Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ismét sikerült a szokásos hibát elkövetni: "A bemenetek között gyakran váltogatva füleltük a különbségeket."
Ez a váltogatás a gyakorlatban csak a jelforrások meleg pontjainak váltogatása, mert a legtöbb (>99,99%) erősítőben a bemenetek földjeit közösítik, innentől kezdve mindegyik jelforrás a föld ágon (+hálózat) keresztül hat a másikra, egyik se fog úgy szólni, mint ha csak önmagában hallgatnánk. Ki kell húzni a nem hallgatott jelforrás kábelét, különben az egész nem ér a kutya fülénél többet. Olyan relés bemenetválasztás kell, ami a földeket is kapcsolja csatornánként, és a relé tekercsek is azonos állapotban vannak működéskor.
Ezenkívül nem elegendő fülre belőni az azonos hangosságot, hanem meg kell mérni, ugyanis 0,5-1dB különbség rövidtávon nem hallható, de hosszútávon befolyásolja a szubjektív értékelést. Ehhez nem szükséges mérőmikrofon, elegendő a hangsugárzók csatlakozóira kapcsolni egy akármilyen multimétert, és egy azonos kivezérlésű teszt hangot (pl.1kHz -10dB színusz) lejátszani a különböző forrásokon, majd beállítani a hangerőszabályzó(ka)t. 
Ezenkívül a teszt zenéjét az első meghallgatáskor érdemes kétszer meghallgatni, és csak aztán váltani a másik cuccra, ugyanis ugyanavval a fogattal is másképp szól a másodszor is meghallgatott zene, jobban előjönnek az apró részletek.
A cd/pc vita sosem apad el, mint ahogy az lp/digit sem, mindegyik lehet igen színvonalas, és harmat gyenge minőségű is.  

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Továbbfűzve az előző gondolatot, szívesen biztosítanám is hozzá a helyszínt szerény hajlékomban.
Így senki nem élhet azzal a kifogással, hogy a saját összeválogatott rendszerén jobban teljesített a saját megoldása, hiszen az én rendszerem mindenkinek idegen lenne.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Úgy érzem ezt a lehetőséget sem szabad kihagynom.
 
Igen, ez is egy érdekes összecsapás lenne, engem is érdekelne a végeredménye, örülök, hogy Fapaci is pozitívan áll hozzá
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



ez egy komoly dilemma - nem csak a hobbiban, hifiben, hanem ipari több 100millios mereses fejlesztesek teren is -: az összevetes, hasonlitas, ertekeles vajon csak a vizsgalt elem kicserelesevel törtenjen, vagy bizonyos (es mennyi ?) hozza szorosan kapcsolodo elemeket is csereljünk, mindegyik kapja meg, amit szeretne, amivel jol tud együttmüködni.
 
..nalunk (az en területemen) nincs eldöntve altalanosan (..valoszinünek erzem, hogy ez is a helyes, mert bizonyos dolgoknal fontos, hogy a periferiaja, kapcsolodo reszek hozza passzoljanak, masoknal kevesbe), van amit ugy merünk, hogy csak az adott alkatreszt csereljük ki (pl. turbotöltö), masokat ugy, hogy hozza passzitjuk (jo nehany proba utan) a legjobban illö közeli tarsakat (pl. egesterhez a fuvokat)
 
hifiben en leginkabb az erösitö - hangsugarzonal tarsitasanal erzem alapvetö fontosnak, hogy passzoljanak egymashoz, masnal sokkal kevesbe (DAC, kabel, ...)

Ez hobbink egyik alapkérdése és vélhetően sokan úgy gondoljuk, nem érdemes esetleges összeállításokkal bohóckodni. Bár a másodikon nem voltam ott, de a beszámolók alapján az ontopik találkozón is ilyen tanulságok születtek.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: avl2 »



...
Én két összevetésnek látom valamennyi értelmét. Az egyik esetben a teljes lánc azonos, csak a forrás változik. Ez bizonyos különbségeket megmutat, játéknak jó, de egyik világ képességeit sem fedi fel valójában. A másik, sokkal bonyolultabb, de beszédesebb összevetés úgy nézne ki, hogy két összecsiszolt Front End áll a színpadra, egymáshoz illő forrás és D/A a hozzájuk választott saját kábelezéssel, finomhangolt beállításokkal, szóval kimaxolt fegyverzetben....

 
ez egy komoly dilemma - nem csak a hobbiban, hifiben, hanem ipari több 100millios mereses fejlesztesek teren is -: az összevetes, hasonlitas, ertekeles vajon csak a vizsgalt elem kicserelesevel törtenjen, vagy bizonyos (es mennyi ?) hozza szorosan kapcsolodo elemeket is csereljünk, mindegyik kapja meg, amit szeretne, amivel jol tud együttmüködni.
 
..nalunk (az en területemen) nincs eldöntve altalanosan (..valoszinünek erzem, hogy ez is a helyes, mert bizonyos dolgoknal fontos, hogy a periferiaja, kapcsolodo reszek hozza passzoljanak, masoknal kevesbe), van amit ugy merünk, hogy csak az adott alkatreszt csereljük ki (pl. turbotöltö), masokat ugy, hogy hozza passzitjuk (jo nehany proba utan) a legjobban illö közeli tarsakat (pl. egesterhez a fuvokat)
 
hifiben en leginkabb az erösitö - hangsugarzonal tarsitasanal erzem alapvetö fontosnak, hogy passzoljanak egymashoz, masnal sokkal kevesbe (DAC, kabel, ...)

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Patice »



 
A Luxor vs Kocka összecsapásnak állok elébe.

Úgy érzem ezt a lehetőséget sem szabad kihagynom.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Én örülök, hogy e találka létrejött, ez is egy érdekes és egyedi információ a mai világ technikájának haladási irányáról...
Köszi Nektek!
 
Valahol mindenkinek igaza van, nagyon is jó tud lenni a cd is, meg a pc is.
Az idő már eldöntötte a meccset, de remény azért még van arra is, hogy a cd is élheti még az LP reneszánszát...
Szerintem mindkettőnek van és lenne létjogosultsága egy jó ideig.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Nincsenek előítéleteim, régóta használok különböző fájl alapú lejátszókat.
Az én eredeti kérdésem az volt, hogy tud-e legalább olyan vagy jobb lenni? És ezt nem azért kérdeztem, mert vitatkozni szeretnék, hanem azt eldöntendő, hogy milyen irányba induljak tovább!? Továbbá ebben a kérdésben inkább hallgatok a fülemre, az a biztos
 
A tervem az, hogy megveszem a kinézett DAC-ot (ha minden igaz, egy Musical Fidelity M1 DAC lesz az), és utána összeereszthetjük a kockát újra egy CD lejátszóval, illetve nálam még egy PopCorn A400 vonatkozásában is meg tudjuk hallgatni az esetleges különbségeket.
De persze további készülékek is bevethetők, akár egy Luxor PC-vel is szívesen összeereszteném a kockát és a CD-t.

No hát nem is Rád gondoltam, aki vitatkozni fog és előítéletek mentén dönt. Vannak sokan, akik egy életre eldöntötték, hogy PC-ből jó hang nem jöhet ki. Az ő álláspontjuk nem fog változni akkor sem, ha ezer ellentétes beszámolót olvasnak.
 
Én két összevetésnek látom valamennyi értelmét. Az egyik esetben a teljes lánc azonos, csak a forrás változik. Ez bizonyos különbségeket megmutat, játéknak jó, de egyik világ képességeit sem fedi fel valójában. A másik, sokkal bonyolultabb, de beszédesebb összevetés úgy nézne ki, hogy két összecsiszolt Front End áll a színpadra, egymáshoz illő forrás és D/A a hozzájuk választott saját kábelezéssel, finomhangolt beállításokkal, szóval kimaxolt fegyverzetben. Így kiderülne, mire is képes a két világ egymás szomszédságában, de biztos vagyok benne, hogy nem mindenki ugyanazt a tanulságot vonná le a hallottakból. Ezek a differenciák nem a jó/rossz síkon mozognak, egyszerűen csak mindkettő más, ráadásul nem is mindenkinél a hangzás az egyetlen szempont a döntésnél. Nálam sem.
 
A Luxor vs Kocka összecsapásnak állok elébe.

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Patice »



Először is köszönet a teszt eredmények/vélemények publikálásáért! 
Annyit halkan megjegyeznék, hogy az ilyen jellegű megmérettetések kapcsán a sokat emlegetett "rendszer szinergia" nem ritka, hogy a feledés homályába merül. Fapaci már finoman megpengette alább - amit én is osztok - hogy az adott források nem biztos, hogy ugyan azokkal a Dac-okkal "futják a legjobb időket". E mellett érdekes úgy megmérettetni készülékeket, hogy az egyik hátrányban van a megfelelő installálást tekintve. (A PC-nél ez különösen összetett...) A kedvenc CD játszónkkal nem ritka, hogy heteket/hónapokat töltünk a neki legmegfelelőbb hálózati és IC kábel kiválasztásával, majd fülelgetjük különböző rezgéscsillapítókkal - a még elszántabbak némi tuningtól sem riadnak vissza a fullos élvezetért. Majd ezek után könnyű beleszaladni az előbb említett "babusgatásból" kimaradt ellenfél (PC / Media / Hálózati P) lepontozásába. Jó magam pl. egy Media Playert iktattam be kb. egy éve a CD transport mellé (természetesen külső Dac-hoz illesztve), hogy ne kelljen annyi lemezt venni - meg írni - és tanulságos élmény volt számomra, hogy más forráskészülékekhez hasonlóan mennyire nem mindegy, hogy milyen tápellátással és kábelezéssel üzemel. (Még abban is érzek parányi különbséget, hogy külső pendrive-ról, vagy beépített HDD-ről olvas éppen, ill. flac vagy wav a formátum...  ) Jelenleg minimális a difi a CD-hez képest - hol egyik, hol másik javára - ugyan abban a rendszerben. Nem mondom, hogy jobb, de rosszabbnak se nevezném. A kényelmi/felhasználási komfortja viszont időnként előnyösebb...
 
Az ilyen jellegű teszteket bonyolítja a CD-lemezek rippelésének a milyensége is. Kb. 1 évvel ezelőtt háromféle meghajtóval (Plextor PII, filléres Samsung, Lenovo laptop beépített Rom-ja) rippeltem be természetesen ugyan azzal a progival (Plextools) ugyan azon track-eket. Meg kell mondjam volt köztük különbség. A Lenovo optikájával készült - tudom csak matematika az egész - egyenesen siralmas lett a másik kettőhöz képest. A Plextorral éreztem a legközelebb a gyárihoz... Vagy is hitem szerint: a különböző neten vagy egyéb helyekről "kukázott" flac rippek gyakran elmarad(hat)nak a CD lemezeken lévő "adat" minőségétől, ami a megmérettetéseket eleve befolyásolhatja.
 
Mindenkinek további jó kütyüzést!

Történetesen egy Plextor DVD-olvasó volt ott külső fém házban, pont a rippelés miatt.
Amúgy egyet értek, a hálózatos lejátszóknak ugyan úgy kell a rezgéscsillapítás, a hozzá illő kábelezés, a "kiszolgálás", ahogy más forráskészülékeknek.
 
Kockának sem mindegy, hogy pendrive-ról megy USB-n keresztül az anyag, vagy NAS-ról. Ezért is vittem el a sajátomat.
 
Amúgy lehet az olcsó router hangját hallottuk, vagy éppen nem volt bejáratva, ahogy a CAT kábelek sem.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: audioline »


Először is köszönet a teszt eredmények/vélemények publikálásáért! 
Annyit halkan megjegyeznék, hogy az ilyen jellegű megmérettetések kapcsán a sokat emlegetett "rendszer szinergia" nem ritka, hogy a feledés homályába merül. Fapaci már finoman megpengette alább - amit én is osztok - hogy az adott források nem biztos, hogy ugyan azokkal a Dac-okkal "futják a legjobb időket". E mellett érdekes úgy megmérettetni készülékeket, hogy az egyik hátrányban van a megfelelő installálást tekintve. (A PC-nél ez különösen összetett...) A kedvenc CD játszónkkal nem ritka, hogy heteket/hónapokat töltünk a neki legmegfelelőbb hálózati és IC kábel kiválasztásával, majd fülelgetjük különböző rezgéscsillapítókkal - a még elszántabbak némi tuningtól sem riadnak vissza a fullos élvezetért. Majd ezek után könnyű beleszaladni az előbb említett "babusgatásból" kimaradt ellenfél (PC / Media / Hálózati P) lepontozásába. Jó magam pl. egy Media Playert iktattam be kb. egy éve a CD transport mellé (természetesen külső Dac-hoz illesztve), hogy ne kelljen annyi lemezt venni - meg írni - és tanulságos élmény volt számomra, hogy más forráskészülékekhez hasonlóan mennyire nem mindegy, hogy milyen tápellátással és kábelezéssel üzemel. (Még abban is érzek parányi különbséget, hogy külső pendrive-ról, vagy beépített HDD-ről olvas éppen, ill. flac vagy wav a formátum...  ) Jelenleg minimális a difi a CD-hez képest - hol egyik, hol másik javára - ugyan abban a rendszerben. Nem mondom, hogy jobb, de rosszabbnak se nevezném. A kényelmi/felhasználási komfortja viszont időnként előnyösebb...
 
Az ilyen jellegű teszteket bonyolítja a CD-lemezek rippelésének a milyensége is. Kb. 1 évvel ezelőtt háromféle meghajtóval (Plextor PII, filléres Samsung, Lenovo laptop beépített Rom-ja) rippeltem be természetesen ugyan azzal a progival (Plextools) ugyan azon track-eket. Meg kell mondjam volt köztük különbség. A Lenovo optikájával készült - tudom csak matematika az egész - egyenesen siralmas lett a másik kettőhöz képest. A Plextorral éreztem a legközelebb a gyárihoz... Vagy is hitem szerint: a különböző neten vagy egyéb helyekről "kukázott" flac rippek gyakran elmarad(hat)nak a CD lemezeken lévő "adat" minőségétől, ami a megmérettetéseket eleve befolyásolhatja.
 
Mindenkinek további jó kütyüzést!
.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Megtudhatom, hogy milyen tápot raktál elé? Gyári volt, vagy DIY?
Köszönöm! 

Az épp Néhai volt, de ma már ez nem okozhat gondot, jó kis DIY tápok forognak az apróban, a mostanit én is itt vettem jó áron.
Abban az időben volt egy M2Tech Young dac-om is, a táppal egészen közel került a Bladelius hozzá.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Patice »


A Bladelius nagyon meghálálja a tápot, anno nálam is sokat dobott rajta, mindenképp próbáld ki.
Megtudhatom, hogy milyen tápot raktál elé? Gyári volt, vagy DIY?
Köszönöm! 

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Thunder »



Mielőtt félreértelmeződnek a szavaim...
 
Csak azért szóltam közbe, mert az alapkérdés a "file alapú lejátszás" vs CD volt, e témában jelentettek itt ki néhányan komoly dolgokat pár napja. Szülessen bármilyen eredmény egy olyan meghallgatáson, mint amiről most néhányan beszámoltak, az csupán a készülékek, többek között a D/A konverterek közötti különbségekről szól, nem a két lejátszási módszer jellemzőiről. Kicsit közelebb juthatunk a kérdés lényegéhez, ha ugyanarra a DAC-ra kötjük a két forrást, de persze ez is messze van a korrekt megoldástól, hiszen esetleges az összeállítás, egy másik konverterrel akár más eredmény is kijöhet. Erősen kétlem, hogy ilyen általános kérdések ilyen módszerekkel megválaszolhatóak lennének, a merev beidegződések, fintorgó előítéletek sem változnak meg tőlük.

 
Nincsenek előítéleteim, régóta használok különböző fájl alapú lejátszókat.
Az én eredeti kérdésem az volt, hogy tud-e legalább olyan vagy jobb lenni? És ezt nem azért kérdeztem, mert vitatkozni szeretnék, hanem azt eldöntendő, hogy milyen irányba induljak tovább!? Továbbá ebben a kérdésben inkább hallgatok a fülemre, az a biztos
 
A tervem az, hogy megveszem a kinézett DAC-ot (ha minden igaz, egy Musical Fidelity M1 DAC lesz az), és utána összeereszthetjük a kockát újra egy CD lejátszóval, illetve nálam még egy PopCorn A400 vonatkozásában is meg tudjuk hallgatni az esetleges különbségeket.
De persze további készülékek is bevethetők, akár egy Luxor PC-vel is szívesen összeereszteném a kockát és a CD-t.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Bladeliusban is XMOS van. A tőle jobb DAC, meg párszoros szorzó lesz árban. Egyelőre marad.
 
Inkább a tápra gyúrok. Az egyrészt olcsóbb, másrészt nagyobb valószínűséggel egy lapáttal még rá fog tenni hangban és mégsem annyit költöttem, mint a Bladi árának többszöröse.
Amúgy a Bladihoz is akarok külön lineáris tápot.
 
Pár évre rá meg lehet fogom az egészet, eladom és építek egy DIY hálózati zenelejátszót saját házban DIY táppal és DIY DAC-kal.

A Bladelius nagyon meghálálja a tápot, anno nálam is sokat dobott rajta, mindenképp próbáld ki.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mielőtt félreértelmeződnek a szavaim...
 
Csak azért szóltam közbe, mert az alapkérdés a "file alapú lejátszás" vs CD volt, e témában jelentettek itt ki néhányan komoly dolgokat pár napja. Szülessen bármilyen eredmény egy olyan meghallgatáson, mint amiről most néhányan beszámoltak, az csupán a készülékek, többek között a D/A konverterek közötti különbségekről szól, nem a két lejátszási módszer jellemzőiről. Kicsit közelebb juthatunk a kérdés lényegéhez, ha ugyanarra a DAC-ra kötjük a két forrást, de persze ez is messze van a korrekt megoldástól, hiszen esetleges az összeállítás, egy másik konverterrel akár más eredmény is kijöhet. Erősen kétlem, hogy ilyen általános kérdések ilyen módszerekkel megválaszolhatóak lennének, a merev beidegződések, fintorgó előítéletek sem változnak meg tőlük.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



"Tervezem egy USB és SPDIF bemenetekkel is rendelkező DAC beszerzését, ha az meglesz, akkor sort keríthetünk egy olyan próbára, amikor a CD transzport és a PC jelforrás is ugyanazt a DAC-ot használja. Szerintem ez közelebb visz majd minket az eredeti kérdéshez :D"
 
Kicsit bele kotnyeleskedek....
 
Kipróbáltam CD lejátszó (Arcam 7)+DAC(Cambridge Dacmagic),PC+DAC,ugyanazt a zenei anyagot  hallgattam.
PC-n flac file és Jriver lejátszó, a CD-n írott lemez 4x-en Fuji Audio Plextorral és Plextools-programmal írva.
A CD nyert nagyságrendekkel!

Sztem egy erősen belépő szintű dac-al nem kellene messzemenő következtetéseket levonni...
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: meridián »


PC-n milyen OP rendszer volt? Volt optimalizálva?
Valahol igazad van....mert nem nagyon volt optimizálva.
Tudom rengetek beállítási lehetőség van...
Hallgatok CD-t is és PC-t is....nosztalgia....
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: earforce »


OFF
 
Nos, ezért nem merülök ebbe a vitába bele, mert végeláthatatlan eredményekre tudnak jutni egyesek. Mint lejjebb leírták a kollégák, most épp jobb volt a CD, mint a PC/DAC. 
Ebből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni szvsz.
 
Mi is van a CD-ben? Korong (pörög/rezonál), lézerfej (vibrál(hat)) nnnaaa és mi van utána? - jéé egy D/A konverter, nahát! Itt be is fejezném, hogy melyiket tartom szimpibb megoldásnak, a DAC-ot vagy a CD-t.
Egyébként lehet hogy nosztalgiából mégis veszek egy CD-t nemsokára (újra, a sokadikat:) ), mert hiányzik a kézzelfogható formátum, meg otthon azért van párszáz cédém, amit most perpill semmibe sem tudok berakni
 
Picit más téma, de mégis kapcsolódik ide: nemrég Lehoako szakkolléga vásárolt egy új laptopot. Mit csinál a hifista ilyenkor? Hallgassuk jól össze a paleolit P1-es asztali gép USB 1.0-ás kijáratával ugyanazzal a zenével, USB kábellel, DAC-al stb. A végeredmény? - a régi gép tökmáshogy és sokkal zeneibben szólt, mint az új laptop. Ez volt az a pont, ahol feladtam és nem voltam hajlandó tovább tesztelgetni DAC-okat meg forrásokat...kell egy jó/nívós készülék, ami megfelel az egyén elvárásainak és kész.
 
ON
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Klassz, hogy nem másnak kellett erre rávilágítania, így megelőztél egy zsíros vitát.
 
erdekes kerdes, hogy meddig terjedö egyeget tekintünk forrasnak.
 
jonehany eve nem merèlt volna fel, hogy "jaj, mindegyik a sajat DAC_javal ment"
altalaban CD jatszok összevetesekor sincs felbontva
lemezjatszonal is erdekes (lemezjatszo teszt vs. a hangkar es hangszedö mas, a pörgetö ugyanaz vs. csak a hangszedö mas)
 
aztan meg jöhet: DAC melyik forrashoz illeszkedik jobban (ennek realitasa erdekel, hogy van-e es vajon mekkora mertekben ilyesmi dolog)  [ala hifi magazin: ha a lo elsé vagy hatso labait összekötjük: a verseny fair, de abszurd ...ez nekem sokszor eszembe jut)
 
 
a fentiek persze sem a Vinkler fele talira, sem a legutobbi forumtarsak otthoni hallgatozasara nem direktben vonatkozo, köszi, hogy leirtatok !

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Patice »



"Tervezem egy USB és SPDIF bemenetekkel is rendelkező DAC beszerzését, ha az meglesz, akkor sort keríthetünk egy olyan próbára, amikor a CD transzport és a PC jelforrás is ugyanazt a DAC-ot használja. Szerintem ez közelebb visz majd minket az eredeti kérdéshez :D"
 
Kicsit bele kotnyeleskedek....
 
Kipróbáltam CD lejátszó (Arcam 7)+DAC(Cambridge Dacmagic),PC+DAC,ugyanazt a zenei anyagot  hallgattam.
PC-n flac file és Jriver lejátszó, a CD-n írott lemez 4x-en Fuji Audio Plextorral és Plextools-programmal írva.
A CD nyert nagyságrendekkel!

PC-n milyen OP rendszer volt? Volt optimalizálva?

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: meridián »


"Tervezem egy USB és SPDIF bemenetekkel is rendelkező DAC beszerzését, ha az meglesz, akkor sort keríthetünk egy olyan próbára, amikor a CD transzport és a PC jelforrás is ugyanazt a DAC-ot használja. Szerintem ez közelebb visz majd minket az eredeti kérdéshez :D"
 
Kicsit bele kotnyeleskedek....
 
Kipróbáltam CD lejátszó (Arcam 7)+DAC(Cambridge Dacmagic),PC+DAC,ugyanazt a zenei anyagot  hallgattam.
PC-n flac file és Jriver lejátszó, a CD-n írott lemez 4x-en Fuji Audio Plextorral és Plextools-programmal írva.
A CD nyert nagyságrendekkel!
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Tervezem egy USB és SPDIF bemenetekkel is rendelkező DAC beszerzését, ha az meglesz, akkor sort keríthetünk egy olyan próbára, amikor a CD transzport és a PC jelforrás is ugyanazt a DAC-ot használja. Szerintem ez közelebb visz majd minket az eredeti kérdéshez
Klassz, hogy nem másnak kellett erre rávilágítania, így megelőztél egy zsíros vitát.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Tehát volt egy PC jelforrás, ami egy Bladelius DAC-ot táplált, ezzel párhuzamosan üzemelt egy átalakított Philips CD player a saját D/A konverterével, mindkettőn ugyanazon anyagot játszottátok le és az erősítőn néhány másodpercenként váltogattatok a két forrás között, így próbáltátok eldönteni a két lejátszási megoldás sorrendjét? Csak hogy értsem...
 
Igen, párhuzamosan hallgattuk a két forrásról a zenei anyagot, amit a PC jelforráshoz az előkészületek alatt a hozott CD-ről grabbelt Patice. Tehát ugyanazt hallgattuk, még csak a fájl forrása sem lehet kétséges.
Persze azért volt, hogy hosszabb részeket is vagy ugyanazt a részletet is meghallgattunk egyik és másik helyről, nem csak 1-2 mp-enként kapcsolgattuk a forrást
 
Tervezem egy USB és SPDIF bemenetekkel is rendelkező DAC beszerzését, ha az meglesz, akkor sort keríthetünk egy olyan próbára, amikor a CD transzport és a PC jelforrás is ugyanazt a DAC-ot használja. Szerintem ez közelebb visz majd minket az eredeti kérdéshez
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Patice »


Tehát volt egy PC jelforrás, ami egy Bladelius DAC-ot táplált, ezzel párhuzamosan üzemelt egy átalakított Philips CD player a saját D/A konverterével, mindkettőn ugyanazon anyagot játszottátok le és az erősítőn néhány másodpercenként váltogattatok a két forrás között, így próbáltátok eldönteni a két lejátszási megoldás sorrendjét? Csak hogy értsem...
Pontosan.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vinkler-féle AVX Fonó találkozó csevegő.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tehát volt egy PC jelforrás, ami egy Bladelius DAC-ot táplált, ezzel párhuzamosan üzemelt egy átalakított Philips CD player a saját D/A konverterével, mindkettőn ugyanazon anyagot játszottátok le és az erősítőn néhány másodpercenként váltogattatok a két forrás között, így próbáltátok eldönteni a két lejátszási megoldás sorrendjét? Csak hogy értsem...

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”