten keresztüli beállításokat taglalják, de az nekem semmit nem ér). 
Köszönöm előre is!

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Genelec

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

Kevés a mély?

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Köszönöm a válaszokat. Amit írtatok az mind-mind felmerült bennem. 
Használtan biztosan nem veszek Genelec terméket (bomba ár esetén igen) mert meg van rá a forrásom. 1 darab szubot biztosan nem akarok sztereó rendszerbe illeszteni. 
Ami hozzá való az a 7060-as szub, azt biztosan nem veszem meg (ár miatt). A 7050-es majdnem fele akkora teljesítményű. Más szubot fogalmam sincs mekkora sikerrel tudok a rendszerbe építeni, a kategória különbség is megfordult bennem. Jaj nem lettem okosabb, ráadásul 1-1 a vélemények aránya    

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »


Hmm van is egy eladó 7050-es szub, ha még megvan: http://djborze.hu/hirdetes/genelec-7050 ... aban-elado
Talán lejjebb lehet alkudni egy 20assal, és más kategóriát képvisel mint a Mackie vagy az M-Audio. Aztán később ki lehet hozzá fogni még egyet, ha feltétlenül 2.2 az igény.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »


Nincs gond azzal, ha másikat vesz, csak jól össze kell illeszteni. Bizony mérni kell, mert a fül csal.
 
"Csak" jól össze kell illeszteni Ha sikerül is, az eredmény sosem lesz olyan mint a gyári rendszernél, ahol a genelec szubon tudsz állítani mindent. Akkor már inkább eladnám a 8040-et és vennék egy 8050-et amihez már igazán nem kell szub
Ráadásul most nézem milyen szubokról van szó. Ez a Mackie MR sorozata, teljesen belépő szintű szub, több kategóriával a Genelec szubok alatt van. Felejtős...
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Genelec

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Szerintem ezt ne csináld. Genelec-hez gyári szubot tegyél, olyat ami hozzá van tervezve, illesztve.
 
 
Nincs gond azzal, ha másikat vesz, csak jól össze kell illeszteni. Bizony mérni kell, mert a fül csal.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »



Nagyon szeretem a 8040-es Genelec monitorokat, örülök, hogy hallgattam Kalmi-ra és a többiekre    .
Igazából a mélytartomány "kiterjesztését" vettem fontolóra 2 darab szub formájában. A 7060-as Genelecből 2 darab az nem játszik....
Van ennek értelme? Ezekre a szubokra gondoltam, van valakinek tapasztalata ezek vagy a 2.2 terén?
http://www.hitspace.hu/studio-berendeze ... sbx10.html
http://www.hitspace.hu/studio-berendeze ... s-mk3.html
 
Természetesen más szubokat is fontolóra vehetek.
Köszönöm a válaszokat előre is!
Hicks

 
Szerintem ezt ne csináld. Genelec-hez gyári szubot tegyél, olyat ami hozzá van tervezve, illesztve.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Nagyon szeretem a 8040-es Genelec monitorokat, örülök, hogy hallgattam Kalmi-ra és a többiekre    .
Igazából a mélytartomány "kiterjesztését" vettem fontolóra 2 darab szub formájában. A 7060-as Genelecből 2 darab az nem játszik....
Van ennek értelme? Ezekre a szubokra gondoltam, van valakinek tapasztalata ezek vagy a 2.2 terén?
http://www.hitspace.hu/studio-berendeze ... sbx10.html
http://www.hitspace.hu/studio-berendeze ... s-mk3.html
 
Természetesen más szubokat is fontolóra vehetek.
Köszönöm a válaszokat előre is!
Hicks

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Genelec

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Az elhelyezéssel kapcsolatban egy kis infó. Nem tudom ki hogy van vele, de én eddig akárhol hallottam a 8050-et, valamiért mindig a keresztirányú elrendezés tetszett jobban. Ez az eddigi hangfalaimnál nem így volt, de a genelecen azt vettem észre, hogy térben nagyon nagyon meghálálja ha oldalirányban minél nagyobb a hely. A hátsó fal közelségére kevésbé érzékeny szerintem. Új helyre költöztem és 3 hónapig hosszanti elrendezésben hallgattam zenét, de nem igazán tetszett, aztán pár napja átrendeztem keresztbe és lám lám... Igaz, hogy így feldúsult a mélytartomány, viszont térben hatalmas volt a javulás. Gondoltam megosztom, hátha másnak is bejön
 
Azért egy jótanács az elhelyezésre:
 

potatomelon.wordpress.com

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Genelec

Hozzászólás Szerző: Jester »



Már saját állványokon és kábelekkel muzsikálnak.
Az elhelyezéssel nyűglődök egy kicsit, ha egyben lesz minden akkor teszek fel egy képet.
Köszönöm a sok segítséget és a fogadtatást  ! 

 
Az elhelyezéssel kapcsolatban egy kis infó. Nem tudom ki hogy van vele, de én eddig akárhol hallottam a 8050-et, valamiért mindig a keresztirányú elrendezés tetszett jobban. Ez az eddigi hangfalaimnál nem így volt, de a genelecen azt vettem észre, hogy térben nagyon nagyon meghálálja ha oldalirányban minél nagyobb a hely. A hátsó fal közelségére kevésbé érzékeny szerintem. Új helyre költöztem és 3 hónapig hosszanti elrendezésben hallgattam zenét, de nem igazán tetszett, aztán pár napja átrendeztem keresztbe és lám lám... Igaz, hogy így feldúsult a mélytartomány, viszont térben hatalmas volt a javulás. Gondoltam megosztom, hátha másnak is bejön
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Genelec

Hozzászólás Szerző: GeriB »



 

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Genelec

Hozzászólás Szerző: GeriB »



Már saját állványokon és kábelekkel muzsikálnak.
Az elhelyezéssel nyűglődök egy kicsit, ha egyben lesz minden akkor teszek fel egy képet.
Köszönöm a sok segítséget és a fogadtatást  ! 

 
Szívesen! Segítünk egymásnak, amiben tudunk.

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Már saját állványokon és kábelekkel muzsikálnak.
Az elhelyezéssel nyűglődök egy kicsit, ha egyben lesz minden akkor teszek fel egy képet.
Köszönöm a sok segítséget és a fogadtatást  ! 

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Genelec

Hozzászólás Szerző: GeriB »



Köszönöm, már otthon zenélnek a 8040-es Genelec-ek  .
 

 
 
Üdv a Genelec klubban.
Nekem is nagyon bejött a 8040a, ezért is nem akarom lecserélni.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Üdv a klubban, amit néha néha elhagyok, de azért előbb utóbb mindig vissza térek!
Örülök, hogy tetszenek az új szerzemények! Gondoltam, hogy elégedett leszel! Ha járatod, még jobb lesz!
 
A 8040-es bemeneti érzékenység állítóját tedd abba a végső állásba, ahol a leghalkabban szól a hangfal. Így a Transporter DAC-ja és hangerőszabályzó rendszere jól ki lesz hajtva, és javulhat a felbontás!

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


A vége valamiért lemaradt:
 
Jelen pillanatban a hangerőszabályzó alsó szekcióján már megfelelő a hangerő, de ez így nem optimális. Valahol 60% körül kellene lennie. Tekergessem bátran +4, +6-ra, majd lesz valami? 
A treble tilt-et azt -2-re állítottam, a többit gyárin hagytam. Mélyeket el nem veszek mert azt szeretem, többre meg nem lehet állítani...    .
 
Köszönöm!

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Genelec

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Köszönöm, már otthon zenélnek a 8040-es Genelec-ek  .
Mire vártam eddig azt nem tudom... Fantasztikus lett a rendszerem egyszerűsége és ami a legfontosabb, hihetetlenül zenélnek ezek a dobozok (és még a rendes állvány rendelés alatt van, csak letettem valahova). 
 
Van itt olyan nálam sokkal-sokkal okosabb fórumozó aki ki tudja számolni, hogy mi lenne az ideális bemeneti érzékenység beállításom a Genelec hátoldalon lévő -6 .... +6 dBu között?
Ezeket tudom: 
Gyárilag -6-on van: SPL 100 dB @ 1 meter
A Transporter XLR kimenetéről itt fent van minden info:
http://www.logitech.com/images/pdf/user ... er-ENG.pdf 
 
Jelen pillanatban a hangerőszabályzó alsó szekcióján már megfelelő a hangerő, de ez így nem optimális. Valahol 60% körül kellene lennie. Tekergessem bátran +4, +6-ra, majd lesz valami? 
A treble tilt-et azt -2-re állítottam, a többit gyárin hagytam. Mélyeket el nem veszek mert azt szeretem, többre meg nem lehet állítani...  .
 
Köszönöm!

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Genelec

Hozzászólás Szerző: Töki »



Nem, de biztosan mondom, tökéletes párosítás! 
 
Esetleg Töki fórumtárshoz bejelentkezhetsz, úgy tudom megvannak még a 8040-esei, és igen jó körítéssel, és körülmények között meghallgathatnád!

Sajnos 8040 már nincs, de helyette 1038-at rendelkezésre tudok bocsájtani!
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Genelec

Hozzászólás Szerző: GeriB »



A Transporternek szimmetrikus analóg kimenete van. Beépített DAC-ja és precíz digitális hangerőszabályzója nagyon jó fajta. Magamnak is volt Transporterem. Mivel Hicks-nek pont a rendszer letisztítás és egyszerűsítés a célja, a Genelec és a Transporter párosítás egy igen jó hangú nagyon egyszerű rendszert eredményez majd.
 


 
Ja, ok. Már fáradt voltam és a Transporter alatt CD Transporterre asszociáltam.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


A Transporternek szimmetrikus analóg kimenete van. Beépített DAC-ja és precíz digitális hangerőszabályzója nagyon jó fajta. Magamnak is volt Transporterem. Mivel Hicks-nek pont a rendszer letisztítás és egyszerűsítés a célja, a Genelec és a Transporter párosítás egy igen jó hangú nagyon egyszerű rendszert eredményez majd.
 


Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Genelec

Hozzászólás Szerző: GeriB »



Köszi, hétfőn este megyek is fülelni. 
A Transportereddel anno próbáltál Genelec-et hajtani? Nekem ez lenne a tervem.... 

 
Ajálom, hogy a Genelec-ek és a CD Transporter közé jó DAC-ot és aktív előfokot köss (passzív előfokot kerüld nagyívből! igaz sokkal olcsóbb, mint az aktív előfok, de nem jó a hangja). Hangerő szabályozó nincs a Genelec-en, így vagy keverő vagy előfok kell a hangfal elé, hogy ne max hangerőn szóljon. Táp és jelkábel terén is érdemes jót venni.
DAC és előfok, továbbá kábel terén is bejött:
 
http://www.artonius.hu/ethosz/
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/foru ... osz-audio/
 

 


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”