Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ProAc hangsugárzók

Moderátor: Penna-Poor

Avatar
Bluespot
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.01.18., csüt. 00:08
Értékelés: 1

Re: ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bluespot »

karesz41 írta:
2018.12.07., pén. 23:36
Sziasztok!
Rendelkezek egy proac response 2.5 klonnal. Jelenleg egy heed obelisk i-vel hallgatom
Nincs nagy tapasztalatom hifizés terén de kevésnek érzem ehhez a hangfalhoz. Tanácsotokat kérném,hogy merre keresgéljek .
Szia,
Nekünk pont fordítva volt a dolog, mert az erősítő mellé kerestünk egy hangfalat. Egy Proac Response D25-öt sikerült vásárolnunk a Krell KAV 400xi mellé. Egyenlőre egy eléggé szerethető párost alkotnak egy Kimber 8PR kábellel. Beszéltem pár emberrel, és Naim erősítőt is ajánlottak mellé, azt talán könnyebb találni mint Krell-t, és sokszor olcsóbb is. Sajnos még nem volt szerencsém Naim-hoz. Majd egyszer :)

Avatar
karesz41
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2013.12.30., hétf. 14:58
Értékelés: 27

Re: ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: karesz41 »

zoli73 írta:
2018.12.19., szer. 21:16
karesz41 írta:
2018.12.07., pén. 23:36
Sziasztok!
Rendelkezek egy proac response 2.5 klonnal. Jelenleg egy heed obelisk i-vel hallgatom
Nincs nagy tapasztalatom hifizés terén de kevésnek érzem ehhez a hangfalhoz. Tanácsotokat kérném,hogy merre keresgéljek .
Szia!
Mivel pont ugyanilyen hangsugárzóm van nekem is, ezért én is elmondanám a tapasztalataimat.
Mikor hozzám került a ProAc clon, Primare A10 erősítőm volt, ami a maga nemében egy jó kis erősítő, de ehhez a sugárzóhoz egyáltalán nem illik, nem hangkarakterben, hanem a Primare egyszerüen nem tud vele mit kezdeni, nem képes meghajtani. Csak küszködik vele.
Ezután váltottam angol vonalra, Creeck Classic 5350SE. A meghajtással már nem volt gont, de a hangkép nagyon nem jó irányba változott. Szó szerint "punnyadt", döglött lett az egész. Ellágyult, dinamikátlan, hömpölygö cukormáz, nagy csalódás.
Ezután jöt a képbe az Etalon.
Kicsit szkeptikusan fogadtam, mert akkor még élt bennem az a tévhit, hogy a
"Meghajtó képesség", egyenesen arányos a Wattok számával. Be kellet látnom, hogy a kettőnek szinte semmi köze egymáshoz.
Az Etalon a "mindössze" 2×50w/8ohm teljesítményével, szinte csodát tett, a ProAc megtáltosodott tőle! Ahogy mondani szokták, ez egy egész más világ, mindenben torony magasan az említett két erősítő fölé nőtt, legyen az részletező képesség, sávszélek, tér, de különösen a dinamika.
Oly könnyedén elboldogul az állítólag nehezen hajtható ProAc-al, hogy a hangerőszabályzót max 10 óra állásig tekerhetem fel.
Ahogy olvastam az Etalon erősítőkről, ez a jó "meghajtó képesség" mindegyik modellre jellemző.
Egy régi barátom egy Origo-val, egy másik egy Suprampli-val, ugyan erre a megállapításra jutott.
Nálam az egyetlen negatívum, a távirányitás hiánya, az SL 701 előfok nem távos, de a zene engem kárpótol mindenért.
Az általad említett összegbe, egy Suprampi belefér, ha lesz rá alkalmad tegyél vele egy próbát.
A hangsugárzóhoz ha megtalálod, a hozzáilő erősítőt, nagyon sok örömöd telík majd benne, amit kívánok neked!

Kiegészíteném még annyival, hogy a ProAc előző tulajdonosa, egy öreg Crown végfokkal hajtotta, és nagyon jól.
A másik. Kerüld a tömör/egyeres hangsugárzó kábelt, nem szereti, ellopja a mélytartományt. Nálam a sodrott réz vált be.
Szia! Köszönöm neked és sok más fórumos társamnak akik megosztották a tapasztalataikat!! Sokan írtak itt vagy más fórumon de privát is kaptam véleményeket illetve rengeteg oldalon találtam más hasznosnak vélt gondolatokat ezzel kapcsolatban. A parasound,etalon,naim,electrocompaniet vonal az ami nekem beleférhet. Beszéltem Kovács Istvánnal(hidrokinon) aki január-februárban még átnézi a hangváltót....ha kell módosít rajta és ha meg van akkor megint nekifutok ha még mindig nem tetszik a heed obeliskel.
Erősítő:Nelson Pass Aleph5 diy Hangfal:proac response 2.5 diy Hangfalkábel: qed xt40 Összekötő kábel:klotz xlr dac:Cayin idac6 Fejhallgató: shure srh440 Megjelenítő: Lg 55" led tv

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

karesz41 írta:
2018.12.07., pén. 23:36
Sziasztok!
Rendelkezek egy proac response 2.5 klonnal. Jelenleg egy heed obelisk i-vel hallgatom
Nincs nagy tapasztalatom hifizés terén de kevésnek érzem ehhez a hangfalhoz. Tanácsotokat kérném,hogy merre keresgéljek .
Szia!
Mivel pont ugyanilyen hangsugárzóm van nekem is, ezért én is elmondanám a tapasztalataimat.
Mikor hozzám került a ProAc clon, Primare A10 erősítőm volt, ami a maga nemében egy jó kis erősítő, de ehhez a sugárzóhoz egyáltalán nem illik, nem hangkarakterben, hanem a Primare egyszerüen nem tud vele mit kezdeni, nem képes meghajtani. Csak küszködik vele.
Ezután váltottam angol vonalra, Creeck Classic 5350SE. A meghajtással már nem volt gont, de a hangkép nagyon nem jó irányba változott. Szó szerint "punnyadt", döglött lett az egész. Ellágyult, dinamikátlan, hömpölygö cukormáz, nagy csalódás.
Ezután jöt a képbe az Etalon.
Kicsit szkeptikusan fogadtam, mert akkor még élt bennem az a tévhit, hogy a
"Meghajtó képesség", egyenesen arányos a Wattok számával. Be kellet látnom, hogy a kettőnek szinte semmi köze egymáshoz.
Az Etalon a "mindössze" 2×50w/8ohm teljesítményével, szinte csodát tett, a ProAc megtáltosodott tőle! Ahogy mondani szokták, ez egy egész más világ, mindenben torony magasan az említett két erősítő fölé nőtt, legyen az részletező képesség, sávszélek, tér, de különösen a dinamika.
Oly könnyedén elboldogul az állítólag nehezen hajtható ProAc-al, hogy a hangerőszabályzót max 10 óra állásig tekerhetem fel.
Ahogy olvastam az Etalon erősítőkről, ez a jó "meghajtó képesség" mindegyik modellre jellemző.
Egy régi barátom egy Origo-val, egy másik egy Suprampli-val, ugyan erre a megállapításra jutott.
Nálam az egyetlen negatívum, a távirányitás hiánya, az SL 701 előfok nem távos, de a zene engem kárpótol mindenért.
Az általad említett összegbe, egy Suprampi belefér, ha lesz rá alkalmad tegyél vele egy próbát.
A hangsugárzóhoz ha megtalálod, a hozzáilő erősítőt, nagyon sok örömöd telík majd benne, amit kívánok neked!

Kiegészíteném még annyival, hogy a ProAc előző tulajdonosa, egy öreg Crown végfokkal hajtotta, és nagyon jól.
A másik. Kerüld a tömör/egyeres hangsugárzó kábelt, nem szereti, ellopja a mélytartományt. Nálam a sodrott réz vált be.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
karesz41
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2013.12.30., hétf. 14:58
Értékelés: 27

Re: ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: karesz41 »

trane írta:
2018.12.11., kedd 17:58
karesz41 írta:
2018.12.10., hétf. 11:54
Szia Attila!
1. Nagyon max 200.000ft
2.pc.
3.komol zene,metál és egyébb "kábszeres" zenéket leszámítva szinte minden
szia Karesz,
ismerve a gyári 2.5-öt, attól tartok, ennyiből nem tudsz teljesítményben és Hangban megfelelő erősítőt választani a hangfalaidhoz... gondolkodik.gif
Mi lenne amit ajánlanál és mennyiben fájna? Minden hozzászólást szívesen veszek és ki tudja még az is lehet,hogy szánok rá annyit amennyit most nem.
Erősítő:Nelson Pass Aleph5 diy Hangfal:proac response 2.5 diy Hangfalkábel: qed xt40 Összekötő kábel:klotz xlr dac:Cayin idac6 Fejhallgató: shure srh440 Megjelenítő: Lg 55" led tv

Avatar
karesz41
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2013.12.30., hétf. 14:58
Értékelés: 27

Re: ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: karesz41 »

BÓTAJÓZSEF írta:
2018.12.09., vas. 09:11
A ProAc hangfalakhoz nagyon jól illenek a Parasound termékei. Teljesen más hang, mint a Heed, de érdemes kipróbálni.
Illetve a Naim XS is igen jó választás mellé.
Köszönöm!!! Egy parasound elő-végfokon én is gondolkodok.)))
Erősítő:Nelson Pass Aleph5 diy Hangfal:proac response 2.5 diy Hangfalkábel: qed xt40 Összekötő kábel:klotz xlr dac:Cayin idac6 Fejhallgató: shure srh440 Megjelenítő: Lg 55" led tv

Avatar
karesz41
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2013.12.30., hétf. 14:58
Értékelés: 27

Re: ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: karesz41 »

trane írta:
2018.12.09., vas. 18:35
karesz41 írta:
2018.12.07., pén. 23:36
Sziasztok!
Rendelkezek egy proac response 2.5 klonnal. Jelenleg egy heed obelisk i-vel hallgatom
Nincs nagy tapasztalatom hifizés terén de kevésnek érzem ehhez a hangfalhoz. Tanácsotokat kérném,hogy merre keresgéljek .
3 dolgot azért jó lenne tudni:
- nagyjából milyen összegben gondolkodsz az erősítőről
- mi a forrás
- milyen zenéket hallgatsz? :rolleyes:
ezeket ismerve lényegesen könnyebb lehet tanácsot adni leborulok.gif
Szia Attila!
1. Nagyon max 200.000ft
2.pc.
3.komol zene,metál és egyébb "kábszeres" zenéket leszámítva szinte minden
Erősítő:Nelson Pass Aleph5 diy Hangfal:proac response 2.5 diy Hangfalkábel: qed xt40 Összekötő kábel:klotz xlr dac:Cayin idac6 Fejhallgató: shure srh440 Megjelenítő: Lg 55" led tv

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

A ProAc hangfalakhoz nagyon jól illenek a Parasound termékei. Teljesen más hang, mint a Heed, de érdemes kipróbálni.
Illetve a Naim XS is igen jó választás mellé.
Naim-ZU

Avatar
karesz41
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2013.12.30., hétf. 14:58
Értékelés: 27

Re: ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: karesz41 »

Sziasztok!
Rendelkezek egy proac response 2.5 klonnal. Jelenleg egy heed obelisk i-vel hallgatom
Nincs nagy tapasztalatom hifizés terén de kevésnek érzem ehhez a hangfalhoz. Tanácsotokat kérném,hogy merre keresgéljek .
Erősítő:Nelson Pass Aleph5 diy Hangfal:proac response 2.5 diy Hangfalkábel: qed xt40 Összekötő kábel:klotz xlr dac:Cayin idac6 Fejhallgató: shure srh440 Megjelenítő: Lg 55" led tv

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »


Megjött a ProAc első ribbon sugárzóval készült hangfala a D48-as!
 

 
Akik kint voltak a Hifi Show-n, azok már láthatták élőben is a kiállításon.
 
Aki viszont még nem látta és szeretné élőben is látni és meghallgatni, őket várjuk a Törökvész út 95-97./D épületben lévő stúdiónkban!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Tudja valaki, hogy a ProAc Response D2 és a D15 hangszórókészlete és keresztváltója miben különbözik?
A D15 magas sugárzója nyilván más. Az talán az R1C-ből való?
Talán ez?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
raus74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2012.05.09., szer. 06:28
Értékelés: 26

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: raus74 »


Sziasztok!
 
Rendeltem egy pár Response D18-ast mahagóni színben, gondolkodás és tesztelés után döntöttem mellette. Elérhető lett volna még a D20R is de nem mellette döntöttem mert szerintem a D18 jobb volt.
Nagyon korrekt volt a kereskedő mert hosszasan kiveséztük a szobám méreteit meg akusztikai viszonyait. 20nm panellakás nappalija. Határozottan nem ajánlotta a nagyobb modelleket pedig voltak jó áron demó és beszámított darabok is nála mint a D28, D30 és régebbi 2.5-ösök is nagyon jó áron és hibátlan állapotban. Mondván garantáltan basszus problémáim lesznek mivel be fog búgni a szoba és őt fogom okolni érte.
Jeleztek Angliából a kereskedőmnek hogy elkészült és a jövő hétre megérkezik.
Gondolhatjátok hogy mennyire várom már.
Szeretnék röviden beszámolni az élményekről.
Volt alkalmam sokszor meghallgatni és ismerkedni a D18-al mivel volt egy bejáratott ebony furnérosa a kereskedőnek itt Innsbruckban így egy hónapig jártam hozzá hallgatózni. Először Heed-del demózott, az egydobozos CDjével és az SI integrálttal. Nekem ez a fajta túl lágy és puha meleg hang nem jött be. Ódákat zengenek a neten erről a hangfalmárkáról mint felbontás, dinamika és jó tér viszonylatában. Nem tagadom nem volt rossz Heed-del de olyan kicsit színezett barnás meleg hangja volt nem különösebben jó térrel. Bár a ProAc-ok ismerten melegebb hangú dobozok. Tisztelem becsülöm Huszti Zsoltot és a munkásságát és a Heed-et mint Hungaricumot de valahogy nem passzoltak össze! Volt ott egy GamuT rendszer is egy 150 wattos fetes integrált erősítőből és CD-ből állt plusz a hozzá való bi-kábel és interkonnekt. 17.000 EUR volt így a szett. Magára hagyott ezzel a motyóval és órákig ismerkedhettem a ProAc-okkal. Itt mindjárt jobb volt a D18. Tér, dinamika és felbontás mindjárt sokkal jobb lett és szárazabb is és mindezt több magassal, nem hallgattam hangosan talán 15-20 watton csúcsban. Ezt is vártam hogy mutassa meg a doboz a különböző elektronikák közti különbséget, ez már jó jel arra hogy rendben van a frekvenciamenet. Váltogattam a D18 és a D20R között. A ribbonos változatnál azt tűnt fel mindjárt hogy nagyon irányított a sztereója tehát amint elhajoltam jobbra-balra a fotelben a lehallgatási helyzetből teljesen felborult a tér a mélység eltűnt és kétoldalas lett, csak egy pontban volt kielégítő de ott jó volt! Igaz ez a szubjektív élményem de ezt érzékeltem akkor. Viszont a basszusa a D20R-nek mintha némely pillanatokban erőteljesebb és feszesebb lenne de nem tudom lehet hogy csak magamban kerestem önigazolást a 700 EUR pluszra a listaárban. Visszatérve a D18-ra a selyemdómmal nincsenek ilyen problémák. Nagyon szépen hátramegy a színpad és jóval a dobozok felett is hallottam hangszereket és pontosan a helyén maradt mindenki akárhová hajoltam is a fotelben. Nem volt hiányérzetem semmilyen téren és a basszusa is feszes és kontrollált maradt mindenhol. De valahogy ezt a rendszert hallgatva a színek, a hangszerek sokszínűsége itt sem jött ki úgy ahogy vártam mert a saját lemezeim voltak velem amelyeket ismerek. Aztán legközelebb már vittem magammal a hűséges kis Etalon Supramplimat a maga 40 wattjával. Maradt a GamuT CD a és kábelek de a Suprampli hajtotta a D18-at. Erről is szerettem volna beszámolni hogy az Etalon és a ProAc olyan mint egy jó házasság, nagyon jó volt a zenét hallgatni. A kereskedő többször kijött az irodájából hogy milyen jó ez a hang így és hogy milyen erősítő ez? Ismerte a márkát de nem hallotta még. Itt volt dinamika de néhol nagyon nagy, nem tudom én hogy miért bonyolítják az angolok a PRAT fogalmát de azon kaptam magam hogy jár a lábam és mosolygok a zene hallatán. Kiválóan meghajtotta a D18-asokat. A tér minden irányban kiterjedt és nagyon jól hátrament, pontosan jól elhelyezve tették a zenészek a dolgukat. Az arányok a legaljától a legtetejéig helyrebillentek. Rengeteg levegő volt a felvételekben a fúvósoknál, a bőgőnél és a doboknál is éreztem a fotelben és a padlón át a rezgéseket(mivel hajópadló volt a demószobában), hogy komoly energiákat tud lesugározni ez a két kis állódoboz. Nagyon élvezetes volt tényleg. Főleg a Henry Mancini féle rózsaszín párduc filmzene CD-jén hogy itt minden a helyén van, ritmus, swing, könnyeket előhozó érzelem a szomorúbb daloknál és az a lábmozgatós örömzenélés. 
 
Összefoglalva,
minden tiszteletem a Stewart Tyler és Sallay László mérnök Uraknak hogy ilyen hangot képesek csinálni! Az Etalonra külön és nagyon büszke voltam és vagyok mert ott akkor olyan egészségeset nyújtott hogy a 10.000 eurós GamuT integrált csak szólt de ZENE nem jött ki rajta.
Azt hiszem jól döntöttem és remélhetőleg sok kellemes órát töltök el majd zenehallgatással a meglévő szobámban és tényleg passzolnak is a dobozok. Persze miután bejárattam mert állítólag sok kell nekik mire a maximumot nyújtják.
 
Köszönöm hogy végig olvastátok!

 

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: evola »


Istenem, ez a k átkábelezősdi... Ez nem Videoton. Ha nem tetszik, vegyél másikat. Nem kellene bedőlni a másik topikban leírt: "minden gyári hangfal szar, majd jól átkábelezzük oszt' jó lesz." marhaságnak. Természetesen van az  a szint, ahol van értelme, de sztem ez már nem az...
Dehogynem tetszik a hangja! Eszem ágában sincs cserélni sem. Nem dőlök be mindennek, egyszerűen csak kíváncsi voltam. Megbontani eszem ágában sincs, tökéletes gyári állapotban van az enyém :-)
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Tudna valaki segíteni abban, hogy a ProAc Studio 130-nak, mennyire spóroltak a belső kábelezésén? Vagy teljesen megfelel a hangsugárzóhoz amit gyárilag beletettek?
 
 
Istenem, ez a k átkábelezősdi... Ez nem Videoton. Ha nem tetszik, vegyél másikat. Nem kellene bedőlni a másik topikban leírt: "minden gyári hangfal szar, majd jól átkábelezzük oszt' jó lesz." marhaságnak. Természetesen van az  a szint, ahol van értelme, de sztem ez már nem az...

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: evola »

Tudna valaki segíteni abban, hogy a ProAc Studio 130-nak, mennyire spóroltak a belső kábelezésén? Vagy teljesen megfelel a hangsugárzóhoz amit gyárilag beletettek?
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »



A Focal Home, Lifestyle, Multimedia és Car audio, Naim illetve ProAc termékeinkből -27% - több mint ÁFÁ-nyi - engedménnyel a bruttó lista árakból!
Az akció 2014 november 28-án pénteken reggel 9 órától 18 óráig tart minden kifizetett és raktárról megvásárolt termék esetén, illetve minden ezen időtartam alatt 50% foglalóval megrendelt, jelenleg raktáron nem lévő, akcióban megnevezett cégek jelenlegi kínálatában szereplő termék esetén.
Az akció részleteiről érdeklődhet személyesen:
Penna-Poor kft
1025 Budapest Törökvész út 95-97D
Illetve telefonon:
+36 1 325-8772
Akció - Fekete péntek - több mint 27% áfá-nyi engedménnyel
Időtartam - 2014 november 28 - péntek 9.00 - 18.00 óráig
"Egy lépéssel a jövő előtt" - várjuk jelentkezését!
http://penna-poor.hu...péntek-pennában


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Én pedig direkt azért vettem, mert ebben a méretben az összes hátsó reflex portos brummogott nálam, csak a D2 nem
 

 
biztos - min minden hangsugarzonal - sok mulik az elhelyezesen.  ..en masnal hallgattam elsö körben.  (azota meg hatso reflex portos dobozaim vannak :-)
 
http://www.stereophile.com/content/proa ... asurements   :  The midrange is impressively smooth, though a slight rising trend is apparent in the treble. The apparent boost in the upper bass will be partly due to the nearfield measurement technique, but the D Two does appear to have a touch of the British-monitor bump in this region. Why didn't John Marks hear this? I suspect that the tweeter being a little hot balances this, so that the listener's ear latches on to the extremes at the treble and bass ends of the spectrum as being correct, and therefore perceives the broad trough in between as making the speaker sound a little laid-back. This is the classic "smile" balance that has been so popular over the years. (It's called "smile" because that's how it appears on a graph.)

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Én pedig direkt azért vettem, mert ebben a méretben az összes hátsó reflex portos brummogott nálam, csak a D2 nem
 
en veteli szandekkal hallgattam D2-t es a fent idezet resz miatt szoba sem jött. persze ez könnyen lehetett rossz installacio is.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...és brummog a mély...
 
en veteli szandekkal hallgattam D2-t es a fent idezet resz miatt szoba sem jött.  persze ez könnyen lehetett rossz installacio is.

Avatar
kentaur
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010.01.14., csüt. 19:46
Értékelés: 19

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kentaur »


Egy telefonszámot kaphatok privátban?
küldöm

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Nekem a SuperUniti-vel, 20nm-en, rövid (4m) oldalon, nem brummogott. Atacama HMS 1.1 mozdonyhomokkal töltött (600mm) állványokon volt, hf. kábel NAC A5.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »



tehát, a kábelekről néhány szó, a hangfalkábel Nac A5, az összekötók mind Naim
az álvány Atacama HSM.1
ennél többet nem tudok felmutatni
ja, a cd player Naim 5XS
a szoba 30 nm
hosszában van elhelyezve a rendszer
a zene jazz
és brummog a mély
kb. ennyi

Egy telefonszámot kaphatok privátban?

Avatar
kentaur
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010.01.14., csüt. 19:46
Értékelés: 19

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kentaur »

bocsi állvány, lemaradt egy betű

Avatar
kentaur
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010.01.14., csüt. 19:46
Értékelés: 19

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kentaur »


tehát, a kábelekről néhány szó, a hangfalkábel Nac A5, az összekötók mind Naim
az álvány Atacama HSM.1
ennél többet nem tudok felmutatni
ja, a cd player Naim 5XS
a szoba 30 nm
hosszában van elhelyezve a rendszer
a zene jazz
és brummog a mély
kb. ennyi

Avatar
Penna-Poor
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 14:11
Értékelés: 23

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Penna-Poor »



picit felmelegíteném a témát, vásároltam egy ProAc Response D2-t
és az elvileg hozzáillő Naim 152/155 XS elő-végfok párost
a kérdésem az, hogy elegendő ez a kombó a hangfalhoz vagy komolyabb eő-végfok párosra van szükség?

A D2 egy igen jó hangfal! Naim gyári kábelek? Hangfalkábel? Milyen zenére? Szoba paraméterei és hangfalak elhelyezkedése?
Nagyobb Naim és egyéb erősítökkel is volt már itt használva, meghálálta. De azt gondoljuk, hogy ez (kábel függvényében) egy igen jó összeállítás! 

Avatar
kentaur
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010.01.14., csüt. 19:46
Értékelés: 19

ProAc hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kentaur »


picit felmelegíteném a témát, vásároltam egy ProAc Response D2-t
és az elvileg hozzáillő Naim 152/155 XS elő-végfok párost
a kérdésem az, hogy elegendő ez a kombó a hangfalhoz vagy komolyabb eő-végfok párosra van szükség?

Lezárt

Vissza: “Penna Poor Kft”