A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

CAV termékek

Moderátor: csandaz

atira
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 8

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: atira »

Budapest XI. kerület.

talán valamelyik fórumtárs tud segíteni. hol laksz?

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1210

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nekem már leszállították, de az erősítő hibája miatt kipróbálni még nem tudtam.
Sajnos szinte teljesen kizárt, hogy vasárnapig megjavítják. Kivéve persze ha valaki hoz erősítőt (bár az akusztikai viszonyok nem jók).

talán valamelyik fórumtárs tud segíteni. hol laksz?

atira
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

Nekem már leszállították, de az erősítő hibája miatt kipróbálni még nem tudtam.
Sajnos szinte teljesen kizárt, hogy vasárnapig megjavítják. Kivéve persze ha valaki hoz erősítőt (bár az akusztikai viszonyok nem jók).

Hello!

Az Fi-II-ről valami tapasztalat? Esetleg teszt? Nem találtam sehol.

Nagyon szép darab, de vajon jól  is szól?

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 96

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: füci »

Hello!

A próba  lehetősége adott - az ára fenomenális, mi is kell még -dönteni ...sokáig ne haboz lejár az akció !!! 

bezdany
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 26

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: bezdany »

Hello!

FaemaFun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 17

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: FaemaFun »

Egyelőre ez a rituálé van nálam is. Mióta megvan a kis m1, rengeteget zenélek, de még nem vitt rá semmi hfk vásárlásra. Majdnem vettem egy hedo wg 80-ast. Az megoldotta volna a problémát.
Hát én nem ruházok be ilyesmire valószínűleg. Ennél nagyobb gondom ne legyen hogy át kell dugni. Én most egy másik hangfalkábelen gondolkozok csak az a baj már így is van elég sok minden.    Mostanában 90% van én is zenélek.

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 298
Kapcsolat:

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Egyszerűen átdugom a két front kábelt. Ott van mellette a másik 2 hangal. Az is beletartozik a feelingbe.
Egyelőre ez a rituálé van nálam is. Mióta megvan a kis m1, rengeteget zenélek, de még nem vitt rá semmi hfk vásárlásra. Majdnem vettem egy hedo wg 80-ast. Az megoldotta volna a problémát.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag McLaren/Swans M6/Phonar/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

már bocs, de szerintem az a8m egy forrasztópákát is meghajtana. nyugodtan vedd meg a Neptunt. 
   Ha rólam van szó akkor MD -1 , MD-2E egy kedves ismerősömnek javasolnám a Neptunt de hezitál - ugyanis 
házibulizni is szokott  ara meg félti a Neptunt is ill a CAV -ot is , hogy túl melegszik .:Beszámításból került hozzám a jamo set
amit bekötve nem is rossz sőt de majd azért megválok tőle - ami E670,E6cen,E610,ésE8sub .Azelőtt  Cerwin Vegát használtam
Ve-12f -et ............

FaemaFun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

A két hangfalpár között mivel váltasz? Hfk vagy csak simán átdugdosod a kábeleket? Én az utóbbit, de marhára nem jön be.
Egyszerűen átdugom a két front kábelt. Ott van mellette a másik 2 hangal. Az is beletartozik a feelingbe.  

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1210

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Az MD-1 6ohmos én is szeretnék beszerezni egyet a közeljövőben - Stereoban nem tudom ,hogyan működne , most jamot e670-et használok átmenetileg ... Az A8M-et 4 éve használom super megszégyenít ismertebb drágább készülékeket mostanában biztos nem válok meg tőle. Stereoban mit használsz ? A 4ohmos kérdést egy ismerősöm tette fel stabilan tudná e az A8M ?
Ugyanis én régen úgy jártam ,hogy egy 50w 8ohmos pioneera rákötöttem  egy 100/150w 4ohmos hangfalat és az erősítő lefüstölt. A pioneer szervizben azt mondták ,hogy  az erősítőre kisebb ohmos hangfalat soha nem szabad rákötni mert az füstöl le amelyik kisebb w-os . Nem tudom de az biztos ,hogy utána egy Cerwin Vega 108db-es volt rajta és jópár bulit végig zenélt nem kicsi hangerőn . -de az 8ohmos- 

már bocs, de szerintem az a8m egy forrasztópákát is meghajtana. nyugodtan vedd meg a Neptunt. 

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

CAV termékek

Én is A8M-et haszánlok. Csak ajánlani tudom. Nekem MD-1-ek vannak házimoziba, Stereoba pedig egy másik hangfalpár szolgál. Megállja a helyét mind a két helyen. Ilyen ár-értékű-minőségű készülék szerintem nem sok van...A két hangfalpár között mivel váltasz? Hfk vagy csak simán átdugdosod a kábeleket? Én az utóbbit, de marhára nem jön be.  
(Bocsi 2x ment mert okos a telefonom)
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag McLaren/Swans M6/Phonar/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

CAV termékek

Én is A8M-et haszánlok. Csak ajánlani tudom. Nekem MD-1-ek vannak házimoziba, Stereoba pedig egy másik hangfalpár szolgál. Megállja a helyét mind a két helyen. Ilyen ár-értékű-minőségű készülék szerintem nem sok van...
A két hangfalpár között mivel váltasz? Hfk vagy csak simán átdugdosod a kábeleket? Én az utóbbit, de marhára nem jön be.

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Én is A8M-et haszánlok. Csak ajánlani tudom.  Nekem MD-1-ek vannak házimoziba, Stereoba pedig egy másik hangfalpár szolgál. Megállja a helyét mind a két helyen. Ilyen ár-értékű-minőségű készülék szerintem nem sok van... 
Az MD-1 6ohmos én is szeretnék beszerezni egyet a közeljövőben - Stereoban nem tudom ,hogyan működne , most jamot e670-et használok átmenetileg ... Az A8M-et 4 éve használom super megszégyenít ismertebb drágább készülékeket mostanában biztos nem válok meg tőle. Stereoban mit használsz ? A 4ohmos kérdést egy ismerősöm tette fel stabilan tudná e az A8M ?
Ugyanis én régen úgy jártam ,hogy egy 50w 8ohmos pioneera rákötöttem  egy 100/150w 4ohmos hangfalat és az erősítő lefüstölt. A pioneer szervizben azt mondták ,hogy  az erősítőre kisebb ohmos hangfalat soha nem szabad rákötni mert az füstöl le amelyik kisebb w-os . Nem tudom de az biztos ,hogy utána egy Cerwin Vega 108db-es volt rajta és jópár bulit végig zenélt nem kicsi hangerőn . -de az 8ohmos- 

FaemaFun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Nyugodtan hajthatod majd letílt legfeljebb, de nem igen fog, eléggé meg van építve szerintem kínai cucc létére, de tudod puding próbája az evés
...az impedancia egyébként is változik a frekvenica függvényében ami azt jelenti egy 8ohmos hangsugárzó is simán lehet bizonyos frekin 2 ohm körüli.
Az már persze más ha azért kérdezte mert akár több hangfalatszeretne rátenni 1 terminálra és párhuzamosan amivel alapól az impedancia replusszolódik ha nem sorba van kötve vagyis példa rá:

ráteszel egy 6 és 8 ohmos hangfalat párhuzamosan mindkettőt akkor ez eredő impedancia:

(6x8)/(6+8)=3,42 ohm

kettő 4 ohmos esetében már 2 ohm ami azért nem biztos hogy szeret az erősítő ezt tessék kerülni.

De ha csak minden terminálra 1 hangfalat köt ami akár csak 4 ohmos (jó kettő ne legyen de olyan nincs is forgalomban) azzal semmi gond nem lesz.

Sziasztok!

Először is avval kezdeném , hogy nekem is CAV A8M erősítőm van. Nemrég járt nálam egy ismerősöm és nagyon megtetszett eme remek 
készülék . Igazából egy kérdésére nem tudtam válaszolni ,hogy mennyire stabil a készülék 6 ohm alatt 4 - esetleg 2 ohmon .
Illetve mennyire lehet meghajtani huzamosabb ideig pl.házibuli alkalmával szintén 4ohmon . Nekem ebben nincs tapasztalatom ugyanis 6ohmon
használom . Még egy kérdésem lenne milyen hangfalak lennének ajánlott hozzá ? Persze az MD-I en kívül ...

Köszönettel :füci   

Én is A8M-et haszánlok. Csak ajánlani tudom.  Nekem MD-1-ek vannak házimoziba, Stereoba pedig egy másik hangfalpár szolgál. Megállja a helyét mind a két helyen. Ilyen ár-értékű-minőségű készülék szerintem nem sok van... 

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Nyugodtan hajthatod majd letílt legfeljebb, de nem igen fog, eléggé meg van építve szerintem kínai cucc létére, de tudod puding próbája az evés
...az impedancia egyébként is változik a frekvenica függvényében ami azt jelenti egy 8ohmos hangsugárzó is simán lehet bizonyos frekin 2 ohm körüli.
Az már persze más ha azért kérdezte mert akár több hangfalatszeretne rátenni 1 terminálra és párhuzamosan amivel alapól az impedancia replusszolódik ha nem sorba van kötve vagyis példa rá:

ráteszel egy 6 és 8 ohmos hangfalat párhuzamosan mindkettőt akkor ez eredő impedancia:

(6x8)/(6+8)=3,42 ohm

kettő 4 ohmos esetében már 2 ohm ami azért nem biztos hogy szeret az erősítő ezt tessék kerülni.

De ha csak minden terminálra 1 hangfalat köt ami akár csak 4 ohmos (jó kettő ne legyen de olyan nincs is forgalomban) azzal semmi gond nem lesz.

RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 227

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Sziasztok!

Először is avval kezdeném , hogy nekem is CAV A8M erősítőm van. Nemrég járt nálam egy ismerősöm és nagyon megtetszett eme remek 
készülék . Igazából egy kérdésére nem tudtam válaszolni ,hogy mennyire stabil a készülék 6 ohm alatt 4 - esetleg 2 ohmon .
Illetve mennyire lehet meghajtani huzamosabb ideig pl.házibuli alkalmával szintén 4ohmon . Nekem ebben nincs tapasztalatom ugyanis 6ohmon
használom . Még egy kérdésem lenne milyen hangfalak lennének ajánlott hozzá ? Persze az MD-I en kívül ...

(6x8)/(6+8)=3,42 ohm

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Sziasztok!

atira
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

Lehet, itt jobb helyen vagyok.

Végső választás előtt állok.
Házimozihoz melyik CAV lenne ajánlott?

DP288 + DC/DS88
FI-70 F+C+R

rmagos tyúk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: -3

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: rmagos tyúk »

Accuton es eton .asszem elegjo paros.

rmagos tyúk
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

Ez a kav szuper!!!!!!!!!

rmagos tyúk
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

Cav

rmagos tyúk
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

Cav

atira
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

Igen, ezt én is megtaláltam már, mindenképp pozitív.
Reméltem, hogy esetleg van még több is. Sajnos elmenni és meghallgatni nem lesz esélyem. De lehet, hogy megkockáztatom, hiszen ilyen áron véve még használtan továbbpasszolva is jól kijöhet a dolog.

QBB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 40

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: QBB »

Egy vélemény, itt találtam:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ése/page-6
Kacsento:
Én most értem haza.
Köszönöm a lehetőséget Bélának.Nagyon érdekes nap volt ez nekem,főleg hogy még nem voltam ilyen rendezvényen.Jó volt a társaság.Az ebéd isteni volt.És a lányokról ne is beszéljünk.

De most írnék a hallottakról.
4+1 hangfalat emelnék ki amik tetszettek.Az első és egyben a legnagyobb meglepetés a külső szobában volt amikor meghallgattuk a CAV Fi-70 et.Alapból házimozi hangfalnak van besorolva,de ezt rögtön cáfolta amikor megszólalt,a kinti szobából én ebből a hangfalból hallottam a legtöbb zenét,előjöttek a közepek elfogadhatóak voltak a magashangok,és csodálkozva néztük,de a mélyhangok is rendben voltak.Ekkor került beillesztésre fülelek hálózati szűrője ami kiegyenlítette a hangképet és visszafogottab,selymesebb lett a magastartomány,megfogottabb lett a mélytartomány.Én nem gondoltam volna hogy ilyen változást tud hozni egy zavarszűrő.Szóval számomra a kinti szoba sztárja egyértelműen a fi-70-es volt.

atira
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

Sziasztok!

Fi-70 F+C+R vélemények érdekelnének.
Sajnos meghallgatni nem fogom tudni, de ha általánosságban jónak tűnik, akkor belemegyek, mert most 100e-ért kapható az egész egyben.

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”