Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: hifis »


A rippelési sebesség pedig nem gond,ha 2 vagy 4-szeres mindössze,mivel ezeket annak idején mind egyszeresen írtam.
Csak jelzem, hogy az XLD ennél sokkal gyorsabb, ha nincs gond a lemezzel, 4-5 perc. A minőség pedig az egyik legjobb (szerintem). Ezt az infót persze nem (csak) ide szántam, mivel az OS X itt nem játszik.

Avatar
Dj Karesz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 02:09
Értékelés: 19

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: Dj Karesz »

Csakhogy én nem akarok tömöríteni FLAC-ba,nekem jó a WAW formátum,sem pedig remasterelni ezt a halom zenét,mivel a legtöbbje igen jól szól,nem mp3,és társai lettek kiírva audioba 10-13 év alatt. Egy két TB-os vinyón bőven elfér a gyűjteményem. A zenék között igen sok vinylről felvett maxi verzió van,amiket nagyrészt nem lehet megvenni netről csak úgy,mivel fent sincsenek,csak a youtube-on találkozhatunk minddel,de van,amit még oda sem pakoltak fel a mai napig. Annak idején,mikor a cd maxik kezdtek elterjedni,de még kiadtak mindent vinylen is(a 90-es évek eleje),a legjobb verziókat csak vinylre nyomták,cd-re pedig tettek valami bővített rádió editet.Az összes cd-m igen jó állapotban van,szinte mind teljesen karc,és ujjlenyomat-mentes,nagy része a szobából nem került ki. A rippelési sebesség pedig nem gond,ha 2 vagy 4-szeres mindössze,mivel ezeket annak idején mind egyszeresen írtam.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



 Túl gyors munkára ne számíts. Kb. 2x sebességgel olvassa be a progi, és az "utómunkákkal" együtt egy lemez betömörítéséhez szükséges idő minimum a lemez játékidejével egyezik meg. 
A munka megkezdése előtt valóban érdemes körülnézni, hogy nem tette-e meg már valaki előtted? Mert akkor kár a fáradságért!
Nekem inkább az eredeti verziók jönnek be. A remastered már nem az igazi...  

Egy jó 10 éves, írott, kissé karcos CD-vel 5 óra is lehet egy lemez.
A remaster attól függ, hogy milyen volt az eredeti. Néha segít a remaster, néha nem. De szabályt nem állítanék fel, amíg meg nem hallgattam mind a kettőt.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Arra lennék kíváncsi,hogy milyen módszer lenne a legmegfelelőbb egy nagy gyűjtemény(könnyűzenei) felrippelésére,merevlemezen való tárolás,és esetleges továbbadása céljából? Ezek írott cd-k az elmúlt 30-40 év táncolható műfajaiból,több száz tömörítésmentes,asztali cd felvevővel készített egyszeresen írt lemezek.Én ugyanígy,audioban,tömörítésmentesen szeretném ezeket lementeni. Köztük 600 cd vinylekről archivált második felvétel,maxikról,lp-kről,sok ritkasággal,igen jól szólnak,a többi pedig gyári válogatásokról,albumokról készült.Ezt szeretném felrippelni minél veszteségmentesebb módon,esetleg hibajavító korrekciós programmal(ahol kell),texttel,információkkal ellátni minden egyes zeneszámot,rendszerezve,könytárazható formában.Gondoltam drága médialejátszó-felvevő készülék vásárlásán,de egy jó beolvasási képességgel és programmal működő PC-s megoldáson is. A válaszokat,segítségeket előre is megköszönöm.
Szia,
Ha (közel) eredeti minőségben van meg a zene, akkor flac-ban érdemes tárolni. Kb. 50%-ra veszteségmentesen tömörítve. A CD-t Exact Audio Copyval érdemes beolvasni. Magyar nyelvű használati utasítást is találsz hozzá a neten. Utána FlicFlac progival érdemes tömöríteni. Ezek a progik megfelelnek a legmagasabb igényeknek, mert bit pontos másolat készíthető utána, ha mégis (ismét) kiírnád CD-re.  Túl gyors munkára ne számíts. Kb. 2x sebességgel olvassa be a progi, és az "utómunkákkal" együtt egy lemez betömörítéséhez szükséges idő minimum a lemez játékidejével egyezik meg. 
A munka megkezdése előtt valóban érdemes körülnézni, hogy nem tette-e meg már valaki előtted? Mert akkor kár a fáradságért!
Nekem inkább az eredeti verziók jönnek be. A remastered már nem az igazi...  

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Arra lennék kíváncsi,hogy milyen módszer lenne a legmegfelelőbb egy nagy gyűjtemény(könnyűzenei) felrippelésére,merevlemezen való tárolás,és esetleges továbbadása céljából? Ezek írott cd-k az elmúlt 30-40 év táncolható műfajaiból,több száz tömörítésmentes,asztali cd felvevővel készített egyszeresen írt lemezek.Én ugyanígy,audioban,tömörítésmentesen szeretném ezeket lementeni. Köztük 600 cd vinylekről archivált második felvétel,maxikról,lp-kről,sok ritkasággal,igen jól szólnak,a többi pedig gyári válogatásokról,albumokról készült.Ezt szeretném felrippelni minél veszteségmentesebb módon,esetleg hibajavító korrekciós programmal(ahol kell),texttel,információkkal ellátni minden egyes zeneszámot,rendszerezve,könytárazható formában.Gondoltam drága médialejátszó-felvevő készülék vásárlásán,de egy jó beolvasási képességgel és programmal működő PC-s megoldáson is. A válaszokat,segítségeket előre is megköszönöm.
Biztos, hogy érdemes régi írott CD-kről rippelni heteken át? A neten már rendelkezésre állnak ezeknek az anyagoknak az eredeti (sőt nem egyszer remastrelt) anyagai FLAC formátumban. A rippelésed csak lassabb és gyengébb minőségű lesz. A textelésről és egyéb esetleges utómunkáról nem is beszélve.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
adrian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 16:51
Értékelés: 17

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: adrian »


Arra lennék kíváncsi,hogy milyen módszer lenne a legmegfelelőbb egy nagy gyűjtemény(könnyűzenei) felrippelésére,merevlemezen való tárolás,és esetleges továbbadása céljából? Ezek írott cd-k az elmúlt 30-40 év táncolható műfajaiból,több száz tömörítésmentes,asztali cd felvevővel készített egyszeresen írt lemezek.Én ugyanígy,audioban,tömörítésmentesen szeretném ezeket lementeni. Köztük 600 cd vinylekről archivált második felvétel,maxikról,lp-kről,sok ritkasággal,igen jól szólnak,a többi pedig gyári válogatásokról,albumokról készült.Ezt szeretném felrippelni minél veszteségmentesebb módon,esetleg hibajavító korrekciós programmal(ahol kell),texttel,információkkal ellátni minden egyes zeneszámot,rendszerezve,könytárazható formában.Gondoltam drága médialejátszó-felvevő készülék vásárlásán,de egy jó beolvasási képességgel és programmal működő PC-s megoldáson is. A válaszokat,segítségeket előre is megköszönöm.Küldtem üzit...

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: hifis »


Nekem egy majdnem új középkategóriás Acer laptopom van,egyenlőre nem nagyon szeretnék beleruházni egy Apple gépbe,viszont külső  Plextor író-olvasón erősen gondolkodom. A texteléssel minden cd-nél lesz munkám,mert egyik sincs textelve(az asztali  Pioneer PD-R509 audio cd író nem textes )
Egy ekkora munkánál egy külön partíción akár a hackintosh is szóba jöhet. Ez az XLD tényleg egy nagyon jó program (japán), állandóan fejlesztik.

Avatar
Dj Karesz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 02:09
Értékelés: 19

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: Dj Karesz »



Nekem az XLD program vált be leginkább erre a célra. Apple gép kell hozzá.  (+ ajánlott a Plextor Plexwriter Premium 2 cd író külső házban, (tönköly párna alátéttel ))
Hibajavítással is gyorsan rippel, ha jó állapotú a lemez. Eredeti cd esetén letölti a számcímeket és a borítót. (Nem tudom, ez működik-e írott lemeznél, de az a gyanúm, hogy nem.)

Nekem egy majdnem új középkategóriás Acer laptopom van,egyenlőre nem nagyon szeretnék beleruházni egy Apple gépbe,viszont külső  Plextor író-olvasón erősen gondolkodom. A texteléssel minden cd-nél lesz munkám,mert egyik sincs textelve(az asztali  Pioneer PD-R509 audio cd író nem textes )

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: hifis »


Gondoltam drága médialejátszó-felvevő készülék vásárlásán,de egy jó beolvasási képességgel és programmal működő PC-s megoldáson is.
Nekem az XLD program vált be leginkább erre a célra. Apple gép kell hozzá.  (+ ajánlott a Plextor Plexwriter Premium 2 cd író külső házban, (tönköly párna alátéttel ))
Hibajavítással is gyorsan rippel, ha jó állapotú a lemez. Eredeti cd esetén letölti a számcímeket és a borítót. (Nem tudom, ez működik-e írott lemeznél, de az a gyanúm, hogy nem.)

Avatar
Dj Karesz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 02:09
Értékelés: 19

Cd lemez gyűjtemény felrippelése

Hozzászólás Szerző: Dj Karesz »

Arra lennék kíváncsi,hogy milyen módszer lenne a legmegfelelőbb egy nagy gyűjtemény(könnyűzenei) felrippelésére,merevlemezen való tárolás,és esetleges továbbadása céljából? Ezek írott cd-k az elmúlt 30-40 év táncolható műfajaiból,több száz tömörítésmentes,asztali cd felvevővel készített egyszeresen írt lemezek.Én ugyanígy,audioban,tömörítésmentesen szeretném ezeket lementeni. Köztük 600 cd vinylekről archivált második felvétel,maxikról,lp-kről,sok ritkasággal,igen jól szólnak,a többi pedig gyári válogatásokról,albumokról készült.Ezt szeretném felrippelni minél veszteségmentesebb módon,esetleg hibajavító korrekciós programmal(ahol kell),texttel,információkkal ellátni minden egyes zeneszámot,rendszerezve,könytárazható formában.Gondoltam drága médialejátszó-felvevő készülék vásárlásán,de egy jó beolvasási képességgel és programmal működő PC-s megoldáson is. A válaszokat,segítségeket előre is megköszönöm.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”