Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangfalakat csináltatni fogom. Most nem magyarázkodom, h miért, de elsősorban a "jobb minőség hasonló áron" indok játszik szerepet + még arról nem is beszélve h olyan lesz amilyennek akarom.
Ezzel azért vigyázz, nem is hinnéd, hogy milyen könnyű szar hangfalat csinálni! Sok amatőr van, aki csak "dobozol, mint Tóthék"...

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Lassan sikerül nekem is beruháznom egy hifi/házimozi szettbe. A hangfalakat csináltatni fogom. Most nem magyarázkodom, h miért, de elsősorban a "jobb minőség hasonló áron" indok játszik szerepet + még arról nem is beszélve h olyan lesz amilyennek akarom. Na már most itt az első kérdés fel is merül, h milyennek akarom . Első körben 5 hangszórós rendszerre gondoltam (sőt, lehet h nem is lesz több kör ).
 
A kérdések a következők lennének:
1. Van-e jelentős különbség a megszólaltatandó hangoknál a front és a center között. Ha igen, mire kellene figyelni. (ergo ugyolyan lehet-e a három...d'Appolito, ezt nem igazán tudom mit jelent, mondta a srác aki csinálni fogja vszínűleg)
2. Hogy lehet nagyjából eltalálni, h ne legyen nagyonon alul/felültervezve a front és a surround dobozok (kb milyen teljesítményarányt kellene tartani, márha van vmiféle ökölszabály. hátulra a visaton oldalán lévő dipólhoz hasonló)
 
Bocs, ha baromságokat kérdezek (igazából sokmindent nem tudok az egészről, a hallott kifejezésekből táplálkozom és még lehet h nem is jó helyen használom őket:blink: ), de arra nincs időm h végigrágjam magam hangfalépítési szakkönyveken (igazából lehet h kedvem sincs túl sok ), de azért nagyjából tudnom kellene mire vállalkozom (főleg h nem is filléres meló...)
 
Előre is köszi a segítséget.

Igaz,hogy nem vagyok házimoziszagértő(igaz akko mit keresek itten),de úgy tudom,hogy mozizásnál a centercsatonának kell a legtöbbet produkálnia,tehát oda olyant terveznék,aminek a legjobb,legtisztább a középtartománya, elég neki ha kb.100Hz től produkál,de innentől a legjobbat.Sajna úgy vettem észre,hogy a gyártó pont erre nem adnak eléggé.
De most olvasom,hogy azt írtad,hogy kezdő vagy és mégsem akarod átrágni magad a szakirodalmon,pedig máshogy nem megy ám!
Na mindegy azért,ha van konkrét felmerül kérdés,szívesen válaszolok(ha tudok).
 
Üdv!

Avatar
ladik
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 13:42
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: ladik »


Sziasztok!
 
Lassan sikerül nekem is beruháznom egy hifi/házimozi szettbe. A hangfalakat csináltatni fogom. Most nem magyarázkodom, h miért, de elsősorban a "jobb minőség hasonló áron" indok játszik szerepet + még arról nem is beszélve h olyan lesz amilyennek akarom. Na már most itt az első kérdés fel is merül, h milyennek akarom . Első körben 5 hangszórós rendszerre gondoltam (sőt, lehet h nem is lesz több kör ).
 
A kérdések a következők lennének:
1. Van-e jelentős különbség a megszólaltatandó hangoknál a front és a center között. Ha igen, mire kellene figyelni. (ergo ugyolyan lehet-e a három...d'Appolito, ezt nem igazán tudom mit jelent, mondta a srác aki csinálni fogja vszínűleg)
2. Hogy lehet nagyjából eltalálni, h ne legyen nagyonon alul/felültervezve a front és a surround dobozok (kb milyen teljesítményarányt kellene tartani, márha van vmiféle ökölszabály. hátulra a visaton oldalán lévő dipólhoz hasonló)
 
Bocs, ha baromságokat kérdezek (igazából sokmindent nem tudok az egészről, a hallott kifejezésekből táplálkozom és még lehet h nem is jó helyen használom őket:blink: ), de arra nincs időm h végigrágjam magam hangfalépítési szakkönyveken (igazából lehet h kedvem sincs túl sok ), de azért nagyjából tudnom kellene mire vállalkozom (főleg h nem is filléres meló...)
 
Előre is köszi a segítséget.

Avatar
fo_lo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.01.22., szomb. 20:42
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fo_lo »


Mivel csillapítani nem lehet ilyen egyszerűen a mélyeket, maradok a kéznél lévő erősítőbe épített center ekvalizer mellett. Próbáltam fülre beállítani a hangzását, de egyszerűen reménytelen eltalálni úgy hogy hasonlítson a frontokéra. Ezért úgy döntöttem, hogy csinálok egy beállítást segítő audio CD-t, amivel be tudom állítani az ekvalizeren állítható frekvenciák egyensúlyát a center és a frontok között. Ehhez viszont szoftverre lenne szükségem. Tudom, hogy az eq nem audiofil megoldás, de zenéhez a centert nem használom, a filmek hangjánál meg a jelenleginél kevésbé fog kilógni a center csatorna egy jól eltelált beállítással.Szóval szeretnék audio CD-re megadott frekvenciájú színuszjeleket kiírni. Konkrétan 100 Hz a bal csatornán 30 mp-ig, majd a jobb csatornán 30 mp-ig. Ugyanezt 300 Hz-es, 1 kHz-es, 3 kHz-es és 10 kHz-es színuszjellel is ki szeretném írni ugyanarra a lemezre, ha lehetne mindet külön track formájában. Beállítási és teszt célokra lenne szükségem erre a CD-re. A generált színuszjeleket wav formátumban lementeném és Neroval kiírnám audio CD-re. Zenei feldolgozó programjaim vannak, de szinuszjelet egyik sem tud generálni. Mit tudnátok ajánlani, amit a netről is le lehet tölteni?
A szoftver fórumban is feltettem ezt a kérdést.

Simon Templar Nagymester jóvoltából a Szoftver fórumra megjött a megoldás.


(bextest cd) hivatalos panasonic mérőtesz


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Mivel csillapítani nem lehet ilyen egyszerűen a mélyeket, maradok a kéznél lévő erősítőbe épített center ekvalizer mellett. Próbáltam fülre beállítani a hangzását, de egyszerűen reménytelen eltalálni úgy hogy hasonlítson a frontokéra. Ezért úgy döntöttem, hogy csinálok egy beállítást segítő audio CD-t, amivel be tudom állítani az ekvalizeren állítható frekvenciák egyensúlyát a center és a frontok között. Ehhez viszont szoftverre lenne szükségem. Tudom, hogy az eq nem audiofil megoldás, de zenéhez a centert nem használom, a filmek hangjánál meg a jelenleginél kevésbé fog kilógni a center csatorna egy jól eltelált beállítással.Szóval szeretnék audio CD-re megadott frekvenciájú színuszjeleket kiírni. Konkrétan 100 Hz a bal csatornán 30 mp-ig, majd a jobb csatornán 30 mp-ig. Ugyanezt 300 Hz-es, 1 kHz-es, 3 kHz-es és 10 kHz-es színuszjellel is ki szeretném írni ugyanarra a lemezre, ha lehetne mindet külön track formájában. Beállítási és teszt célokra lenne szükségem erre a CD-re. A generált színuszjeleket wav formátumban lementeném és Neroval kiírnám audio CD-re. Zenei feldolgozó programjaim vannak, de szinuszjelet egyik sem tud generálni. Mit tudnátok ajánlani, amit a netről is le lehet tölteni?
A szoftver fórumban is feltettem ezt a kérdést.

Simon Templar Nagymester jóvoltából a Szoftver fórumra megjött a megoldás.

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Mivel csillapítani nem lehet ilyen egyszerűen a mélyeket, maradok a kéznél lévő erősítőbe épített center ekvalizer mellett. Próbáltam fülre beállítani a hangzását, de egyszerűen reménytelen eltalálni úgy hogy hasonlítson a frontokéra. Ezért úgy döntöttem, hogy csinálok egy beállítást segítő audio CD-t, amivel be tudom állítani az ekvalizeren állítható frekvenciák egyensúlyát a center és a frontok között. Ehhez viszont szoftverre lenne szükségem. Tudom, hogy az eq nem audiofil megoldás, de zenéhez a centert nem használom, a filmek hangjánál meg a jelenleginél kevésbé fog kilógni a center csatorna egy jól eltelált beállítással.
Szóval szeretnék audio CD-re megadott frekvenciájú színuszjeleket kiírni. Konkrétan 100 Hz a bal csatornán 30 mp-ig, majd a jobb csatornán 30 mp-ig. Ugyanezt 300 Hz-es, 1 kHz-es, 3 kHz-es és 10 kHz-es színuszjellel is ki szeretném írni ugyanarra a lemezre, ha lehetne mindet külön track formájában. Beállítási és teszt célokra lenne szükségem erre a CD-re. A generált színuszjeleket wav formátumban lementeném és Neroval kiírnám audio CD-re. Zenei feldolgozó programjaim vannak, de szinuszjelet egyik sem tud generálni. Mit tudnátok ajánlani, amit a netről is le lehet tölteni?
A szoftver fórumban is feltettem ezt a kérdést.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Most vonatkoztassunk el az elhelyezéstől.
Létezik-e egyáltalán olyan kisméretű center, aminek a hangja hasonlít az álló frontokéra? Már a hangszórókészlet is teljesen más, nálam 2 utas állóban egy 16 cm-es mély/közép van, míg a centerben két 13 cm-es. Elvileg a membránfelület is nagyobb a centerben. Hogy csinálok én ebből homogén hangképet?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tégy már oda egy plédet, csak úgy próbaképpen...

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Majd csak rászánom magam egyszer a hátsó betonfal leszigetelésére (vagy mi ez), még gyűjtöm az ihletet meg az információt.
sok-sok tojástartó...

Ahogy Gordon is írta, a mélyfrekvenciás hangokat "hidegen hagyja" a tojástartó.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


sok-sok tojástartó...
Hát messziről úgy fog kinézni (mielőtt visszatolom rá az állványt a tévével).
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Majd csak rászánom magam egyszer a hátsó betonfal leszigetelésére (vagy mi ez), még gyűjtöm az ihletet meg az információt.
sok-sok tojástartó...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Kipróbáltam a szivacsdugót, nem változott semmi. Legalábbis az erősítő hangtesztjén a zajgenerátorral nem volt különbség, tehát ki is vettem a dugót.
Majd csak rászánom magam egyszer a hátsó betonfal leszigetelésére (vagy mi ez), még gyűjtöm az ihletet meg az információt.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A hivox árul midenféle akusztikai elemeket, amivel esetleg tudsz ezen segíteni. Csak azt nem áruld el, hogy a két hangszóró közt van valami. Amikor én elmondtam, hogy egy tv van a két front között, az a hivoxos emberke számára felért egy gyomorszájütéssel. Ezek után elkeseredetten közölte, hogy amennyiben ott a tv, nem is igazán érdemes a zenehallgatássl foglakozni. Ha meghallja a szekrénysort, szerintem az komoly érzelmi megrázkódtatás lesz számára. 
Olyan ez neki, mint amikor a sógorom szobájában járva, a két sztereó hangszórót egymásra pakolva láttam. Szőrnyülködve kérdeztem mi az ami erre a borzalmas tettre rábírta. Erre azt mondta nem érti mi a gond ezzel, így legalább kevesebb helyet foglal. Mondtam, hogy inkább nem nézek oda, hogy ne idegesítsen.

Ezt a "sztereó" elrendezést már olvastam egy korábbi hozzászólásodban, akkor is tetszett.
 
A szivacsdogó nem egy kemény műanyag lezáró elem, talán csillapító hatása is van, nem légmentesen zár. Vattával azért mégsem tömhetem ki az állvány+center+tévé mögötti / melletti teret. A vékony parafa lemez csak egy fél ötlet volt, Gordon314 igen hamar lebeszélt róla. Hangcsillapító dolgokat láttam itt, Miskolcon is egy szaküzletben, a tévé mögötti betonfalra már régebben is fel akartam rakni valamit. Olyan kicsi piramisokból álló hangtörő lapra gondoltam, esetleg mögé nem túl vastag habszivacs lapokkal. De a szekrények falaival továbbra sem tudok mit kezdeni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


A hivox árul midenféle akusztikai elemeket, amivel esetleg tudsz ezen segíteni. Csak azt nem áruld el, hogy a két hangszóró közt van valami. Amikor én elmondtam, hogy egy tv van a két front között, az a hivoxos emberke számára felért egy gyomorszájütéssel. Ezek után elkeseredetten közölte, hogy amennyiben ott a tv, nem is igazán érdemes a zenehallgatássl foglakozni. Ha meghallja a szekrénysort, szerintem az komoly érzelmi megrázkódtatás lesz számára.
 
Olyan ez neki, mint amikor a sógorom szobájában járva, a két sztereó hangszórót egymásra pakolva láttam. Szőrnyülködve kérdeztem mi az ami erre a borzalmas tettre rábírta. Erre azt mondta nem érti mi a gond ezzel, így legalább kevesebb helyet foglal. Mondtam, hogy inkább nem nézek oda, hogy ne idegesítsen.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Nekem is van szivacsdugóm, a Mission-ökhöz adták, kipróbálom, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá. A hátfalat még meg is tudnám oldani, viszont a barna szekrények oldalára legfeljebb vékony parafa lapot tudnék tenni, ami nem üt el nagyon az alapszíntől. Szerintetek érdemes?
Szvsz nem! A mélyhangokat nem olyan könnyű csillapítani, sőt szerintem nálad nem is ez a megoldás. Valószínű, hogy a butorok elhelyezkedése miatt exponenciálishoz hasonló utat tesz meg a centerből, illetve a bútorból kijövő hang. Ez egy akusztikai erősítéssel jár. Vagy ki kellene tölteni azt az üreget, vagy elterelni a hangokat. Csillapítani, elnyeletni nem igen tudod mivel, csak a magasabb hangokat.
 
A szivacs tömködéssel a reflexnyításba azt éred el, hogy a membránról érkező mély hanghulllámok és a reflexnyílásból érkezőké fázisa más lesz, mintha nem lenne benne szivacs. Ennek hatására más frekvenciákon fog erősíteni a reflexcső által okozott interferencia.
A mélyeket szivaccsal a csőben sem igazán fogod meg.
Persze egy próbát megér, mert lehet, hogy pont eltolod a reflexcső erősítését arról a frekvenciáról, amit a butor is erősít, vagy lehet, hogy pont ellenfázisba hozod őket.
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A centeren van hátsó reflexnyílás?Mert akkor esetleg be kéne dugaszolni (nekem az AR centerhez adtak gyári szivacs dugókat) az is segítene, ha a tv és a center mögé valamilyen hangelnyelő anyagot tennél. A legegyszerűbb egy szivacsos szerkezetű tábla, amit fel is lehetne a falra ragasztani, de ha az nem túl szép, vagyis nagyon látszik, akkor egy darab sötétítő függönynek való vastag anyag is megtenné, amit persze nem simán, hanem szépen hullámosítva, mint egy igazi függöny feltehetnél a falra, az meg még jól is nézne ki.

Nekem is van szivacsdugóm, a Mission-ökhöz adták, kipróbálom, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá. A hátfalat még meg is tudnám oldani, viszont a barna szekrények oldalára legfeljebb vékony parafa lapot tudnék tenni, ami nem üt el nagyon az alapszíntől. Szerintetek érdemes?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nem hangfalat akarok építeni, de kellékre van szükségem. A rendszerem olyan szerencsétlenül van elhelyezve, hogy a tévével együtt a centersugárzóm egy szekrénysor közepére került, tehát 2 oldalon 2 nagy szekrény, hátul meg öntött beton fal van. Azt már megszoktam, hogy a tévén majdnem minimumra le kellett venni a mélyeket, hogy a beszédhang érthető legyen, mert ez a szekrény-betonfal-szekrény öböl eléggé kielemli a mélyeket, főleg a magasak és felső közepek rovására. A centerrel viszont nem tudok mit kezdeni. Van ugyan a Yamaha erősítőnek egy 5 csatornás center equalizere, de nem tudok ezzel sem olyan hangot elővarázsolni, ami egy kicsit is hasonlítana a frontokéhoz. Először a hangszórók eltérő típusát okoltam a mélyebb centerhangzásért (furcsa, hogy a kis center mélyebben szól, mint az álló frontok), aztán rájöttem, hogy ugyanaz a baja, mint a tévének: kiöblösödik a hangja az elhelyezés miatt. A hátsó fal takart részére még fel tudnék tenni valamilyen hangcsillapító anyagot, de a szekrények látható oldalait nem szeretném elcsúftani. Mit tudnátok ajánlani?
A centeren van hátsó reflexnyílás?
Mert akkor esetleg be kéne dugaszolni (nekem az AR centerhez adtak gyári szivacs dugókat) az is segítene, ha a tv és a center mögé valamilyen hangelnyelő anyagot tennél. A legegyszerűbb egy szivacsos szerkezetű tábla, amit fel is lehetne a falra ragasztani, de ha az nem túl szép, vagyis nagyon látszik, akkor egy darab sötétítő függönynek való vastag anyag is megtenné, amit persze nem simán, hanem szépen hullámosítva, mint egy igazi függöny feltehetnél a falra, az meg még jól is nézne ki.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Én nem hangfalat akarok építeni, de kellékre van szükségem. A rendszerem olyan szerencsétlenül van elhelyezve, hogy a tévével együtt a centersugárzóm egy szekrénysor közepére került, tehát 2 oldalon 2 nagy szekrény, hátul meg öntött beton fal van. Azt már megszoktam, hogy a tévén majdnem minimumra le kellett venni a mélyeket, hogy a beszédhang érthető legyen, mert ez a szekrény-betonfal-szekrény öböl eléggé kielemli a mélyeket, főleg a magasak és felső közepek rovására. A centerrel viszont nem tudok mit kezdeni. Van ugyan a Yamaha erősítőnek egy 5 csatornás center equalizere, de nem tudok ezzel sem olyan hangot elővarázsolni, ami egy kicsit is hasonlítana a frontokéhoz. Először a hangszórók eltérő típusát okoltam a mélyebb centerhangzásért (furcsa, hogy a kis center mélyebben szól, mint az álló frontok), aztán rájöttem, hogy ugyanaz a baja, mint a tévének: kiöblösödik a hangja az elhelyezés miatt. A hátsó fal takart részére még fel tudnék tenni valamilyen hangcsillapító anyagot, de a szekrények látható oldalait nem szeretném elcsúftani. Mit tudnátok ajánlani?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tudna vki olyan uzletet mondani bp-n ahol lehet NEM sal-os hangvaltot is kapni?
Ha úgy is valamilyen "univerzális" hangváltót akarsz,akkor tök mind1,hogy salos-é,vagy sem.
 
Üdv Doki!

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tudna vki olyan uzletet mondani bp-n ahol lehet NEM sal-os hangvaltot is kapni?
Pl a Visaton a Bartók B úton, vagy a Szondy u. vagy a Jászberényi úti (azok 1 cég) de szokott a Lomexben is lenni, meg a Sini-nél.
Autóhifis üzletekben is akad, végülis mindegy, hogy mibe való, ha a teljesítménye és a frekivágása megfelel..

Avatar
RevengeR
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2004.07.14., szer. 19:42
Értékelés: 1

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: RevengeR »

tudna vki olyan uzletet mondani bp-n ahol lehet NEM sal-os hangvaltot is kapni?
erősítő: Onkyo TX-SR501E ][ DVD: JVC XV-N55 ][ Front: SAL SBX3040 + SAL SBX1320 + DTF12 dóm ][ Rear: SAL SBX1320 + DTF12 dóm ][ Sub: SAL Beast300 + SAL PRO+ 900 ][ PC: MSI K8N NEO Platinum, A64 3200+, 512Mb Corsair XMS, BBA9800PRO, 620GB HDD...

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


(csak halkan jegyzem meg, hogy az a hangszóró nem középsugárzó amit 700Hz-nél kell váltani. 200-250Hz-től ugyanis már középhangok vannak. Egy 30cm-es hangszóró már pár száz Hz fölött nem szórja a hangot, hanem nyalábolva "löki" egyéb problémákat nem is említve. De ha Neked teszik akkor ne foglalkozz mások (köztük az enyém) okoskodásaival )

Na mégegyszer nekifutok....
Nálam az a helyzet, hogy előzőleg egy dom középsugi volt a hangfalban, ami 700 Hz-nél indult, így centis volt neki a 700 is. Aztán azokból az egyik elhasalt..
A helyére került két Visaton, de nem volt kedvem az egész hangváltót újratekercselni

Mindegy milyen volt benne előtte. Tipustól független amit írtam
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


(csak halkan jegyzem meg, hogy az a hangszóró nem középsugárzó amit 700Hz-nél kell váltani. 200-250Hz-től ugyanis már középhangok vannak. Egy 30cm-es hangszóró már pár száz Hz fölött nem szórja a hangot, hanem nyalábolva "löki" egyéb problémákat nem is említve. De ha Neked teszik akkor ne foglalkozz mások (köztük az enyém) okoskodásaival )

Na mégegyszer nekifutok....
Nálam az a helyzet, hogy előzőleg egy dom középsugi volt a hangfalban, ami 700 Hz-nél indult, így centis volt neki a 700 is. Aztán azokból az egyik elhasalt..
A helyére került két Visaton, de nem volt kedvem az egész hangváltót újratekercselni

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


Lacy: szerintem jól csináltad, hogy sokáig "hagyod elmenni" az alját, legalábbis én is így szeretem. De az tuti, hogy aki a csontszáraz, steril basszust szereti, annak nem ajánlott így használni. Ez 100%-ig ízlés kérdése.
Hát igen. A Dynaudio topicban pont erre írtam azt, hogy elsősorban én magamnak építettem a hangfalakat, és nekem tettszen. Persze az csak jó, ha mások is megdícsérik (ahogy erre 98%-os a dícsérési együttható ) de azért nem fogom a kukába dobni, ha valaki lehúzza, hogy szar. Amíg az én igényemnek megfelel, addíg marad.
Persze ez már rég nem az első változat, de úgytűnik most egy jóideig már marad.

(csak halkan jegyzem meg, hogy az a hangszóró nem középsugárzó amit 700Hz-nél kell váltani. 200-250Hz-től ugyanis már középhangok vannak. Egy 30cm-es hangszóró már pár száz Hz fölött nem szórja a hangot, hanem nyalábolva "löki" egyéb problémákat nem is említve. De ha Neked teszik akkor ne foglalkozz mások (köztük az enyém) okoskodásaival )
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: DDL »


(csak így zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem szelel a DTF12 a membrán körül.. tele kell tömni a dobozfal és a csipogó közötti hézagot keményen jobb híjján vattával.)
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”