Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Igen, egy AQ Vodkát rádugtam a Oppo-ra palzma tv-vel, és projval is.Majd vissza a Kácsás kábel, de semmi látható. Csak képről tudok nyilatkozni.
Az USB-t nem hallottam, de azzal nem vitatkoztam, csak poénkodtam. Ismétlem, képi változást nem láttam.

Egy rövid kérdésem volna mennyi ideig tesztelted le a két kábelt? Mármint 5 perc 1 óra netán esetleg 1 nap? Netán egy hét? Esetleg be volt járatva az AQ vodka vagy nyers kábelt teszteltél a bejáratot Kácsás kábellel szemben? Egyforma hosszú volt nagyjából a két kábel?
Nem ismerem rendszered elemeit de a vodka már elég jó szint és ki kellett volna jönni a különbségnek .....
"Az igazi barát szemből támad."

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A drága árkategóriájú HDMI kábel jobb színei, élesebb képe, ragyogó kontrasztja a vitatott. Már messze járunk.
 
Akkor én visszatérek! 
 
Te próbáltad egyébként, vagy csak egy kétezer forintos kábelt cseréltél ki egy ötezer forintosra és ott nem volt változás?
Ha elolvastad mondjuk, amit Alto írt - azzal egyetértesz?
Arra sem kaptam választ, hogy a Hifi Show USB tesztjét te láttad/hallottad? Ha igen, volt változás hangban?

Avatar
SZL0926
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 08:44
Értékelés: 6

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: SZL0926 »

Na ,hogy mondjak én is valamit!A kábelt külön egységnek kell tekinteni de van egy alap kiindulási pont amit figyelembe kell venni.Bocsánat a kifejezésért "szarból nem lehet várat épiten" ami leforditva annyit tesz hogy egy érzékeny jó rendszerben minden azaz MINDEN változtatás hallható igy a tápkábelé is.Persze sajnos itt az nem biztos hogy hallható lesz ha x áru kábelt lecserélünk 2x árura de sajna a 10x az már ha illik a rendszerbe drasztikus változást okozhat.És ez vonatkozik az IC-re és a többi drótra is.

Avatar
MUCIKA
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.10.15., szer. 12:49
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: MUCIKA »



"erősítő - hangfalak - kábelek: 40% - 50% - 10%
Igaz, ez stereo-ra vonatkozott,"
 
És a lejátszó?   
 
Az én véleményem, hogy nem kell egy rendszer árának a felét kábelre költeni,de a 10%, az kevés. Én inkább 20-25% körülre tenném, ha mindent (táp,IC,hangsugárzók) beleveszünk.

Végre egy értelmes felfogású ember!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Fish »


egy jó kábelt egyszer kell szinte megvenni, abba most nem mennék bele hogy egy olcsó hdmi kábel és egy drága között van e kép vagy hangbéli differencia ezt a vitát meghagyom a hívőknek illetve a hitetleneknek
 
egy jó és "drága" kábel sok sok évig meghálálja azt , hogy megvetted. míg ezek az olcsó fos kábelek hullanak mint a legyek.. a hálónkban van egy 51" samu tv-nk ehhez ,csatlakozik ,hdmi beltéri, pc stb.. tévézünk ,meg néha sorozatozunk semmi extra, a mozizást meghagyom a nagy rendszerre.. szóval ide "gagyi hdmi kábeleket raktam mert hát minek, még is fél évente dobálom őket mert elhullanak( hol hang hol képhiba) és nincsenek mozgatva vagy fizikai behatásnak téve. ha ide vettem volna 3-4db normális árértékű minőségi hdmi kábelt ,nem kellene ezekkel foglalkoznom.. a lenti nagy rendszerbe évek óta hibátlan az összeköttetés, pedig a proji erősítő között 15m-es hdmi van húzva..  én ezt használom lentre: Nordost Wyrewizard ( pro series) ez nem drága sztem ,de sokan még erre is azt mondaná ,hogy értelmetlen..
 
ebből az egészből csak azt akarom kihozni ,hogy igen is érdemes venni minőségi kábelt ,mert megéri.. a sok milliós kábelek létjogosultságát ( pláne hdmi) én is megkérdőjelezném ,de ha van rá pénz akkor meg úgy is mindegy
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: AAttila »


"erősítő - hangfalak - kábelek: 40% - 50% - 10%
Igaz, ez stereo-ra vonatkozott,"
 
És a lejátszó?   
 
Az én véleményem, hogy nem kell egy rendszer árának a felét kábelre költeni,de a 10%, az kevés. Én inkább 20-25% körülre tenném, ha mindent (táp,IC,hangsugárzók) beleveszünk.

Avatar
bszab221
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.12.20., kedd 14:30
Értékelés: 12

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: bszab221 »



Még mindig nem horror árú hdmi kábelről volt szó,hanem egy kb 15.000 ft-os cinnamon kábelről.
 
Egyébként alto és bubu fogalmazta meg a legjobban.
 
Részéről ennyi.

 
Kinek mi a horror ár. Részemről 1,5m HDMI kábel lélektani felső határa 5k. De nyilván nem is fél millás erősítőm van. Szóval...
Olvastam valahol, hogy az ideális ár-arány:
erősítő - hangfalak - kábelek: 40% - 50% - 10%
 
Igaz, ez stereo-ra vonatkozott, házimozinál nyilván más az arány. De tegyük fel, hogy ott is él a 10%-os kábel-ár arány, akkor egy alap rendszernél, ami legyen a példának okáért 350k, Ennek a 10%-a 35k. Ebbe a keretbe bele kell férjen minden kábel. Szóval Aki nem gondolkodik fél millás rendszerben, fölösleges 15k-ért csak HDMI kábelt vennie. Szerény véleményem szerint.
 
Itt most az én példámmal álltam elő, hisz az én esetemben: TV 200k, erősítő+nas+lejátszó: 70k, HDMI kábel 1,8k és 100k (max 130k) körül keresek 5.1 hangkeltő dobozkákat kábelekkel.

Avatar
Roberto11
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013.02.16., szomb. 21:40
Értékelés: 293
Tartózkodási hely: Budapest

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Roberto11 »



 
 
Én is szebnek látnék egy horror árú HDMI-t

 
Még mindig nem horror árú hdmi kábelről volt szó,hanem egy kb 15.000 ft-os cinnamon kábelről.
 
Egyébként alto és bubu fogalmazta meg a legjobban.
 
Részéről ennyi.
LG 65"C3,DUNE MAX VISION 4K,Arcam Avr 550,Focal Electra CC1008Be,Focal Electra SR30,
Velodyne DD12,Neotech NES-3003II,Aq DB14/4,
Hdmi: Audioquest Mocha,Furutech HF-X-NCF,
Audioquest Wolf,Vibra-R, IsoACOUSTICS

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Tudtommal USB Audio-nál nincs hiba javítás, de javítson ki valaki, ha tévedek.
CRC van de mivel realtime isochronuos atvitel azt hiszem resend nincs... Itt mar nem vagyok meggyozodve hogy nem szamit a kabel, de arrol igen, hogy a hallott kulonbsegek nagyresze kepzelet szulotte. Nem teszteltem de az adatatvitel mikentje alapjan elkepzelesem van arrol hogy ez milyen hibat okozhat es milyez nem

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Mi van akkor, ha az olcsóbb HDMI kábel, mely nincs megfelelően szigetelve, megépítve, analóg zavarjellel szennyezi be a rendszert, melyet pl. a készülékek mögötti kábelrengetegből szed? Ha már keresni kell a magyarázatot.    
Bocs.. most olvastam jobban vissza... 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Mi van akkor, ha az olcsóbb HDMI kábel, mely nincs megfelelően szigetelve, megépítve, analóg zavarjellel szennyezi be a rendszert, melyet pl. a készülékek mögötti kábelrengetegből szed? Ha már keresni kell a magyarázatot.    

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tisztán elméleti síkon igazad lenne, azonban hajlamosak vagyunk elfeledkezni arról a tényről, hogy egy digitális kábel (legyen az HDMI, USB, koax digitál, az optikai kábel itt kivétel) nem csak tisztán digitális jeleket továbbít, hanem bizony a környezetből és a másik készülékből származó különböző analóg zajokat is átviszi, ez pedig már függ a kábel minőségétől, konstrukciójától. A másik oldalon aztán ez a zaj pl. a sosem teljesen tökéletes földelési rendszeren keresztül bejut a készülék tápegységbe, onnan pedig  a többi analóg és digitális áramkörre. Ettől kezdve pedig a készülék minőségétől, konstrukciójától függően okozhat szemmel látható, vagy füllel hallható változásokat. 
 
Én azt mondom, amit te. Ebben is tökéletesen igazad van.
Ezen kívül hozzá kell venni gondolom én a hibajavítási dolgot - egy gyengébb kábelen keresztül több a hiba.
A kettő együtt hoz minőségi eltérést.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: alto »



Nem jó példa.
 
Jelen eszmecsere a HDMI kábelről szólt, én kiegészítettem USB kábellel.
 
Itt az alap állítás az, hogy mivel digitális átvitel, ahol egyesek és nullák közlekednek - semmi különbség nincs két kábel között sem képminőségre, sem hangminőségre.
Szintén az 1 és 0 miatt   ----   soha!
Nem az az állítás, hogy nem éri meg a drága kábel, mert a rendszer nem hozza ki a különbséget, hanem rendszertől függetlenül a két HDMI kábel teljesen egyforma minőséget szolgáltat. Most ne írja senki, hogy nem ezt állította, hanem azt, hogy nem nagy a különbség.
Itt arról volt szó, hogy soha és semmilyen körülmények között.

 
Tisztán elméleti síkon igazad lenne, azonban hajlamosak vagyunk elfeledkezni arról a tényről, hogy egy digitális kábel (legyen az HDMI, USB, koax digitál, az optikai kábel itt kivétel) nem csak tisztán digitális jeleket továbbít, hanem bizony a környezetből és a másik készülékből származó különböző analóg zajokat is átviszi, ez pedig már függ a kábel minőségétől, konstrukciójától. A másik oldalon aztán ez a zaj pl. a sosem teljesen tökéletes földelési rendszeren keresztül bejut a készülék tápegységbe, onnan pedig  a többi analóg és digitális áramkörre. Ettől kezdve pedig a készülék minőségétől, konstrukciójától függően okozhat szemmel látható, vagy füllel hallható változásokat. 
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Warter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.07.22., csüt. 09:54
Értékelés: 80

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Warter »



A HDMI-t nem lehet összehasonlítani a cd-vel.
HDMI, usb, ethernet stb. esetén olyan bonyolult és gyors adatátvitel van igen komoly hiba ellenőrzéssel, hogy egy kábel vagy átviszi a jelet vagy nem, hdmi esetén olyan lehet, hogy még épp a javíthatóság határán van az adat és ekkor lesznek benne hibák pl. tele lesz a kép piros tartalom nélküli pontokkal.
De olyan totálisan kizárt, hogy változzon a kontraszt vagy valamelyik szín.
Az, hogy valaki mit lát hall és mit képzel bele az egy totál szubjektív dolog, változás ezeknél kizárólag az agyban történik, vakteszten már nem látna hallana semmit, arról meg ne is beszéljünk, ha meg is méri az ember.
Máshol már fel lett ajánlva a hívőknek, hogy oké, akkor csináljunk egy tesztet, de persze onnan kezdve mindenki eltűnt....

 
Tudtommal USB Audio-nál nincs hiba javítás, de javítson ki valaki, ha tévedek.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: pjotr »


A HDMI-t nem lehet összehasonlítani a cd-vel.
HDMI, usb, ethernet stb. esetén olyan bonyolult és gyors adatátvitel van igen komoly hiba ellenőrzéssel, hogy egy kábel vagy átviszi a jelet vagy nem, hdmi esetén olyan lehet, hogy még épp a javíthatóság határán van az adat és ekkor lesznek benne hibák pl. tele lesz a kép piros tartalom nélküli pontokkal.
De olyan totálisan kizárt, hogy változzon a kontraszt vagy valamelyik szín.
Az, hogy valaki mit lát hall és mit képzel bele az egy totál szubjektív dolog, változás ezeknél kizárólag az agyban történik, vakteszten már nem látna hallana semmit, arról meg ne is beszéljünk, ha meg is méri az ember.
Máshol már fel lett ajánlva a hívőknek, hogy oké, akkor csináljunk egy tesztet, de persze onnan kezdve mindenki eltűnt....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: tigris »

Őszinte leszek én az alap HDMI 1500 ft és a 6500 forintos közt valóban nemigen hallottam és láttam értékelhető különbséget, de azt nem állítom, h nincs vagy nem lehet egy komolyabb darab esetében. Elvégre elég ha a CD lejátszók esetében a Koax kimenetet vesszük alapul, ott is van difi 2 kábel közt. Szerintem itt legalább akkora hiba lenne csak 0 és 1-ről beszélni, mint adott hangsugárzókábelek közt. Ott is van difi, pedig mindkettő réz és mondjuk azonos a keresztmetszet. Attól mert nincs rá magyarázat ami ésszerű, még létezik.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, iPad Air 5, Topping D30 Pro DAC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma UHD35, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem hiteken alapul, nem kell hinni benne...Sokkal inkább azon múlik, h hallod -e és a rendszeredhez arányaiban megfelelő kábeleket használj. Jó példa erre egy régi ismerősöm aki egy olcsó 20 ezer forintos erősitő mellé pakolt be egy 50 ezer forintos hangsugárzó kábelt, amik egy Magnat Monitor 990 hangsugárzót szolgáltak ki. Nem értette miért nem lett jobb mint az előző kábele. Értelemszerűen itt a rendszer már nem tudott többet, nem volt mit helyrehozzon a drága kábel. ezért fontos rendszerben gondolkodni, és az arányokat is figyelni.
 
Nem jó példa.
 
Jelen eszmecsere a HDMI kábelről szólt, én kiegészítettem USB kábellel.
 
Itt az alap állítás az, hogy mivel digitális átvitel, ahol egyesek és nullák közlekednek - semmi különbség nincs két kábel között sem képminőségre, sem hangminőségre.
Szintén az 1 és 0 miatt   ----   soha!
Nem az az állítás, hogy nem éri meg a drága kábel, mert a rendszer nem hozza ki a különbséget, hanem rendszertől függetlenül a két HDMI kábel teljesen egyforma minőséget szolgáltat. Most ne írja senki, hogy nem ezt állította, hanem azt, hogy nem nagy a különbség.
Itt arról volt szó, hogy soha és semmilyen körülmények között.

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Más téma:
 
Van Damme hangsugárzó kábelekkel kapcsolatban van valakinek konkrét tapasztalata? ha igen akkor mi és pontosan melyik típusról?
 
Köszönettel:
Robi

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: tigris »


Fontos: én nem elutasítom és elzárkózom a történettől pusztán csak megérteni szeretném, ha egyáltalán ez egy megfogható megérthető történet. Lehetséges, hogy nem megértenem kellene csak pusztán elfogadnom és hinni benne?   
Nem hiteken alapul, nem kell hinni benne...Sokkal inkább azon múlik, h hallod -e és a rendszeredhez arányaiban megfelelő kábeleket használj. Jó példa erre egy régi ismerősöm aki egy olcsó 20 ezer forintos erősitő mellé pakolt be egy 50 ezer forintos hangsugárzó kábelt, amik egy Magnat Monitor 990 hangsugárzót szolgáltak ki. Nem értette miért nem lett jobb mint az előző kábele. Értelemszerűen itt a rendszer már nem tudott többet, nem volt mit helyrehozzon a drága kábel. ezért fontos rendszerben gondolkodni, és az arányokat is figyelni.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, iPad Air 5, Topping D30 Pro DAC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma UHD35, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Nem jó a kábelekhez való megközelítésetek...Én kábeleket együtt tekintem a rendszer egyik elemének. Nyilván önmagában egy jó kábel a rendszerben nem fog csodákat tenni, de az összes kábel cseréje olyanra amivel a rendszer igazán önmagát tudja adni bizony nagyon hallható változást tud hozni. Tehát nem elég ha az IC jó, jónak kell lennie a hangsugárzó és a tápkábelnek is. A silány kábelek letudják rontani egy rendszer hangját, illetve áttudják alakítani az arányokat amitől máris másként fog szólni mint amit vár az ember. Nyilván egyik kábel sem megváltás, nem ettől lesz jó vagy rossz, de nagyban hozzájárul a rendszer végső hangjához.
Fontos: én nem elutasítom és elzárkózom a történettől pusztán csak megérteni szeretném, ha egyáltalán ez egy megfogható megérthető történet. Lehetséges, hogy nem megértenem kellene csak pusztán elfogadnom és hinni benne?   

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: tigris »


Egyet értek Dokival, én is szívesen olvasnék szakértői véleményt. Nekem a táp kábel kérdés egy érdekes témakör. Nem igazán veszi be a buksim azt, hogy a falban lévő x keresztmetszetű és minőségű vezetéken érkezik meg az áram ide bekötünk egy teljesen más paraméterekkel rendelkező táp kábelt amely találkozik egy megint teljesen  más paraméterekkel rendelkező belsőkábelezéssel akkor a köztes kábel min és miért tud változtatni? Itt ugye nem analóg jelről vagy 1 és 0-ról beszélünk. Értem, hogy egy elektromos hálózat kiépítésekor számít a  távolság / keresztmetszet, de a közbe iktatott x méter kábel ezen mit tud változtatni 
Nem jó a kábelekhez való megközelítésetek...Én kábeleket együtt tekintem a rendszer egyik elemének. Nyilván önmagában egy jó kábel a rendszerben nem fog csodákat tenni, de az összes kábel cseréje olyanra amivel a rendszer igazán önmagát tudja adni bizony nagyon hallható változást tud hozni. Tehát nem elég ha az IC jó, jónak kell lennie a hangsugárzó és a tápkábelnek is. A silány kábelek letudják rontani egy rendszer hangját, illetve áttudják alakitani az arányokat amitől máris másként fog szólni mint amit vár az ember. Nyilván egyik kábel sem megváltás, nem ettől lesz jó vagy rossz, de nagyban hozzájárul a rendszer végső hangjához.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, iPad Air 5, Topping D30 Pro DAC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma UHD35, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Örülnék, ha pl. Fapaci is nyilatkozna erről pár sorban. 
Egyet értek Dokival, én is szívesen olvasnék szakértői véleményt. Nekem a táp kábel kérdés egy érdekes témakör. Nem igazán veszi be a buksim azt, hogy a falban lévő x keresztmetszetű és minőségű vezetéken érkezik meg az áram ide bekötünk egy teljesen más paraméterekkel rendelkező táp kábelt amely találkozik egy megint teljesen  más paraméterekkel rendelkező belsőkábelezéssel akkor a köztes kábel min és miért tud változtatni? Itt ugye nem analóg jelről vagy 1 és 0-ról beszélünk. Értem, hogy egy elektromos hálózat kiépítésekor számít a  távolság / keresztmetszet, de a közbe iktatott x méter kábel ezen mit tud változtatni 

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ne dobjátok már egy kalapba az össze digit átvitelt, nem lehet. USB - koax - HDMI teljesen különböző...
 
Koax-ról nem esett szó, az USB-t azért említettem példának, mert ott még inkább az a vélemény, hogy mivel a Canon nyomtatóm nem fog szebben nyomtatni, ha kicserélem az USB kábelt - ugyanez a helyzet zenénél is.
 
De maradjunk a HDMI-nél. Neked mi a tapasztalatod?

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Ne dobjátok már egy kalapba az össze digit átvitelt, nem lehet. USB - koax - HDMI teljesen különböző...
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Roberto11
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013.02.16., szomb. 21:40
Értékelés: 293
Tartózkodási hely: Budapest

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Roberto11 »


Én sem azt mondtam,hogy orbitális különbség van,de észre vehető.
 
Nálam egyébként a upc box és a plazma között hozott.ismétlem hozott.
Melegebb élénkebb lett a szín,élesebb kép,vagy zajmentesebb.
 
 
Píísz!
LG 65"C3,DUNE MAX VISION 4K,Arcam Avr 550,Focal Electra CC1008Be,Focal Electra SR30,
Velodyne DD12,Neotech NES-3003II,Aq DB14/4,
Hdmi: Audioquest Mocha,Furutech HF-X-NCF,
Audioquest Wolf,Vibra-R, IsoACOUSTICS

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”