Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Townshend

Lezárt
Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Townshend

Hozzászólás Szerző: Vikunya »



 Köszönöm az infót ,akkor marad a Townshend !
Én csak azt hallottam de gondoltam az usaaudios a közelében lehet de ha nem akkor marad az eredeti terv.

Valóban jobb az eredeti. Az USA Audio-féle használt ára (4 polc) olyan 60-80e,-ft között mozoghat.
 
Ekkora árkülönbségnél már érdemes lehet gondolkodni rajta. Nagyon kevés az a hifista, akinek csak 4 polc elég. Csak a futómű+dac viszi a felét és akkor hol az LP, a tápegység, mc trafó vagy elő-előerősítő, előfok, végfok....
Egy eredeti és egy utángyártott esetén már lehet kombinálgatni, mi hova kerüljön.
 
Én is USA Audió félét használok, mintegy tíz éve.  Igaz Darumával kombinálom, így nagyon más a hangja, mint nélküle.Minden irányban megvalósul az elcsatolás. Valószínű az eredetinél is kombinálva lenne a jó.
 
Nem mellékes, hogy az USA Audió félét (legalábbis eddig) Szabolcs szervizelte is, ha valami gond lett a tömlőkkel.
 
A Townshendhez nem tudni van e még bármilyen szervíz háttér, több, mint nyolc éve nem gyártják. (Ugyanaz a tömlő kell bele, különben más lesz a hangja.)

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »


. Én inkább antiknak nevezném,mint karcosnak... :-) :-) :-) De a lényeg hogy az enyém,és azóta is stabil darabja a rendszeremnek. Abban viszont maximális az összhang Virivel,hogy a nyomában sincs az usaaudiós. Ott voltam a tesztnél,de amint beléptem a szobába,már hallani lehetett a különbséget. Valahogy másképp szólt Viri rendszere mint addig az usán. Utána mikor hozzám került ,én is csak pilláztam amint átpakoltam az usáról.... Szóval maradj az eredeti vonalon ha teheted. Sok sikert! :-) :-)
 Köszönöm az infót ,akkor marad a Townshend !
Én csak azt hallottam de gondoltam az usaaudios a közelében lehet de ha nem akkor marad az eredeti terv.
Írott cd-k

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Townshend

Hozzászólás Szerző: fff »


Azért az elég nagy kompromisszum. Nem voltunk restek mindent átpakolni, és hosszassan hallgatózni, amikor párhuzamosan volt egy eredeti 4 polcos townshendem, meg egy 3 polcos usa audiós. Igazából nem volt szükség hosszas hallgatózásra, egyből egyértelmű volt, hogy több "élet" van az eredetiben. Előtte azért azt hittem, közelebb van a kettő egymáshoz. Én 100 vagy 120 eft-ért adtam egy barátomnak, én is annyiért vettem, igaz baromi karcos volt.. Én inkább antiknak nevezném,mint karcosnak... :-) :-) :-) De a lényeg hogy az enyém,és azóta is stabil darabja a rendszeremnek. Abban viszont maximális az összhang Virivel,hogy a nyomában sincs az usaaudiós. Ott voltam a tesztnél,de amint beléptem a szobába,már hallani lehetett a különbséget. Valahogy másképp szólt Viri rendszere mint addig az usán. Utána mikor hozzám került ,én is csak pilláztam amint átpakoltam az usáról.... Szóval maradj az eredeti vonalon ha teheted. Sok sikert! :-) :-)
A zene maga az üzenet .

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Townshend

Hozzászólás Szerző: viri »


Usaaudio is lehet.
Azért az elég nagy kompromisszum. Nem voltunk restek mindent átpakolni, és hosszassan hallgatózni, amikor párhuzamosan volt egy eredeti 4 polcos townshendem, meg egy 3 polcos usa audiós. Igazából nem volt szükség hosszas hallgatózásra, egyből egyértelmű volt, hogy több "élet" van az eredetiben. Előtte azért azt hittem, közelebb van a kettő egymáshoz. Én 100 vagy 120 eft-ért adtam egy barátomnak, én is annyiért vettem, igaz baromi karcos volt.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »



Szia!
 
Az eladó nem azért adta fel a hirdetést, mert nem elégedett a Townshend készülékeinek hangjával, ár-érték viszonyával.Egy előrelépés lehetősége miatt / Tiglon TMR állvány / merült fel az eladás, opcióként. Ezért nem fogja "tüzifa áron" értékesíteni őket. Kétségtelen, hogy az ár magas, de az állvány magas minőségű komponensek kiszolgálását végzi.
 
Üdv. László

 
Hol hirdeti?
Írott cd-k

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Townshend

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



Szia.
 
Természetessen eredeti volt, a 3 polcos volt is nállam amit sajnos nem vettem meg, az csak 120e volt, de Revi az újabb tipust árulja 300 ért. Sok sikert az eladáshoz.
 
Attila

Szia!
 
Az eladó nem azért adta fel a hirdetést, mert nem elégedett a Townshend készülékeinek hangjával, ár-érték viszonyával.Egy előrelépés lehetősége miatt / Tiglon TMR állvány / merült fel az eladás, opcióként. Ezért nem fogja "tüzifa áron" értékesíteni őket. Kétségtelen, hogy az ár magas, de az állvány magas minőségű komponensek kiszolgálását végzi.
 
Üdv. László
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »

Usaaudio is lehet.
Írott cd-k

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Townshend

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Szia!
 
Én is találkoztam természetesen azzal a tavalyi állvány hirdetéssel. Ha tényleg eredeti volt, akkor nagyon megérte az árát, bár a 2. Modell listaáron 60 000 Ft-tal drágább. Ennek ellenére marad a 290 000 Ft. A mérettel nem csak az ár nő, hanem a hangminőség is javul, és nem lineárisan.
 
László

A plusz 3D -kkel nagyon jó. De nagyon hatásos ha csak a 3D elemeket használja az ember akkor is. Először talán a futóművel alá. Aztán jöhet a többi komponens is. Akár Rega vagy bármi alá ...... Nagyon "zenei".
Az újat még nem hallottam de nekem üveg alátétekkel, librával sosem tetszett hosszú távon.
Hunka Robiék már régen tudtak csinálni a "legendás" origin live meg söund org állványnál jobbat is de a townshend azért nagyon jobb volt.

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »



Szia!
 
Én is találkoztam természetesen azzal a tavalyi állvány hirdetéssel. Ha tényleg eredeti volt, akkor nagyon megérte az árát, bár a 2. Modell listaáron 60 000 Ft-tal drágább. Ennek ellenére marad a 290 000 Ft. A mérettel nem csak az ár nő, hanem a hangminőség is javul, és nem  lineárisan. 
 
László

Szia.
 
Természetessen eredeti volt, a 3 polcos volt is nállam amit sajnos nem vettem meg, az csak 120e volt, de Revi az újabb tipust árulja 300 ért. Sok sikert az eladáshoz.
 
Attila
Írott cd-k

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Townshend

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Köszönöm, mit is írjak? Ez az ár egy kicsit magas szerintem : http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=1592533
Szia!
 
Én is találkoztam természetesen azzal a tavalyi állvány hirdetéssel. Ha tényleg eredeti volt, akkor nagyon megérte az árát, bár a 2. Modell listaáron 60 000 Ft-tal drágább. Ennek ellenére marad a 290 000 Ft. A mérettel nem csak az ár nő, hanem a hangminőség is javul, és nem  lineárisan. 
 
László
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »



Pontosítanám az állvánnyal kapcsolatos információkat:

Hely: Szolnok

Típus: Model 2, négypolcos, 58x48 cm külső méretek, a polcok távolsága alulról fölfelé haladva, 30 cm, 15 cm, 15 cm-

           Belső méretek: 48x44 cm, A Merlinben vásárolták 455000 Ft-ért, irányára 290000 Ft.Részletfizetés lehetséges.


Köszönöm, mit is írjak? Ez az ár egy kicsit magas szerintem : http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=1592533
Írott cd-k

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Townshend

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Van remény az eladásra, de nem olcsó. Karcmentes, első tulajdonostól, a Merlinben vásárolt, négy polcos, nagy méretű. A pontos méreteket, polctávolságot, árat, később tudom megmondani.Emlékeim szerint az új ára 400000 Ft körül volt.Ugyanitt eladó lehet még ugyancsak  2 db eredeti Townshend, nagy méretű hangsugárzó alátét / az AN -E tönkjének mérete/, valamint 2db Townshend Seismik Sink-3D. Ugyancsak eladó 4 szett Daruma alátét 29 000 Ft/szett áron.
Pontosítanám az állvánnyal kapcsolatos információkat:
Hely: Szolnok
Típus: Model 2, négypolcos, 58x48 cm külső méretek, a polcok távolsága alulról fölfelé haladva, 30 cm, 15 cm, 15 cm-
           Belső méretek: 48x44 cm, A Merlinben vásárolták 455000 Ft-ért, irányára 290000 Ft.Részletfizetés lehetséges.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Townshend

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Egy kis türelem, hátha eladó lesz ...
Van remény az eladásra, de nem olcsó. Karcmentes, első tulajdonostól, a Merlinben vásárolt, négy polcos, nagy méretű. A pontos méreteket, polctávolságot, árat, később tudom megmondani.Emlékeim szerint az új ára 400000 Ft körül volt.Ugyanitt eladó lehet még ugyancsak  2 db eredeti Townshend, nagy méretű hangsugárzó alátét / az AN -E tönkjének mérete/, valamint 2db Townshend Seismik Sink-3D. Ugyancsak eladó 4 szett Daruma alátét 29 000 Ft/szett áron.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Townshend

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Még keresek...
Egy kis türelem, hátha eladó lesz ...
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »

Még keresek...
Írott cd-k

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »

Le
Írott cd-k

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »

Fel
Írott cd-k

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »

Igen eredetit ,ár megbeszélés kérdése....
Írott cd-k

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Townshend

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Keresek Townshend 3 vagy 4 polcos készülékállványt.
Eredetit?
Méret?
Ár, meddig?
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Townshend

Hozzászólás Szerző: snadoki »

Keresek Townshend 3 vagy 4 polcos készülékállványt.
Írott cd-k

Lezárt

Vissza: “Állványok, konzolok, rezgéscsillapító eszközök, tárolók (keres)”