Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy képei kivételével pótlás
Tegyem be újra??

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »


nem pontosan ez a kép volt a Vincentről de itt tuningos háttérrel van

system

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »


Lacy képei kivételével pótlás
lp_jan_elejetol.php
system

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »

Sajnos igaza van Lacynak, ez egy "újravágó" berendezés...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: megyesa »


A tű problémán egyszerűbb segíteni, a Wesselényi u. olyan 15-17 körül van egy kis maszek bolt, NEM a SINI, hanem balra mellette, hangszórókat, és VT és Orion TV távirányítókat árul főleg, de speckó televan az üvegespultja hangszedőkkel, meg tűkkel beléjük. (Ma pont voltam nála hangszórójavításügyben, így egészen friss az infó )A másik dologhoz mélyebben kéne belemerülni, de a szörnyű gyanúm az, hogy ez kristályhangszedős lesz, és ezt nemcsak erősítőhöz nem érdemes kötni, hanem vétek lemezt feltenni rá, mert legyalulja a barázdáit....

köszi Lacy!
 
Nem tudom, hogy kristályhangszedős-e? A típusát sajna most nem tudom, de nagy a gyanúm, hogy ilyen:
 

TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok! 
a családnak van egy régi Tesla lemezjátszója, és azt gondoltam milyen jó lenne lemezeket hallgatni és kipróbálni, hogy ezekkel, hogy szólnak a hangfalaim. Csak sajna két problémám van vele:
1; elszállt a tűje, szerintettek lehet kapni ilyen típushoz még tűket?
2; nincs rajta csak hangfal kimenet, így szerintettek, hogy tudnám az erősítőhöz kötni?
 
köszi a segítségeteket.

A tű problémán egyszerűbb segíteni, a Wesselényi u. olyan 15-17 körül van egy kis maszek bolt, NEM a SINI, hanem balra mellette, hangszórókat, és VT és Orion TV távirányítókat árul főleg, de speckó televan az üvegespultja hangszedőkkel, meg tűkkel beléjük. (Ma pont voltam nála hangszórójavításügyben, így egészen friss az infó )
A másik dologhoz mélyebben kéne belemerülni, de a szörnyű gyanúm az, hogy ez kristályhangszedős lesz, és ezt nemcsak erősítőhöz nem érdemes kötni, hanem vétek lemezt feltenni rá, mert legyalulja a barázdáit....

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: megyesa »


sziasztok!
 
a családnak van egy régi Tesla lemezjátszója, és azt gondoltam milyen jó lenne lemezeket hallgatni és kipróbálni, hogy ezekkel, hogy szólnak a hangfalaim. Csak sajna két problémám van vele:
1; elszállt a tűje, szerintettek lehet kapni ilyen típushoz még tűket?
2; nincs rajta csak hangfal kimenet, így szerintettek, hogy tudnám az erősítőhöz kötni?
 
köszi a segítségeteket.
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Ejha!A lehető legnagyobb tűnyomást??? Én azt hallottam hogy az jobban kársosít...
És akkor most nem a barázda oldalát "reszelem", hanem inkább az alját... Hmm...

A megengedett legnagyobbat! A kelleténél kisebb tűnyomásnál, a nagyobb kivezérléseken "verődik" a tű a barázdában, ez az ami tényleg károsítja a lemezt.

Elfelejtettem regisztrálni...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ejha!A lehető legnagyobb tűnyomást??? Én azt hallottam hogy az jobban kársosít...
És akkor most nem a barázda oldalát "reszelem", hanem inkább az alját... Hmm...

A megengedett legnagyobbat! A kelleténél kisebb tűnyomásnál, a nagyobb kivezérléseken "verődik" a tű a barázdában, ez az ami tényleg károsítja a lemezt.

Avatar
biagio
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.12.13., hétf. 23:39
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: biagio »


Ejha!
A lehető legnagyobb tűnyomást??? Én azt hallottam hogy az jobban kársosít...
És akkor most nem a barázda oldalát "reszelem", hanem inkább az alját... Hmm...

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Antiskate Force (pivoting arms only)
 
This applies an opposing, balancing force to the natural inward drag of a pivoting arm while playing. Left uncontrolled, the stylus would push up against the inner groove wall, causing distortion both from mistracking and a cantilever skewed in relation to the cartridge generator. To set, lower the stylus down near the label of a record with a wide run-out to it. Increase antiskate until the arm starts to slowly drift outward, away from the label. Again, this should be finalized by ear as you listen to music. If image placement is a little off-center, or if things don’t seem to be locked in solidly, experiment with antiskate. Also, watch the stylus when you set it into a groove. Does it move to the right or left relative to the cartridge body? This indicates too much or too little antiskating.
 
(© Copyright The Absolute Sound)

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »



[...]
A hangszedő adataiban nem szokott szerepelni, az antiskatig beállításának mértéke, de nem is nagyon lehetne, mert az ajánlott tűnyomást is bizonyos határok között állapítják meg, a tűnyomás, és a skating hatás, szoros összefüggésben van egymással.

Minden nappal egyre okosodom...
 
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat!
Már csak egy kérdés van hátra: honnan szerezhetek ilyen mérőlemezt, egyáltalán mi van akkor ha csak úgy találomra 1,5-re állítom a tekerőt... Mennyire károsodnak a lemezeim? (Akai AP-100C + Pickering V15 amit hamarosan Ortfofon OM5-re cserélek.)
 
Üdv,
Biagio

Namármost pont az Ortofonoknál meg szokták adni ezeket a paramétereket, legalábbis az én (sajna jó régen váésároltaimhoz volt ilyen) de általánosan elfogadott az, hogy ahány gramm a tűerő, kb ugyanannyira kell állítani az antiskating-et is, pl. ha 2 gr a tűnyomás, akkor állíts 2-re az antit is.

Ismerem ezt a teóriát, régen, mivel eszköz nem igen volt, ezt ajánlották...
De ez már azért sem pontos, mert a skating erő a - többek között -, a tű profiltól is függ, magyarul, más érték kell egy kúpos tűhöz, más egy elliptikushoz, a különleges metszésű tűkről nem is beszélve! Mérőlemezt nem könnyű szerezni, a jobbak igen drágák, volt egy Hungaroton kiadású is, az olcsó volt, de nem nagyon látni belőle.
Biagio, ha a kis ortofont veszed, és annyit állítasz mint azt Lacy mondja, nagy bajt nem csinálsz, de a tűnyomásnál, a megengedett maximumot állítsd be, mert a kelleténél kisebb tűnyomás károsítja leginkább a lemezt!
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »



[...]
A hangszedő adataiban nem szokott szerepelni, az antiskatig beállításának mértéke, de nem is nagyon lehetne, mert az ajánlott tűnyomást is bizonyos határok között állapítják meg, a tűnyomás, és a skating hatás, szoros összefüggésben van egymással.

Minden nappal egyre okosodom...
 
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat!
Már csak egy kérdés van hátra: honnan szerezhetek ilyen mérőlemezt, egyáltalán mi van akkor ha csak úgy találomra 1,5-re állítom a tekerőt... Mennyire károsodnak a lemezeim? (Akai AP-100C + Pickering V15 amit hamarosan Ortfofon OM5-re cserélek.)
 
Üdv,
Biagio

Namármost pont az Ortofonoknál meg szokták adni ezeket a paramétereket, legalábbis az én (sajna jó régen váésároltaimhoz volt ilyen) de általánosan elfogadott az, hogy ahány gramm a tűerő, kb ugyanannyira kell állítani az antiskating-et is, pl. ha 2 gr a tűnyomás, akkor állíts 2-re az antit is.

Avatar
biagio
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.12.13., hétf. 23:39
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: biagio »



[...]
A hangszedő adataiban nem szokott szerepelni, az antiskatig beállításának mértéke, de nem is nagyon lehetne, mert az ajánlott tűnyomást is bizonyos határok között állapítják meg, a tűnyomás, és a skating hatás, szoros összefüggésben van egymással.

Minden nappal egyre okosodom...
 
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat!
Már csak egy kérdés van hátra: honnan szerezhetek ilyen mérőlemezt, egyáltalán mi van akkor ha csak úgy találomra 1,5-re állítom a tekerőt... Mennyire károsodnak a lemezeim? (Akai AP-100C + Pickering V15 amit hamarosan Ortfofon OM5-re cserélek.)
 
Üdv,
Biagio

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Tanulmányozva a lejátszómat felmerült bennem egy újabb kérdés: 
Mi az az "antiskating"?
0-3 skálán mi az ideális érték?

A tű a forgás miatt a barázda egyik falára jobban nyomódik, ez az ellensúly ezt hivatott kiegyenlíteni. Optimális érték megállapítása fül által

Súlyos tévedés
 
Az antiskating arra való, hogy a barázda belső falára erőteljesebben nyomódó tű miatti hangerő, és lemezkopás a helyére kerüljön, de ezt a legritkább esetben kell fülre állítani.
Sőt. A hangszedő és hangkar adatai általában tartalmazzák az ajánlott értéket. Ezt még műszerrel is csak komoly méréssel lehet megoldani, nemhogy fülre...

Lacy,
Be lehet állítani, elég jól fülre is, csak mérőlemez kell hozzá. Az erre szolgáló lemezeken van egy fix frekvenciájú, de emelkedő kivezérlésű jelsorozat, ez általában 20-100 mikronig megy 10 mikronos lépésekben. akkor van jól beállítva az antiskating, ha a jobb és bal csatorna - a hangszedő követési képességének a határánál- egyszerre kezd el torzítani. az kétségtelen, hogy műszerrel pontosabban lehet, de a gyakorlatban, ez is kielégítő!
A hangszedő adataiban nem szokott szerepelni, az antiskatig beállításának mértéke, de nem is nagyon lehetne, mert az ajánlott tűnyomást is bizonyos határok között állapítják meg, a tűnyomás, és a skating hatás, szoros összefüggésben van egymással.
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb »


Noés mit csinálsz, ha ezek az adatok nem állnak rendelkezésre? Pl fejet cserélsz a lejátszóban, a lejátszónak, vagy a fejnek nincs meg a leírása. A tűnyomás állítása is befolyásolja.
Én maradok a fülnél..

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tanulmányozva a lejátszómat felmerült bennem egy újabb kérdés: 
Mi az az "antiskating"?
0-3 skálán mi az ideális érték?

A tű a forgás miatt a barázda egyik falára jobban nyomódik, ez az ellensúly ezt hivatott kiegyenlíteni. Optimális érték megállapítása fül által

Súlyos tévedés
 
Az antiskating arra való, hogy a barázda belső falára erőteljesebben nyomódó tű miatti hangerő, és lemezkopás a helyére kerüljön, de ezt a legritkább esetben kell fülre állítani.
Sőt. A hangszedő és hangkar adatai általában tartalmazzák az ajánlott értéket. Ezt még műszerrel is csak komoly méréssel lehet megoldani, nemhogy fülre...

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb »


Tanulmányozva a lejátszómat felmerült bennem egy újabb kérdés: 
Mi az az "antiskating"?
0-3 skálán mi az ideális érték?

A tű a forgás miatt a barázda egyik falára jobban nyomódik, ez az ellensúly ezt hivatott kiegyenlíteni. Optimális érték megállapítása fül által

Avatar
biagio
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.12.13., hétf. 23:39
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: biagio »


Tanulmányozva a lejátszómat felmerült bennem egy újabb kérdés:
 
Mi az az "antiskating"?
0-3 skálán mi az ideális érték?

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Fufuka »

PIONEER SA-706 erősítő ! ez a drab volt azt hiszem az egyik nagy kedvencem. ebben ugyanis két monoblock üzemelt stereoként. külön trafóval, táppal csatornánként!
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


de jó, regisztráltál ha gondolod, elárulhatod az aláírásban, milyen felszerelésed van, kíváncsi vagyok
a hozzászólásaid alapján

Még gondolkodom rajta...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: DDL »


Nézd meg ittÜdv: DDL

már régen is nézegettem ezt az oldalt.
ez Te vagy?

Isten ments. Nem vagyok kereskedő.
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »


de jó, regisztráltál
ha gondolod, elárulhatod az aláírásban, milyen felszerelésed van, kíváncsi vagyok
a hozzászólásaid alapján
system

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Nézd meg ittÜdv: DDL

már régen is nézegettem ezt az oldalt.
ez Te vagy?

Azért vannak ott meglepő dolgok is, pl. a Philips orsós magnó... Ennyiért egy jó állapotú Revox A77-et is lehet venni, pedig ha a különbséget zongorázni lehetne...
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »


Nézd meg ittÜdv: DDL

már régen is nézegettem ezt az oldalt.
ez Te vagy?
system

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”