Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nincs hír a marantz na6005-ről? találtam olyan oldalt ahol már vehető. manuált is találtam már hozzá az amerikai oldalon.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nézegettem már én is. Szemezgettem az X-30assal, de a zeneszerver/ripper/cd játszás képességét elcserélném dsd lejátszásra inkább. A  what hifi is jól lehúzta... persze ez még nem jelent semmit.

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: timcs »



Még nincs, de hamarosan lesz.
Felvettük a termékeink közé a cocktailAudiot.
Nagyon szimpatikusnak tűnnek a termékeik. Mindez elérhető áron.
Január közepén érkeznek az első példányok. Nagyon kíváncsi vagyok rájuk. A külső és belső tartalom alapján ígéretesek.

Köszi szépen, már alig várom.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



http://www.cocktailaudio.com/overview_x40.php
Esetleg valakinek van személyes tapasztalata?

Még nincs, de hamarosan lesz.
Felvettük a termékeink közé a cocktailAudiot.
Nagyon szimpatikusnak tűnnek a termékeik. Mindez elérhető áron.
Január közepén érkeznek az első példányok. Nagyon kíváncsi vagyok rájuk. A külső és belső tartalom alapján ígéretesek.

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Most én nem voltam érthető valószínűleg. 
Franz fórumtárs a HAPS1-re gondolt, azt hiszem ez tiszta sor. 
A HAPZ1 meg engem érdekelne "függetlenül" az árától. 

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: study »



A Sony HAP-S1-re gondolt franz fórumtárs amikor a 300 000 Forintot említette, csak rosszul van tagolva a post egy kicsit:
"A sony hap-s1 -et nézegettem, arra rámehet 500 giga cucc egyből a pc ről, nagy kijelző, önmagában erősítő is, de nyilván mindenki hálózatiként használná, megy a net fotelből és ráküldve a hifire már szólhat is.
Három bajom van, 300 ezer, nem tudom ér e ennyit, a minőséget nem ismerem h van e benne jó dac, illetve ez a hdd,............"
 
Az annyi is árban a hivatalos kereskedőknél. Sajnos még nem sikerült meghallgatnom, a HAP-Z1ES engem is érdekelne már nagyon.


SONY HAP-Z1ES

Képzelje el, hogy kedvenc zenéit páratlan tisztasággal és részletgazdagsággal hallgathatja.
 
 


 

Akciós ár:
 
649 900 Ft
Csak ez már több mint a duplája. Akciósan a Sony szalonban.

BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hicks »


A Sony HAP-S1-re gondolt franz fórumtárs amikor a 300 000 Forintot említette, csak rosszul van tagolva a post egy kicsit:
"A sony hap-s1 -et nézegettem, arra rámehet 500 giga cucc egyből a pc ről, nagy kijelző, önmagában erősítő is, de nyilván mindenki hálózatiként használná, megy a net fotelből és ráküldve a hifire már szólhat is.
Három bajom van, 300 ezer, nem tudom ér e ennyit, a minőséget nem ismerem h van e benne jó dac, illetve ez a hdd,............"
 
Az annyi is árban a hivatalos kereskedőknél. Sajnos még nem sikerült meghallgatnom, a HAP-Z1ES engem is érdekelne már nagyon.
 

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: madibalage »



Akkor nem gondolt semmire mert az N50 200k alatt van. Ő pedig valami 300 ezres cuccra gondolt.
 
Ez igazi süketek párbeszéde.

Barkóba

Avatar
Beni12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 19:55
Értékelés: 169

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Beni12 »


A N-70A nem 300k hanem 399.900 Ft.

Akkor nem gondolt semmire mert az N50 200k alatt van. Ő pedig valami 300 ezres cuccra gondolt.
 

Ez igazi süketek párbeszéde.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


300k-ért az N 70-re gondolt. Sajnálom, hogy nincs senkinek összehasonlítási alapja, de én ennyiért lehet inkább CA 752-t vennék vagy kevesebbért egy használt Oppo 95-t. Nem hiszem, hogy annyival rosszabb lenne hangban mint a Pio, + van egy csomó egyébb lejátszási lehetőség.
 
A N-70A nem 300k hanem 399.900 Ft.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: timcs »


http://www.cocktailaudio.com/overview_x40.php
Esetleg valakinek van személyes tapasztalata?



CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
Beni12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 19:55
Értékelés: 169

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Beni12 »



Szia!

 

Ha az n30/n50 Pioneerre gondolsz, akkor opcionális hozzá a wifi ill. kékfog, de ha hálózatra van dugva, akkor a saját appjával tudod vezérelni a telód wifijével - persze ha a modem/router wifis. Hangban gyárilag az n30 felejthető - tuning után én nagyon szeretem. Az n50 már jobban szól gyárilag is, de ha van keret, akkor a külső daccal szórakozhatsz...


300k-ért az N 70-re gondolt. Sajnálom, hogy nincs senkinek összehasonlítási alapja, de én ennyiért lehet inkább CA 752-t vennék vagy kevesebbért egy használt Oppo 95-t. Nem hiszem, hogy annyival rosszabb lenne hangban mint a Pio, + van egy csomó egyébb lejátszási lehetőség.

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: madibalage »


Szia!
 
Ha az n30/n50 Pioneerre gondolsz, akkor opcionális hozzá a wifi ill. kékfog, de ha hálózatra van dugva, akkor a saját appjával tudod vezérelni a telód wifijével - persze ha a modem/router wifis. Hangban gyárilag az n30 felejthető - tuning után én nagyon szeretem. Az n50 már jobban szól gyárilag is, de ha van keret, akkor a külső daccal szórakozhatsz...

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: franz »


Sziasztok! Engem is elkezdtek mostanában érdekelni ezek a hálózati lejátszók de még nem okosítottam ki magam. Ez a pioneer nem kamu? Felületes infóim szerint ehhez még kell cenni vmit, önmagában nem wifi vagy Bluetooth képes, de lehet rossul mondom. A sony hap-s1 -et nézegettem, arra rámehet 500 giga cucc egyből a pc ről, nagy kijelző, önmagában erősítő is, de nyilván mindenki hálózatiként használná, megy a net fotelből és ráküldve a hifire már szólhat is.
 
Három bajom van, 300 ezer, nem tudom ér e ennyit, a minőséget nem ismerem h van e benne jó dac, illetve ez a hdd, hát ennyi pénzért minimum ssd illett volna, persze értem én, a következőbe biztos az lesz kisebb tárhellyel +50 ezerrel drágábbért h legyen "fejlődés", addig meg itt van ez.
Mindjárt jön a ces, bár nem hiszem h lenne vmi nagy durranás.

Avatar
zozoweb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2011.09.30., pén. 07:38
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Pécs

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zozoweb »

Igaz nekem nem synology van, de szerintem ott is az adminisztrációs felület/ meghajtók/ új külső kötet létrehozása az adott usb-s meghajtóhoz, és a felhasználók, jogok beállításával...
Forrás: Saját építésű Audio PC+ Roon server PC I5-I7 8 és 12 körös full lineáris táp+ clockok
DAC: Chord Qutest+módosított powerbank
Előfok+füles: Saját építésű módosított Zana Deux
Végfok: Saját építésű Csöves 6C33C SE
Hangfal: AudioPhysic Virgo 3, Focal Clear
Kábelek: Freebá, Nordost, VH Audio

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: madibalage »

Köszönöm a tippeket, az egyik kedves fórumtárs elugrott és belőtte, látja egymást a két kütyü Arról van valakinek infója, hogyan tudom a nas-hoz usb-n kötött külső vinyót megosztani?

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peger »


Este rápróbálok, de úgy rémlik, hogy telepítettem ezt az alkalmazást...
Nekem úgy rémlik hogy meg adni vagy a dinamikus vagy a statikus ip-t, aztán pedig melyik könyvtárat szeretnéd használni. Másik módszer hogy nem a Pioneer kezelőfelületét használod hanem a Nas-ét, ennek is van távirányító programja, de itt ki kell választani a lejátszóeszközök közül a Pioneert
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: madibalage »



Be kell kapcsolni a médiaszervert. A szolgáltatások között találod, ahol a download station van, mediaserver telepítés, indítás.
Ha már telepítve van és bekapcsolva, akkor nem tudom mi lehet a gond, esetleg a logitechel lehet próbálkozni, vagy a minimserverrel, de annak a telepítése előtt a javat fel kell tenni.

Este rápróbálok, de úgy rémlik, hogy telepítettem ezt az alkalmazást...

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX »



Sziasztok!
 
Ma Synology Nas tulaj lettem, de nem ilyen egyszerű az élet: a pc-m már mindent lát, lejátszik, másol, de a Pioneer n30 lejátszóm nem akarja észrevenni a Nast... Ki tudna ebben segíteni? Előre is köszönöm!

Be kell kapcsolni a médiaszervert. A szolgáltatások között találod, ahol a download station van, mediaserver telepítés, indítás.
Ha már telepítve van és bekapcsolva, akkor nem tudom mi lehet a gond, esetleg a logitechel lehet próbálkozni, vagy a minimserverrel, de annak a telepítése előtt a javat fel kell tenni.

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: madibalage »


Sziasztok!
 
Ma Synology Nas tulaj lettem, de nem ilyen egyszerű az élet: a pc-m már mindent lát, lejátszik, másol, de a Pioneer n30 lejátszóm nem akarja észrevenni a Nast... Ki tudna ebben segíteni? Előre is köszönöm!

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!Nem akarok off-olni,lehet nem is ide vág!Nálam pl.:Eric Clapton dsd file 5600kb/s-on szépen szól (Pionner pd sacd lejátszón,és Foobar-on is),de szerintem egy  "igazi" Sacd lemezt nem lehet überelni!
A lemezt nem, csak az azt lejátszó SACD játszót.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: voges »


A 320kb/s az pont a legjobbik mp3 sebesség. A CD minőség 1411kb/s...
Sziasztok!Nem akarok off-olni,lehet nem is ide vág!Nálam pl.:Eric Clapton dsd file 5600kb/s-on szépen szól (Pionner pd sacd lejátszón,és Foobar-on is),de szerintem egy  "igazi" Sacd lemezt nem lehet überelni!

Avatar
Beni12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 19:55
Értékelés: 169

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Beni12 »



Már rendelhető a Pioneer új highend hálózati lejátszója az N-70A! http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... 70a-detail
 

Szívesen meghallgatnám, hogy hangban veri-e a CA 752, Oppo 105 párost. Árban a kettő között van, bár ez nem nagyon számít, gondolom, annyira másfajta készülék.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ez sem rossz: CD-játszó és hálózati lejátszó egyben:
http://www.whathifi.com/news/ifa-2014-o ... ro-systems
 
 
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Szerintem ez nem egészen így van, a pc csak a forrás, az is lényeges, hogy mi van mögötte. Nyilván egy alap rendszeren nem lesz nagy különbség a spotify és a (cd minőségű, nem tömörített) flac között, viszont ha a pc/mac mögött van pld egy HA Tabla USB/spdif és egy jó DAC (vagy egy jó usbs dac, pld m2tech young) és ezekhez megfelelő erősítő, hangfal, kábelek, stb, akkor azonnal hallható a különbség. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz lenne a spotify, de én is jobban örülnék ha Cd minőségben lenne, akár drágábban is.
Az ithon elérhető jóárasított Spotify kínálata inkább gond, mint a minősége.... ez egy Nice Price Spotify.
Ha már Human Audio akkor a Human DAC egy decens CD futóművel körbepisili az USB alapú lejátszást.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”