Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Nincs olyan, hogy komolyabb tápkábel! Másféle tápkábel az ideális minden készülékhez, minden rendszerben. Ezt eddig is tapasztaltam a rendszer-látogatások során, de a napokban hallottam, hogy ugyanahhoz a high-end CD játszóhoz két rendszerben egy adott "komoly tápkábel" nagyon jó ill. rossz volt. Típusokat ne kérdezzen senki, mert nem keverek ezzel!

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: 4you »


Azok nagyon különleges erősítők lehetnek, mert még nálam soha, semmi nem szólt jobban egy sima pc kábellel, mint valami komolyabbal...
Bocs az OFF-ért,de akkor ott nagy baj lehet a rendszereddel.
 
Sokat kell még dolgoznod az "ügyön"
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: audioline »


ilyen téren a blokkok hasonlatosak a Naim erősítőihez, azoknál is, ha megkínálod egy rendesnek gondolt kábellel, más lesz a hang; olykor az összes hifis paraméter előrelép, de a zene valahogy szétcsúszik, és furcsa színezetek jönnek elő, visszateszed a műanyag öntött f@st, egyből helyreáll a béke.
 
Felesleges annyit filozofálni, azzal köll hallgatni, amelyikkel tetszik!
Annyit azért megjegyeznék, hogy az öntött búcsús kétpálcás fröcs hálózati kábelek általában akkor szoktak jól szerepelni, ha jól jön egy kis info elrejtő mosottság faktor, mivel az adott készülék vagy rendszer ezt igényli a hosszútávú, békés hallgathatóság végett. Ha egy ilyen óóócsóóó kellék képes számodra a "békét" megteremteni, nyert ügyed van!
.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: chord »


Tényleg különlegesek; mert csöves egyenirányítással konkrétan még vagy 4-5 pár van belőle a világon; de attól tartok, hogy ez a kábelfinnyásság nem ebből a különlegességből ered, hanem valami szinergia-sérülékenységből, ami annyira szerteágazó okokat rejthet, hogy pl. egy másik helyen, egy másik hálózattal, más összetevőjű zavarásokkal egészen más eredmény lehet, nem tudom.
 
ilyen téren a blokkok hasonlatosak a Naim erősítőihez, azoknál is, ha megkínálod egy rendesnek gondolt kábellel, más lesz a hang; olykor az összes hifis paraméter előrelép, de a zene valahogy szétcsúszik, és furcsa színezetek jönnek elő, visszateszed a műanyag öntött f@st, egyből helyreáll a béke.
 
Ezen a jelenségen sokan sokfélét agyaltak, sok olyan vélemény van, hogy a spec. kábelek egy óriási átverés, egy világ-átverés-sorozat, mert a sok ezoterikus-űrtechnológiás anyag, mint szigetelés, össze-vissza viszi a hangot, színezi kegyetlenül, hátha valamelyest kiegyenlítődik a lejátszórendszer némely hibája, ami olykor véletlenül megeshet.
Mondhatnátok, hogy OK, de ma jobb gyártástechnológia, ott a hétkilences réz, meg a szennyezetlenség, meg a többi csúcsdolog, de aki valaha dolgozott nagyon öreg kábelekkel, azt fogja mondani, hogy azok mégis jobbak, miért is?, mert pl. többet nyom a latban, hogy 30 évig folyt rajta valami nagy áram, mert pl. egy trafó volt ifjúkorában, stb....nem tudom, és nem is foglalnék állást, ráadásul a dolog pszichózis része nem csekély, vagyis néha úgy fordulnak a dolgok, hogy kívülről inkább egy ideg-elmeosztály békés mindennapjaihoz erős a hasonlatosság...
 
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: sokekola »

Azok nagyon különleges erősítők lehetnek, mert még nálam soha, semmi nem szólt jobban egy sima pc kábellel, mint valami komolyabbal...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Kb. öt hónapja van a CD játszón egy PowerR tápkábel;...
 
Végre a sok off mellett egy érdeklődő vevő beírása! Nagyon örülök annak Péter, hogy bevált a tápkábelem a CD játszódba. Már készülnek a tápok a csöves blokkokba, különleges filozófiával . Holnap hívlak!

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: chord »


Kb. öt hónapja van a CD játszón egy PowerR tápkábel; kíváncsiságból visszaolvastam, amivel akkor nyomtam az agyatokat, kb. itt.
Összekötő/hangfalkábel terén a nagy cápák beültek, jól vannak, tetszenek, a csöves blokkok tápkábel terén egyelőre megszelídíthetetlenek, mindent ledobnak magukról, a PowerR -t is, kivéve a finom jó kis  sima öntött számítógépvezetéket, ehhez a témához,külön pszichológus kell, más téma.
Szóval, így, kicsit jobban belemerülve a kábel-paranoiába, lelkesedősnek tűnik, amit írtam akkor, aztán mostanában volt egy próba, lecserélni tényleg komolyra ezt az alapvetően jó kábelt, ami bizonyos szintű láncokon/berendezéseken tényleg jó, ár/érték arányban meg verhetetlen, de a tényleg komoly kékvérű versenyzők között azért, tudjátok...(ereszkedő félmosoly...) ott más a lépték, ugye...
 
Azért dőlt betű, mert így gondoltam, meg azért dőlt, mert megdőlt, mármint nem a kábel, hanem amit gondoltam, mert két dolog jött le, aránylag tisztán.
1.Bármennyire rugdalózom ellene, a hang elszomorító mértékben változik a tápkábel cseréjével; a rendkívül érzékeny, hártyavékony szövet, amibe a tetszésünk, ill. a valósághűség beleburkolózik, nagyon könnyen megsérthető, elhangolható, el......ható.
2. Teljesen áll, amit írtam erről a kábelről.
Mintha valami filozófiai különbség lenne a többiekkel.
 
Meg az is, hogy mindez csak nálam, stb....stb...
 
 
Szóval, ez nekem több, mint elgondolkodtató.
 
Ja, hogy mit csinálok azzal a halom pénzzel, ami így örvendetesen megmarad?, hát egyetlen értelmes megoldás van, megy egy jobb hangfalvezetékbe...
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Én értem...
Anno végigjártam az írás "ösvényeit". Igaz, vannak különbségek hardverek és szoftverek között (létezik silány produktum is...), de a lényeg, hogy igényes íróval/progival jó minőségű korong alapanyagra igen is lehet gyári minőséget égetni. Több ismerőst/barátot bevonva is megerősítést nyert a dolog. Persze! Egy gyárit jobb kézbe venni..., de általában tévedés, hogy az írott anyagban kell keresni a hibát, ha egy rendszer hitványul szól.
Ez itt elég off, de az írott cd többnyire azért szól rosszabbul, mert a grabbelők és az író szoftverek között is elég nagy az eltérés.Adat esetén ez nem gond, de az audio cd másként viselkedik.
 

Avatar
meggyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2014.08.10., vas. 11:32
Értékelés: 24

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: meggyi »



Én értem...
Anno végigjártam az írás "ösvényeit". Igaz, vannak különbségek hardverek és szoftverek között (létezik silány produktum is...), de a lényeg, hogy igényes íróval/progival jó minőségű korong alapanyagra igen is lehet gyári minőséget égetni. Több ismerőst/barátot bevonva is megerősítést nyert a dolog. Persze! Egy gyárit jobb kézbe venni..., de általában tévedés, hogy az írott anyagban kell keresni a hibát, ha egy rendszer hitványul szól.

Köszönöm. Direkt nem fogalmaztam ilyen konkrétan. (Azt azért még hozzátenném, hogy két gyári, de különböző nyomású lemez sem szól egyformán. De attól még mindkettő lehet nagyon jó.)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: audioline »


Végre valaki, akivel maximálisan egyet tudok érteni írott CD vonatkozásban! Már én sem vitázom senkivel, de aki járt nálam senki nem akarta elhinni, hogy írott CD szól... mindenki alapból fintorog, hogy csak az "eredeti" CD az igazi, egy másolat csakis Sz@r lehet! De állítom, sokan azt sem hallották még igazán, mi is van rögzítve egy CD-n. Már aki érti, mire gondolok. 
 
Én értem...
Anno végigjártam az írás "ösvényeit". Igaz, vannak különbségek hardverek és szoftverek között (létezik silány produktum is...), de a lényeg, hogy igényes íróval/progival jó minőségű korong alapanyagra igen is lehet gyári minőséget égetni. Több ismerőst/barátot bevonva is megerősítést nyert a dolog. Persze! Egy gyárit jobb kézbe venni..., de általában tévedés, hogy az írott anyagban kell keresni a hibát, ha egy rendszer hitványul szól.
.

Avatar
meggyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2014.08.10., vas. 11:32
Értékelés: 24

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: meggyi »


mas nem probalná meg ? (de vigyazat, ne a levegö mozgasatol mozogjon !)  köszi
Ez az örvényáram hatás szerintem inkább jelentkezik az audio kábeleknél, mint CD-nél. Van az Audience-nek is ilyen videója, én is linkeltem egy eladó kábelemnél. Gondolj csak arra, hogy a CD mechanikák zömében egy jó erős mágnes tartja központosítva a korongot. A Power-R "Demag" hatása inkább lehet egyfajta "töltéskiegyenlítés" szerintem. Egyébként én is használom.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



tettem egy gyors cérnás próbát. 100x30x30mm hasáb ferrit mágnessel. Philips írható CDR-re semmiféle hatás nem gyakorolt a mágnes. Egy gyári nyomatú és festett grafikás lemezzel volt egy hangyabajusznyi hatás, olyformában, hogy magához nem vonzotta, viszont eltávolításnál a távolodással szemben fellépet egy ellenállás kb 0,5mm távolságig, kvázi vonzás. De ez a hatás arra példa, amikor áramvezető nem ferromágneses anyagot mozgatunk mágnestérben akkor a fluxustérben haladó vezetőben örvény áramok keletkeznek, az pedig amíg mozog a tárgy, áramgenerált mágnesként viselkedik. Asszinkron motor elv is ezen alapul. Tehát, a gyári lemez valamilyen vastagságban például alumíniumot tartalmaz, ettől volt ez a hangyafaroknyi mágneses viselkedés.
 
szemléltető video réz és mágnes örvényáram hatásra:




 
mas nem probalná meg ? (de vigyazat, ne a levegö mozgasatol mozogjon !)  köszi

Avatar
meggyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2014.08.10., vas. 11:32
Értékelés: 24

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: meggyi »



Minden demo és teszt lemez éppen azt szolgálja akár milyen adathordozón is van tárolva, hogy a bemutatandó rendszer egésze, vagy éppen csak az ami cserélve vagyon az feltűnően informatív és átlagnál jobban, szebben, részletezőbben szóljon.
Ha viszont egy egyébként kiváló hangzású rendszerbe berakunk egy ilyen demo/teszt lemezt, az kihívóan, természetellenesen és hivalkodóan szokott szólni, ezért én nem szeretek demo/teszt anyaggal minősíteni, inkább a normál, nem tupírozott, nem forszírozott, nem közelmikrofonozott több hangszeres felvételekkel szoktam összehallgatni, amikor ilyet kényszerülök tenni. Szerencsére ilyen kényszerem már évek óta nincs.
 
/Azzal meg nem fogok vitatkozni, az CDR lemez mindig rosszabb, ez ebben a formában nem fedi a fizikai valóságot. A gyári lemez nyomóklisével készül, a klisé kb úgy kopik a széria gyártás során mint anno az LP gyártásnál volt. Amikor még CD-ről zenéltem audio minőségű MAM-A Gold lemezre írtam PLEXTOR íróval 2xszeres sebességgel frissen vásárol FIM lemezekről másolatot, és bizony a másolat tudott szebben szólni a gyári FIM lemeznél, ezt kettős vaktesztben is igazolta egy hifi hangzásban nagy gyakorlatú barátom. Ha meg még AMQR-módban írtam, az eredmény még jobb lett, habár ott a többlet a "mintha" kategóriába esett/
 
Aki nem ismerné a FIM-et:
http://www.firstimpressionmusic.com/

Végre valaki, akivel maximálisan egyet tudok érteni írott CD vonatkozásban! Már én sem vitázom senkivel, de aki járt nálam senki nem akarta elhinni, hogy írott CD szól... mindenki alapból fintorog, hogy csak az "eredeti" CD az igazi, egy másolat csakis Sz@r lehet! De állítom, sokan azt sem hallották még igazán, mi is van rögzítve egy CD-n. Már aki érti, mire gondolok. 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




Volt időnk összehasonlítani több számot tesztelve az eredeti és az írott CD hangját. Pontosan azt tapasztaltuk, amit jómagam már számtalan esetben hallottam, hogy a leírással pont az a zenei információ vész el, ami széppé teszi a hangszerek és az énekesek hangját, tehát a zene lényege. És ezt csak akkor lehet észrevenni, ha nagy felbontású rendszeren hallgatjuk meg a két lemezt közvetlenül egymás után.
 
Nagyon sok helyen tapasztalom, hogy írott CD-kel tesztelik a tulajok a saját rendszerüket. Általában valamilyen írott demo, vagy teszt lemezzel, ami jó szól első hallásra, de nem tartalmazza éppen azt a zenei információt, amelyért érdemes egy új kábelt megvenni, az ugyanis elvész a leírás során.
 

Minden demo és teszt lemez éppen azt szolgálja akár milyen adathordozón is van tárolva, hogy a bemutatandó rendszer egésze, vagy éppen csak az ami cserélve vagyon az feltűnően informatív és átlagnál jobban, szebben, részletezőbben szóljon.
Ha viszont egy egyébként kiváló hangzású rendszerbe berakunk egy ilyen demo/teszt lemezt, az kihívóan, természetellenesen és hivalkodóan szokott szólni, ezért én nem szeretek demo/teszt anyaggal minősíteni, inkább a normál, nem tupírozott, nem forszírozott, nem közelmikrofonozott több hangszeres felvételekkel szoktam összehallgatni, amikor ilyet kényszerülök tenni. Szerencsére ilyen kényszerem már évek óta nincs.
 
/Azzal meg nem fogok vitatkozni, az CDR lemez mindig rosszabb, ez ebben a formában nem fedi a fizikai valóságot. A gyári lemez nyomóklisével készül, a klisé kb úgy kopik a széria gyártás során mint anno az LP gyártásnál volt. Amikor még CD-ről zenéltem audio minőségű MAM-A Gold lemezre írtam PLEXTOR íróval 2xszeres sebességgel frissen vásárol FIM lemezekről másolatot, és bizony a másolat tudott szebben szólni a gyári FIM lemeznél, ezt kettős vaktesztben is igazolta egy hifi hangzásban nagy gyakorlatú barátom. Ha meg még AMQR-módban írtam, az eredmény még jobb lett, habár ott a többlet a "mintha" kategóriába esett/
 
Aki nem ismerné a FIM-et:
http://www.firstimpressionmusic.com/

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


Azért ne legyetek igazságtalanok!  Pont az említett woodhorse kivételével a többi gyártó se nagyon ír árakat csak külön kérésre. 
 
Teljesen igazad van, ha változás lesz, akkor az mindenkit érinteni fog.
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Olvasom és nem igazán értem, mi a baj. Más kábelkészítők topicjában is van másról szó - jönnek linkek, ajánlások lemezek stbstb.
Azt javasolom, ha ennyire nyűgös a kábel és egyéb téma, legyen ez a topic, ahol eladó Power-r kábelekről van szó és legyen egy beszélgetős Power-r topic.

 
Szerintem, ha elolvasod mégegyszer a hozzászólásokat a témában, akkor megérted.
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
harman13
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2012.02.15., szer. 11:51
Értékelés: 16

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: harman13 »

Nagyon igaz!!!!

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Nincs terméklista, sem ármegjelölés. Konkrét kérdésre válasz csak privátban, lábméret és felekezet megjelölése esetén van lehetőség. Minden egyéb esetben ködösítés, félhomály, sértett ego. Ha egy topik többszöri figyelmeztetés ellenére sem teljesíti az adás-vételi részen megszabott feltételeket, akkor miért nem kerül törlésre?
 
 
Haaaaat igen............  Felettebb erdekes! De ha te felraknal egy erositot vagy egy hangfalat ar nelkul, mar a masodik-harmadik hozzaszolasnal kovetelnek az arat, es ha ennek nem teszel eleget,valoszinu a hirdetesed is torolve lesz.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ezt a Triangle lemezt ajánlom mindenkinek én is.Nem igazán tesztlemez ez,ha nem inkább egyfajta zenei válogatás,viszont nagyon jó minőségű és érdekes számokkal.Tesztre is jó persze,mert amelyik rendszer ezt a lemezt szenvedés és hibák nélkül lejátsza az már mindenben jó,és elégedetten hátra is dőlhet a tulaja,mert révbe érkezett.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Jó reggelt kívánok mindenkinek, akit érdekelnek a Power-R kábelek!
 
A kábeleim régi rézhuzalokból készülnek, szerkezetüket kézzel alakítom ki. A jelkábelek (IC, digit IC, USB, hangfal) minimális szigeteléssel és ha egy mód van rá külső köpeny nélkül készülnek, ugyanis ez a természetes hangzás biztosítéka. A hálózati kábelek is rézből készülnek, ezeknél viszont nagyon fontos a biztonságos szigetelés. 
 
Azt tartom, az árnyékolás az esetek döntő többségében - úgy a jel, mint a hálózati kábeleknél - többet árt, mint használ, ezért nem árnyékolom a kábeleket.
 
Meggyőződésem, hogy kábelt rendszerben, a felhasználó saját rendszerében kipróbálva kell átadni, ezért nagyon szívesen elviszem az érdeklődőkhöz, Budapesten mindenképpen, de nagyon sok helyen voltam vidéki érdeklődőknél is. Ezek a rendszerben történő meghallgatások nagyon hasznosak számomra is, és azt hiszem az érdeklődő is sokat tanulhat, tapasztalhat ezeken a helyszíni teszteléseken. Akit érdekel, hogy mit írnak a termékeimről, azok akik hallották kattintsanak IDE. Akit érdekelnek a kábeleim írjon nekem névvel, telefonszámmal
cables@freemail.hu .
 
Na és akkor a tegnapi napról. Délután egy kedves érdeklődőnél teszteltünk Air N XLR kábelt. Megkért, hogy hozzam el a teszthez a Triangle Musique CDt. Lemásoltam a lemezt és vittem mindkét változatot.
 

 
Volt időnk összehasonlítani több számot tesztelve az eredeti és az írott CD hangját. Pontosan azt tapasztaltuk, amit jómagam már számtalan esetben hallottam, hogy a leírással pont az a zenei információ vész el, ami széppé teszi a hangszerek és az énekesek hangját, tehát a zene lényege. És ezt csak akkor lehet észrevenni, ha nagy felbontású rendszeren hallgatjuk meg a két lemezt közvetlenül egymás után.
 
Nagyon sok helyen tapasztalom, hogy írott CD-kel tesztelik a tulajok a saját rendszerüket. Általában valamilyen írott demo, vagy teszt lemezzel, ami jó szól első hallásra, de nem tartalmazza éppen azt a zenei információt, amelyért érdemes egy új kábelt megvenni, az ugyanis elvész a leírás során.
 
A munkám nem engedi meg, hogy állandóan az AVX-en legyek, ezért parttalan, vég nélküli vitákban a jövőben sem kívánok részt venni, de a jó szándékú érdeklődők megkereséseire válaszolni fogok.
 
 
 

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az Air-N-re először nem írt semmit, itt kezdődött a kíváncsiságom.
Hogy az eddigi kábelek régi rézhuzalból vannak, ezt tudtuk egy ideje. Azt hittem, hogy valami koncepcióváltás vagy ilyesmi készül, ezért mertem rákérdezni.

 

 

 Kérdésedre régen biztosan rávágtam volna, hogy igen, én a régi huzalokat jobbnak tartom. De nagyon sok jó kábelt hallottam, ami új huzalokból készült és hallottam rosszul szólni régi huzalból készült kábeleket. 
 


 
megkaptad a választ. Egy kábel nem attól szól jól, hogy régi, vagy új a drót, ............
 
 
.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Én úgy látom hogy Rudolf már válaszolt a "miből készült" kérdésre. 
Én is azon az állásponton vagyok hogy fontosabb a "hogyan szól a rendszerben"  mint a  "miből készült" .
Azon készítők termékeinél is akik megadják az anyagösszetételt , szerintem előbbrevaló a vásárlás szempontjából a kábel hangzásra való hatása.
De az anyag iránt érdeklődőknek is szíve joguk kiváncsiskodni, bár Rudolf a topikban többször leírta az általa preferált anyagokat, csak vissza kellene olvasni.  Lásd fenti idézetben is.
 

 
Az Air-N-re először nem írt semmit, itt kezdődött a kíváncsiságom.
Hogy az eddigi kábelek régi rézhuzalból vannak, ezt tudtuk egy ideje. Azt hittem, hogy valami koncepcióváltás vagy ilyesmi készül, ezért mertem rákérdezni.

Avatar
sound
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.05.31., szomb. 17:27
Értékelés: 30

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: sound »



Nekem nagyon egyszerű erre válaszolni: CSAK NAGYON RÉGI RÉZ (40 - 50 éve gyártott)
 
Különben ez és sok más olvasható az aláírásomban az Egyéb tudnivalókra kattintva

 
Én úgy látom hogy Rudolf már válaszolt a "miből készült" kérdésre. 
Én is azon az állásponton vagyok hogy fontosabb a "hogyan szól a rendszerben"  mint a  "miből készült" .
Azon készítők termékeinél is akik megadják az anyagösszetételt , szerintem előbbrevaló a vásárlás szempontjából a kábel hangzásra való hatása.
De az anyag iránt érdeklődőknek is szíve joguk kiváncsiskodni, bár Rudolf a topikban többször leírta az általa preferált anyagokat, csak vissza kellene olvasni.  Lásd fenti idézetben is.
 

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Rossz hasonlat. Mert ott is tudom hogy milyen hús van a szendvicsekbe / burgerekbe. Sőt tápértéket és stb.....
Hát abban én nem vagyok biztos, hogy az marhahús ,és Te is tudod ami rá van írva, az mind mese ,úgyhogy Rudi is mondhatná ,hogy gyémántból van a kábele, a végeredmény a lényeg szerintem ,de írtam,megértem azokat is, akik tudni akarják miből is van a hús .

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: audioline »

Nekem is van véleményem a kialakult "viharról", de félek közzé tenni. Annyit viszont halkan megjegyeznék, hogy a fórum szabályzatot jó volna egységesen, következetesen betartani/betartatni, aminek tudtommal pl. része az "árat közelező megadni" című kritérium is. Vásárlási szándék esetén sokunk pont az árazás fényében kezdi a tallózást a piacon elérhető lehetőségek között. Remélem nem kívánok túl sokat!
.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”