Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


Vélhetően ez az a 10 %, ami semmin sem szól élvezhetően, tehát elcseszett felvételek. Arra még nem volt példa, hogy egy zenei anyagot kimondottan a felvétel minősége miatt hallgattam rendszeresen, de olyan sajnos már előfordult, hogy egy - zeneileg egyébként szerethető - albumról leszoktam a sok technikai hiba miatt.
Ilyesmit már én is megéltem.
Ha jól értelmeztem, az alabbi 90/10 aránynál a 10% a mesterkélt "teszt" anyagokra vonatkozott, azoknak - ha valaki nem is kedveli ezeket a "komponálásuk" végett - azért még hallgathatónak kéne lenniük egy 'hagyományos' anyagokra szakosodott rendszeren is. Már ha ha akad köztük érdemleges zenei produkció...tudom, sok a silány köztük, de akad 1-2 ellenpélda is. Pl. a Telarc-nak, ill. az OPUS3-nak van olyan válogatás teszt korongja, amin fellelhető néhány értelmes produktum, és nem is szól rosszul. Szvsz.
.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Ha végig kutatok emlékezetemben, szerintem a kb. 30 év hifizés alatt eddig soha nem volt olyan, hogy abban a szobában amiben bármilyen szintű hifi berendezés is szólt, elhittem volna, vagy ha nem látom bacsaptam volna magam azzal hogy nem hifi szól hanem élő hangszer.
Viszont szomszéd szobából, vagy még távolabbról már volt ilyen élményem és érdekes, nem is kellett hozzá szuper high-end rendszer. Vagy egy hangosító rendszer volt, vagy valami közönséges átlagosnak mondható, nem speciális hifi, de nem pici dobozokkal.
Szerintem a hifi soha nem fogja ezt tudni egyenesben, ott előtte ülve. Eleve az a hang amit így sokan keresnek a felvételek nagy részén nincs is rajta. Mi legyen az élő eredetije egy stúdió hangfelvételnek? Nincs neki olyan. A koncert felvételek nagy részét is utólag stúdióban keverik, rakják össze véglegesre.
Mindettől persze a zene alap elemei, ritmus, harmónia, tonalitás, dinamika, a zene energiái átjöhetnek és élményben részesíthetnek ha minden összeáll ehhez. Szerintem nem kell mindig azt a legtöbbször nem is létező valódi teret hajtani, mert a felvételek nagy részén olyan nincs is. A hifivel szerintem a zene egyéb hatásait érdemes hallgatni, keresni, amit meg lehet vele valósítani.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Lehet azon 'háttérzenélni' is, csak lejjebb köll venni a hangerőt! 
(Azt mondjuk nem igazán értem, hogy az überkirály rendszeren a 10%-ot mééé nem lehet viselhetően meghallgatni... Ott még valami hibádzik!  )

Vélhetően ez az a 10 %, ami semmin sem szól élvezhetően, tehát elcseszett felvételek. Arra még nem volt példa, hogy egy zenei anyagot kimondottan a felvétel minősége miatt hallgattam rendszeresen, de olyan sajnos már előfordult, hogy egy - zeneileg egyébként szerethető - albumról leszoktam a sok technikai hiba miatt.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


3/ ez rendszer már nem igényli a tesztelgetést, jól hangolt és kiegyensúlyozott, hozza a zenei frázisokat, drámát, katarzist, nem lehet nem odafigyelni, háttérzenére alkalmatlan. lemezkészletünk 90%-át szívesen hallgatjuk vele. Nem, ez sem képes a szaxofont teljes fafúvós-rezes valóságában elénk rajzolni, de nem is nyújtogatjuk a nyakunkat hogy hátha ott fénylik mégis.
 
Lehet azon 'háttérzenélni' is, csak lejjebb köll venni a hangerőt! 
(Azt mondjuk nem igazán értem, hogy az überkirály rendszeren a 10%-ot mééé nem lehet viselhetően meghallgatni... Ott még valami hibádzik!  )
.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hosszu »



1/ gyenge lánc...
 
2/ ez már hangzásban jól válogatott rendszer...
 
3/ ez rendszer már nem igényli a tesztelgetést, jól hangolt és kiegyensúlyozott...

Úgy gondolom eme gondolatmenetet követve van egy negyedik szint is.
 
Ezen a szinten a rendszer már háttérzenélésre is alkalmas - semmilyen körülmények között nem zavar, de a "sztereófotelbe" beleülve tökéletesen bevon a zenei történésekbe, hangulatokba, helyszínekbe, s teszi azt műfajfüggetlenül. Összes lemezünk hallgatása zenei (hangi) élvezetet jelent.
 
A zenészeket a lemezeidről már nem csak hallod, hanem "látod" is, sőt kifejezetten nem csukott szemmel hallgatsz zenét, rendszeresen odafordulsz, "ránézel" a fő motívumot játszó zenészre, hangszercsoportra...
 
Megteszi azt a csodát, hogy teret nyit a mono-felvételeken is - jól érzékelhetőek az előre-hátra, le-föl távolságok, széltében pedig megmutatja az eredeti helyszín atmoszféráját!
longkft.hu/audioblog/

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ha jól értem a logikádat, akkor ez annyit jelentene, hogy a jobb lejátszó rendszerrel rendelkező szerencsések sokkal több zenét kedvelnek, a gyengébb cuccok tulajdonosai pedig ugyanazt a néhány muzsikát hallgatják egész életükben. Biztos, hogy ez így van? Én inkább az ellenkezőjét tapasztaltam.
 
 

ebben a formában szerintem sem reális.
én három szintet definiálok
1/ gyenge lánc, ahol nem emelkednek ki a felvétel hangzási tulajdonságai, nevezzük sokol rádió hangnak, persze ezen azért mindenki többet ért. ezen a rendszeren majd minden zene azonosan és laposan szól, a zenék inkább emlékeztetők valami komolyabb zenei élményre. a legtöbb háttér zene eszköz is így szól
 
2/ ez már hangzásban jól válogatott rendszer, érdemes komolyan koncentrálva élvezni és figyelni vele a zene történéseket. úgy tudnám még jellemezni, meglepően szépen szólnak rajta a referencia és demo lemezek, ami általában a gyűjtemény jó ha 10%-át kiteszi, ezért a többi 90% elfeledve porosodik.
 
3/ ez rendszer már nem igényli a tesztelgetést, jól hangolt és kiegyensúlyozott, hozza a zenei frázisokat, drámát, katarzist, nem lehet nem odafigyelni, háttérzenére alkalmatlan. lemezkészletünk 90%-át szívesen hallgatjuk vele. Nem, ez sem képes a szaxofont teljes fafúvós-rezes valóságában elénk rajzolni, de nem is nyújtogatjuk a nyakunkat hogy hátha ott fénylik mégis.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Sziasztok !
Egy felvetéssel indítanám, kit mikor tudott becsapni a "rendszer"?
Mennyire is hifi a hifi ?
Amikor is azt hiszed, hogy tényleg eredeti a hang forrása, a lejátszóberendezésen keresztül ! Volt már veletek ilyen eset? ( Azt most hagyjuk hogy millionydollár a rendszerem, mindig így szól, mert ez egyszerűen kamu, hallottam párat, NAGYON JÓL SZÓLTAK, de végig tudtam, felvétel.)
Összetéveszteni az eredetit a lejátszottal, na akkor ott a pont ! Folyamatában számomra elképzelhetetlen. Vagy világosítson fel valaki.
Nálam két alkalommal volt ilyen, egyszer az ARTHOTEL- ben ( ha jól írom) tartott hifi- kiállítás keretében, valami csöves erősítő monstrum, és a greenwave hangfalai csaptak be, kb. 6 méterre a szoba bejáratától gondoltam azt, hogy valakinek de jó kedve kerekedett hogy itt fütyörészik....,kiderült, a zenében volt. Bent a szobában, további zeneanyagnál már nem volt ez a varázs.
Második: otthon, TV-ről !!!!!!!!! koncertközvetítés ,Denon házimozierősítőn erősítvel !!!!!!!! Monaudió hangfalszett az effektekhez+ center, 150 Ft-os kábelen !!!!!! , mikor jött le a gyerek a nappaliba, hiszen nem láttam lejönni, és mégis itt köhög a sarokban.( A koncerten köhögött valaki, de élő volt.)
 
Magukat oly sokra tartó cégek, gyártók, mikor érnek el oda, ( soha ) hogy össze tudjam téveszteni akár csukott ajtónál is mi szól, a felvétel, vagy az eredeti?
 
Minap tojásért voltunk a nejemmel,( mert háztól vesszük ) a házigazda gyakorolt a szaxofonján, leeresztett redőnynél, az utcáról autóban ülve is nyilvánvaló volt a hangszer maga.Ezt egyetlen rendszer sem tudja.
Huszonéve hifizek én is, csak az áttörés késik valahol.
( Mielőtt azt gondolnátok ,nincs elég jó, és drága rendszem, de van ! )

Ha szabad megjegyezni, "tölcséres" hangszerek , tölcséres dobozokon nagyon jók. A horn szereti a horn- t.
De , hogy otthon összetéveszthető legyen az eredeti a konzervvel az nagyon múlik a felvételeken. Szerintem túl rossz a legtöbb felvétel ahhoz , hogy az áttörést valaha elérd. A készülékek sokkal többre is képesek lennének. Legalábbis vannak olyanok amik képesek sokkal többre.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lacy »


Ha jól értem a logikádat, akkor ez annyit jelentene, hogy a jobb lejátszó rendszerrel rendelkező szerencsések sokkal több zenét kedvelnek, a gyengébb cuccok tulajdonosai pedig ugyanazt a néhány muzsikát hallgatják egész életükben. Biztos, hogy ez így van? Én inkább az ellenkezőjét tapasztaltam.
hát ez eléggé elferdítve van így én nem ezt írtam

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... ha valaki -már egy általa szeretett ismert zenét - hall Sokol minőségben az azon is tudja élvezni, de ha ezen a gyengeképességű rendszeren szembeazaz fülbesülsz először esetleg új zenei "élménnyel" akkor az nem biztos, hogy "átjön"  és megtetszik, míg egy jobb rendszeren oda lehetsz érte.
Ha jól értem a logikádat, akkor ez annyit jelentene, hogy a jobb lejátszó rendszerrel rendelkező szerencsések sokkal több zenét kedvelnek, a gyengébb cuccok tulajdonosai pedig ugyanazt a néhány muzsikát hallgatják egész életükben. Biztos, hogy ez így van? Én inkább az ellenkezőjét tapasztaltam.
 
Az "élő hangzás" otthoni megteremtése szerintem nem technikai kérdés. Aki zeneértő, van köze néhány hangszerhez, az sokkal könnyebben megéli az említett élményt. Aki meg koncertekre sem jár, az miként tudná azonosítani az "élő hangzást"? Itt is érzek némi logikai bukfencet.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...miközben olvasgatom gondolataitokat az "élőzene" fontosságáról, reprodukálhatatlan hangminőségéről és bőszen bólogatok mennyire igazatok van, Charlie Parker-t hallgatok 70+ éves felvételekről.
 
Ugye nem baj, ha inkább itthon maradok a "konzervált" Parker játékát hallgatva és nem rohanok mondjuk st. martin-t hallgatni élőben a Bartók Béla teremben...

Ez számomra ugyanaz az elgondolkodtató probléma, mint hogy nagyon sokan lemezkiadókat gyűjtenek (a hangzás miatt) és nem előadókat.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lacy »



Én ellenkezőleg. Sokszor előfordult már, hogy bizonyos zenéket meghallgatva "sokol rádión" azonnal elléptem, majd ugyanazt egy komoly Hifi cucc képes volt úgy megszólaltatni, hogy igen csak át kellett értékeltem az adott számot. 
Sajnos élő koncert/klub élményem is van pár olyan, hogy "ezért kár volt eljönnöm, otthon a cuccomon sokkal jobban szólna". Pl. Hot Jazz Band (akiket egyébként nagyon szeretek) a Fat Mo's klubban katasztrófa volt.

látom nem értelmezted jól
 
én azt írtam, hogy ha valaki -már egy általa szeretett ismert zenét - hall Sokol minőségben az azon is tudja élvezni, de ha ezen a gyengeképességű rendszeren szembeazaz fülbesülsz először esetleg új zenei "élménnyel" akkor az nem biztos, hogy "átjön"  és megtetszik, míg egy jobb rendszeren oda lehetsz érte.
És ellenkezőleg, ha valaki utál valamit azt a leghájendebb cucc sem fogja szerethetővé tenni neki.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Töki »


mindegyik sorral egyetertek !
Én ellenkezőleg. Sokszor előfordult már, hogy bizonyos zenéket meghallgatva "sokol rádión" azonnal elléptem, majd ugyanazt egy komoly Hifi cucc képes volt úgy megszólaltatni, hogy igen csak át kellett értékeltem az adott számot. 
Sajnos élő koncert/klub élményem is van pár olyan, hogy "ezért kár volt eljönnöm, otthon a cuccomon sokkal jobban szólna". Pl. Hot Jazz Band (akiket egyébként nagyon szeretek) a Fat Mo's klubban katasztrófa volt.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szigony »


Igen, úgy tud hatni, emlékeztet... Ezért HiFizünk... A produkciók többsége viszont jóval összetettebb egy szimpla énekhangtól. Komplex sajna nem fog össze jönni az ÉLŐ varázs két dobozkából 10-35m2-en. Ezekben a szobákban egy komolyabb dob felszerelés el sem férne...és akkor hol a többi...? Vegyük a 100 tagút! Mekkora színpad kell nékik? Felvételről hányan is vannak?
Jogos,de vegyünk  egy koncertélményt a maga fizikai valóságában.Itthon nem kívánnék minden egyes alkalommal ilyen hangerővel zenét hallgatni,kikapcsolódni,ellazulni.
Számomra az adott  előadás időtartamára nagyon élvezetes tud lenni egy koncert.Amit valóban lehetetlen otthon teljes valójában reprodukálni,de racionálisan gondolkodva ez nem is lehet reális elvárás.
Hi-fi láncon ehhez közelítő élményt egy ML Montis elő tud idézni,de számomra otthoni körülmények között egy kis jazz klub vagy unplugged koncert belsőségesebb hangulatátának megjelenítése inkább kedvemre való.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szigony »


Én nagyon szeretem az ilyen élményt. Szeretem az instrumentális zenét is, de rettentően igénylem az emberi hangot.
Nekem gyakorlatilag ez a kiinduló pont.Ha ez nincs meg akkor hosszabb távon nem tudom élvezettel hallgatni.
Ilyen volt pl:Triangle Magellan Duetto SW2.Szinte minden paraméterben meggyőző tudott lenni,de az emberi hangot nekem nem tetsző módon jelenítette meg.
Pedig anno végállomásnak szántam,de végül a fent említett ok miatt megváltam tőle.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »



az élmény az jön egy Sokol rádión is ha valaki szereti azt, amit abból hall.
egy ismeretlen zenét nem feltétlen fog valaki megszeretni egy ilyen hangélmény által.
De ha valakinek nem tetszik egy zene azt sem a legaudiofilebb rendszer, sem pedig a konkrét élőzenei előadás sem fogja vele megszerettetni
 

mindegyik sorral egyetertek !

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Meg kell hallgatni egy rezesbandát szabadtéren.Elég ennyi megtenni hogy a helyére tegyük a hifit.
Én egy alkalommal zárt térben hallottam..... félpercet sem bírtam ki, nem csak én, mások se.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Meg kell hallgatni egy rezesbandát szabadtéren.Elég ennyi megtenni hogy a helyére tegyük a hifit.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



A Harbeth tolmácsolásában az énekhang igen valósághűnek tud hatni.
Gyakran van az az érzésem,hogy valaki elbújt ezekben a kis dobozokban.

Igen, úgy tud hatni, emlékeztet... Ezért HiFizünk... A produkciók többsége viszont jóval összetettebb egy szimpla énekhangtól. Komplex sajna nem fog össze jönni az ÉLŐ varázs két dobozkából 10-35m2-en. Ezekben a szobákban egy komolyabb dob felszerelés el sem férne...és akkor hol a többi...? Vegyük a 100 tagút! Mekkora színpad kell nékik? Felvételről hányan is vannak?
.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Voyager »



A Harbeth tolmácsolásában az énekhang igen valósághűnek tud hatni.
Gyakran van az az érzésem,hogy valaki elbújt ezekben a kis dobozokban.

 
Én nagyon szeretem az ilyen élményt. Szeretem az instrumentális zenét is, de rettentően igénylem az emberi hangot.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szigony »


A Harbeth tolmácsolásában az énekhang igen valósághűnek tud hatni.
Gyakran van az az érzésem,hogy valaki elbújt ezekben a kis dobozokban.

Avatar
natilla
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 20:06
Értékelés: 26

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: natilla »


Kinek milyen az igénye....
Így van
Linn
Pierre Lurne Audiomeca
Naim CDX2
Naim Nac 202
Naim Nap 200
Optoma HD
Cambridge Audio BD
Arcam AVR
Focal Aria 926

Avatar
natilla
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 20:06
Értékelés: 26

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: natilla »



az élmény az jön egy Sokol rádión is ha valaki szereti azt, amit abból hall.
egy ismeretlen zenét nem feltétlen fog valaki megszeretni egy ilyen hangélmény által.
De ha valakinek nem tetszik egy zene azt sem a legaudiofilebb rendszer, sem pedig a konkrét élőzenei előadás sem fogja vele megszerettetni
 

Tökéletesen igazad van, én is tudom élvezni a kedvenc zenéimet bárhol, és bármikor, de tudom azt is, hogy a Bartók Béla hangversenytermet nem fogom a szobámba varázsolni, szerencsémre nem is akarom.
Tessen amit hallok, élményszerű legyen a hangzás, ennyi az elvárásom.
Másrészről van pár olyan élő zenei élményem, amit semmiképp sem szeretnék otthoni körülmények között visszahallani.
Linn
Pierre Lurne Audiomeca
Naim CDX2
Naim Nac 202
Naim Nap 200
Optoma HD
Cambridge Audio BD
Arcam AVR
Focal Aria 926

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: meridián »


Nem minden audiofil, valaki egyszerűen csak az élményt keresi szvsz.
Kinek milyen az igénye....
Nem érted a hozzászólásom lényegét...
Közelebb visz az élményhez....de hagyjuk...
Egy rendszerből kellő oda figyeléssel sokkal többet kilehet hozni,mint,hogy leteszem egy polcra és hallgatom.
Én erre gondoltam...
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lacy »


De mi az, hogy élő zene? Egy kis kamara koncertet tudok elképzelni annak vagy dzsesszklubbot, mert egy rock koncertet már hátul keverik a technikusok...egy elektronikus zenét játszó bandát meg nem is szeretek koncerten hallgatni, mert nem azt kapom, amit a cd-n megszoktam, megszerettem(persze a személyes élmény megint egy más tészta). Szerintem ez inkább az akusztikus zenéken jön ki inkább.
ezért is mondom - szintén magamtól idézek :
ezen a gondolatmeneten haladva a legélethűbb vagy leghifibb felvételek azok az elektronikus hangszeres zenék, ahol a jel a zeneeszközből közvetlenül megy a rendszer további erősítő és rögzítő részeibe, mert pl nincs mikrofon ami talán a legeslegjobban beleszól abba, hogy a végén a rögzített hang hogyan fog megszólalni.
nincs miki kimarad egy rakás probléma 
 
Amúgy koncerten mért szólna ugyanúgy a zene? Az nem studió, ahol akár 12x is nekikezdenek egy számnak hogy tökéletes legyen ami a lemezre kerül.
Az élőzenében mindig ott a hiba vagy inkább baki lehetősége és főleg még ott van az improvizáció is, ami mássá esetenként különlegessé és egyedivé teszi ezért is ÉLŐ zene

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lacy »


Nem minden audiofil, valaki egyszerűen csak az élményt keresi szvsz.
az élmény az jön egy Sokol rádión is ha valaki szereti azt, amit abból hall.
egy ismeretlen zenét nem feltétlen fog valaki megszeretni egy ilyen hangélmény által.
De ha valakinek nem tetszik egy zene azt sem a legaudiofilebb rendszer, sem pedig a konkrét élőzenei előadás sem fogja vele megszerettetni
 

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”