Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

De azzal még mindig nem vagyok tisztában, hogy az RP 280 és az R28 között milyen lényeges különbség van a 2x árhoz viszonyítva.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Érdekes dolgok történnek itt kérem , és üdv "újra" itt a saját topicnak.
 
Nincs mit .
 
 
Ez az Atmos téma érdekes lesz. Az biztos hogy valahol ez a "jövő", én sok potenciált látok benne - inkább a film stúdiókon múlik mit alkotnak és adnak a kezünkbe belőle.
Amiről beszéltünk A2040 vs A3040 kérdésben, az szerintem egyértelmű, illetve kézenfekvő. Ma átnyálazom azt a pár csatornakiosztási kérdést....
 
Klipsch témában annyit fűznék még hozzá, hogy a 4db R-115SW elég beteg ötlet lesz szerintem , illetve szerintem eléggé meg fogsz lepődni. De majd elválik helyben, mit szeretnél.
 
A Reference Premier családból raknám össze az 5.0-át, a kiegészítő sugárzókból meg lehet elég lenne a Reference II dobozai is "belekóstolni"
A 450C center miatt lehet hogy elég lenne a 260F is előre hátra. A centerből nem tudsz eleve nagyobbat beszerezni, a center és a 2.0 irány hiánya miatt miatt meg lehet elég a 260F is mozira.
Persze csak gazdaságilag, előbb utóbb úgy is 280F lesz elöl hátul.
 
Atmos kiegészítőknek meg mehetne az R-15M, később úgy is megérkeznek a Klipschtől az erre kihegyezett dobozok mindkét Reference családhoz....
 
 
(És szépen ránk kented a dolgokat , mi csak mentjük a menthetőt .)

 
Számítok olyan emberekre, akiknek a 4 biztos elég lesz, sőt lehet nekem is
De akinek sok lekapcsolok, de ha nincs, akkor fel nem lehet kapcsolni belőle.
Végül is a subok szolgáltatnák a mélyeket, lehet elég lenne a 260 is, csak attól félek, hogy nagy a szoba és kevés lesz a teljesítménye. Mondjuk subbal is lehet ép 2.0 hallgatni. Nem tudom, nem egyszerű.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Erre azért ne alapozz, kizárt hogy egy szinten legyen a kettő. Eleve lejjebb pozicionálta a Klipsch, árban is kb a fele "azonos" modell esetén.
 
A Reference Premier és a Reference II a közös rokonok, itt izgalmasabb lenne egy összevetés RP-280F vs RF-82MK2, stb. 
És ne felejtsük el hogy sok Reference II (MK2) modellre nincs Premier utód; RF-7MK2, RC-64MK2. Ahogy anno például RF-83 RF-63 -ra se lett MK2 utód.

Egy fórumról másoltam ki, nem kereskedői vélemény volt.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: batman98 »



Próbálom Elhelyezni minőségben a sima R28-at ezt találtam, mondjuk az importőr is mondta, hogy  jobb a 82ii-nél, de hát a felhasználói véleményeket is figyelembe kell venni.
 
The guys at AUDIO, a German magazine reviewed the RF 82 II back in 2012 and gave them 84 points, which is verygood. Recently in August 2014 they reviewed the new R-28F and gave them 84 points as well. I have ordered a copy of their test to get the details. In any case R-28 seems to be doing very well indeed, possibly just as well as the 82 II did....

 
Erre azért ne alapozz, kizárt hogy egy szinten legyen a kettő. Eleve lejjebb pozicionálta a Klipsch, árban is kb a fele "azonos" modell esetén.
 
A Reference Premier és a Reference II a közös rokonok, itt izgalmasabb lenne egy összevetés RP-280F vs RF-82MK2, stb. 
És ne felejtsük el hogy sok Reference II (MK2) modellre nincs Premier utód; RF-7MK2, RC-64MK2. Ahogy anno például RF-83 RF-63 -ra se lett MK2 utód.
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: batman98 »


Érdekes dolgok történnek itt kérem , és üdv "újra" itt a saját topicnak.
 
Nincs mit .
 
 
Ez az Atmos téma érdekes lesz. Az biztos hogy valahol ez a "jövő", én sok potenciált látok benne - inkább a film stúdiókon múlik mit alkotnak és adnak a kezünkbe belőle.
Amiről beszéltünk A2040 vs A3040 kérdésben, az szerintem egyértelmű, illetve kézenfekvő. Ma átnyálazom azt a pár csatornakiosztási kérdést....
 
Klipsch témában annyit fűznék még hozzá, hogy a 4db R-115SW elég beteg ötlet lesz szerintem , illetve szerintem eléggé meg fogsz lepődni. De majd elválik helyben, mit szeretnél.
 
A Reference Premier családból raknám össze az 5.0-át, a kiegészítő sugárzókból meg lehet elég lenne a Reference II dobozai is "belekóstolni"
A 450C center miatt lehet hogy elég lenne a 260F is előre hátra. A centerből nem tudsz eleve nagyobbat beszerezni, a center és a 2.0 irány hiánya miatt miatt meg lehet elég a 260F is mozira.
Persze csak gazdaságilag, előbb utóbb úgy is 280F lesz elöl hátul.
 
Atmos kiegészítőknek meg mehetne az R-15M, később úgy is megérkeznek a Klipschtől az erre kihegyezett dobozok mindkét Reference családhoz....
 
 
(És szépen ránk kented a dolgokat , mi csak mentjük a menthetőt .)
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Fizetett tesztelő nagyjából azt ír, amit tollbamondanak neki
Totál fals dolgokkal is találkoztam, amikor még olvastam cikkeket.
Itthon még olyan is megesik, hogy a forgalmazó irja a cikket.
 
Hallottam már elég nagy klipscheket, sztereoban, nem leszenk rosszak sztem mozira. Ha nem a világ végére telepited őket, szivesen meg is hallgatnám, érdekesnek hangzik.

 
Nem én lakok messze, hanem te 
Már hívtalak párszor, de most már érdemes lesz majd eljönni hozzám, ha összeáll a új rendszer.
Persze mindenkit várok majd szeretettel.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »



Próbálom Elhelyezni minőségben a sima R28-at ezt találtam, mondjuk az importőr is mondta, hogy  jobb a 82ii-nél, de hát a felhasználói véleményeket is figyelembe kell venni.
 
The guys at AUDIO, a German magazine reviewed the RF 82 II back in 2012 and gave them 84 points, which is verygood. Recently in August 2014 they reviewed the new R-28F and gave them 84 points as well. I have ordered a copy of their test to get the details. In any case R-28 seems to be doing very well indeed, possibly just as well as the 82 II did....

Fizetett tesztelő nagyjából azt ír, amit tollbamondanak neki
Totál fals dolgokkal is találkoztam, amikor még olvastam cikkeket.
Itthon még olyan is megesik, hogy a forgalmazó irja a cikket.
 
Hallottam már elég nagy klipscheket, sztereoban, nem leszenk rosszak sztem mozira. Ha nem a világ végére telepited őket, szivesen meg is hallgatnám, érdekesnek hangzik.

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »


Hu wazze itt lezúúúúúúúúúúúúziusz van kiépülőben.
5.4 meg amit akartok/minél sok.több,annál jobban érvényesül a gerő.com effektus
Van is erre egy jó mondás "aki másnak 5.4 az magának minyimum madamka 7.nyóc" vagy valami ilyesmi+- zsebem zsestyem.
Akkor Zamek a kisiparos hadd szóljon!!!!!!
 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Próbálom Elhelyezni minőségben a sima R28-at ezt találtam, mondjuk az importőr is mondta, hogy  jobb a 82ii-nél, de hát a felhasználói véleményeket is figyelembe kell venni.
 
The guys at AUDIO, a German magazine reviewed the RF 82 II back in 2012 and gave them 84 points, which is verygood. Recently in August 2014 they reviewed the new R-28F and gave them 84 points as well. I have ordered a copy of their test to get the details. In any case R-28 seems to be doing very well indeed, possibly just as well as the 82 II did....
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Én szívesen betenném a sima R 28-at is előre, de annak a sorozatnak nincs nagy centere, ami visszatart, a többi elvileg azonos sorozat, gondolom váltó stb. A front oldat gondoltam, ami a legfontosabb lenne, hogy az minőségben a legjobbat adja.
Holnap megyek a nagyvárosba tárgyalni, illetve hallgatózni, még azután változhat a felállás.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »



Atmos:
 
1 pár Klipsch RP-280F (front)
 
1 db Klipsch RP-450C (center)
 
1 pár Klipsch R-28F (surround)
 
3 pár Klipsch R-15M polcsugárzó
 
4 db Klipsch R-115SW (subwoofer)
 
Na, erre gondoltam. Az R-28F talán nem illik az elsőkhöz, de surroundnak, lehet nem lenne nagy különbség az elsőhöz képest a homogenitás szempontjából és ez pont egy olyan kategória, ami majdnem megegyezik a RP-280F-el. de árban fele. Annyiból jó még ez a felállás, hogy lehet kapósabb lenne az árfekvése miatt és fontként is betudnám mutatni.

 
Münchenben 3 olyan szoba volt, ahol a mennyezeten is voltak hangszórók. De sajnos csak 1 volt jó.. Rittig a legolcsóbb
Az elacos, és a cinemike szobában sem sikerült egységessé tenni a hangot, külön életet éltek a föntiek, demo közben inkább kijöttem, és mentem máshova.
Pedig azonos családból származó dobozok voltak. XTZ dobozokkal egy kevéssé megalomán szoba viszont jól sikerült. Volt hangulata, ami szerintem a legfontosabb egy moziszettnél.
 
Sztem mindenképp hallgasd meg, h klipschéknél mennyire azonos hangolásúak a föntiek, mielőtt bevásárolsz.
Kép forrásban és hangban nagyon más a kettőnk izlésvilága, de szivesen vásárolnék megint, biznisz szempontból én is elégedett voltam.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Köszönöm a jókívánságokat és számítok mindenkinek a segítségére, amiért hálás is leszek. Akik már vásároltak tőlem azok tudják, hogy velem nem jár rosszul senki. Ezt a következtetést a rengeteg ajánlásból és természetesen a sok pozitív visszajelzésből, letudom vonni.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Atmos:
 
1 pár Klipsch RP-280F (front)
 
1 db Klipsch RP-450C (center)
 
1 pár Klipsch R-28F (surround)
 
3 pár Klipsch R-15M polcsugárzó
 
4 db Klipsch R-115SW (subwoofer)
 
Na, erre gondoltam. Az R-28F talán nem illik az elsőkhöz, de surroundnak, lehet nem lenne nagy különbség az elsőhöz képest a homogenitás szempontjából és ez pont egy olyan kategória, ami majdnem megegyezik a RP-280F-el. de árban fele. Annyiból jó még ez a felállás, hogy lehet kapósabb lenne az árfekvése miatt és fontként is betudnám mutatni.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Hú-ha mi van itt alakulóban!
 
Sok sikert és kitartást!

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Nem is tudom, hogyan kezdjem. Szerintem sokan ismernek és tudják ki vagyok és az utóbbi pár évben, nem csak hobbi szinten foglalkoztam a mozival, hanem projektorok, vásznak, kiegészítőket is értékesítettem. Egy jó ideje már az Avmax Hungary (konferenciatechnika) Kft-nél dolgozom, ezen belül is a házimozi üzletágat csinálom. Eddig inkább vetítéssel kapcsolatos dolgokat értékesítettem, de közös elképzelésünk, hogy a mozi más területén is szeretnénk jelen lenni, mint pl erősítők, lejátszók, kábelek, stb. amit eddig is tudtunk adni, de nem igazán ez volt a cég profilja. Majd ha készen lesz a mozis oldalunk, akkor mindenki betekintést kap a kínálatból, addig egy kis türelmet kérek.
A dolog úgy alakult, mivel a cégen belül én mozgok otthonosabban a mozis témában és nálam voltak olyan eszközök, amit az érdeklődőknek meg tudtam mutatni, ezért felajánlottam, hogy használjuk a szobámat demó szobának. Így kellemest a hasznossal kötöttem össze, hiszen a hobbim és a munkámat is egy helyen van.
Nem tudtam eldönteni, hogy kertopikot vagy saját topikot nyissak, mert igazából mindkettőről szó van, de én úgy éreztem, hogy ez inkább a saját szobám és akkor, ha kicsit a munkám is benne van, az annyira nem lesz gáz. Ha esetleg valakit ez zavar, akkor megkérem az adminokat, hogy moderáljanak, ahová gondolják a topikot.
Rengeteg emberrel állok kapcsolatban itt a fórumon is és akik már vásároltak ezt-azt tőlem(tünk) és mindenki elégedett volt az én hozzáállásommal, termékekkel és, ha nem is volt vásárlás, csak segítség kérés, iránymutatás, új vagy használt eszközökkel kapcsolatban én a legjobb tudásom szerint próbáltam segíteni. Gondolom ezért is kaptam a tanácsadó titulust. Ha már a titulusról van szó, akkor nem tudom, hogy a munkám, ami persze a hobbim is, és ami mögött úgy gondolom van egy kis tapasztalat is, összeférhetetlen a tanácsadói rangommal, akkor legyetek szívesek az adminoknál ezt is jelezni és töröljék a kinevezést, nem akarok senkivel konfliktust. Azért is mondom el mindezt őszintén, hogy mindenki tisztában legyen velem és később ne legyen ebből probléma.
Ha úgy gondoljátok, hogy maradhat a titulus, akkor én megpróbálok elfogulatlan lenni és olyan ajánlásokat adni. Szerintem mindenkiben van egy kis elfogultság, ezért is kell több embernél érdeklődni, mert mindenki a saját szemszögéből ad tanácsot és ajánlásokat. Ezt látni a saját rendszeréből, hogy amit szeret abból építi fel a rendszerét és természetesen azt ajánlja, amit ő jónak lát, hiszen azért is építkezett abból az anyagból.
Nálunk elég sok minden megtalálható vagy lesz, ezért nekem tökmindegy ki mit vásárol, persze vannak olyan dolgok, ami nekem jobban tetszik, mint Pl Epson T9200 vs Sony HW55 én a sonyt jobban preferálom, de ettől függetlenül ennek is annak elmondom az előnyeit és mindenki azt választ, amit maga jónak lát. Ép nem rég volt a fórumról egy kolléga  Gimbó, akivel összemértünk a két gépet és az epsont vitte, nem álltam a háta mögött a kapával, hogy a sonyt válaszd Többféle projektor van a kínálatunkban, van választási lehetőség én mindig az ár érték arányában azt ajánlottam, amit jobbnak láttam. A mozi részével is hasonló a helyzet, több lehetőség van, de úgy gondoltuk olyan márkát választunk a demó, moziszobába, ami minden igényt kielégíthet, és ami nekünk is tetszik.
A választása Klipsch hangfalakra esett, ebben több kategória is megtalálható, széles a kínálata és mozira, zenére is sokan szeretik.
Meghajtás Yamaha lesz (ennek kell lenni) de hozott erősítőkkel is lehet majd tesztelni, meg persze saját igényeimnek is lehet, hogy lesz tartva egy összeállítás, amivel privátan is használom. De ha a Yamaha hozza azt amit én szeretek, akkor csak az lesz.
Nagyon köszönöm itt is Batman kollégának a Yamahás szaktanácsokat és Norbi kollégának a Klipschel kapcsolatos tanácsait. Folyamatos kapcsolatban vagyunk egymással és segítségükkel is kiválasztjuk a legmegfelelőbb szettet a szobába.
Van több felállás, akinek van tapasztalata vagy véleménye, ne tartsa vissza.
 
Első körben 5.4-es felállásra gondoltam. Nem kell megijedni a 4 subtól, az igényeket és a mélyeloszlást a szobába figyelembe véve, gondoltam erre a felállásra. Akinek sok, annak lekapcsolok belőle, aki így szereti, az örülhet
Első a drágábbik:
Demó szoba:

1, verzió:



1 pár Klipsch RP-280F (front)

1 db Klipsch RP-450C (center)

1 pár Klipsch RP-260F (surround)

4 db Klipsch R-115SW (subwoofer)



2, verzió:



4 db Klipsch R-28F (front, surround)

1 db Klipsch RP-450C (center)

4 db Klipsch R-115SW (subwoofer)
 
Összeállítok egy Atmos rendszerre valót is, csak nem tudom, milyen igény lenne rá, érdemes-e.
Yamaha erősítőt Bandi a 3040 ajánlotta, ami atmos, de végfokozható legalább az 5csatornája, amit én szeretnék.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nagyon kiváncsi lettem.Követni fogom mi történik!

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Gyökeres változások vannak, lesznek a moziban. Hamarosan írok egy nyitó szöveget, kis türelmet kérek.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Akkor vedd kezelésbe a dolgokat és hajrá neked is

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”