Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, csupan csak erdeklodes gyanant akkor most melyiket erne megvenni a ketto kozul? Oppo 95 vagy Oppo 105. Mert mindenki annyira isteniti a 95-ost de ha a 105-os ujabb akkor nem jobb? Nem a 95-ost valtja ha mar azt nem lehet kapni?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tropi »

Valaki fel tudna világisítani a Flac passthrough-al kapcsolatban. Mi is ez? Van lejátszó ami tudja ezt? Mennyire kell erre rágörcsőlni? Elvileg a mede8er kódolja a flac-et. Ez most gond?

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: madibalage »


USB-ről (azt írja a linked) csak 24/96-ot játszik. 
Az n30 tolja az sacd-ből konvertált 176/24-et. Próbáltam, ez a max, amit a foobar átkonvertál a 192 alatt!

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: madibalage »

Ha a Pioról akarsz többet tudni írj rám nyugodtan!

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »


ha SB Touch melle keresek halozati lejatszot - bar nem halozatrol, hanem USB tarolorol direkt lejatszasra, es SB Touch-ban leginkabb a lassu indulas zavar, akkor Pioneer N 30 jo (azaz eleg gyorsan indul ? mondjuk < 30masodperc) lehet ?
USB-ről (azt írja a linked) csak 24/96-ot játszik. 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


ha SB Touch melle keresek halozati lejatszot - bar nem halozatrol, hanem USB tarolorol direkt lejatszasra, es SB Touch-ban leginkabb a lassu indulas zavar, akkor Pioneer N 30 jo (azaz eleg gyorsan indul ? mondjuk < 30masodperc) lehet ?
 
http://www.ebay.de/itm/Pioneer-N-30-K-s ... 2a4087213d  ez szerintem igencsak jo aru ajanlat, masok szerint ?
 
köszi.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Nem okoskodni akarok, de az n30-as Pio gyári állapotában hallgathatatlan!!! Egy gombócos, mosott valami szól zene helyett, ami arra késztet, hogy soha többet hifi... Egyik ismerősöm megtuningolta a táp és az analóg részét és megtáltosodott. Nagy, levegős tere lett, dinamikus, zenei és hosszan hallgatható (pontos típust nem tudok, de egy Helios és egy csöves Yamaha cdvel van most partyban...). Egy jó külső daccal gondolom ugyanez elérhető, de nélküle nem beszélhetünk zenehallgatásról...
Hasonlót tapasztaltam SB Duet -nél is . Egy olcsó CD szintjéről feljött egy TEAC VRDS mellé . 
 
Egy CA Streem Magic 6-ot kb milyen CD mellé lehet odatenni már ?  Vagy egy Micromega WM10-et ? Van valakinek infója ?

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: madibalage »

Nem okoskodni akarok, de az n30-as Pio gyári állapotában hallgathatatlan!!! Egy gombócos, mosott valami szól zene helyett, ami arra késztet, hogy soha többet hifi... Egyik ismerősöm megtuningolta a táp és az analóg részét és megtáltosodott. Nagy, levegős tere lett, dinamikus, zenei és hosszan hallgatható (pontos típust nem tudok, de egy Helios és egy csöves Yamaha cdvel van most partyban...). Egy jó külső daccal gondolom ugyanez elérhető, de nélküle nem beszélhetünk zenehallgatásról...

Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tropi »


Pont annyiban másabb, mint egy 50ezres DVD lejátszó koax kimenete és 200ezres CD transport koax kimenete.
A Flac through-al hogy állnak ezek? Mede8er,dune,popcorn, vagy a Pioneer N30? Hozzányúlnak ezek is?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Es akkor igy ennek tudataban melyiket erne meg jobban egy Pioneer N-50 vagy a Cambridge audio dac magic plus-ot egy pc utan kotve?
 
Ha nem kell fejhallgató erősítő is, akkor szerintem az N-50. 
Én azért elsőként azt dönteném el, hogy a hálózati lejátszás vagy direkt pc-s lejátszás a szimpatikusabb, és ehhez választanék készüléket.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Es akkor igy ennek tudataban melyiket erne meg jobban egy Pioneer N-50 vagy a Cambridge audio dac magic plus-ot egy pc utan kotve?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


nem véletlen osztottam két részre. Arra vagyok kíváncsi hogy egy N30/N50 mellé milyen szintű DAC-ot kellene tenni, vagy egy Sneaky mellé, hogy elérjük azt a szintet amit képviselnek.
 
Értem. Ez nyilván izlés és egyéni preferencia függő is, de az N-30/N-50 kb. a CA DacMagic Plus szintjén van(egyesek szerint még jobb is ), a Sneaky DS meg valahol az Oppo HA-1, Antelope Audio Zodiac.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Melyikre gondolsz?
 
Pl. a Linn Majik DS és egy Antelope Audio Zodiac+ nagyjából azonos szinten mozog.

nem véletlen osztottam két részre. Arra vagyok kíváncsi hogy egy N30/N50 mellé milyen szintű DAC-ot kellene tenni, vagy egy Sneaky mellé, hogy elérjük azt a szintet amit képviselnek.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


És mi a helyzet a Primare BD32-vel. Annak a sztereója milyen hálózati audiolejátszóval van egy ligában? Árban a Lumin T1 környéke ( ha jól tudom) , hangban is?
Azt sajnos nem halottam még.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Beni12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 19:55
Értékelés: 169

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Beni12 »


Évek óta forgalmazzuk a Dune, Popcorn, Mede8er médialejátszókat. Médialejátszó kategóriában top játékosok, de komoly sztereó rendszerbe szerintem egyik se való.
És mi a helyzet a Primare BD32-vel. Annak a sztereója milyen hálózati audiolejátszóval van egy ligában? Árban a Lumin T1 környéke ( ha jól tudom) , hangban is?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Véleményed szerint ha csak a készülékekben levő DAC egységet nézzük, kb. mi az a szint, amit elérnek?
 
Melyikre gondolsz?
 
Pl. a Linn Majik DS és egy Antelope Audio Zodiac+ nagyjából azonos szinten mozog.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



A sorrend szubjektív nyilván, de azért elég jó korrelációt mutat az árral, csodákban lehet persze reménykedni, de a jó hangnak ára van.
Csak azokat írom, amiket módom volt többször meghallgatni, és még gyártásban vannak.
 
 
CA NP30
Yamaha CD-N500
Pioneer N-30, N-50
 
CA Stream Magic 6
Pro-Ject StreamBox RS
Linn Sneaky DS
 

 
Véleményed szerint ha csak a készülékekben levő DAC egységet nézzük, kb. mi az a szint, amit elérnek?

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Az Auralic streameréről nem találok, csak év eleji infókat, esetleg tud valaki újabbat?
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



És mi a helyzet a Popcorn A410 Pro-val?
 
http://popcornhour.hu/?oldal=hirek&id=99

 
Hát az a helyzet, hogy Popcorn és a Dune is időről időre belenget egy ilyen highend médialejátszót, aztán mégse dobják piacra.
A Popcorn A410 Pro-ból legalább láttam demo vasat, de nincs hír a gyártásáról.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »



És mi a helyzet a Popcorn A410 Pro-val?
 
http://popcornhour.hu/?oldal=hirek&id=99
Erre én is kíváncsi lennék, ha az spdif kimenete lényegesen jobb, mint a sima 410, megvenném filmnézésre lejátszónak htpc helyett, de erre vonatkozó összehasonlító tesztet még nem találtam. Ha jól tudom a linkelt lejátszó, amiben terv szerint xlr audio kimenet is lesz (ha lesz) még nem is jelent meg.

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »



Csakhogy egy jobb USB-SPDIF konverter is belekerül annyiba mint egy Mede8er.
Továbbra is azt mondom, hogy egy Pioneer N-30 vagy N-50 sokkal jobb digitális transport mint akármelyik médialejátszó, és nem is sokkal drágább. Oké van benne DAC, amire nincs szükség, de azért ezzel együtt lehet élni.
Vezérelhető közvetlenül, távírányítóval, okostelefonnal vagy tablettel, és nincs a HTPC-el együtt járó sok nyűg.
Én is azt választanám ebben a helyzetben, de ha jól olvastam a dac fix, azon nem akarnak változtatni, a keret meg becsült, de ha ennyi, akkor ez egyrészt keveseb, mint egy N30 ára, másrészt meg a dac miatt tényleg felesleges és egy htpc ha nem jön be lehet másra használni, vagy gyorsan eladni. Árban egy használt hiface vagy hivox azért viszonylag olcsó.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Azt magyarazza meg valaki, hogy merevlemezről kiolvasott adat útja a koax kimenetig miben másabb egy 50.000-es és egy 200.000-es készüléknél? Ez az ami még nem tiszta.
 Pont annyiban másabb, mint egy 50ezres DVD lejátszó koax kimenete és 200ezres CD transport koax kimenete.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Töki »


Évek óta forgalmazzuk a Dune, Popcorn, Mede8er médialejátszókat. Médialejátszó kategóriában top játékosok, de komoly sztereó rendszerbe szerintem egyik se való.
És mi a helyzet a Popcorn A410 Pro-val?
 
http://popcornhour.hu/?oldal=hirek&id=99
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Ha ekkora a keret, akkor tényleg a legjobb választás egy htpc és egy usb-spdif konverter.
 
Csakhogy egy jobb USB-SPDIF konverter is belekerül annyiba mint egy Mede8er.
Továbbra is azt mondom, hogy egy Pioneer N-30 vagy N-50 sokkal jobb digitális transport mint akármelyik médialejátszó, és nem is sokkal drágább. Oké van benne DAC, amire nincs szükség, de azért ezzel együtt lehet élni. 
Vezérelhető közvetlenül, távírányítóval, okostelefonnal vagy tablettel, és nincs a HTPC-el együtt járó sok nyűg.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tropi »


Évek óta forgalmazzuk a Dune, Popcorn, Mede8er médialejátszókat. Médialejátszó kategóriában top játékosok, de komoly sztereó rendszerbe szerintem egyik se való.
Azt magyarazza meg valaki, hogy merevlemezről kiolvasott adat útja a koax kimenetig miben másabb egy 50.000-es és egy 200.000-es készüléknél? Ez az ami még nem tiszta.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”