Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

CAV termékek

Moderátor: csandaz

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »

Sziasztok. A CAV A8M-erősítővel kapcsolatban 1 kérdés. Jelenlegi vagy volt tulajoktól kérdem.

Ha bekapcsolom a trafótól jön egy zúgás. Thxfan elmondása szerint ez nála is így van.

Viszont a is normális, hogy a hangfalakon hallom ezt a zúgást? Olyan mint ha a hálózati 60Hz-et hallanám. Kipróbálok majd egy földhurok leválasztót a kábeltévére, viszont próbáltam másik jóval távolabbi 220-as aljzatba dugni az erősítőt akkor is halottam.

A padláson van 4 felé szétosztva a kábeltv Onnan még további 5-8 méter megy a kábel. Oda rakjam a földhurok leválasztót vagy a TV közelébe ?

Bár az alapkérdésem továbbra is: Ha bekapcsolom az A8M erősítőt akkor normális, hogy zúgást hallok a hangszórókon ha közelükbe megyek? Nem kell odatolnom a fejemet a közép vagy mély hangszóróhoz 1 méterről tisztán hallani.
Projektor: Sony VLP 270ES Vászon: XY Screen 120" ALR TV: Panasonic 55TV60 Erősítő: Rotel RAP 1580 Font: Swans Diva 4.2F Center: Swans Diva 6.3C Surround: Swans Diva 6.3R Sub:  2db SVS SB-12NSD + XTZ xtz 12.17 edge, HTPC, Kábelek: Inakustic Silver

Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 25

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Köszönöm!
Már meg is lett a végleges helye a két "tesónak".
Nem sokat hallgattam a CAV 12-est,de nekem első benyomásra teljesen más a két karakter. A 12-es azonnal hozta a sztereókra jellemző részletesebb hangzást,dinamikusabbnak is éreztem,az énekhangok élethűbbek a hangszerek jobban tapinthatóak. A 8m kicsit laposabbnak tűnik a 12-hez képest,A8M-nek is rendben van a tere,dinamikája viszont a 12-es élettelibb.
De még sokat kell hallgatnom,hogy teljes véleményt formálhassak róluk.

Ha tudnád, hogy milyen hangot ki lehet hozni belőle, ezt én követtem el anno s azóta is elégedetten használom:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ek/page-17
A8M-et nem hallottam, de nézd meg a belső képeket, nem egy világ az A12-vel az biztos ;-)

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »

Próbálgattam ma a CAV A8M-et. Mit mondjak tartalék van benne bőven. Dívákat elintézte rendesen.

Nos viszont egy-két dolgot nem értek.
Én 2 db svs zárt sub-bal használom zenére is (sorry én ilyen vagyok ). HM-ra még nincs bekötve csak sztereóra. A beállításokban kiválasztom hogy legyen sub ez rendbe is van. Az első beállításban (kijelző bal oldalán)  tudom állítani a super-bass hangerejét. Gondolom az alap beállítás az amikor se nem lefelé senem felfelé nincs vonal egy vonal középen. Azt vettem észre ha rátekerek, akkor nem csak suba-hangerejét növeli hanem a frontok hangerejét is mármint a super-bass tartományban. Nekem úgy lenne logikus ha kivan választva sztereóra a sub akkor a ezzel csak a sub erejét lehet változtatni. Annyi nem zavar csak tudnom kell mi az alapbeállítás gondolom mint ahogy előbb írtam középen egy vonal. 

Thxfan elküldte a Magyar leírás és a késleltetésre egy táblázatot. Köszi még 1X.

Viszont a késleltetést nem értem. Minél távolabb van a hangfal annál jobban kell késleltetni?  A logikám szerint ha a frontok a 0 pont amin nem lehet változtatni és ha a háttér meszeb van mint a front akkor pont nem kell késleltetni. Ha közelebb van a háttér akkor okés, de akkor hogy kell számolni? Ha pl 4 méterre van front és 2 méterre a háttér akkor 4 métert kell késeltetnem?  Gondolom nem 4-et mert a front sem  méterre van.

Hangszóró méretek
A leírás szerint a frontokat nem lehet változtatni a méretén az minden esetben nagy. A center és a háttér lehet kicsi vagy nagy. Na már most ez az erősítő nem fullad ki olyan könnyen. A center diva 6.3C és a háttér meg 6.3R. Olvastam fórumokon, hogy a kicsire kell állítani a hangsugárzó méreteket. Mért is jó ha kicsire állítom. Smal esetében nem tudom hol vág, de mért kell elvennem a alsó tartományt (large) a centertől és háttértől? Erősítő bírja a háttér és center lemegy 60Hz-ig. Mondom nem tudom hol vág a Small  beállítás esetén.

Egyenlőre ennyi, de ez a vas eléggé bejön.
Projektor: Sony VLP 270ES Vászon: XY Screen 120" ALR TV: Panasonic 55TV60 Erősítő: Rotel RAP 1580 Font: Swans Diva 4.2F Center: Swans Diva 6.3C Surround: Swans Diva 6.3R Sub:  2db SVS SB-12NSD + XTZ xtz 12.17 edge, HTPC, Kábelek: Inakustic Silver

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 392
Kapcsolat:

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

CAV RC21E - retro mindenes Könnyen tanítható "keverőpult"
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag McLaren/Swans M6/Phonar/Synology ▪︎ ▪︎Lumin/Kolibri▪︎
▪︎Ruark▪︎

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1377

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nem rossz az a CAV A12...

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 539

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Gratulálok!
A8M-hez képest milyen és mekkora a különbség zenében?
Erről írhatnál egy kicsit bővebben:)
Köszönöm!Már meg is lett a végleges helye a két "tesónak".
Nem sokat hallgattam a CAV 12-est,de nekem első benyomásra teljesen más a két karakter. A 12-es azonnal hozta a sztereókra jellemző részletesebb hangzást,dinamikusabbnak is éreztem,az énekhangok élethűbbek a hangszerek jobban tapinthatóak. A 8m kicsit laposabbnak tűnik a 12-hez képest,A8M-nek is rendben van a tere,dinamikája viszont a 12-es élettelibb.
De még sokat kell hallgatnom,hogy teljes véleményt formálhassak róluk.

"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Zolika69
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 67

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Zolika69 »

Üdv Uraim!
Akkor csatlakoznék a CAV- osok táborába.
Együtt végre a két szépségem,szemet gyönyörködtető látvány a kettő együtt.
image.jpeg

Gratulálok!
A8M-hez képest milyen és mekkora a különbség zenében?
Erről írhatnál egy kicsit bővebben:)

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

CAV termékek

Gratulálok hozzá!
Köszönöm!
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

CAV termékek

és nehéz

Igen,de nekem többek között a méretei is levettek a lábamról.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

CAV termékek

és nehéz

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 101

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: füci »

Üdv Uraim!
image.jpeg

Gratulálok hozzá!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3289

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »

Üdv Uraim!
image.jpeg

és nehéz

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

CAV termékek

Üdv Uraim!

mineburry
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: mineburry »

Megkaptam Köszönöm!
amp: cav a8m; fal: cav md II sur: cav mds10 cen: cav mdc10 source: pc

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

CAV termékek

Kedves Mindenki!

Nagyon szeretett CAV A8m erősítőm gyengélkedik, esetleg nincs valakinek meg a tervrajza a vasról? Nagy szükség lenne rá....

Elküldtem mailben

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

CAV termékek

Kedves Mindenki!

Nagyon szeretett CAV A8m erősítőm gyengélkedik, esetleg nincs valakinek meg a tervrajza a vasról? Nagy szükség lenne rá....

Keress rá itt a topikban.
Szerintem annó beraktam.

mineburry
Értékelés: 0

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: mineburry »

Kedves Mindenki!

amp: cav a8m; fal: cav md II sur: cav mds10 cen: cav mdc10 source: pc

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

CAV termékek

Én ilyet használok és bőven megéri az árát. Masszív egybe alu a középrész, az oldala finom tapintású műanyag.
Egy jobb kép:

Köszönöm thxfan!
Ez esetben intézkedem hogy mielőbb legyen egy példány a tulajdonomban. Ezt a képet megtaláltam én is, de egy pár jó szó mindig többet ér
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag McLaren/Swans M6/Phonar/Synology ▪︎ ▪︎Lumin/Kolibri▪︎
▪︎Ruark▪︎

thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1142

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Használ valaki CAV RC21E tanítható távirányítót?

Milyen tapasztalatok vannak vele? A kialakítása is érdekelne, hogy mennyire jó minőségű, műanyag vagy fémes hatású esetleg van-e olyan masszív mint az a8m távirányítója?
Mostanában sajnos nem hiszem hogy megyek szegedre
Mert egész jól néz ki a dolog de még egy normális nagyfelbontású képet sem találok róla.

Én ilyet használok és bőven megéri az árát. Masszív egybe alu a középrész, az oldala finom tapintású műanyag.
Egy jobb kép:

10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

CAV termékek

Használ valaki CAV RC21E tanítható távirányítót?

Milyen tapasztalatok vannak vele? A kialakítása is érdekelne, hogy mennyire jó minőségű, műanyag vagy fémes hatású esetleg van-e olyan masszív mint az a8m távirányítója?
Mostanában sajnos nem hiszem hogy megyek szegedre
Mert egész jól néz ki a dolog de még egy normális nagyfelbontású képet sem találok róla.
▪︎Ruark▪︎

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Nekem sokat kellett vele játszani amíg kellemes lett a mély. ( Nekem sok volt, pedig elég nagy szoba de ugye minden szobás más és más ) Csináltattam is egy pár Sound Art L1-est ( bizonyos zenéket csak ezzel hallgatok ) hogy kompenzáljam . Mivel az L1 es egy szerintem nagyon kellemes hangú doboz igaz mély szegény és így felváltva használva szeretem őket. 5.1 ed van ? Hátterek milyenek ha megkérdezhetem és a center ( ha van )?
Én 50m2- en használom  a mély nem sok igaz a sub 1/4 hangerőn megy a center hátér Jamo  . A háttér marad a center megy hátra 6.1-re úgyhogy majd egy jó center kell,
de nem akkarom elhamarkodni . Egyébkén van 1Cerwin vegám is ,monitor nagyon jó de hozzá viszont kell a /sub , - de csak 1/2 hangerőn/ . Az egyik baráton monitor párt használ centernek és had ne mondjam nagyon jó , nem is tudom miér nem próbálják meg többen :

FaemaFun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 17

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: FaemaFun »

A képen igen jelen állásban 25cm-re van a faltól .A kép is csal ott 15cm-re volt ! A járólap és a talp között is van távolság és a talp hangfal között is / gyári tűkön áll / .
A tér nagy egyáltalán  nem sok mi több kellemesebb a mély és a közép hangok talán a közte lévő távolság miatt ! A film zenés részek sokkal jobbak, a film effektek nem sokat változtak ill. maradt ugyan olyan jók ! ............. Egy próbát mindenképp megér !!! 

Nekem sokat kellett vele játszani amíg kellemes lett a mély. ( Nekem sok volt, pedig elég nagy szoba de ugye minden szobás más és más ) Csináltattam is egy pár Sound Art L1-est ( bizonyos zenéket csak ezzel hallgatok ) hogy kompenzáljam . Mivel az L1 es egy szerintem nagyon kellemes hangú doboz igaz mély szegény és így felváltva használva szeretem őket. 5.1 ed van ? Hátterek milyenek ha megkérdezhetem és a center ( ha van )?

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Eléggé rá van tolva a falra, valamint járólap is van. Nem sok ? Nekem elég messze vannak ehhez képest + diffuzor is van és így lett szerintem "optimális". 
A képen igen jelen állásban 25cm-re van a faltól .A kép is csal ott 15cm-re volt ! A járólap és a talp között is van távolság és a talp hangfal között is / gyári tűkön áll / .
A tér nagy egyáltalán  nem sok mi több kellemesebb a mély és a közép hangok talán a közte lévő távolság miatt ! A film zenés részek sokkal jobbak, a film effektek nem sokat változtak ill. maradt ugyan olyan jók ! ............. Egy próbát mindenképp megér !!! 

FaemaFun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 17

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: FaemaFun »

Sziasztok!
Mint valószínű többen tudjátok már négy éve használom a Cav md1-es hangfalat , -  kb egy éve találkoztam egy képpel a neten ,hogy a mély fordított állásban van elhelyezve . Azóta is piszkált a dolog ,de eddig nem próbáltam ki. ATC-nál Gergővel telf. beszélve felbátorodva, mivel neki sem volt tapasztalata de ő is javasolta ,hogy egy próbát megér . /Köszönöm neki a türelmes hozzáállását a sok kérdésemhez /!!!  Ennek a próbának is eljött az ideje - Nem akarok  elszállni de szembetűnő vagyis /hallva hallható/ a különbség - nálam !!!!?? Aki rendelkezik még ilyen hangfallal - talán neki is megér
egy próbát .    

Eléggé rá van tolva a falra, valamint járólap is van. Nem sok ? Nekem elég messze vannak ehhez képest + diffuzor is van és így lett szerintem "optimális". 

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Sziasztok!
Mint valószínű többen tudjátok már négy éve használom a Cav md1-es hangfalat , -  kb egy éve találkoztam egy képpel a neten ,hogy a mély fordított állásban van elhelyezve . Azóta is piszkált a dolog ,de eddig nem próbáltam ki. ATC-nál Gergővel telf. beszélve felbátorodva, mivel neki sem volt tapasztalata de ő is javasolta ,hogy egy próbát megér . /Köszönöm neki a türelmes hozzáállását a sok kérdésemhez /!!!  Ennek a próbának is eljött az ideje - Nem akarok  elszállni de szembetűnő vagyis /hallva hallható/ a különbség - nálam !!!!?? Aki rendelkezik még ilyen hangfallal - talán neki is megér
egy próbát .    

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”