Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


És mi a véleményetek a Yongnuo vagy milyen vakukról? Sok tesztben nagyon istenítik őket.
Nekem rengetegen ezt ajánlották. Szerintem fogok is venni. Ebay-ről valamivel olcsóbb, de az itthoni forgalmazó elég korrekt. Egy barátom valami minimális kifogással visszament, hogy megkérdezze, lehet-e valamit kütyüzni vele, a forgalmazó azonnal adott egy újat a régi helyett, pedig nem is kérte a cserét.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hm, eddig soha nem hallottam róla. De, most utánanéztem és nagyon, de nagyon olcsó... Teljesen manuális. Ha van idő állítgatni, akkor nem néz ki rossznak. De, hátha lesz olyan, aki birtokol egy ilyen szerkentyűt és elmeséli, mit tapasztal..
Elvileg az új széria már mindent tud, amit a Canon.  A nagyobbak Masterek is tudnak lenni meg minden. Ami viszont stabil, hogy nagyon olcsóak. Kérdés, mennyire tartósak pl? 

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx »


És mi a véleményetek a Yongnuo vagy milyen vakukról? Sok tesztben nagyon istenítik őket.
Hm, eddig soha nem hallottam róla. De, most utánanéztem és nagyon, de nagyon olcsó... Teljesen manuális. Ha van idő állítgatni, akkor nem néz ki rossznak. De, hátha lesz olyan, aki birtokol egy ilyen szerkentyűt és elmeséli, mit tapasztal..

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

És mi a véleményetek a Yongnuo vagy milyen vakukról? Sok tesztben nagyon istenítik őket.

Avatar
deriandras
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.11.10., hétf. 10:36
Értékelés: 50

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: deriandras »


Igen, percenként, jogos.
A motor vs. légcsavar sebességet én gondoltam rosszul.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: violin »

Ja,és természetesen a fordulatszám PERCENKÉNT értendő....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: violin »


Pici helyesbítés.....mielőtt alaposan bemegyünk az erdőbe....Az alább jelzett 13000 rpm a hajtómű fordulatszáma és NEM a légcsavaré...
A légcsavaré nagyjából 1020 rpm....a hajtómű sebessége közel állandó,és a tolóerő függvényében a légcsavar állásszögét változtatják.
Ha jó belegondolunk,a közel 4,5 méter átmérőjű propellerektől elég derekas lenne a 13000-es fordulat....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Egy ehhez hasonló gépnek a motorja másodpercenként képes 10-13.000 körüli fordulatszámra, ennek pontosításához jó lenne ismerni a típusát.
(Én elsőre Herculesnek néztem, de nem az. a Hercules egyébként 13.000 körüli max RPM-re képes.)

C160

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


akkor te sem tudod a történetet? a propeller spirál hátsó részén látszik a PS maszatolás
Nem tudom, de egy lengyel katonai repülőtéren készült NATO egységek szállításáról. Azért kétlem a PS maszatolást, mert ez a fotó egy egészen friss, tegnapi sok képes sorozat része, szerintem nem volt idő bonyolult utómunkára, a NATO-nál ez amúgy sem jellemző. Régóta nézegetem a képeiket, nagyon tanulságosak tudnak lenni akciófotó témában.
 
Tippem szerint a kép mozgó járműből (az előtér bemozdult), nagy távolságból (alig mozdult be az erdő) teleobjektívvel készült (be van szűkülve a tér). A gép is nagy sebességgel gurult (felveri a párát). A zársebesség szerintem 1/125 sec körül lehetett, kb f/6.3 rekesszel (enyhén van elmosva az erdő), magas ISO-val (meglehetősen zajos az egész kép), vélhetően stabilizátorral. A légcsavar körüli látványos kondenzcsík és a fényviszonyok alapján nedves, párás idő volt, ilyenkor tudnak kialakulni ezek a turbulencia körök. Most már ezt is tudjuk, találtam egy hasonló képet:
 

(400mm, f/5.6, 1/180s)

Avatar
deriandras
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.11.10., hétf. 10:36
Értékelés: 50

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: deriandras »


Remélem ez a video mindenkit meggyőz, hogy nem PS :
 
https://www.youtube.com/watch?v=CE3eJmcgE9E
 
Érdemes a gép típusát is összevetni a fényképen lévővel...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Nem véletlenül tettem fel a kérdést, mert én sem értem. Kétlem, hogy PS lenne, amúgy a NATO egyik fotósának felvétele.
akkor marad a kondenz spirál, propeller körül, a spirál meg megy hátra a levegő tolással, semmi trükk



Avatar
deriandras
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.11.10., hétf. 10:36
Értékelés: 50

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: deriandras »


Egy dolgot kifelejtettem az előbb:
 
A propeller spirál hátsó részen nem PS maszatolás látszik szerintem,
hanem az ahogyan a körbe örvénylő levegőbe belép a gép szárnya és ezzel megtöri a spirálokat.

Avatar
deriandras
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.11.10., hétf. 10:36
Értékelés: 50

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: deriandras »


A megfejtéshez néhány gondolat:
 
1.
Egy ehhez hasonló gépnek a motorja másodpercenként képes 10-13.000 körüli fordulatszámra, ennek pontosításához jó lenne ismerni a típusát.
(Én elsőre Herculesnek néztem, de nem az. a Hercules egyébként 13.000 körüli max RPM-re képes.)
 
 
2.
"asebestyen"-nek van igaza, a légcsavarok "csíkhúzása" nem effekt, lásd:



3:00-3:10 között érdekes nézni
 
3.
Én kb.10 forulatot számolok az expo alatt, de utána is lehet még, csak akkor az már nem látszik..
10 fordulat és 10.000 RPM forgás mellett akár 1/1000-es idő is lehet én ilyesmire tippelek.
 
4.
A fotós egyértelműen a gépet követte a fényképezőgépével,
a gép azért éles, a háttér pedig mosott, de szerintem ez egyértelmű mindenkinek.
 
Szerintem.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Nem véletlenül tettem fel a kérdést, mert én sem értem. Kétlem, hogy PS lenne, amúgy a NATO egyik fotósának felvétele.
akkor te sem tudod a történetet? a propeller spirál hátsó részén látszik a PS maszatolás

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nekem gyanús, a propellerek előre mozogtak, a géptest meg nem húz szellemképet, Viszont a kamera biztosan mozgott valamennyit, mert hátul a fák és elöl a száraz fű a mosódik, de nem annyit mint a propeller. Ez sorozat expó, a propeller már nem forog full sebességgel, és sorozat expóban a géptest csak az utolsóban jelenik meg, az előtte expókból meg ki van vágva. PS nélkül ez nem megy.  
Nem véletlenül tettem fel a kérdést, mert én sem értem. Kétlem, hogy PS lenne, amúgy a NATO egyik fotósának felvétele.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A légcsavarok jó néhány métert megtettek az expozíció alatt, tehát biztosan nem 1/500 sec volt.
De az nem a légcsavar képe szerintem, hisz azzal együtt a gép is halad, az meg éles, hanem a hajtómű által létrehozott kondenzcsík párás időben. Vagy nem?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A légcsavarok jó néhány métert megtettek az expozíció alatt, tehát biztosan nem 1/500 sec volt.
Nekem gyanús, a propellerek előre mozogtak, a géptest meg nem húz szellemképet, Viszont a kamera biztosan mozgott valamennyit, mert hátul a fák és elöl a száraz fű a mosódik, de nem annyit mint a propeller. Ez sorozat expó, a propeller már nem forog full sebességgel, és sorozat expóban a géptest csak az utolsóban jelenik meg, az előtte expókból meg ki van vágva. PS nélkül ez nem megy.  

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szerintem autóból fotózva, (mindenképp mozgó kamerával), f5,6, 1/500. Biztos nem, de majd megtudjuk.
A légcsavarok jó néhány métert megtettek az expozíció alatt, tehát biztosan nem 1/500 sec volt.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kezdjünk el kicsit fotózni! Várom a tippeket arra, az alábbi képet milyen módon készítették.
 


Szerintem autóból fotózva, (mindenképp mozgó kamerával), f5,6, 1/500. Biztos nem, de majd megtudjuk.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Kezdjünk el kicsit fotózni! Várom a tippeket arra, az alábbi képet milyen módon készítették.
 


Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Megnézhetjük (megnézhetem) a képet?
Megpróbálom előkeresni.  Valahol a PC-men van amit már évek óta nem használtam...rendbe is kéne tenni az egészet, kimenteni a képeimet mert nem életbiztosítás.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: stx »



Nekem sem volt feltűnő addig, amig egy 2/85-ös Jupiterrel nem lőttem pár képet egy karácsonyi koncerten kevés fénynél persze vaku nélkül.  A karnagyot kaptam le, a messzi háttérben egy nagy karácsonyfa az izzókkal.  Hatalmas gyönyörű köröket csinált.  A Jupiternek van vagy 16-18 lamellája, szinte teljes kört rajzol.  Ezért szerettem meg a 2,8/135 Tair 11A-t is.
 
Ja a kórusvezető elsírta magát, amikor meglátta a képet kinyomtatva.  A keze lendülése elmosódott, a háttérben a sejtelmes karácsonyfa izzók....

 
Megnézhetjük (megnézhetem) a képet?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: opel123 »



OK, de attól jobb lesz-e a kép, hogy ezek a foltok szabályos köralakot mutatnak? Bevallom töredelmesen, én erre még soha nem figyeltem és egyik tanárom sem hívta fel a figyelmem rá.
 
(A ripacskodást nem Rád értettem.)

Nekem sem volt feltűnő addig, amig egy 2/85-ös Jupiterrel nem lőttem pár képet egy karácsonyi koncerten kevés fénynél persze vaku nélkül.  A karnagyot kaptam le, a messzi háttérben egy nagy karácsonyfa az izzókkal.  Hatalmas gyönyörű köröket csinált.  A Jupiternek van vagy 16-18 lamellája, szinte teljes kört rajzol.  Ezért szerettem meg a 2,8/135 Tair 11A-t is.
 
Ja a kórusvezető elsírta magát, amikor meglátta a képet kinyomtatva.  A keze lendülése elmosódott, a háttérben a sejtelmes karácsonyfa izzók....

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... pl. a Canon 1.8 50mm-esnek 5 lamellája van, ezért "csinál" ötszög alakú fénypontokat a háttérben, az 1.4 50 USM pl. 8 lamellás, ezért lesznek inkább a kört megközelítő fénypontjai, a Mir 1B pedig 10 lamellás, a Jupiter 37/A pedig 12, ezek AKÁRMILYEN rekeszen köralakú foltokat csinálnak.
OK, de attól jobb lesz-e a kép, hogy ezek a foltok szabályos köralakot mutatnak? Bevallom töredelmesen, én erre még soha nem figyeltem és egyik tanárom sem hívta fel a figyelmem rá.
 
(A ripacskodást nem Rád értettem.)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Fényellenzőt szerintem ma már minden objektívhez adnak a gyári csomagban, némelyik egészen használható is, azonban ez nem feltétlenül árkategória kérdése. Stabilizátoros optikám nincs, nem hiányzik és valamiért nincs is minden prémium optikában. A gumírozás adott a magasabb árkategóriában, ezt valóban kihagytam a felsorolásból.
 
Ha kicsit figyelmesebb vagy, tetten érheted, hogy az objektívek képe közötti különbségek láthatóságát eddig sem tagadtam, én sem ok nélkül költöm a pénzem, de nem is misztifikálom tesztfotókat lobogtatva. Annyit írtam le már sokszor, hogy az amatőrök szintjén, 30e forintos monitorral megjelenítve messze nem lesz akkora differencia, mint ahogy az észosztók hintik. El kell dönteni, ki milyen környezetbe szánja a képeit. Sejtésekre szerintem butaság beruházásokat alapozni.
 
Hogy melyik említett optika csalt, azt én nem tudom eldönteni, de az L-es Canonban kicsit jobban bízom.
 
Nem tudom, hány Pro Audio készülékkel találkoztál már, ettől függetlenül inkább hanyagolnám itt a témát. Egyetlen példa: itt van előttem egy kb 1 millió forintos profi TEAC (TASCAM) CD játszó. A hangját simán leveri egy 100 ezres jófajta HiFi CD player is, ellenben ez a TEAC akkor sem akad meg, ha nekifutásból belerúgok. És ez érvényes azokra a forgató technikákra is, amikkel naponta dolgozom. Zenehallgatásra egyiket sem használnám, de annyira masszívak, hogy önvédelmi eszközként is bizonyíthatóan használhatóak (kényszerűségből kipróbáltam). A 70-300-as gagyi Sigmám 3 perces enyhe esőben beázott és napokig használhatatlanná vált (párásodás, penész). A 70-200-as Canon L optikával fél napig fotóztam 40-60 méteres vízesések mellett, egész napos szemerkélő esőben, hibátlanul működött végig. Ez a nagy különbség! Ha a velük készült képeket egymás mellé tenném, szerintem nem találnád el minden esetben, melyik melyikkel készült. Ennyit tudok erről mondani, leakadhatunk a témáról és a kialakult hangnemről.

 
Kialakult hangnem sztem pont most kezd tárgyszerű lenni, ha túl nyers voltam, -bár nem szerettem volna az lenni- akkor azonnal bocsánat. 
 
 
Értem, hogy a stúdió-Tascam-ban AZ a műszaki tartalom van meg, h akár kocsiból is lehet vele adni. Ez nagyon fontos, ha pl. Tour de France-ot közvetítesz és pl CD-ről megy néha valami. Erre sokkal jobb, mint a home hifi. Aláírom. Nyilván abban a Canonban több a műszaki tartalom, mint abban a Sigmában. 
 
Sajna, pont a Canon nem ad ellenzőt még kulturált obikhoz se mindig, ellenben pl. Sigma igen. Sigma nyilván nem piacvezető, emiatt törekednie kell, ott kell előzni próbálni, ahol a Canon így vagy úgy, hagyja. Ellenző terén hagyja pl. 
 
A tesztfotókat nem a saját okulásomra "lobogtatom", ahhoz elég lenne végignéznem a vinyón .-))), hanem, hogy ha esetleg valakinek nem lapul egy 8 lamellás Super Taksi a polcán, akkor is lásson ilyen mosást és tudja, h pl. a Canon 1.8 50mm-esnek 5 lamellája van, ezért "csinál" ötszög alakú fénypontokat a háttérben, az 1.4 50 USM pl. 8 lamellás, ezért lesznek inkább a kört megközelítő fénypontjai, a Mir 1B pedig 10 lamellás, a Jupiter 37/A pedig 12, ezek AKÁRMILYEN rekeszen köralakú foltokat csinálnak. A tesztfotókat és a művészkedést (ripacskodást) elválasztanám, nem díjra nevezem őket, vagy hájpolgatom, hogy mennyire de nagyon tudok, hanem pont, hogy tesztnek szánom, pláne, ekkora mélységélességeknél részleges ellenfényben pünkt megtalálni/beállítani az éles pontot több gyakorlatot igényel, mint az AF-es pittyentőssel. Teljesen igazad van, én is írtam a legelején, hogy 9x13-as méretben vagy 30 cm-es monitoron majdnem mindegy. Ebben is tök egyetértünk. Csak, ha 1000ből 1 jó lesz, mondjuk, és abból kell az A/3, akkor nagy a csalódás, ha "nagyban" már nem olyan szép, mint kicsiben.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”