Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Írható Cd-k

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

volna egy javaslatom a topic címével kapcsolatban mert az hogy cd-ék (cédéék)valahogy nem az igazi! át lehetne írni akérdéses részt "cd-k"-re? csak mert bántya a szemem :kiraly:

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Nemtudtok egy olyan oldalt ahol lehet letölteni Metallicás koncert  dvd-ket??????
Jó téma, épp a megfelelo˝ topicban, kifogástalan helyesírással.

Apehes ez is

:kiraly:
 
Bár nem hiszem, azok ennél értelmesebbek.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Nemtudtok egy olyan oldalt ahol lehet letölteni Metallicás koncert  dvd-ket??????
Jó téma, épp a megfelelo˝ topicban, kifogástalan helyesírással.

Apehes ez is :kiraly:
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Nemtudtok egy olyan oldalt ahol lehet letölteni Metallicás koncert  dvd-ket??????
De!! Mondjuk ITT
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Nemtudtok egy olyan oldalt ahol lehet letölteni Metallicás koncert dvd-ket??????
Jó téma, épp a megfelelő topicban, kifogástalan helyesírással.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nemtudtok egy olyan oldalt ahol lehet letölteni Metallicás koncert dvd-ket??????

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GTomi »


azt vettem észre, hogy a cdre át írt zene, jobban szól, szebben,
Ebben tévedtem.másképpen szól.a másolt(zenei) cédéknél a magas hang lesz a több.
 
Ami viszont, most talán igazolást nyer számomra, az a fekete filctoll használata.
az egyik fiók mélyérôl kezembe került egy Madredeus átírt cédé.gondoltam beteszem, meghallgatom.
Belehallgatttam egy-egy résznél, számnál és az egyiknél "valahogy" nem úgy szólt, ahogy kellett volna, nagyon magas ének hang volt benne szinte "recsegett, torzitott".
nézem a cédét, beteszem a Mac-ibe is, ott is : látom ez nem lett "befilcezve", gyorsan megtettem és mit ad isten, "rendbe" jött...
 
Az igazsághoz, hozzátartozik, hogy a dvd lejátszóba nem csinálta ezt.
A filcezés után, viszont mind a cédé, mind a mac-inél megszu"nt ez a "probléma".
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Parduc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 12:29
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Parduc »


Hi, fekete memorex(vagy bármilyen fekete) cd-t hol lehet venni mert a dvdr.atw.hu -n már nincs a listába, és fel se vették a telefont.
Én itt szoktam rendelni:
 
Memorex Black
Erősítő: Harman/Kardon HK 970 Limited | CD: Harman/Kardon HD 970 | Tuner: Harman/Kardon TU 950 | Hangfal: Dali Ikon 6 | Interconnect: Arzachel + VdH D 102 MK III | Hangfalkábel: Kimber 8 TC

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GTomi »


azt vettem észre, hogy a cdre át írt zene, jobban szól, szebben, dinamikusabban mint az eredeti, gyári lemeze.ezt más is tapasztalta?
Én(illetve még páran, köztük olyanok is akik azt se tudták mi a különbség) eddig mindig rosszabnak hallottam, az írtat. Persze lehet javulás is(elméletben), kérdés, hogy mivel, mire, hogy, mit, miért()írtad?

max.4*sebesség, Tdk metallic, vagy verbatim ill. sony.
 
régebben sony cd íróval.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Mathias »


azt vettem észre, hogy a cdre át írt zene, jobban szól, szebben, dinamikusabban mint az eredeti, gyári lemeze.ezt más is tapasztalta?
Én(illetve még páran, köztük olyanok is akik azt se tudták mi a különbség) eddig mindig rosszabnak hallottam, az írtat. Persze lehet javulás is(elméletben), kérdés, hogy mivel, mire, hogy, mit, miért()írtad?

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


azt vettem észre, hogy a cdre át írt zene, jobban szól, szebben, dinamikusabban mint az eredeti, gyári lemeze.ezt más is tapasztalta?
Érzéki csalódás, vagy a lejátszód jobban szereti az írt lemezt olvasni?
Amúgy nem kizárt az sem, hogy a másolás során valamelyest módosul a felvétel hangja, és ez a módosulás számodra hallgathatóbb, de nem biztos, hogy az eredetihez ez áll közelebb...

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GTomi »

azt vettem észre, hogy a cdre át írt zene, jobban szól, szebben, dinamikusabban mint az eredeti, gyári lemeze.ezt más is tapasztalta?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi, fekete memorex(vagy bármilyen fekete) cd-t hol lehet venni mert a dvdr.atw.hu -n már nincs a listába, és fel se vették a telefont.
Szomorú ügy...

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Hi, fekete memorex(vagy bármilyen fekete) cd-t hol lehet venni mert a dvdr.atw.hu -n már nincs a listába, és fel se vették a telefont.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Kipróbáltam egy bolti szitázott Verbatint is, ott is egy számomra teljesen ismeretlen gyártót írt ki, már nem is emlékszem a nevére...
Véletlenül nem MCC (Mitsubishi Chemical Company) volt az ismeretlen gyártó?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cliffman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.20., szer. 11:23
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cliffman »



Köszi a tippet, majd megnézem. Vettem Taiyo Yuden alapú Verbatim nyomtatható CD-t. A Nero DVD Speed azt írja róla, hogy a gyártó: Fornet Corporation    ??? Hallottatok már erről? Akkor most mit vettem?

Azt honnan vetted, hogy Taiyo Yuden alapú?

Mert így van hírdetve...
Egyébként innen vettem a lemezeket. Kipróbáltam egy bolti szitázott Verbatint is, ott is egy számomra teljesen ismeretlen gyártót írt ki, már nem is emlékszem a nevére...
Ezért kéne egy olyan progi, ami az alapanyag médiakódját is kiolvassa, nem csak a gyártót (a DVD Identifier-hez hasonlóan)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

A Fornet egyébként koreai gyártó, eddig még nem találkoztam a lemezeivel.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Köszi a tippet, majd megnézem. Vettem Taiyo Yuden alapú Verbatim nyomtatható CD-t. A Nero DVD Speed azt írja róla, hogy a gyártó: Fornet Corporation ??? Hallottatok már erről? Akkor most mit vettem?

Azt honnan vetted, hogy Taiyo Yuden alapú?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
cliffman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.20., szer. 11:23
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cliffman »


Köszi a tippet, majd megnézem.
Vettem Taiyo Yuden alapú Verbatim nyomtatható CD-t. A Nero DVD Speed azt írja róla, hogy a gyártó: Fornet Corporation ??? Hallottatok már erről? Akkor most mit vettem?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az írható cd-k gyártójának és médiakódjának kiolvasásához milyen progit használtok?
Nero Info Tool
Az egész pc konfigurációt átnézi, a Disc fülnél ír ki információt a lemezről, akár CD, akár DVD. De csak gyártót és játékidőt néz, meg ha már írott a lemez, akkor annak tartalmát.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Intersparos reklámújság: 
Maxell színes CD-R és CD+R 139 Ft

Nyilván a CD-R az egyszer írható lemez, a CD+R-t, pedig nemcsak írni lehet, hanem utána olvasni is.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: richies »

CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Intersparos reklámújság:
 
Maxell színes CD-R és CD+R 139 Ft
Elkúrtuk

Avatar
cliffman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.20., szer. 11:23
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cliffman »


Az írható cd-k gyártójának és médiakódjának kiolvasásához milyen progit használtok?
Nero CD-DVD Speed

Ez nálam cd-r -el nem működik, csak az írható DVD adatait hajlandó kiolvasni. Az írható CD-ről semilyen adatot nem szolgátat Csak nálam van ez így?

Online
Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GaGu »


Az írható cd-k gyártójának és médiakódjának kiolvasásához milyen progit használtok?
Nero CD-DVD Speed
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”