Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Excalibur kábelek

Moderátor: excalibur38

Avatar
tomj
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2004.06.02., szer. 22:30
Értékelés: 1

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: tomj »

Szia! Láma vagyok. Érdeklődnék, hogy van egy kis rendszerem ami áll 2 Monitor Audio GS2 polc frontból és egy GRLCR centerből. Tehát ezek lennének érdekesek megtámogatva egy Anthem mrx 500 AV erősítővel. Főleg mozira, de azért a zene sem utolsó. Milyen hangszóró kábelt javasolnál hozzá? illetve ha abból 2x2,5 méter meg 1x1,5 m lenne szükség, mennyibe kerülne?

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »



Üdv.
Nagyon lassan jöhet a pü. mert még nem ért ide!?

Úgy látszik hülyülök.. most már biztosan ment.

Avatar
itamragy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.05.11., kedd 07:33
Értékelés: 0

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: itamragy »


Ment pü.!
Üdv.
Nagyon lassan jöhet a pü. mert még nem ért ide!?

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »



Üdv!
Onkyo txsr 805 és b&w htm 61 center közé keresek kb.1,5m-es kábelt. A többi doboz erősítő oldalon single, hangfal oldalon biwire van szerelve. A fent említett center is bikábelezhető.
Ajánlatot szeretnék, ha lehet árakkal.
Üdv!

Ment pü.!

Avatar
itamragy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.05.11., kedd 07:33
Értékelés: 0

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: itamragy »


Üdv!
Onkyo txsr 805 és b&w htm 61 center közé keresek kb.1,5m-es kábelt. A többi doboz erősítő oldalon single, hangfal oldalon biwire van szerelve. A fent említett center is bikábelezhető.
Ajánlatot szeretnék, ha lehet árakkal.
Üdv!

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »


Én is kérnék egy hasonlót! Köszi!
Szia!
Pü.ment!

Avatar
pvadasz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2009.03.24., kedd 17:15
Értékelés: 2

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: pvadasz »



Szia!
Pü. ment!

Én is kérnék egy hasonlót! Köszi!

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »



 
Helló,
 
Küldenél árlistát hangfalkábelről, jumperről, bi wired kébelről?
 
Előre is köszönöm! 
 

Szia!
Pü. ment!

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Helló,

 

Küldenél árlistát hangfalkábelről, jumperről, bi wired kébelről?

 

Előre is köszönöm! 


Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »

Szeretettel teljes békés karácsonyt kívánok mindenkinek!!

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »


 Mennyibe kerülne? érdemes lenne ennél a rendszernél a kettős erösítésel probálkozni? 2×2 m kábel kéne. Köszi
Szerintem felesleges, a szimpla is hozza azt amit kell.
A maradék pénzt inkább fordítsd jó minőségű forrás anyagra.
Persze ha ragaszkodsz a Bi-Wire kábelhez megcsinálom azt is.

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »



Ma csatlakoztam azon fórumtársak táborába, akik excalibur hangfalkábellel élvezik a zenét. Kipróbálni még nem tudtam, de nagyon bízom benne, hogy beválik. 
 
Elsőre meg kell állapítani, hogy a kivitelezés profi, remekül néznek ki a vásárolt kábelek, amelyet használtan vásároltam egy kedves fórumtársunktól. Ez is fontos szempont véleményem szerint, és önmagában sokat sejtet a kábel minőségével kapcsolatban.

Légy szíves majd számolj be a tapasztalatidról. :smile53:

Avatar
Egiiiii
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 20:50
Értékelés: 0

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: Egiiiii »



Szia!
Ehhez a rendszerhez az erenként 4mm2 keresztmetszetű szimpla kivitelű kábelt ajánlom.

 Mennyibe kerülne? érdemes lenne ennél a rendszernél a kettős erösítésel probálkozni? 2×2 m kábel kéne. Köszi

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Ma csatlakoztam azon fórumtársak táborába, akik excalibur hangfalkábellel élvezik a zenét. Kipróbálni még nem tudtam, de nagyon bízom benne, hogy beválik. 
 
Elsőre meg kell állapítani, hogy a kivitelezés profi, remekül néznek ki a vásárolt kábelek, amelyet használtan vásároltam egy kedves fórumtársunktól. Ez is fontos szempont véleményem szerint, és önmagában sokat sejtet a kábel minőségével kapcsolatban.
 
 

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »


Szia. Denon PMA-720 és Jbl ES80 közé kéne kábel. Mit tudsz ajánlani? Köszi
 
Szia. Denon PMA-720 és Jbl ES80 közé kéne kábel. Mit tudsz ajánlani? Köszi
Szia!
Ehhez a rendszerhez az erenként 4mm2 keresztmetszetű szimpla kivitelű kábelt ajánlom.

Avatar
Egiiiii
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 20:50
Értékelés: 0

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: Egiiiii »

Szia. Denon PMA-720 és Jbl ES80 közé kéne kábel. Mit tudsz ajánlani? Köszi

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »



Szia!
 
NAD T770 és Magnat Vector55-hoz szeretnék hangfalkábeleket, tudsz ajánlani a kábeleid közül?
Általános könnyűzenét és instrumentálisabb, néha komolyzenéket is hallgatok.
 
Válasz jöhet PÜ-ben is.
Köszönöm szépen, Dániel

Pü.ment!

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »


Én úgy gondolom nem teljesen így van, vagy rosszul fogalmaztam. Eleve hasznos, hogy nem a 3xkb.1.75-ös 25 éves aludróton jön az áram, hanem 3x4-en. Nyilván akkora hangzásbeli különbséget nem okoz, mint egy IC, vagy hangfalkábel csere, inkább a finom részleteken, a lendületen érzem én egyelőre a változást. Számomra mindenképpen megérte a beruházást, inkább nagy tanulsága, hogy kommersz dróttal kár próbálkozni, nem valószínű, hogy pozitív hatása lesz.
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat! :smile53:

Avatar
Reactorx2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.17., szomb. 12:30
Értékelés: 10

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: Reactorx2 »

Szia!

NAD T770 és Magnat Vector55-hoz szeretnék hangfalkábeleket, tudsz ajánlani a kábeleid közül?
Általános könnyűzenét és instrumentálisabb, néha komolyzenéket is hallgatok.

Válasz jöhet PÜ-ben is.
Köszönöm szépen, Dániel

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »


Köszi a tanulságos sztorit! Egy valamit leszűrtem belőle, marhára nem érdemes külön tápot kiépíteni az órától, mert akkora javulást nem hozott, mint, amit lehetett volna várni tőle.
Én úgy gondolom nem teljesen így van, vagy rosszul fogalmaztam. Eleve hasznos, hogy nem a 3xkb.1.75-ös 25 éves aludróton jön az áram, hanem 3x4-en. Nyilván akkora hangzásbeli különbséget nem okoz, mint egy IC, vagy hangfalkábel csere, inkább a finom részleteken, a lendületen érzem én egyelőre a változást. Számomra mindenképpen megérte a beruházást, inkább nagy tanulsága, hogy kommersz dróttal kár próbálkozni, nem valószínű, hogy pozitív hatása lesz.
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Sziasztok!
Nos, eljött az ideje megírni a sztorim.
A 80-as évek végén felújított belvárosi házban lakom, a hálózati kábelek az egész lakásban alumíniumból vannak. Olvasva a házimozi/hifi teljesen külön tápellátásról, elhatároztam, hogy belevágok én is a projektbe. A villanyórából kijövő kábel lett bekötve egy elosztó tömbbe, az egyik szál látja el a lakás hálózatát, a másik szál a házimozit. Több helyen is olvastam javaslatokat, mindenképpen nagy keresztmetszetű kábelből legyen a tápkígyó. Így is történt, 2*10 + 1*4 tömör rézkábelre esett a választásom. A tápkígyó végére az egyik hazai kábelgyártó - igen jó minőségű - kis szériás gyártású elosztója került.
 
Filmeken nem éreztem túl nagy változást a hangban, talán komolyabb energiát igénylő jeleneteknél érződött, hogy "könnyedebben" szól a cucc, mintha nem fogyna el az energia. Aztán jött a kiábrándító valóság zenén: sávhatároltság, eltűntek a finom részletek, teljesen felborult a hangkép, kásássá, idegesítővé vált a hang, a hangszerek teste gyakorlatilag eltűnt, az élő felvételek atmoszférájából, háttérzörejeiből semmi sem maradt. (flac, mka, bluray koncert). Visszadugva az elosztót a lakás elektromos hálózatába helyreállt minden.
 
Arnoldtól (Excalibur) van egy még első szériás tápkábellel szerelt elosztóm, a tápellátás módosítás előtt arra volt kötve a cucc és hibátlanul szólt. Gondoltam egy próbát megér, kértem tőle egy IEC aljzatos elosztót szintén első szériás tápkábellel szerelve. Amikor megjött elosztócsere és halljuk mekkora csodát tesz a tápellátás végén. Hát sajna a nagy csoda elmaradt, javult valamelyest a helyzet, kicsit kellemesebb lett a hang, de messze nem az igazi.
 
Mivel a tápösvényről nem akartam lemondani, más lehetőség nem maradt, a kábelek cseréje mellett döntöttem. Némi konzultáció ismét Arnolddal és szintén első szériás tápkábelből készített nekem egy 3x4-es közel 10m-es egyedi tápkígyót. A csere után azonnal hallható változást hozott, nagyjából helyreállt a régi rend, viszont érzésre több energiát tud közvetíteni, talán lendületesebb is lett minden. Visszatértek a megszokott hangok, előkerültek ismét a részletek, a zongorának újra van teste, a fúvósok nem sértik a fület, a vonósok megteltek élettel, az énekhang tiszta, de ahogy írtam is, minden kicsit jobban tele lett élettel.
 
Ezúton is szeretném megköszönni a segítőkészségét és a jó hangú tápkígyót 

Köszi a tanulságos sztorit! Egy valamit leszűrtem belőle, marhára nem érdemes külön tápot kiépíteni az órától, mert akkora javulást nem hozott, mint, amit lehetett volna várni tőle.

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »


Sziasztok!
Nos, eljött az ideje megírni a sztorim.
A 80-as évek végén felújított belvárosi házban lakom, a hálózati kábelek az egész lakásban alumíniumból vannak. Olvasva a házimozi/hifi teljesen külön tápellátásról, elhatároztam, hogy belevágok én is a projektbe. A villanyórából kijövő kábel lett bekötve egy elosztó tömbbe, az egyik szál látja el a lakás hálózatát, a másik szál a házimozit. Több helyen is olvastam javaslatokat, mindenképpen nagy keresztmetszetű kábelből legyen a tápkígyó. Így is történt, 2*10 + 1*4 tömör rézkábelre esett a választásom. A tápkígyó végére az egyik hazai kábelgyártó - igen jó minőségű - kis szériás gyártású elosztója került.
 
Filmeken nem éreztem túl nagy változást a hangban, talán komolyabb energiát igénylő jeleneteknél érződött, hogy "könnyedebben" szól a cucc, mintha nem fogyna el az energia. Aztán jött a kiábrándító valóság zenén: sávhatároltság, eltűntek a finom részletek, teljesen felborult a hangkép, kásássá, idegesítővé vált a hang, a hangszerek teste gyakorlatilag eltűnt, az élő felvételek atmoszférájából, háttérzörejeiből semmi sem maradt. (flac, mka, bluray koncert). Visszadugva az elosztót a lakás elektromos hálózatába helyreállt minden.
 
Arnoldtól (Excalibur) van egy még első szériás tápkábellel szerelt elosztóm, a tápellátás módosítás előtt arra volt kötve a cucc és hibátlanul szólt. Gondoltam egy próbát megér, kértem tőle egy IEC aljzatos elosztót szintén első szériás tápkábellel szerelve. Amikor megjött elosztócsere és halljuk mekkora csodát tesz a tápellátás végén. Hát sajna a nagy csoda elmaradt, javult valamelyest a helyzet, kicsit kellemesebb lett a hang, de messze nem az igazi.
 
Mivel a tápösvényről nem akartam lemondani, más lehetőség nem maradt, a kábelek cseréje mellett döntöttem. Némi konzultáció ismét Arnolddal és szintén első szériás tápkábelből készített nekem egy 3x4-es közel 10m-es egyedi tápkígyót. A csere után azonnal hallható változást hozott, nagyjából helyreállt a régi rend, viszont érzésre több energiát tud közvetíteni, talán lendületesebb is lett minden. Visszatértek a megszokott hangok, előkerültek ismét a részletek, a zongorának újra van teste, a fúvósok nem sértik a fület, a vonósok megteltek élettel, az énekhang tiszta, de ahogy írtam is, minden kicsit jobban tele lett élettel.
 
Ezúton is szeretném megköszönni a segítőkészségét és a jó hangú tápkígyót 
 
 
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »


Köszönöm a választ!Már csak az árak hiányoznak és mehet a spórolás a kábelekre!
 
Köszönöm a választ!Már csak az árak hiányoznak és mehet a spórolás a kábelekre!
20 és 18 ezer/ 1,5m.

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: guerciotti »

Köszönöm a választ!Már csak az árak hiányoznak és mehet a spórolás a kábelekre!

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Excalibur kábelek

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »



Sziasztok!
 
Én már néhány éve élvezem az excalibur hangszórókábel jótékony hatását.Nem is akarok mást nagyon.Egyébként egy jóval drágább Kimber kábelt cseréltem le vele. Most azt kérdezném,hogy az erősítőmhöz és a cd játszómhoz tápkábelt cserélnék és mik a lehetőségeim Excalibur kábelek között?
 
Köszönöm

Szervusz!
 
örülök neki, hogy meg vagy elégedve a kábelemmel!
Az erősítőhöz erenként 4mm2 keresztmetszetű, a CD. játszódhoz 2,5mm2 keresztmetszetű nagy tisztaságú réz vezetőből készült kábelt ajánlom.

Lezárt

Vissza: “Excalibur kábelek”