Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lp lemezmosó topik

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



üdv mindenkinek,
gondoltam megosztom a tapasztalataimat a KNOSTI DISCO ANTISTAT-al kapcsolatban:
 
most voltam  szabadságon , és gondoltam lemosom a lemezeimet...
 
szerintem nagyon jó a cucc , gyönyörű tiszták lettek a lemezek, vmint a por és egyéb szennyeződés okozta sercegés nagymértékben (nem teljesen) megszüntethető , tényleg hallani a különbséget...
 
nekem kettő van , az elsőben a sima gyári folyadékkal mostam a lemezeket , a másikban pedig desztillált víz volt.
én beállítottam egy ventit a szárításra , így mire végeztem az utolsó lemezzel addigra az első tökéletesen leszáradt.
1 óra alatt 14 lemezt tudtam lemosni...
 
ha vkinek van kérdése tegye fel!!!
 
üdv.

Kérdésem nincsen,csak ötletem.
A folyadék litere kész kiszerelésben 5000 - 6000 / liter.( conrad)
Összetétele propanol, dest.víz és detergens ( tritin x100 ) 30 % 70 % 7 csepp/ liter arányban.
A propanol ára vegyszerboltban 2000/ liter, a destviz 500-1000 ft körül van, a detergenböl 1000 ft- os adag elég 60-100 literhet.
Îgy egy liter 1300 ft- ból megvan.
A propanolt csak személyes átvétellel lehet beszerzni, nem póstázzák,mert kicsit gyúlékony.
A propanolt szokták még úgy hívni,hogy 2-propanol, izopril alkohol.
 
PS: ha valaki csökkenti a propanolt és tesz bele helyette etilénglycolt, akkor megkapja LENCO-t. A pontos arányokra nem emlékszem, de a beten fenn van.
Tudom,hogy ördögtöl való, de ha van valakinek egy nem tisztítható lencozott kedvence,akkor így lejátszható, arhiválható. Mondjuk ne a legjobb tűjét használja.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Ez a lemezőr nem úgy akart működni, mint a faragasztó? 
 
De. Az egyik  probléma az vele, hogy a barázda peremén jócskán hagy maradékot, ezt mikroszkóp alatt szépen lehet látni. A másik ami sokkal veszélyesebb az, hogy beleszakadhat a ragasztó a barázda aljába, amit onnan elég nehéz kiszedni.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: stx »



Alapszabály, hogy semmilyen ragacsos lónyálat nem kenünk a barázdák-ra/-ba ugyanis mikrószennyeződéseket hagy maga után és kegyetlenül nehéz eltávolítani.
Volt régen itthon is egy termék, de érdemes az ilyet jó messzire elkerülni éppúgy, mint a Lenco folyadékod és törlőkendőt.
01.PNG

 
Ez a lemezőr nem úgy akart működni, mint a faragasztó? 

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Alapszabály, hogy semmilyen ragacsos lónyálat nem kenünk a barázdák-ra/-ba ugyanis mikrószennyeződéseket hagy maga után és kegyetlenül nehéz eltávolítani.
Volt régen itthon is egy termék, de érdemes az ilyet jó messzire elkerülni éppúgy, mint a Lenco folyadékod és törlőkendőt.
01.PNG

Pedig ezt épp a Lenco szennyeződések eltávolítására ajánlották sokan.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Egy "gyongyszem":
 
Alapszabály, hogy semmilyen ragacsos lónyálat nem kenünk a barázdák-ra/-ba ugyanis mikrószennyeződéseket hagy maga után és kegyetlenül nehéz eltávolítani.
Volt régen itthon is egy termék, de érdemes az ilyet jó messzire elkerülni éppúgy, mint a Lenco folyadékod és törlőkendőt.


Avatar
balthus78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2014.02.16., vas. 07:59
Értékelés: 9

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: balthus78 »


üdv mindenkinek,
gondoltam megosztom a tapasztalataimat a KNOSTI DISCO ANTISTAT-al kapcsolatban:
 
most voltam  szabadságon , és gondoltam lemosom a lemezeimet...
 
szerintem nagyon jó a cucc , gyönyörű tiszták lettek a lemezek, vmint a por és egyéb szennyeződés okozta sercegés nagymértékben (nem teljesen) megszüntethető , tényleg hallani a különbséget...
 
nekem kettő van , az elsőben a sima gyári folyadékkal mostam a lemezeket , a másikban pedig desztillált víz volt.
én beállítottam egy ventit a szárításra , így mire végeztem az utolsó lemezzel addigra az első tökéletesen leszáradt.
1 óra alatt 14 lemezt tudtam lemosni...
 
ha vkinek van kérdése tegye fel!!!
 
üdv.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Indy »

Ultrahangos lemezmosóval van valakinek tapasztalata? Akár barkács szinten... 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Annyira nem vészes, reggel felkened, elmész dolgozni, este lehúzod. A lényeg,hogy vastagon kelle kenni,nehogy lehúzásnál barázdába szakadjon.
A lényeg lemaradt: nem elsöként választandó módszer, csak akkor alkalmazom,ha a mosás sem segít. Nem csodaszer.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Mondjuk, 10-20-x lemezhez elég sok idő és türelem kell.
Annyira nem vészes, reggel felkened, elmész dolgozni, este lehúzod. A lényeg,hogy vastagon kelle kenni,nehogy lehúzásnál barázdába szakadjon.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: stx »


Tapasztalatom nincs benne, de nem tűnik rossznak...
 
Mondjuk, 10-20-x lemezhez elég sok idő és türelem kell.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


De mükődik.
 
Tapasztalatom nincs benne, de nem tűnik rossznak...

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Egy "gyongyszem":



De mükődik.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
audiomeca
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2009.08.19., szer. 14:52
Értékelés: 92

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: audiomeca »


Egy "gyongyszem":



LP: Audiomeca J1/SL5 + Koetsu Rosewood Longbody Prototype + Stevens & Billington TX-103 Silver
Phono: MCRIAA by TJ
Tuner: Sequerra Model 1
CD: Philips CD100 Trial Run V-FET mod by TJ;
Erősítő: Marantz 7T V-FET mod by TJ & Hitachi HMA-8300 V-FET mod by TJ
Hangfal: Ohm F & Townshend MST

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Ami nem aqua purificata, a gyógyszertár nem ad olyat, csak vényre. Jó lehet az élelmiszer-ipari is?
 
 
Mármint hogy az aqua purificata-t akarják vényre adni??? Én utoljára egy éve vettem, akkor és azelőtt nem volt ilyen, eléggé szürreálisnak tűnik, hogy vényköteles. Ugyanez a gyógyszertár mondta, hogy nem tudnak izopropilit adni? kissé antipatikus társaságnak tűnik..
 
Jó lesz az élelmiszeripari is...
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: csövi »



Thomasker, itt van többször desztillált víz is, a volt EMG ipartelepén található.
És ha már DIY lemezmosóról esett szó: Én a sajátom leszívócsövét rozsdamentes egyenesfalú ajtókilincsből készítettem el, a rés kimarása CNC-vel történt. A meghajtást ablaktörlőmotor vagy egy kb.5000Ft-ért kapható áttételes mini motor végezheti el, ez is csak 12V-os, előnye, hogy sokkal jobb a szerelhetősége, mint az ablaktörlőmotornak. Erről van szó.
Üdv!

Ügyes... simán használható a otthoni porszívó a leszíváshoz. Sajátom is remekül működik már vagy 4éve.



Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok!
 
Leinformáltam az Azúrt, izopropil és detergens (Triton--X) is van, desztvíz viszont csak élelmiszer-ipari van. Ami nem aqua purificata, a gyógyszertár nem ad olyat, csak vényre. Jó lehet az élelmiszer-ipari is?

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Köszönöm a rengeteg infót, szerintem az Azúr lesz az enyém, az van közel. Ott van detergens is?
 
Passz, de egy előzetes telefon (az izopropil miatt is) mindent megold.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Vendég

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm a rengeteg infót, szerintem az Azúr lesz az enyém, az van közel. Ott van detergens is?
 
Szerintem van Triton, de literes kiszerelés alatt sehol sem találkoztam vele, és úgy nem olcsó. 8-10 cseppnél több nem kell egy literbe, úgyhogy lehet számolgatni, hány életre elég

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Köszönöm a rengeteg infót, szerintem az Azúr lesz az enyém, az van közel. Ott van detergens is?

Avatar
Malfox
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 15:34
Értékelés: 17
Kapcsolat:

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Malfox »



Hmm, talán a gyógyszertáros hangulatától is függ, hogy azt mondja: nincs, de tudunk rendelni, jövő hétre beérkezik.
Nekem ezt mondták pár évvel ezelőtt, amikor vettem.
 
 
Különben Pesten én az Azúr vegyszerboltban próbálnám, van ott mindenféle katyvasz
http://www.azurvegyszer.hu/kapcsolat.html

Thomasker, itt van többször desztillált víz is, a volt EMG ipartelepén található.
És ha már DIY lemezmosóról esett szó: Én a sajátom leszívócsövét rozsdamentes egyenesfalú ajtókilincsből készítettem el, a rés kimarása CNC-vel történt. A meghajtást ablaktörlőmotor vagy egy kb.5000Ft-ért kapható áttételes mini motor végezheti el, ez is csak 12V-os, előnye, hogy sokkal jobb a szerelhetősége, mint az ablaktörlőmotornak. Erről van szó.
Üdv!
Malfox Analogue Moving coil cartridge service
Micro Seiki DQX1000, Garrard 301/Kuzma 4 Point, Garrard 401/EMT 929, Rek-O-Kut L34, Siemens & Halske, Russco Model B
Revox A77, PR99
Hangszedő javítás ügyben kérem emailben jelentkezzen.

Vendég

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezeket még nem néztem, a desztillált víz miatt az első tippet a gyógyszertár volt.
Ti honnan szerzitek be, ha szabad kérdeznem? Ha nem publikus, akkor privi

Itt szoktam venni, és itt vettem detergenst is (Triton X-100). 2-propanol náluk többféle minőségben kapható, nekünk a legolcsóbb is tökéletesen megfelel. Ha csak kis mennyiség kell, most mindkettőből van feleslegem.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Sziasztok!
 
Hol tudok beszerezni izopropil alkoholt lemezmosó koktél keveréséhez? A gyógyszertárban nincs...
 
Köszönöm!

 
 
Hmm, talán a gyógyszertáros hangulatától is függ, hogy azt mondja: nincs, de tudunk rendelni, jövő hétre beérkezik.
Nekem ezt mondták pár évvel ezelőtt, amikor vettem.
 
 
Különben Pesten én az Azúr vegyszerboltban próbálnám, van ott mindenféle katyvasz
http://www.azurvegyszer.hu/kapcsolat.html
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 392

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: nor »

Ha jól emlékszem izopropil alkoholt tartalmaznak az orvosi kézfertőtlenítők is.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Lua con Espressione, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY), EWA LS-40

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Ezeket még nem néztem, a desztillált víz miatt az első tippet a gyógyszertár volt.
Ti honnan szerzitek be, ha szabad kérdeznem? Ha nem publikus, akkor privi

A kereső kidob pár forrást:
 
http://www.olcso.hu/arak/isopropanol+10 ... b-termek/0
http://elektronika.zsibvasar.hu/elektro ... 12579.html
http://oaziscomputer.hu/termekek/monito ... 0246571cf6
stb stb...

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Ezeket még nem néztem, a desztillált víz miatt az első tippet a gyógyszertár volt.
Ti honnan szerzitek be, ha szabad kérdeznem? Ha nem publikus, akkor privi

Vizet kisállatkereskedésben, fordított ozmózisos eljárással tisztított víz. Korábban azt hiszem, volt itt szó izopropanolról, esetleg olvass vissza.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”