Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Szia,
 
Köszönöm. Már több rendszerben is kipróbáltuk a Virgo XLR-t és az azóta már elkészült RCA verziót is. Nem kényes a rendszer integrálhatóságra, mivel nagyon kiegyenlített és színezetlen, engedi a rendszer qualitásait kibontakozni.
 
RCA dugókból a Furutech FP-126G-re esett a választás, vagy kérhető az FP-126R ródiumos változat is, az utóbbi magasban részletezőbb, az aranyozott dugókkal viszont kiegyenlítettebb, ízlés kérdése kinek melyik tetszik inkább.

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: bazzs »


Nemrég egy barátom jóvoltából volt szerencsém kipróbálni Józsi legújabb összekötő fejlesztését a Virgo One-t xlr verzióban.
 
Volt már nálam jónéhány kábel sok árkategóriaban, legutóbb egy 3k EUR-os saját tulajdonban, de ez a Virgo One könnyedén átlépi mindet. Nem kicsit, hanem teljesen egyértelműen!
Már azt gondoltam, nem a kábelek jelentik nálam a legszűkebb keresztmetszetet a hangban, aztán kiderült, hogy sok volt még 'előre' - a talán soha el nem jövő - kánaánig!  
Most nagyot ugrottam előre!
Ragozhatnám, hogy sávszélek, felbontás, szinpad, dinamika, tónus, zene meg satöbbi, de nincs értelme. Mindenben nagyon ott van ez kábel!
 
Aki ki tudja fizetni az árát, annak mindenképpen meghallgatásra ajánlom. Le fog esni az álla!  
 
Finesse !

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: madibalage »

Nagyon sok boldogat itt is

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »



Látom hosszas huza-vona után csak elkészült a Titán Jumper.  Szerintem nagyon kis csini lett. 
 
Két kérdésem lenne.  Hoz-e hangban a kis darab "dróthoz" képest?  Illetve, mily meglepő, érdekelne az ára.

Szia,
 
Igen, mert elég sokan kérnek tőlem a kábelekhez jumpert és van aki ragaszkodik a csatlakozóval ellátott kivitelhez, emiatt készítettem, persze a lehetőségek tárháza végtelen, ezért is nem akaródzott ezzel foglalkozni  .
 
Most ez egy fix darab 15e Ft. Azt, hogy kinél és mitől jobb-e, azt hagy ne kelljen kitalálnom  , tényleg nem tudom megítélni, hogy amit most használsz ahhoz képest milyen lenne. Színezetlen és testes, nyugodt magastartományt nyújt a gyári lemezkékhez képest.
 


Avatar
Denonáné
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2012.12.07., pén. 08:29
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Denonáné »



 
Két kérdésem lenne.  Hoz-e hangban a kis darab "dróthoz" képest?  Illetve, mily meglepő, érdekelne az ára.

Szerintem próbáld meg! Kérdés most mid van..
 
Én is nemrég cseréltem a jumpert.
Habia ezüstözött volt előtte és tovább tisztult (kicsit tovább nyugodott?) a hang, mintha ráerősített volna a hangfalkábel erényeire. (Titan II)
És a járatás még csak ezután jön

Avatar
Beni12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 19:55
Értékelés: 169

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Beni12 »


Látom hosszas huza-vona után csak elkészült a Titán Jumper.  Szerintem nagyon kis csini lett. 
 
Két kérdésem lenne.  Hoz-e hangban a kis darab "dróthoz" képest?  Illetve, mily meglepő, érdekelne az ára.
 
 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

itt szeretném megköszönni az ismételt minőségi munkát. az advance xi-60 erősítőmre csináltattam egy jumpert, lecserélve a gyárit. nem kicsit lett jobb hangom, ráadásul még esztétikus is.

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: madibalage »

Sülnek, égnek, járatódnak a kábeleim, amint visszakaptam őket tudósítok!

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Akkor megoldódott, az a lényeg Én nem neheztelek, nem engem hívtál! Ha valaki hétvégén délben hív és tudom felveszem, nincs belőle semmilyen bajom, csak én nem szoktam abban az időpontban mást hívni - túlbeszélve Akkor hamarosan Te is belépsz a "Filkorkábel" boldog birtokosai körébe, ez a lényeg
 
 
Nem en leszek a boldog kabeltulajdonos hanem egy kedves baratom, akinek segitek. De ez nem azt jelenti,hogy a jovoben engem nem fog boldogitani Jozsi kabelei.

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: madibalage »



Nem haragszom. Vagy kellene? Beszeltem tegnap Jozsival es minden rendben. )) 
 
Engem sosem zavart ha valaki delben vagy esetleg keso este hivott. Ha esetleg mar aludtam, vagy nem tudott elerni,akkor alltalaban visszahivtam az illetot. Szoval eddig senki nem nehezmenyezte ezt. Te voltal az elso. ))
 
Tovabbi szep napot

Akkor megoldódott, az a lényeg Én nem neheztelek, nem engem hívtál! Ha valaki hétvégén délben hív és tudom felveszem, nincs belőle semmilyen bajom, csak én nem szoktam abban az időpontban mást hívni - túlbeszélve Akkor hamarosan Te is belépsz a "Filkorkábel" boldog birtokosai körébe, ez a lényeg

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Szia Jozsi!
 
Kuldtem emailt majd nezd meg.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nem kell ebből ügyet kreálni.☺ Nem vagyunk egyformák. Tisztáztuk, ennyi.

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Már ne haragudj, de vasárnap délben hívni valakit elég tiszteletlen... Este 7kor sem az igazi... Józsi napközben dolgozik, qva korán kel. Nekem mindig felveszi a telefont, pedig sokszor nem 5 percig nyaggatom a baromságaimmal - van, hogy egy órát is beszélgetünk... A külföldi számokat én sem veszem fel, annyi fizetős lehúzást hallani folyamatosan... Ha ide írsz, vagy emailezel, akkor tuti válaszol! Nem fogod megbánni a kábeleit, tanácsait!!!
 
 
Nem haragszom. Vagy kellene? Beszeltem tegnap Jozsival es minden rendben.)) 
 
Engem sosem zavart ha valaki delben vagy esetleg keso este hivott. Ha esetleg mar aludtam, vagy nem tudott elerni,akkor alltalaban visszahivtam az illetot. Szoval eddig senki nem nehezmenyezte ezt. Te voltal az elso.))
 
Tovabbi szep napot

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »



 
Igen, az ilyesmitől mindig tartok Sajnos, bár belépő szintű kábelekről van szó, a csomag összértéke a hosszú HDMI-vel 300eFt fölött van - főleg, hogy ritkán fogok ki használt kábeleket. Nem tudom ki miből él, nekem ez nem csekély kiadás vezetékekre. A házimozi rendszer összértéke sem több (használt áron) 1M Ft-nál. Apránként lépegetek majd feljebb, de kizárólag sztereó rendszerben. Az kevesebb komponens, kevesebb kábel - több hála
 
Amint a Venere-k hadrendbe álltak, kereslek.

Tudom, sokaknak még ez is agyrém ha valaki ennyit költ kábelekre, de sajna nem a mi pénztárcánkra szabják az árakat.  Ha csak a középkategóriából válogat az ember, házimozira+hifire simán ki lehet adni "pár" havi keresetet.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »



Erdeklodnek,hogy massal is elofordult,hogy Nehai forumtars nem vette fel a telefont,es a masodik alkalommal ki is nyomta? Velem ezt tortent sajnos. Kabel ugyben akartam vele beszelni,de igy mar elment a kedvem,hogy rendeljek tole egyaltalan a jovoben. Meg visszahivast sem kaptam se egy sms-t. Ha esetleg ugy gondolja,hogy draga visszahivni az erdeklodot, legalabb egy vissza sms-t jol eset volna. Kulfoldrol hivtam,de szerintem egy vissza sms belefert volna szerintem. Mindegy csak a tapasztalatomat irtam le.
 
marcius 1-en vasarnap 12.25-kor probaltam eloszor
 
marcius 2-an 18.49-kor probaltam masodszor de itt kinyomtal egy par csorges utan.
 
Errol a szamrol hivtalak-0047 45423026 nem lesz nehez visszakeresni:)
 
Tovabbi szep napot mindenkinek.
Szia 
Először is elnézést amiért kinyomtalak. Valóban a külföldi hívószám volt az ok, azt hittem ha valaki kábeles ügyben keres akkor emailben smsben vagy itt megtalál. Ha valami rám pont nem jellemző ha nem válaszolok valakinek valamire 24h belül. Számod elmentve ha hívsz fölveszem.

Avatar
Denonáné
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2012.12.07., pén. 08:29
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Denonáné »



 
marcius 1-en vasarnap 12.25-kor probaltam eloszor
 

Ilyenkor Józsi a jóebédhezszólanótát hallgatja
 
Biztosan el tudod majd érni, nem olyan nehéz, pláne email-ben

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: madibalage »



Erdeklodnek,hogy massal is elofordult,hogy Nehai forumtars nem vette fel a telefont,es a masodik alkalommal ki is nyomta? Velem ezt tortent sajnos. Kabel ugyben akartam vele beszelni,de igy mar elment a kedvem,hogy rendeljek tole egyaltalan a jovoben. Meg visszahivast sem kaptam se egy sms-t. Ha esetleg ugy gondolja,hogy draga visszahivni az erdeklodot, legalabb egy vissza sms-t jol eset volna. Kulfoldrol hivtam,de szerintem egy vissza sms belefert volna szerintem. Mindegy csak a tapasztalatomat irtam le. 
 
marcius 1-en vasarnap 12.25-kor probaltam eloszor
 
marcius 2-an 18.49-kor probaltam masodszor de itt kinyomtal egy par csorges utan.
 
 Errol a szamrol hivtalak-0047 45423026 nem lesz nehez visszakeresni:)
 
Tovabbi szep napot mindenkinek.

Már ne haragudj, de vasárnap délben hívni valakit elég tiszteletlen... Este 7kor sem az igazi... Józsi napközben dolgozik, qva korán kel. Nekem mindig felveszi a telefont, pedig sokszor nem 5 percig nyaggatom a baromságaimmal - van, hogy egy órát is beszélgetünk... A külföldi számokat én sem veszem fel, annyi fizetős lehúzást hallani folyamatosan... Ha ide írsz, vagy emailezel, akkor tuti válaszol! Nem fogod megbánni a kábeleit, tanácsait!!!

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Erdeklodnek,hogy massal is elofordult,hogy Nehai forumtars nem vette fel a telefont,es a masodik alkalommal ki is nyomta? Velem ezt tortent sajnos. Kabel ugyben akartam vele beszelni,de igy mar elment a kedvem,hogy rendeljek tole egyaltalan a jovoben. Meg visszahivast sem kaptam se egy sms-t. Ha esetleg ugy gondolja,hogy draga visszahivni az erdeklodot, legalabb egy vissza sms-t jol eset volna. Kulfoldrol hivtam,de szerintem egy vissza sms belefert volna szerintem. Mindegy csak a tapasztalatomat irtam le. 
 
marcius 1-en vasarnap 12.25-kor probaltam eloszor
 
marcius 2-an 18.49-kor probaltam masodszor de itt kinyomtal egy par csorges utan.
 
 Errol a szamrol hivtalak-0047 45423026 nem lesz nehez visszakeresni:)
 
Tovabbi szep napot mindenkinek.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Tul »


Igen, az ilyesmitől mindig tartok Sajnos, bár belépő szintű kábelekről van szó, a csomag összértéke a hosszú HDMI-vel 300eFt fölött van - főleg, hogy ritkán fogok ki használt kábeleket. Nem tudom ki miből él, nekem ez nem csekély kiadás vezetékekre. A házimozi rendszer összértéke sem több (használt áron) 1M Ft-nál. Apránként lépegetek majd feljebb, de kizárólag sztereó rendszerben. Az kevesebb komponens, kevesebb kábel - több hála
 
Amint a Venere-k hadrendbe álltak, kereslek.
 
 


 
Nem bántásból és a részletek nélkül, de ezek a kábelek átlagos belépőszintű darabok voltak, amik sajnos alapból is inkább vékonyan szóltak és mélybasszus hiánnyal küzdöttek, a beégetés után valóban nem lett több mély összességében, mert ez alapból hiányzott, hanem pontosabb lett, ütősebb, attraktívabb, a magastartomány is feltisztult, kiterjedtebb a tér is.
 


Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: madibalage »


Egyedül azt bánom kicsit, hogy nem tudtam kábelről kábelre megfigyelni a változásokat. Mindenem odaadtam és mindent beégetve kaptam vissza. Így az együttes, összeadódott hatás nagyon erősen érződik, de nem tudom melyik elem milyen módosulást okozhat külön-külön. Pedig nagyon érdekelne..
Én hétfőn küldöm az első kört a kezelésre:elosztó, tápkábelek, ic, hsz, ethernet kábelek. Nagyon kíváncsi vagyok és ahogy Józsit ismerem előtte is meghallgatja - ismeri is a kábelek hangját, hiszen ő alkotta, és utána is megfüleli felírva a változásokat.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Köszönöm a részletes beszámolót, magam is izgultam az eredmény miatt, hiszen már alapból kicsit magasbahúzós volt a szett szinte minden darabja. Adj még neki pár napot, amíg összeérik a rendszer újra.
 
Igazából én mindent leírtam előtte és utána állapotokról így pontosan tudom mi változott. Nem bántásból és a részletek nélkül, de ezek a kábelek átlagos belépőszintű darabok voltak, amik sajnos alapból is inkább vékonyan szóltak és mélybasszus hiánnyal küzdöttek, a beégetés után valóban nem lett több mély összességében, mert ez alapból hiányzott, hanem pontosabb lett, ütősebb, attraktívabb, a magastartomány is feltisztult, kiterjedtebb a tér is. 
 
Összességében a kábelrendszer tiszta, részletgazdag, tér rendben, de kicsit mély és középdinamika hiánnyal küzd, mely nyilván egyes rendszerekben/akusztikai környezetben észre sem vehető. A lényeg, hogy orvosolható, tettem is rá javaslatot, két ponton beavatkozva elég sokat lehetne javítani az összképen.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Tul »

Egyedül azt bánom kicsit, hogy nem tudtam kábelről kábelre megfigyelni a változásokat. Mindenem odaadtam és mindent beégetve kaptam vissza. Így az együttes, összeadódott hatás nagyon erősen érződik, de nem tudom melyik elem milyen módosulást okozhat külön-külön. Pedig nagyon érdekelne..

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Tul »


Igen, logikus lenne, de nem Nem tudom azt írni, mint korábban mások, hogy hádészi mélységekbe mennek a hangfalaim.. Tényleg nem önigazolást akarok kierőltetni a meghallgatásokból, így le kell írjam, nincs több mélyem és az alsó határfrekvencia sem változott. Hogy az, ami van, mennyivel lett részletesebb, tisztább, az már más tészta. A zavaró púp/kiemelés eltűnt, de legalábbis jócskán csillapodott.

Igazolja a megfigyelésem, hogy a hangerő állása sem lett alacsonyabb. Sőt, mintha kicsit halkabb lenne a rendszer, ez meg is lepett. (Igazából persze biztosan nem halkabb, hanem levegősebb, kevésbé csőhangú, jobban eloszlik a térben minden.) Tehát semmiképp nem hozzáadódott, inkább a kiugrások mérséklődtek.
 

"a Sonusok felső mélytartományának a kiemelése (alapvető jellemzője a dobozoknak) jelentősen mérséklődött. Higgyétek el, szkeptikus vagyok, de valóban sokkal lineárisabb lett az átvitel. Olyannyira, hogy azonnal az jutott eszembe, vajon egy másik hangsugárzónál, ahol ez a kiemelés nincs jelen, nem üresedne-e ki a felső basszus."
 
Nem lehet, hogy mélyebbre megy a rendszered, esetleg több lett a basszus legalja és emiatt tűnik lineárisabbnak? Sokszor nehéz megmondani, hogy a kevésből lett több, vagy a többől kevesebb, mert kb. "ugyanazt" az eredményt hozza: lineárisabb lesz! Arra gondolok, hogy jártam már úgy hsz kábellel, hogy soknak hittem a közép hangokat, pedig azok rendben voltak, csak a mély és a magas hangokban volt hiány - ha már ennyire leegyszerűsítem.


Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: madibalage »


"a Sonusok felső mélytartományának a kiemelése (alapvető jellemzője a dobozoknak) jelentősen mérséklődött. Higgyétek el, szkeptikus vagyok, de valóban sokkal lineárisabb lett az átvitel. Olyannyira, hogy azonnal az jutott eszembe, vajon egy másik hangsugárzónál, ahol ez a kiemelés nincs jelen, nem üresedne-e ki a felső basszus."
 
Nem lehet, hogy mélyebbre megy a rendszered, esetleg több lett a basszus legalja és emiatt tűnik lineárisabbnak? Sokszor nehéz megmondani, hogy a kevésből lett több, vagy a többől kevesebb, mert kb. "ugyanazt" az eredményt hozza: lineárisabb lesz! Arra gondolok, hogy jártam már úgy hsz kábellel, hogy soknak hittem a közép hangokat, pedig azok rendben voltak, csak a mély és a magas hangokban volt hiány - ha már ennyire leegyszerűsítem.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Tul »


Az elmúlt 6 óra zenehallgatás, filmezés tapasztalata:
 
Múlt héten átadtam a teljes rendszerem összes kábelét elosztóstul (kivéve a szub tápkábelét és a projektorhoz vezető, nagy küszködések árán a helyére fűzött 15m-es HDMI-t), hogy József csinálja meg a beégetést rajtuk – a sok pozitív hozzászólás mellett nem tudtam elmenni csukott szemmel, valamint eddig minden eszközömnél hallható változást hozott a járatás (pedig eleinte nagyon nem hittem az ilyesmiben), így bíztam az eljárás kábelekre gyakorolt hatásában.
Nem vártam csodát és ahogy Józsefnek írtam is, féltem, hogy objektivitását veszíti az első meghallgatás, mert egy hétig 10000Ft összértékű kábelezés szolgált helyettesítőként, így a különbség sarkos lenne még járatás nélkül is. Emiatt csináltam is egy olyan zenés délutánt, ahol az unásig hallgatott zenéimről is jegyzeteltem főbb jellemzőket, milyennek hallom a rendszert. Most elővettem a lemezeket és a leírást is. Bár mint a bekapcsolás után kiderült, fölösleges, hisz nem kell keresni a különbséget..


Zene

Ami azonnal feltűnt, hogy teljesen át lett rendeződve a színpadkép. Olyannyira, hogy a hangsugárzókat is át kellett mozgatnom, hogy újra meglegyen a középről szóló énekes. Mondanom sem kell, emiatt első hallásra megrémültem és egyből elkezdtem nyugtatgatni magam azzal, amit mások már írtak: kell idő a kábeleknek, hogy az adott rendszerrel is elérjék végleges állapotukat. Tényleg úgy tűnt, szétesett minden, de a dobozok tologatása után rend lett és mosolygás.
A következő, ami nagyon hallható volt, hogy a Sonusok felső mélytartományának a kiemelése (alapvető jellemzője a dobozoknak) jelentősen mérséklődött. Higgyétek el, szkeptikus vagyok, de valóban sokkal lineárisabb lett az átvitel. Olyannyira, hogy azonnal az jutott eszembe, vajon egy másik hangsugárzónál, ahol ez a kiemelés nincs jelen, nem üresedne-e ki a felső basszus.
Összességében a hang nyugodtabb lett, dinamikavesztés nélkül. Nagyvonalúbb, ha ez a szó jobban érzékeltetné. Nem vagyok sem zenész, sem 30 éve szakzsargont olvasó és gyakorló hifis, így egyszerű hasonlatokhoz nyúlok, nem csűröm-csavarom, leírom, amit hallok.
Michael Bublé zenéi nagyon tetszettek, de a felvételei eddig kiabálósak voltak, rettentően nagy kiugrásokkal. Ezt már nem dinamikaként emlegetném, inkább csapongásként. Fárasztó volt hallgatni. Amióta megjöttek a beégetett kábelek, élvezet a lemez. Levegősebb, játékosabb, mégis simább a hang. Találtam is egy módszert, amivel közelítőleg vissza tudom állítani a régi állapotot Ha az erősítő processzorát, DSP-jét a jelútba kapcsolom, visszajön az az orrhang és enyhe visszhangosság, illetve a fura hangerő arányok, amiről az előbb úgy írtam, „fárasztó”. Ha analog directre váltok, döbbenetes különbség keletkezik. Eddig is bőven hallható volt, de most ijesztő.
Egy CA Azur 351R AVR-rel hallgatok jelenleg zenét, aki még nem próbálta sztereón, az egyelőre ne alkosson (negatív) véleményt, mert saját maga alatt vágná vele a fát.
 
 
Mozi
Eddig volt a rendszeremnek mozin egy olyan tulajdonsága, hogy bizonyos hangerő fölé tök fölösleges volt tekerni a potmétert. Egyszerűen nem szólt jól. A szoba akusztikája is benne van ebben, de tulajdonítottam belőle a hangfal szettnek is. Beszédhangerőn szólt jól, fölötte nem. Eddig
Sokkal jobban veszi a rendszer a hangerő emelését.
Másik szembeötlő változás mozin, hogy lyukas lett kicsit a hang a szub és a Sonusok között. Bár az erősítő rendre magasabbra állította a vágási frekvenciát (a CA-nál nem látni hány Hz is ez pontosan), kénytelen voltam mindig 80Hz-nél elvágni a mélyet, mert onnantól mosott volt a hang. Most 95Hz is szuper, holnap huzamosabban nagyobb hangerőn kitapasztalom, meddig mehetek fel. Talán köze van a jelenségnek ahhoz, hogy az említett felsőbasszus többlet a Sonusokon mérséklődött.
 
Bevallom, nem számítottam ilyen jótékony hatásra. Reméltem, hogy lesz majd némi hozadéka, valamivel nagyobb tér, fókuszáltabb megszólalás.. De a vártnál nagyobb és kicsit más irányú lépést tettünk
 
 
Nem utolsó sorban József nagyon rugalmasan és előzékenyen állt a lebonyolításhoz (miskolci vagyok), valamint nagyon kommunikatív és segítőkész volt, folyamatosan fenntartotta a kapcsolatot és mindig elérhető volt Köszönöm!
 

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”