Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Média PC - szoftver és hardver

Moderátor: Luxor Audio

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Erőteljes igény mutatkozik a lineáris tápegység önálló készülékként történő megjelenésére, így e téren is lépni fogok. Részletek később...
 
   

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Lassan egy év telt el a Luxor PC bejelentése óta. A számítástechnikában gyorsan peregnek a homokszemek, sok új alkatrész jelent meg mostanában is a boltok kirakataiban, a szoftverek is frissülnek folyamatosan, így egy kis ráncfelvarrást lépek meg a következő hetekben. Júniustól már egy frissített hardveres fegyverzettel rendelhető a Luxor PC. Eddig nem jött össze, de továbbra is azt tervezem, hogy kétféle kivitel lesz elérhető, egy standard és egy pro verzió. Erőteljes igény mutatkozik a lineáris tápegység önálló készülékként történő megjelenésére, így e téren is lépni fogok. Részletek később...

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: shany »



A hozzászólásokból kiderült nem lelkesedtek a Linux-ért . Körülményes....stb.
Régóta ki szeretném próbálni elsősorban ezt : http://www.ap-linux.com/ , de még nem került rá sor .
 
Nagyon nem ajánljátok ??
Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a verzióval?

 
Én most csak elszántam magam, fel van telepítve az "audio" gépemre.
Sajnos ez már messze nem a legfrissebb hardver ( AMD Athlon II X2 245e proc, 2GB ram...), előtte Win Xp volt, annál sokkal jobb, zeneibb hangú lett.
 
A fő gépemen, amely jóval combosabb ( core I7, 8GB ram, SSD...) Win7 64-gyel, Foobar, Wasapi event-tel, USB3 csatlakozón keresztül jobban tetszik. 
Valójában a tonális balanszban van inkább eltérés, ez utóbbi kicsit teltebbnek, felül lekerekítettebbnek, nyugodtabbnak tűnik az eddigi nagyon kevés hallgatózás alapján.
A linuxos gép nyitottabb, határozottabb, könyebb súlyú.
 
Mondjuk, almát és körtét hasonlítok most össze 

Online
Avatar
mtj
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2014.11.05., szer. 20:21
Értékelés: 24

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: mtj »

Köszi a válaszokat !

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



A hozzászólásokból kiderült nem lelkesedtek a Linux-ért . Körülményes....stb.
Régóta ki szeretném próbálni elsősorban ezt : http://www.ap-linux.com/ , de még nem került rá sor .
 
Nagyon nem ajánljátok ??
Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a verzióval?

Részemről nincs szó arról, hogy ne ajánlanám. A hangja nem rossz, a legtöbb Windows verzióhoz képest nekem jobban tetszett, a használata és telepítése viszont sok türelmet kíván. Mivel 2-3 évvel ezelőtt próbálkoztam vele, nem tudom, milyen támogatása van az új formátumoknak Linux alatt.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Big »



A hozzászólásokból kiderült nem lelkesedtek a Linux-ért . Körülményes....stb.
Régóta ki szeretném próbálni elsősorban ezt : http://www.ap-linux.com/ , de még nem került rá sor .
 
Nagyon nem ajánljátok ??
Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a verzióval?

Én a régebbi verzióit próbáltam talán V1.2 és V2, párhuzamosan a Server 2012 R2-vel. A legnagyobb gondot az jelentette, hogy bootmenüt tudjak kreálni ahonnan minden oprendszert eltudok indítani, utána már "semmiség" a kezelése, nálam nem ő nyert.  Alapjában véve egy-két apróság kivételével úgy van megcsinálva, hogy hívhatjuk Windows-osan felhasználóbarátnak.   Egy próbát mindneképp megér, nálad hátha............................
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
mtj
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2014.11.05., szer. 20:21
Értékelés: 24

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: mtj »


A hozzászólásokból kiderült nem lelkesedtek a Linux-ért . Körülményes....stb.
Régóta ki szeretném próbálni elsősorban ezt : http://www.ap-linux.com/ , de még nem került rá sor .
 
Nagyon nem ajánljátok ??
Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a verzióval?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A Linuxhoz kell azért egy bizonyos fokú elhivatottság is
Igen, ezt én is beláttam, de belőlem hiányzik ez. 3-4 évente tettem próbát a Linuxszal, mindig arra jutottam, hogy ezt nem embereknek találták ki, hanem droidoknak, Én csak használni szeretném, mint legtöbben. Semmi kedvem egy driver telepítésével fél napokat szenvedni. Persze ha csak egyszer kellene megtenni, valahogy lenyelném a békát, de amikor egy frissítés után az összes beállítást kezdhettem nulláról, akkor igen gyorsan töröltem az egész ügyet az életemből.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Thunder »


2 hónapig szenvedtem különféle LINUX disztribúciókkal. A hang nem volt rossz, de annyi szenvedéssel járt és olyan fapados volt, hogy hagytam a fenébe.
 
A Linuxhoz kell azért egy bizonyos fokú elhivatottság is
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Többen beszámoltak arról, hogy Linux-szal jóval a windows-szint fölé jutottak. Nekem is tervben van ( gyakorlatilag évek óta   ) a kipróbálása - a direkt audióra épített számítógépemen - de még nem jutottam el addig...
Esetleg ilyen tapasztatalt, Linux vs OS X ? 

2 hónapig szenvedtem különféle LINUX disztribúciókkal. A hang nem volt rossz, de annyi szenvedéssel járt és olyan fapados volt, hogy hagytam a fenébe.

Avatar
Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 18:54
Értékelés: 12

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Vincsó »



Többen beszámoltak arról, hogy Linux-szal jóval a windows-szint fölé jutottak. Nekem is tervben van ( gyakorlatilag évek óta   ) a kipróbálása - a direkt audióra épített számítógépemen - de még nem jutottam el addig...
Esetleg ilyen tapasztatalt, Linux vs OS X ? 

Linux tervben volt nálam is, próbáltam is, elég kínlódósra sikerült.... némileg jobb volt mint a windows de sok kompatibilitási probléma merült fel...gyér a támogatottsága szerintem, új gépnél össze lehet válogatni a hardvereket, de nekem az osx 2-3 óra alatt is használhatóbbnak tűnt.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: shany »



Sok évig csiszolgattam különféle Windowsos konfigurációkat és a WinServer 2012 valóban kimagaslik közülük, de sajnos nekem is be kellett látnom, hogy egyik sem ér fel a MAC világ szintjéig. Az új gépekre többségére már fel lehet tenni az OS X-et, de a régebbi hardverekkel meglehetősen szenvedős.
 
MAC OS - Van még feljebb

 
Többen beszámoltak arról, hogy Linux-szal jóval a windows-szint fölé jutottak. Nekem is tervben van ( gyakorlatilag évek óta   ) a kipróbálása - a direkt audióra épített számítógépemen - de még nem jutottam el addig...
Esetleg ilyen tapasztatalt, Linux vs OS X ? 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Big »



Nem véletlen tettem fel a kérdéseimet, ugyanis a múlt vasárnapig én is pont ezekben hittem amit leírtál, hogy elég egy átlagos pc is. De történt, hogy cimborám eljött hozzám egy I5-ös Macbook-kal, én pedig ezen hallgatok zenét: win server 2012 r2 +audiphile optimzer, core mód (viszonylag öreg hardveren).
Gondoltam ez simán veri az említett masinát, elég nagyot kellett csalódnom még úgyis, hogy a MAC-on csak iTunes futott és nem is volt zenére optimalizálva.

Természetesen sokféle tapasztalat létezik, sokféle rendszer, én a saját tapasztalataimat írtam le, saját rendszerben és saját ízlés szerint, mind annak dacára, hogy járt már itt MacMini, Macbook Air, Amarraval stb., kb. minden amit a Mac "istálóból" zenelejátszás terén számításba lehet venni, de a zeneprezentáció terén soha nem bizonyosodott be a "felsőbbrendűségük". Úgy gondolom, hogy erősen ízlés dolga az egész, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy zenei ízlés dolga, ki mit hallgat, kinek mi a fontos. Példaként azt is hozzátszem, komolyzenében a rendszeremtől sokkal jobbakat hallottam már, de amit én hallgatok: rock, blues, jazzrock kategóriákban igen jó helyen vagyok és nem gondolnám, hogy ezt a PC vs.Mac nyakába kell varrni 100%-ig. Rettentően összetett dolog ez, de megint oda jutottunk, hogy az a fontos, mindenki a saját lemezgyűjteményét élvezze a megfelelő közvetítő elemekkel és akkor nincs baj. Tehát marad a fülelés és a hetekig tartó próbálgatás, nem 1-2 óra, ami igazán eldönti az irányt.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Gondoltam ez simán veri az említett masinát, elég nagyot kellett csalódnom még úgyis, hogy a MAC-on csak iTunes futott és nem is volt zenére optimalizálva. Érdekes fordulat.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Nem véletlen tettem fel a kérdéseimet, ugyanis a múlt vasárnapig én is pont ezekben hittem amit leírtál, hogy elég egy átlagos pc is. De történt, hogy cimborám eljött hozzám egy I5-ös Macbook-kal, én pedig ezen hallgatok zenét: win server 2012 r2 +audiphile optimzer, core mód (viszonylag öreg hardveren).
Gondoltam ez simán veri az említett masinát, elég nagyot kellett csalódnom még úgyis, hogy a MAC-on csak iTunes futott és nem is volt zenére optimalizálva.

Sok évig csiszolgattam különféle Windowsos konfigurációkat és a WinServer 2012 valóban kimagaslik közülük, de sajnos nekem is be kellett látnom, hogy egyik sem ér fel a MAC világ szintjéig. Az új gépekre többségére már fel lehet tenni az OS X-et, de a régebbi hardverekkel meglehetősen szenvedős.
 
MAC OS - Van még feljebb

Avatar
Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 18:54
Értékelés: 12

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Vincsó »



Igaz nem én lettem megszólítva, de gondolom nem probléma, ha én is válaszolok, legfőképp annak okán, hogy kb. egy "ligában játszunk" PC terén (ár). 2 éve használom és fejlesztem a masinát (AMD Brazos 2x1600MHz) és bizton állíthatom, hogy zenélésre semmi, de semmi szükség komolyabbra. Minden létező zeneformátumot minimális procihasználattal játszik, nincs akadozás RAM-ba másoláskor sem, szóval OK. USB kártya nélkül is lehet belőle jó hangot kihozni, olyannyira, hogy méltó "ellenfele/vetélytársa" egy MacMini-nek. De, itt vége is a Mini-nek, hardveres oldalom már el is buktad a fejlesztés lehetőségét. Természetesen ennek is van feltétele pl.: Microsoft Server 2012 R2 + jRiver. Az USB kártya már csak hab a tortán, egy újabb lépés a jobb hang irányába, ugyan ez a független tápolás. Mindkettőtől finomodik, tisztul a hang és pozicionáltabb a hangszerek térbeni elhelyezkedése. Remélem tudtam segíteni. 
Még annyit, hogy az USB kártya + független 5V-os táp és egy lineáris PC táp, még ha megtudod magadnak csinálni a tápokat akkor is majd eléri a PC árát.

 

Igaz nem én lettem megszólítva, de gondolom nem probléma, ha én is válaszolok, legfőképp annak okán, hogy kb. egy "ligában játszunk" PC terén (ár). 2 éve használom és fejlesztem a masinát (AMD Brazos 2x1600MHz) és bizton állíthatom, hogy zenélésre semmi, de semmi szükség komolyabbra. Minden létező zeneformátumot minimális procihasználattal játszik, nincs akadozás RAM-ba másoláskor sem, szóval OK. USB kártya nélkül is lehet belőle jó hangot kihozni, olyannyira, hogy méltó "ellenfele/vetélytársa" egy MacMini-nek. De, itt vége is a Mini-nek, hardveres oldalom már el is buktad a fejlesztés lehetőségét. Természetesen ennek is van feltétele pl.: Microsoft Server 2012 R2 + jRiver. Az USB kártya már csak hab a tortán, egy újabb lépés a jobb hang irányába, ugyan ez a független tápolás. Mindkettőtől finomodik, tisztul a hang és pozicionáltabb a hangszerek térbeni elhelyezkedése. Remélem tudtam segíteni. 
Még annyit, hogy az USB kártya + független 5V-os táp és egy lineáris PC táp, még ha megtudod magadnak csinálni a tápokat akkor is majd eléri a PC árát.

Nem véletlen tettem fel a kérdéseimet, ugyanis a múlt vasárnapig én is pont ezekben hittem amit leírtál, hogy elég egy átlagos pc is. De történt, hogy cimborám eljött hozzám egy I5-ös Macbook-kal, én pedig ezen hallgatok zenét: win server 2012 r2 +audiphile optimzer, core mód (viszonylag öreg hardveren).
Gondoltam ez simán veri az említett masinát, elég nagyot kellett csalódnom még úgyis, hogy a MAC-on csak iTunes futott és nem is volt zenére optimalizálva.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Big »



Szia!
 
Új pc építésén töröm a fejem, kérdésem az lenne, hogy az usb kártya úgyis hozza a kívánt eredményt ha simán mezei atx-tápra dugom vagy így felejtős és elhanyagolható a hatása? Próbáltad így is?
 
szerk.: Ha már itt tartunk egy jól megépített géppel+usb kártya jobban járok mint mondjuk egy mac mini-vel?

Igaz nem én lettem megszólítva, de gondolom nem probléma, ha én is válaszolok, legfőképp annak okán, hogy kb. egy "ligában játszunk" PC terén (ár). 2 éve használom és fejlesztem a masinát (AMD Brazos 2x1600MHz) és bizton állíthatom, hogy zenélésre semmi, de semmi szükség komolyabbra. Minden létező zeneformátumot minimális procihasználattal játszik, nincs akadozás RAM-ba másoláskor sem, szóval OK. USB kártya nélkül is lehet belőle jó hangot kihozni, olyannyira, hogy méltó "ellenfele/vetélytársa" egy MacMini-nek. De, itt vége is a Mini-nek, hardveres oldalom már el is buktad a fejlesztés lehetőségét. Természetesen ennek is van feltétele pl.: Microsoft Server 2012 R2 + jRiver. Az USB kártya már csak hab a tortán, egy újabb lépés a jobb hang irányába, ugyan ez a független tápolás. Mindkettőtől finomodik, tisztul a hang és pozicionáltabb a hangszerek térbeni elhelyezkedése. Remélem tudtam segíteni. 
Még annyit, hogy az USB kártya + független 5V-os táp és egy lineáris PC táp, még ha megtudod magadnak csinálni a tápokat akkor is majd eléri a PC árát.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Vendég

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szia!
 
Új pc építésén töröm a fejem, kérdésem az lenne, hogy az usb kártya úgyis hozza a kívánt eredményt ha simán mezei atx-tápra dugom vagy így felejtős és elhanyagolható a hatása? Próbáltad így is?
 
szerk.: Ha már itt tartunk egy jól megépített géppel+usb kártya jobban járok mint mondjuk egy mac mini-vel?

Szia!
 
Én is használom Fapaci USB kijáratát és jó minőségű PC tápra van csak kötve. A hangminőség javulás egyértelmű és nagyságrendi az alaplapi USB kijárathoz képest.
 
Üdv,
ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Azért ez mindig meg mosolyogtató számomra, hogy egy tisztességes zene pc ennyi lenne... értem én, hogy minőségi alkatrészek stb... de a zene lejátszás sose volt erőforrás igényes feladat, persze nem vonom kétségbe, hogy egy sok százezres pc-n szebben szól a zene csak minden esetre fura mivel gyakorlatilag a proci stb. kihasználtsága 1-2% közelében marad.
Mosolygásra számtalan okot találunk a HiFi környékén. Gyakori a reagálásod és van is benne logika, de egy számítógép nem csak CPU-ból áll. A minőségi alkatrészek alatt nem a legerősebb processzorokat értem, de a leggyengébbeket sem érdemes választani. Tanulságos tud lenni, mikor egymás mellé teszünk egy 10 évvel ezelőtti masinát és egy modern célgépet. A zene mindkettőn képes zökkenőmentesen megszólalni, mégis más lesz a hangjuk. Nagyjából 20 éve használok PC-t forrásként. Ha igaz lenne, amire célzol, akkor még mindig a legelső gépet nyúznám, de ez nem így van, márpedig nem szívesen költöm a pénzem feleslegesen. Előtted is nyitva a pálya, el lehet kezdeni összeszámolni, mennyiért lehet manapság normális passzív gépházat, lineáris tápegységet venni, nagyon gyorsan el fogsz jutni a 250-300e forintig.
 
Az említett 1-2 %-os terhelés ugyanúgy elmondható a kábelekre, a hangszórókra, még sok erősítőre is, de nyilván nem ez határozza meg a minőségüket. Nem tudjuk még teljes mélységben, egy PC-nél mi és miként befolyásolja a hangzást. Ha csak a processzorok terhelésén múlna, akkor nem lenne szabad eltéréseket hallanunk az adatformátumok és a lejátszó szoftverek produkciója között sem, hiszen egyik sem pörgeti meg komoly mértékben a CPU-t.

Avatar
Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 18:54
Értékelés: 12

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Vincsó »

Azért ez mindig meg mosolyogtató számomra, hogy egy tisztességes zene pc ennyi lenne... értem én, hogy minőségi alkatrészek stb... de a zene lejátszás sose volt erőforrás igényes feladat, persze nem vonom kétségbe, hogy egy sok százezres pc-n szebben szól a zene csak minden esetre fura mivel gyakorlatilag a proci stb. kihasználtsága 1-2% közelében marad.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Akkor úgy kérdezném, hogy mac mini árban ami kb. most 155 ezer Ft, éphető e jobb pc/hackintosh a te usb kártyáddal... ?
155e forintért csak a legkisebb új MAC Minit kapod meg, márpedig az teljesítményben nagyon elmarad a Luxor PC mögött. Az én fogalmaim szerint minőségi, kellően erős PC-t mai árakon nem lehet 200e Ft alatt építeni, extrákkal 300e Ft fölé is kúszhat a költség, ami nagyjából megegyezik az erősebb MAC Mini árával. Hogy kinek melyik világ a szimpatikusabb, egyéni kérdés.

Avatar
Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 18:54
Értékelés: 12

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Vincsó »

Akkor úgy kérdezném, hogy mac mini árban ami kb. most 155 ezer Ft, éphető e jobb pc/hackintosh a te usb kártyáddal... ?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szia!
 
Új pc építésén töröm a fejem, kérdésem az lenne, hogy az usb kártya úgyis hozza a kívánt eredményt ha simán mezei atx-tápra dugom vagy így felejtős és elhanyagolható a hatása? Próbáltad így is?
 
szerk.: Ha már itt tartunk egy jól megépített géppel+usb kártya jobban járok mint mondjuk egy mac mini-vel?

Legtöbb vevőm szokványos PC tápegységgel rendelkező gépbe építette be az USB kártyát, de ők is jól hallható javulásról számoltak be, néhány ilyen visszajelzés a csevegőben is olvasható. Természetesen egy jó minőségű lineáris tápegység tovább javíthatja a produkciót, a HiFi egy ilyen sport, rengeteg variáció létezik az előre lépésre.
 
A MAC Mini egy szerethető, kompakt, minőségi megoldás. A Luxor PC produkcióját én jobbnak tartom és másoktól is ilyen véleményeket olvastam, akik összevetették a két masinát. Az előny erősen műszaki tartalmú, tehát ha ezeket az extra összetevőket (passzív hűtés, lineáris tápegység, speciális USB kártya) elhagyjuk, akkor egy átlagos PC-hez jutunk, ami nyilván el fog maradni a MAC Mini teljesítményétől. A hardveres rész mellett legalább annyira fontos a szoftveres oldal is, tehát a beállításokkal, az alkalmazott programokkal is erősen befolyásolhatjuk a hangzást.
 
Nem tudok olyan kérdésekre válaszolni, hogy a kérdezőnek mi éri meg, mivel jár jobban, mert ez nagyon szubjektív terület. Van, aki bármi pénzt megad egy kis javulásért, amitől elégedetté válik, míg másoknak pár ezer forint is túlzott befektetés lehet egy ilyen kis mértékű változásért. A magam financiális szabályai persze megvannak, de ezek kizárólag rám érvényesek, így nem is szoktam hangoztatni őket.

Avatar
Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 18:54
Értékelés: 12

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Vincsó »


Szia!
 
Új pc építésén töröm a fejem, kérdésem az lenne, hogy az usb kártya úgyis hozza a kívánt eredményt ha simán mezei atx-tápra dugom vagy így felejtős és elhanyagolható a hatása? Próbáltad így is?
 
szerk.: Ha már itt tartunk egy jól megépített géppel+usb kártya jobban járok mint mondjuk egy mac mini-vel?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A témához kapcsolódó néhány írásom:
 
 
A Windows Server 2012 rejtelmeiről, előnyeiről - Viszonylag egyszerű, költséghatékony, bárki által kényelmesen használható, a szokásos Windows verzióknál jobb hangzást produkáló rendszer.
 

 
 
 
Az új audio lejátszó szoftverekről - Kicsit átrendeződött a lejátszók hierarchiája a közelmúltban, érdemes felülírnunk előítéleteinket, preferenciáinkat.
 

 
 
A Luxor PC építéséről - Egy régi terv megvalósulása néhány technikai részlet ismertetésével.
 

 
 
 
A Macintosh világba tett kiruccanásomról - Az otthoni megoldások közül jelenleg talán a legjobb választás.
 


Lezárt

Vissza: “Luxor Audio”