Újdonságok

1. A felső menüsor már nem csak sorminta, legördülő menüvé változott az al-Fórumok legolvasottabb témáihoz vezető linkekkel.
2. "Szakértők" al-Fórum: Nemsokára feltöltjük mesterekkel, tuning műhelyek, szakemberekkel, akik bár nem Kereskedők, de tevékenységük mégis megérdemelheti a kiemelést egy önállló Téma formájában.
3. "GDPR al-Fórum": Közérthető fórum az Adatvédelemről, teendőkről, tudnivalókról. Hírek, elemzések, veszélyek, tippek és trükkök az egyszerűbb élethez.

További jó Fórumozást!

Digitális fényképezőgép

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 850

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.05., pén. 14:43

Ebben biztos voltam, hogy nálad az új objektív lesz a legutolsó :);)

Értelmetlen összehasonlítás, egy új objektív árát hasonlítod régiekéhez.

Gyanítom mindkét objektív ha átszámolnád, jóval drágább volt anno újkorukban mint most a Sigma.

De hozták a papírformát is.... 1.4-en mindegyik képe elég szar volt, nagyon lágy, szar rajzolattal...

De kíváncsi leszek, csináltam egy kivágást, tippeld meg melyik obi melyik...

Hűűűű, nem tudom, talán a bal az SMC, a jobb a Helios... 

Drágább, új korában? 

Ezek az obik az analóg világ bányalovai, KITOBIként terjedtek a világon, az egyiket Japánban /USÁban adták Pentax mellé, a Heliost a nagy Szovjetúnióban a Zenit mellé. És kb. 50 éves dizájnok.

A Sigma képminősége hozza az 50 év technológiai haladását és a 8-10x-es árkülönbséget? Szerintem csak a tervezett amortizációt hozza és a minél kevesebbet - minél több pénzért. 

Pont erről beszélek, fikázzuk a valódit és imádjuk a műanyagot a 3 év garival, csak mert kényelmesebb, de rosszabb. 

pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.05., pén. 13:32

Nálam SMC Tak, Helios, Sigma. A két első ötöde-tizede árban a Sigmának. Ha zavar az autofocus-hang, használj mikorofont, bedugod és kész :-)))

Ebben biztos voltam, hogy nálad az új objektív lesz a legutolsó :);)

Értelmetlen összehasonlítás, egy új objektív árát hasonlítod régiekéhez.

Gyanítom mindkét objektív ha átszámolnád, jóval drágább volt anno újkorukban mint most a Sigma.

De hozták a papírformát is.... 1.4-en mindegyik képe elég szar volt, nagyon lágy, szar rajzolattal...

De kíváncsi leszek, csináltam egy kivágást, tippeld meg melyik obi melyik...

post-3019-0-65903500-1433503976_thumb.jpg

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub

Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.05., pén. 11:10

Szerintem SMC, Sigma Helios a sorrend, a Helios egyáltalán nem tetszett, igen szűk az a tartomány ahol jó volt.

Ha videóznom kéne velük, akkor a sigma a befutó, hiába lehet jobb a rajzolata egy réginek, de a HSM motor azért HSM motor... nagyon halk és gyors.

Nálam SMC Tak, Helios, Sigma. A két első ötöde-tizede árban a Sigmának. Ha zavar az autofocus-hang, használj mikorofont, bedugod és kész :-)))

pjotr
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.04., csüt. 19:39

Oké, tudom most jön majd az, hogy nem fókuszálunk automatán... :)

Ezek a kis mélységélességű obik, pont arról szólnak, hogy játszik az ember a fokusszal.

Szóval kiegészítem, ha arról van szó, hogy általános videózás autófókusszal, akkor egyértelmű a HSM motor.

Nincs is idegesítőbb mint ha azt hallgatja az ember a videón, hogy nyiiiiiiii-nyeeeeeee-nyiiiiii ;)

Nem is lehet jobb viedót csinálni, mint dslr-el puszta kézből a fókuszt mozgatva, na az másból sem áll, csak rángatózásból.

Nyilván, állványról vagy stabilizátorral legalább egy fókuszgyűrűvel de inkább egy follow fókusszal más a helyzet, de az már egy másik kategória...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub

Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

pjotr
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.04., csüt. 19:16

Bakker, komplett posztom szállt el, a motor nem valami jól kezeli a TAB és a Backspace-gombokat.

@fapaci: Igen, sztem jó obik, egy teszt az alábbiakban:

https://youtu.be/qSl9EAUguko 

Sigma 50 f1.4 DG HSM EX,

SMC Takumar f/1.4 50mm

Helios 44M-7 58mm f/2

Kérném, h mindenki írja meg, melyik hogy tetszik.  :-)))

Szerintem SMC, Sigma Helios a sorrend, a Helios egyáltalán nem tetszett, igen szűk az a tartomány ahol jó volt.

Ha videóznom kéne velük, akkor a sigma a befutó, hiába lehet jobb a rajzolata egy réginek, de a HSM motor azért HSM motor... nagyon halk és gyors.

csövi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 658

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.04., csüt. 18:41

A fényképezőgép legfontosabb eleme aki mögötte van... 

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.04., csüt. 18:18

Embörök, komolyan mondom, ha egy fotózásban kezdő érdeklődő ide tévedne, itt kezdene meríteni bátorságot az útkereséshez, egészen biztos nem lesz belőle gondolkodva fotós, marad a kattintgatós, automatika majd csinál valamit módszernél.

Más aspektus. Régóta hifis barátom Papp Elek amatőr fotóművésszel (talán néhány ismeritek hírből, Amerikai Fotográfusok Szövetsége által felállított világranglista első helyére választották) folytatott néhány beszélgetésből soha nem éreztem a technikai fetisizmust. Az első díjait analóg ff képekkel nyerte, maga vegyszerezett, mára már tisztán digitálissal fotózik, az otthon vegyszerezés egészség károsító is. Azt tudom, gumi objektívet nem szereti. Kérdezgettem, milyen a neki jó felszerelés, főleg azért, hogy én milyen irányba orientálódjak, de erre nem válaszolt egzaktul, mert szerinte nem az a legfontosabb része az jó képnek.

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kultura/vilagelso-fotografus-lett-papp-elek-502318

Ez a haladó csoport :-))))

Aki tud fényképezni, annak nem kihívás megtalálni az "alkalomhoz" illő motyót. Nyilván hardveres tájékozottsága is van, tudja, mit bír el a cucc, mennyire fog kontasztot veszíteni az objektív, ha belesüt a nap, hány pittyet kell fényértékben visszakompenzálni manuálisan, ha túl világos minden, melyik obi mennyire diffraktál, ha feltekeri 11 vagy 16-os blendére, satöbbi. És nyilván látott már utómunkaszoftvert is. A baj az, hogy gyakran fordítva "sül el", vagyis először találják meg a "kezdők" a "komoly" cuccot pl. a karácsonyfa alatt és aztán kezdik nézegetni, mint bűvös kockát a csimpánzok, hogy nahátakkor melyik lukba is kell belenézni... 

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2178

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2015.06.04., csüt. 17:51

Embörök, komolyan mondom, ha egy fotózásban kezdő érdeklődő ide tévedne, itt kezdene meríteni bátorságot az útkereséshez, egészen biztos nem lesz belőle gondolkodva fotós, marad a kattintgatós, automatika majd csinál valamit módszernél.

Más aspektus. Régóta hifis barátom Papp Elek amatőr fotóművésszel (talán néhány ismeritek hírből, Amerikai Fotográfusok Szövetsége által felállított világranglista első helyére választották) folytatott néhány beszélgetésből soha nem éreztem a technikai fetisizmust. Az első díjait analóg ff képekkel nyerte, maga vegyszerezett, mára már tisztán digitálissal fotózik, az otthon vegyszerezés egészség károsító is. Azt tudom, gumi objektívet nem szereti. Kérdezgettem, milyen a neki jó felszerelés, főleg azért, hogy én milyen irányba orientálódjak, de erre nem válaszolt egzaktul, mert szerinte nem az a legfontosabb része az jó képnek.

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kultura/vilagelso-fotografus-lett-papp-elek-502318

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.04., csüt. 13:59

Kicsit emeld már ki tekinteted a technikai világ tesztfotóiból! Én a belinkelt fejhallgatós képekről kérdeztem a véleményed. :)

Szerintem abszolút művészi hozzáállás látszik, örülnék, ha az AVXen minden adásvételi topikban minimum ilyen igényű képek lennének. Az obik rajza nekem nagyon tetszik, és a váz csak egy 30D!!! 

Vagy szerinted vízesés és unikornis is kéne mögé, gyerekcica meg naplemente?  :D  :D  :D  :D  :D

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6235

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.04., csüt. 13:30

leborulok.gif csak kattintgatok magam örömére. 

Némelyik fotód azért mások örömére is szolgál.

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.04., csüt. 13:15

Sajna a Rokkorok nagyok az EOShoz, egyébként tényleg gyönyörű rajzuk van. Kedveltek és keresettek a digit vázakhoz.

Köszi az album likjeit, szépek a képek!  :smile53:

leborulok.gif csak kattintgatok magam örömére. 

Michell Engineering, Mellorn Audio, Soner Audio, STEALTH audio cabels, Harmonic Technology, Sonus Faber, 2012Mac mini

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.04., csüt. 11:32

Kicsit emeld már ki tekinteted a technikai világ tesztfotóiból! Én a belinkelt fejhallgatós képekről kérdeztem a véleményed. :)

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.04., csüt. 11:16

Bakker, komplett posztom szállt el, a motor nem valami jól kezeli a TAB és a Backspace-gombokat.

https://youtu.be/qSl9EAUguko 

Sigma 50 f1.4 DG HSM EX,

SMC Takumar f/1.4 50mm

Helios 44M-7 58mm f/2

Kérném, h mindenki írja meg, melyik hogy tetszik.  :-)))

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.04., csüt. 10:58

Én egy minolta 50mm f1,7 est használok a pana GX1en imádom ...nagyon jó rajza van.  

Sajna a Rokkorok nagyok az EOShoz, egyébként tényleg gyönyörű rajzuk van. Kedveltek és keresettek a digit vázakhoz.

Köszi az album likjeit, szépek a képek!  :smile53:

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.04., csüt. 10:52

A kiállításon szerzett élményeiddel kapcsolatban jutott eszembe egy mostanában nagyon divatos őrület, mégpedig hogy okostelefonokkal készült fotókra lehet ráhúzni művészieskedő effekteket és persze gyári preset mind, tehát csak egy kattintás. A FB közönsége persze zabálja az ilyeneket, dőlnek a lájkok, hősünk meg azt gondolja, tud fényképezni. No, ebben már én is látok valódi veszélyt.

Amíg csak a lájkok gyűlnek, addig pont tökmindegy szvsz. Akkor kezd ízlésformáló lenni az értéktelenség, amikor, hogy-hogyse kiderül, hogy pl. Vida Ildikó kisányára a komplett APEH leszavazott, és ő nyerte a pályázatot. Természetesen akármelyik magaspolcos "Vezető" hozzátartozójára érthető a dolog, most nem trafikot lehet nyerni vagy kikötőt, hanem "csak" egy nagyon komoly fotóscuccot, hírnevet és kiállítási lehetőséget az összes magyar nagykövetségen. Hoppáci...

A szervilizmus és a megfélemlítettség kortünet, a művészetnek nagyon árt, például meg lehet nézni, hogyan hat a "festészetre" (arra hálisten, sehogy) az ilyenfajta hozzáállás. A közönségre sajna annál inkább, egesek valóban elhiszik, hogy ez a művészet...

post-18334-0-79689700-1433406794_thumb.jpg

És épp a szervilizmus és a megfélemlítettség vezet oda is, hogy zsűrik, döntőbizottságok negligálják és tagadják a művészet egyetemes értékeit, és "saját hatáskörben" építik a (magyar) jövő ünnepelt sikerművészeivé azokat, akik saját jogon maximum Ráhel virágcsokrát foghatták az esküvőn. (Bajor Imre halálhírét pl. pedig "elfelejtette" hozni az MTI. Csak így, zárójelben, Ákosnak pedig a nyóckeres díszpolgárság után érik a második Kossuth-díj.) 

Nem offolnék, de ez sztem összművészetileg megfigyelhető jelenség Hazánkban, hadd ne sarkítsuk az építészetre, a színészekre, zeneszerzőkre és zenészekre (könnyű is), írókra, költőkre vagy pont a fotósokra, illetve a komplett művészeti ellátó- és kiszolgálórendszerre (iskolák, színházak, múzeumok, MMA, és a rengeteg többi). 

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.04., csüt. 10:32

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.04., csüt. 10:32

Igazad van, nem vitatom bár igényes fotót jó minőségű optikával lehet csinálni...

... igényes, magyar szerzők által írt fotós könyvek a 90-es évek vége óta nem léteznek.

Azt gondolom, az objektívek túlértékeltsége az analóg korszakból származik, amikor meg is állta a helyét ez az elv, hiszen a minőségre a gépváznak közvetlen hatása nem volt. A digitális világban a váznak, az érzékelőnek legalább akkora fontossága van, mint az objektívnek.

Jó magyar könyvről én sem tudok, de attól tartok, a legtöbb kreatív hobbihoz hasonlóan a fotografálást sem lehet megtanulni könyvből.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.04., csüt. 10:28

Pont hétfőn adtam kölcsön egy Helios 7est earformance fórumtársnak és tegnap megnéztem a képeket :-))) Talán nem haragszik meg, ha itt is bemutatom őket :-)))

És ezek Neked tetszenek? Kérdésem mögött őszinte kíváncsiság rejlik, nem véleményezés.

csövi
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi » 2015.06.04., csüt. 10:26

Nagyon jó!!! 

Pont hétfőn adtam kölcsön egy Helios 7est earformance fórumtársnak és tegnap megnéztem a képeket :-))) Talán nem haragszik meg, ha itt is bemutatom őket :-)))

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/75954-sennheiser-hd545/

A legfelső egy Yashinon DX 50 f/1.7-essel készült (ez a fekete-fehér), a színesek pedig a Helios 7-essel 58mm f/2). Egyik esetben sincs semmi utómunka, semmi RAW-edit, a gép által készített JPEG-ek vannak lekicsinyítve a fórummotor által. Minden kép töknyitott rekesszel, készült, 1/80, 1/100-os záridőkkel, néhol ízlésesen berázva :-))) A Helios a 2/58-as Zeiss Biotar korszerű klónja. Canon EOS 30D a gép.

Én egy minolta 50mm f1,7 est használok a pana GX1en imádom ...nagyon jó rajza van.  

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.04., csüt. 10:25

Igazad van, nem vitatom bár igényes fotót jó minőségű optikával lehet csinálni, mégis a jó szem látszik egy olcsó géppel vagy telefonnak készült képen is, feltéve, ha az illető képes valahogy "felülírni" a gyenge technika korlátait.  A kiábrándultsággal kevert nosztalgia lehet az oka annak amit írsz de azért vannak olyan dolgok, amik a digitális technika terjedésével (minden téren) elsikkadtak.  Ha ismered a fotós irodalmat, akkor tisztában vagy azzal, hogy igényes, magyar szerzők által írt fotós könyvek a 90-es évek vége óta nem léteznek.  A külföldi (kommersz) könyvek fordításait nem lektorálja senki, tele vannak a hibával, igénytelenek.

Nincs támpont a még olvasni tudó közönség számára, ha egy bizonyos szint fölé lépne, hogy mit is kezdjen a géppel. Ez lehet kortünet, de az is lehet, hogy csak én látom borúsan a dolgokat.

Abszolút ugyanez az én körömrágásom tárgya is. Amint írtam, Szmena Szimbollal is meg lehet csinálni a világ legjobb képét, ha épp úgy jön ki. A népszerűsítő és formában tartó irodalmat én is nagyon hiányolom. Sajnos nemcsak erről nincs igényes magyar nyelvű fordítás, de hála istennek ez ráneveli talán az érdeklődőket az angol nyelv alaposabb elsajátítására. Ez szerintem is inkább kortünet és kórtünet, sajnos nálunk egyre kevésbé számít, hogy MIT ad ki a kezéből, egyre inkább, még művészeti téren is az a legfontosabb, hogy KICSODA a Nem művészi Együttműködés Rendszerében.

Emiatt nem kell túlzottan komolyan venni a mesterségbeli tudást, ami majd esetleg áthajlik művészetbe, vagy az ösztönös művészi vénát, bőven elég egy pillantás a vezetéknévre és mááááris megvan a nyertes. :-(((((((

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2015.06.04., csüt. 10:15

Szerintem senki nem temet semmit, csak elfogadjuk, hogy az analóg már történelem...

Ha holnap lesz időm, akkor csinálok majd pár képet különböző obikkal, főleg az egyiknél leszek kíváncsi, hogy bárki eltalálja-e hacsak annyit, hogy új vagy régi...

Nagyon jó!!! 

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/75954-sennheiser-hd545/

A legfelső egy Yashinon DX 50 f/1.7-essel készült (ez a fekete-fehér), a színesek pedig a Helios 7-essel 58mm f/2). Egyik esetben sincs semmi utómunka, semmi RAW-edit, a gép által készített JPEG-ek vannak lekicsinyítve a fórummotor által. Minden kép töknyitott rekesszel, készült, 1/80, 1/100-os záridőkkel, néhol ízlésesen berázva :-))) A Helios a 2/58-as Zeiss Biotar korszerű klónja. Canon EOS 30D a gép.

opel123
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 420

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: opel123 » 2015.06.04., csüt. 07:16

miért van az, hogy még mindig érzem a felsőbbrendűnek tartott "magas-hűségű" analóg fotózás bűzös labor leheletét? Főleg olyanoktól, akik tényleg sokat feccöltek anno bele, részben hobbi, részben amatőr művészkedés, részben mellékes kereset kiegészítésként. A csalódás a felhígulás láttán érthető, de kérdezem én, miért baj az, hogy tömegekhez eljutott a fény és a kép pillanat élménye, játszanak vele, nem tudatosan, de élvezik, főleg mert róluk szól, és nem a profi és művész világnak?

Más megközelítésben, az igényes fotózásban a technika jóval kisebb jelentőségű, mint a pl a hifiben, a látásmód, pillanat leképzésének a képessége fajsúlyosabb az eredményben, amit akár egy Pajtás géppel is elérhettünk, a komolyabb, többszázezres (milliós) cuccokkal persze könnyebb. De, attól hogy valaki begyűjt magának rahedli profi kamerát, lencsét, vakut, adaptert, attól nem válik sem fotóművésszé, sem pedig profi fotóssá.

Igazad van, nem vitatom bár igényes fotót jó minőségű optikával lehet csinálni, mégis a jó szem látszik egy olcsó géppel vagy telefonnak készült képen is, feltéve, ha az illető képes valahogy "felülírni" a gyenge technika korlátait.  A kiábrándultsággal kevert nosztalgia lehet az oka annak amit írsz de azért vannak olyan dolgok, amik a digitális technika terjedésével (minden téren) elsikkadtak.  Ha ismered a fotós irodalmat, akkor tisztában vagy azzal, hogy igényes, magyar szerzők által írt fotós könyvek a 90-es évek vége óta nem léteznek.  A külföldi (kommersz) könyvek fordításait nem lektorálja senki, tele vannak a hibával, igénytelenek.

Nincs támpont a még olvasni tudó közönség számára, ha egy bizonyos szint fölé lépne, hogy mit is kezdjen a géppel. Ez lehet kortünet, de az is lehet, hogy csak én látom borúsan a dolgokat.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2178

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2015.06.03., szer. 15:49

miért van az, hogy még mindig érzem a felsőbbrendűnek tartott "magas-hűségű" analóg fotózás bűzös labor leheletét? Főleg olyanoktól, akik tényleg sokat feccöltek anno bele, részben hobbi, részben amatőr művészkedés, részben mellékes kereset kiegészítésként. A csalódás a felhígulás láttán érthető, de kérdezem én, miért baj az, hogy tömegekhez eljutott a fény és a kép pillanat élménye, játszanak vele, nem tudatosan, de élvezik, főleg mert róluk szól, és nem a profi és művész világnak?

Más megközelítésben, az igényes fotózásban a technika jóval kisebb jelentőségű, mint a pl a hifiben, a látásmód, pillanat leképzésének a képessége fajsúlyosabb az eredményben, amit akár egy Pajtás géppel is elérhettünk, a komolyabb, többszázezres (milliós) cuccokkal persze könnyebb. De, attól hogy valaki begyűjt magának rahedli profi kamerát, lencsét, vakut, adaptert, attól nem válik sem fotóművésszé, sem pedig profi fotóssá.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.03., szer. 15:26

Nincs bajom semmivel, csak azt furcsállom és valóban helytelenítem, hogy az analóg fényképezést temetjük és még fikázzuk is

Nem olvastam végig a topikot, de mostanában nem temette itt senki, maximum annyit írtunk le néhányan, hogy már nem foglalkozunk vele. A minap összefutottam egy gyerekkori barátommal és egymás hátát veregetve idéztük fel, mikor a garázsban rétegelt lemezből, lombfűrésszel és reszelővel eszkábáltuk az első gitárjainkat, mert nem lehetett normális hangszereket kapni a város egyetlen szakboltjában, a bécsi kínálatra meg nem volt pénzünk. Ez akkor volt, most más világ van és én is más lettem. Ez talán még nem jelenti a hangszerkészítő manufaktúrák temetését.

A kiállításon szerzett élményeiddel kapcsolatban jutott eszembe egy mostanában nagyon divatos őrület, mégpedig hogy okostelefonokkal készült fotókra lehet ráhúzni művészieskedő effekteket és persze gyári preset mind, tehát csak egy kattintás. A FB közönsége persze zabálja az ilyeneket, dőlnek a lájkok, hősünk meg azt gondolja, tud fényképezni. No, ebben már én is látok valódi veszélyt.

pjotr
V.I.P.
V.I.P.

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr » 2015.06.03., szer. 14:36

Szerintem senki nem temet semmit, csak elfogadjuk, hogy az analóg már történelem...

Ha holnap lesz időm, akkor csinálok majd pár képet különböző obikkal, főleg az egyiknél leszek kíváncsi, hogy bárki eltalálja-e hacsak annyit, hogy új vagy régi...

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”