Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi »


Nagyon jók a régi zeiss optikák ,de az autófókusz elég probléma tud lenni a gyerek fotózásnál...Legalább is én ezt tapasztalom...mindig lekések mindenről. Statikus témához persze ütős a zeiss ,de jók az olcsóbb fix 50mm f1,8  canon lencse is.  
Egy jó zeiss lencse se pár ezer ft ....már 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi »



Sziasztok!
 
Mi a véleményetek, 1 régebbi Canon digitális gépre M42-es Carl Zeiss Jena objektív készletről, mint kispénzből főleg családfotózási (semmi művészkedés) megoldás? Vagy jobban járnék egy Tamron 28-75 2,8 vagy egy Sigma 17-70 2,8-cal? Esetleg ezek mellé egy fix 40 v 50mm-es nagy fényerejű?   Bár úgy már árban nem 1 kategória.
 
Köszönöm,
ákos

Nagyon jók a régi zeiss optikák ,de az autófókusz elég probléma tud lenni a gyerek fotózásnál...Legalább is én ezt tapasztalom...mindig lekések mindenről. Statikus témához persze ütős a zeiss ,de jók az olcsóbb fix 50mm f1,8  canon lencse is.  
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Sziasztok!
 
8 év után nyugdíjaznám a Fuji bridge gépemet. Nem akarok sokat költeni és nem is művészkedni kell, olyan all rounder motyóra gondoltam. 3 versenyző van: Sony A58, Nikon 3300, Canon 1220D. Vélemények?   

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Mi a véleményetek, 1 régebbi Canon digitális gépre M42-es Carl Zeiss Jena objektív készletről, mint kispénzből főleg családfotózási (semmi művészkedés) megoldás? Vagy jobban járnék egy Tamron 28-75 2,8 vagy egy Sigma 17-70 2,8-cal? Esetleg ezek mellé egy fix 40 v 50mm-es nagy fényerejű?   Bár úgy már árban nem 1 kategória.
 
Köszönöm,
ákos

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx »



Helios album, akit érdekel, nézegetheti. Tessék csak, tessék :-))))
 
https://www.flickr.com/groups/helios44/pool/
 
Sigma 1.4 50mm EX DG HSM album, szintén nézegetni. 
 
https://www.flickr.com/groups/664291@N24/pool/
 
 
Nem kukacméregetés, tessék véleményt alkotni. 

 
Vannak jó képek. Vannak nagyon jó képek.
És a Rokkor albumban is van néhány nagyon jó fotó.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Helios album, akit érdekel, nézegetheti. Tessék csak, tessék :-))))
 
https://www.flickr.com/groups/helios44/pool/
 
Sigma 1.4 50mm EX DG HSM album, szintén nézegetni. 
 
https://www.flickr.com/groups/664291@N24/pool/
 
 
Nem kukacméregetés, tessék véleményt alkotni. 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



...
A Helios végig ilyen volt, ami az előtérben volt miközben mögé fókuszáltak azt olyan szinten pacává mosta, hogy eltakarta a háttérben lévő dolgokat, ez alapján a teszt alapján, lehet, hogy fémből van de egy elég rossz objektív.

 
A Helios minimális fókusztávolsága hosszabb, mint a Sigmáé. Ami a min. fókusz előtt van, az nem lesz éles.
 
Zeiss Biotar-feldolgozás és dupla-Gauss architektúra. Hogy Neked jobban tetszik a Sigma, az simán lehet. Én a Helios 7-est szeretem jobban, évek óta tekergetek vele és nagyon szeretem.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Nem talált.... a baloldali a Sigma, itt azért látszik, hogy a sigmához képest a helios mennyivel rosszabb.
Lehet, hogy műanyag meg új, de azért sokkal jobb képe van.... Hozzátéve a villámgyors, csendes fókuszmotort azért megvan az árkülönbség oka.
A Helios végig ilyen volt, ami az előtérben volt miközben mögé fókuszáltak azt olyan szinten pacává mosta, hogy eltakarta a háttérben lévő dolgokat, ez alapján a teszt alapján, lehet, hogy fémből van de egy elég rossz objektív.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Ebben biztos voltam, hogy nálad az új objektív lesz a legutolsó
 
Értelmetlen összehasonlítás, egy új objektív árát hasonlítod régiekéhez.
Gyanítom mindkét objektív ha átszámolnád, jóval drágább volt anno újkorukban mint most a Sigma.
 
De hozták a papírformát is.... 1.4-en mindegyik képe elég szar volt, nagyon lágy, szar rajzolattal...
 
De kíváncsi leszek, csináltam egy kivágást, tippeld meg melyik obi melyik...

 
Hűűűű, nem tudom, talán a bal az SMC, a jobb a Helios... 
 
Drágább, új korában? 
 
Ezek az obik az analóg világ bányalovai, KITOBIként terjedtek a világon, az egyiket Japánban /USÁban adták Pentax mellé, a Heliost a nagy Szovjetúnióban a Zenit mellé. És kb. 50 éves dizájnok.
 
A Sigma képminősége hozza az 50 év technológiai haladását és a 8-10x-es árkülönbséget? Szerintem csak a tervezett amortizációt hozza és a minél kevesebbet - minél több pénzért. 
 
Pont erről beszélek, fikázzuk a valódit és imádjuk a műanyagot a 3 év garival, csak mert kényelmesebb, de rosszabb. 

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Nálam SMC Tak, Helios, Sigma. A két első ötöde-tizede árban a Sigmának. Ha zavar az autofocus-hang, használj mikorofont, bedugod és kész :-)))
Ebben biztos voltam, hogy nálad az új objektív lesz a legutolsó
 
Értelmetlen összehasonlítás, egy új objektív árát hasonlítod régiekéhez.
Gyanítom mindkét objektív ha átszámolnád, jóval drágább volt anno újkorukban mint most a Sigma.
 
De hozták a papírformát is.... 1.4-en mindegyik képe elég szar volt, nagyon lágy, szar rajzolattal...
 
De kíváncsi leszek, csináltam egy kivágást, tippeld meg melyik obi melyik...


Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Szerintem SMC, Sigma Helios a sorrend, a Helios egyáltalán nem tetszett, igen szűk az a tartomány ahol jó volt.
Ha videóznom kéne velük, akkor a sigma a befutó, hiába lehet jobb a rajzolata egy réginek, de a HSM motor azért HSM motor... nagyon halk és gyors.

Nálam SMC Tak, Helios, Sigma. A két első ötöde-tizede árban a Sigmának. Ha zavar az autofocus-hang, használj mikorofont, bedugod és kész :-)))

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Oké, tudom most jön majd az, hogy nem fókuszálunk automatán...
Ezek a kis mélységélességű obik, pont arról szólnak, hogy játszik az ember a fokusszal.
Szóval kiegészítem, ha arról van szó, hogy általános videózás autófókusszal, akkor egyértelmű a HSM motor.
Nincs is idegesítőbb mint ha azt hallgatja az ember a videón, hogy nyiiiiiiii-nyeeeeeee-nyiiiiii
Nem is lehet jobb viedót csinálni, mint dslr-el puszta kézből a fókuszt mozgatva, na az másból sem áll, csak rángatózásból.
Nyilván, állványról vagy stabilizátorral legalább egy fókuszgyűrűvel de inkább egy follow fókusszal más a helyzet, de az már egy másik kategória...
 

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »



Bakker, komplett posztom szállt el, a motor nem valami jól kezeli a TAB és a Backspace-gombokat.
 
@fapaci: Igen, sztem jó obik, egy teszt az alábbiakban:
 
https://youtu.be/qSl9EAUguko 
 
Sigma 50 f1.4 DG HSM EX,
SMC Takumar f/1.4 50mm
Helios 44M-7 58mm f/2
 
Kérném, h mindenki írja meg, melyik hogy tetszik.  :-)))

 
Szerintem SMC, Sigma Helios a sorrend, a Helios egyáltalán nem tetszett, igen szűk az a tartomány ahol jó volt.
Ha videóznom kéne velük, akkor a sigma a befutó, hiába lehet jobb a rajzolata egy réginek, de a HSM motor azért HSM motor... nagyon halk és gyors.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi »

A fényképezőgép legfontosabb eleme aki mögötte van... 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Embörök, komolyan mondom, ha egy fotózásban kezdő érdeklődő ide tévedne, itt kezdene meríteni bátorságot az útkereséshez, egészen biztos nem lesz belőle gondolkodva fotós, marad a kattintgatós, automatika majd csinál valamit módszernél.
 
Más aspektus. Régóta hifis barátom Papp Elek amatőr fotóművésszel (talán néhány ismeritek hírből, Amerikai Fotográfusok Szövetsége által felállított világranglista első helyére választották) folytatott néhány beszélgetésből soha nem éreztem a technikai fetisizmust. Az első díjait analóg ff képekkel nyerte, maga vegyszerezett, mára már tisztán digitálissal fotózik, az otthon vegyszerezés egészség károsító is. Azt tudom, gumi objektívet nem szereti. Kérdezgettem, milyen a neki jó felszerelés, főleg azért, hogy én milyen irányba orientálódjak, de erre nem válaszolt egzaktul, mert szerinte nem az a legfontosabb része az jó képnek.
 
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kultura/ ... lek-502318

 
Ez a haladó csoport :-))))
 
Aki tud fényképezni, annak nem kihívás megtalálni az "alkalomhoz" illő motyót. Nyilván hardveres tájékozottsága is van, tudja, mit bír el a cucc, mennyire fog kontasztot veszíteni az objektív, ha belesüt a nap, hány pittyet kell fényértékben visszakompenzálni manuálisan, ha túl világos minden, melyik obi mennyire diffraktál, ha feltekeri 11 vagy 16-os blendére, satöbbi. És nyilván látott már utómunkaszoftvert is. A baj az, hogy gyakran fordítva "sül el", vagyis először találják meg a "kezdők" a "komoly" cuccot pl. a karácsonyfa alatt és aztán kezdik nézegetni, mint bűvös kockát a csimpánzok, hogy nahátakkor melyik lukba is kell belenézni... 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Embörök, komolyan mondom, ha egy fotózásban kezdő érdeklődő ide tévedne, itt kezdene meríteni bátorságot az útkereséshez, egészen biztos nem lesz belőle gondolkodva fotós, marad a kattintgatós, automatika majd csinál valamit módszernél.

Más aspektus. Régóta hifis barátom Papp Elek amatőr fotóművésszel (talán néhány ismeritek hírből, Amerikai Fotográfusok Szövetsége által felállított világranglista első helyére választották) folytatott néhány beszélgetésből soha nem éreztem a technikai fetisizmust. Az első díjait analóg ff képekkel nyerte, maga vegyszerezett, mára már tisztán digitálissal fotózik, az otthon vegyszerezés egészség károsító is. Azt tudom, gumi objektívet nem szereti. Kérdezgettem, milyen a neki jó felszerelés, főleg azért, hogy én milyen irányba orientálódjak, de erre nem válaszolt egzaktul, mert szerinte nem az a legfontosabb része az jó képnek.
 
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kultura/ ... lek-502318

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Kicsit emeld már ki tekinteted a technikai világ tesztfotóiból! Én a belinkelt fejhallgatós képekről kérdeztem a véleményed.
 
Szerintem abszolút művészi hozzáállás látszik, örülnék, ha az AVXen minden adásvételi topikban minimum ilyen igényű képek lennének. Az obik rajza nekem nagyon tetszik, és a váz csak egy 30D!!! 
 
Vagy szerinted vízesés és unikornis is kéne mögé, gyerekcica meg naplemente?         

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


csak kattintgatok magam örömére. 
Némelyik fotód azért mások örömére is szolgál.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi »



Sajna a Rokkorok nagyok az EOShoz, egyébként tényleg gyönyörű rajzuk van. Kedveltek és keresettek a digit vázakhoz.
 
Köszi az album likjeit, szépek a képek! 

csak kattintgatok magam örömére. 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


@fapaci: Igen, sztem jó obik, egy teszt az alábbiakban:
Kicsit emeld már ki tekinteted a technikai világ tesztfotóiból! Én a belinkelt fejhallgatós képekről kérdeztem a véleményed.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Bakker, komplett posztom szállt el, a motor nem valami jól kezeli a TAB és a Backspace-gombokat.
 
@fapaci: Igen, sztem jó obik, egy teszt az alábbiakban:
 
https://youtu.be/qSl9EAUguko 
 
Sigma 50 f1.4 DG HSM EX,
SMC Takumar f/1.4 50mm
Helios 44M-7 58mm f/2
 
Kérném, h mindenki írja meg, melyik hogy tetszik.  :-)))

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Én egy minolta 50mm f1,7 est használok a pana GX1en imádom ...nagyon jó rajza van.  
 
Sajna a Rokkorok nagyok az EOShoz, egyébként tényleg gyönyörű rajzuk van. Kedveltek és keresettek a digit vázakhoz.
 
Köszi az album likjeit, szépek a képek! 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



 
A kiállításon szerzett élményeiddel kapcsolatban jutott eszembe egy mostanában nagyon divatos őrület, mégpedig hogy okostelefonokkal készült fotókra lehet ráhúzni művészieskedő effekteket és persze gyári preset mind, tehát csak egy kattintás. A FB közönsége persze zabálja az ilyeneket, dőlnek a lájkok, hősünk meg azt gondolja, tud fényképezni. No, ebben már én is látok valódi veszélyt.

 
Amíg csak a lájkok gyűlnek, addig pont tökmindegy szvsz. Akkor kezd ízlésformáló lenni az értéktelenség, amikor, hogy-hogyse kiderül, hogy pl. Vida Ildikó kisányára a komplett APEH leszavazott, és ő nyerte a pályázatot. Természetesen akármelyik magaspolcos "Vezető" hozzátartozójára érthető a dolog, most nem trafikot lehet nyerni vagy kikötőt, hanem "csak" egy nagyon komoly fotóscuccot, hírnevet és kiállítási lehetőséget az összes magyar nagykövetségen. Hoppáci...
 
A szervilizmus és a megfélemlítettség kortünet, a művészetnek nagyon árt, például meg lehet nézni, hogyan hat a "festészetre" (arra hálisten, sehogy) az ilyenfajta hozzáállás. A közönségre sajna annál inkább, egesek valóban elhiszik, hogy ez a művészet...
 

 
 
És épp a szervilizmus és a megfélemlítettség vezet oda is, hogy zsűrik, döntőbizottságok negligálják és tagadják a művészet egyetemes értékeit, és "saját hatáskörben" építik a (magyar) jövő ünnepelt sikerművészeivé azokat, akik saját jogon maximum Ráhel virágcsokrát foghatták az esküvőn. (Bajor Imre halálhírét pl. pedig "elfelejtette" hozni az MTI. Csak így, zárójelben, Ákosnak pedig a nyóckeres díszpolgárság után érik a második Kossuth-díj.) 
 
Nem offolnék, de ez sztem összművészetileg megfigyelhető jelenség Hazánkban, hadd ne sarkítsuk az építészetre, a színészekre, zeneszerzőkre és zenészekre (könnyű is), írókra, költőkre vagy pont a fotósokra, illetve a komplett művészeti ellátó- és kiszolgálórendszerre (iskolák, színházak, múzeumok, MMA, és a rengeteg többi). 

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: csövi »

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Igazad van, nem vitatom bár igényes fotót jó minőségű optikával lehet csinálni...
 
... igényes, magyar szerzők által írt fotós könyvek a 90-es évek vége óta nem léteznek.

Azt gondolom, az objektívek túlértékeltsége az analóg korszakból származik, amikor meg is állta a helyét ez az elv, hiszen a minőségre a gépváznak közvetlen hatása nem volt. A digitális világban a váznak, az érzékelőnek legalább akkora fontossága van, mint az objektívnek.
 
Jó magyar könyvről én sem tudok, de attól tartok, a legtöbb kreatív hobbihoz hasonlóan a fotografálást sem lehet megtanulni könyvből.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”