Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tollact »


nem tudom, 150e egy forrásért azért nem kevés
Attól függ mihez méred.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Sziasztok!
 
Most vettem egy Synology NAS-t, úgyhogy beindul a hálózati lejátszás, a kérdésem az lenne, milyen minőségű és milyen CAT-os kábelt kellene vennem, az aláírásomban levő rendszerhez illeszkedve. Eddig wifi-vel volt összekötve a routerrel, de most a hd videok miatt váltok kábelre.
 
Mennyire számít a kábel hossza ilyen szempontból? Most 5ftos utp-vel van bekötve, a nas-hoz adott 50cmes cat6 megy a routerben, onnan pedig egy 5m megy a dune-be.

 
a különböző átviteli protokolok nem engednek meg hibát. pc boltban vegyél normális lan kábelt. Nehogy költs drága lan kábelekre. 5m az kb. semmi. Ha a csatlakozó helyesen van rajta (szakembernek szerszámmal ez nem nagy kunszt) 100-150m is simán bír az utp kábel. Gond akkor van, ha megtörik a kábel. De azt 1 pillanat alatt észreveszed

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tidal támogatás jelent meg az Oppo lejátszókhoz is, egyenlőre béta és csak amerikai verziókhoz, de hamarosan az európai is várható: http://www.digitalaudioreview.net/2015/ ... 103d-105d/
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peger »


Valóban céleszköz de ezért a pénzért én nagy csodát nem várok!   
nem tudom, 150e egy forrásért azért nem kevés
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Miért ? Szerintem ezt a szintet minimum hoznia kell, végül is ez egy abszolúte céleszköz...
Valóban céleszköz de ezért a pénzért én nagy csodát nem várok!   
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Online
Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peger »


Azért arra kis esélyt látok, hogy egy erre a célra épített htpc-nél vagy egy mac mini-nél jobb lesz! Az ára és a tudása minden esetre szimpatikus!
Miért ? Szerintem ezt a szintet minimum hoznia kell, végül is ez egy abszolúte céleszköz...
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Csak azt akartam fókuszba rakni, hogy előbb meg kell hallgatni és ha sokkal jobb a HTPCnél, Mac Mininél akkor költeni rá. Külföldi sajtó is úgy lelkesedik érte hogy hallani még senki nem hallotta. Persze nagyon remélem hogy egy kiváló eszköz lesz.
Azért arra kis esélyt látok, hogy egy erre a célra épített htpc-nél vagy egy mac mini-nél jobb lesz! Az ára és a tudása minden esetre szimpatikus!
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Online
Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peger »


Már hogy értve? Valami tömött hotelszobás fülelésre gondolsz? Akik szoktak kijárni Münchenben elvileg "hallhatták"
Csak azt akartam fókuszba rakni, hogy előbb meg kell hallgatni és ha sokkal jobb a HTPCnél, Mac Mininél akkor költeni rá. Külföldi sajtó is úgy lelkesedik érte hogy hallani még senki nem hallotta. Persze nagyon remélem hogy egy kiváló eszköz lesz.
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Online
Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peger »



Sziasztok!
 
Most vettem egy Synology NAS-t, úgyhogy beindul a hálózati lejátszás, a kérdésem az lenne, milyen minőségű és milyen CAT-os kábelt kellene vennem, az aláírásomban levő rendszerhez illeszkedve. Eddig wifi-vel volt összekötve a routerrel, de most a hd videok miatt váltok kábelre.
 
Mennyire számít a kábel hossza ilyen szempontból? Most 5ftos utp-vel van bekötve, a nas-hoz adott 50cmes cat6 megy a routerben, onnan pedig egy 5m megy a dune-be.

CAT kábelt szerintem bármilyet, ha már ez is számít akkor kíváncsian hallgatom a tapasztalatokat
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
moo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.11.26., kedd 10:05
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: moo »


Sziasztok!
 
Most vettem egy Synology NAS-t, úgyhogy beindul a hálózati lejátszás, a kérdésem az lenne, milyen minőségű és milyen CAT-os kábelt kellene vennem, az aláírásomban levő rendszerhez illeszkedve. Eddig wifi-vel volt összekötve a routerrel, de most a hd videok miatt váltok kábelre.
 
Mennyire számít a kábel hossza ilyen szempontból? Most 5ftos utp-vel van bekötve, a nas-hoz adott 50cmes cat6 megy a routerben, onnan pedig egy 5m megy a dune-be.
A rendszerem elemei:
 
Forrás: Dune HD Base 3.0
Erősítő: Harman Kardon AVR-171
Front: Tannoy Mercury F1 Custom
Sub: Tannoy TS-10

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... ini-detail
 
Alto talán tudja Ő is forgalmazza.

 
Korábbra vártuk, de csak októberre ígéri a gyártó. 
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: study »



Na most akkor kapható már vagy sem? mert a gyártó oldala szerint nem kapható.
Linket dobsz hozzá?

http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... ini-detail
 
Alto talán tudja Ő is forgalmazza.
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hubee »



Auralic futómű. Nem kunszt PC-ből ilyen hangot kihozni + 2 percenként lefagyott.
 
erre gondolsz? ez nem tömöttszobás volt, mindenki fejesen hallotta, ha jól emlékszem Audeze fejesről.

Na most akkor kapható már vagy sem? mert a gyártó oldala szerint nem kapható.
Linket dobsz hozzá?
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


Már hogy értve? Valami tömött hotelszobás fülelésre gondolsz? Akik szoktak kijárni Münchenben elvileg "hallhatták"
Auralic futómű. Nem kunszt PC-ből ilyen hangot kihozni + 2 percenként lefagyott.
 
erre gondolsz? ez nem tömöttszobás volt, mindenki fejesen hallotta, ha jól emlékszem Audeze fejesről.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hubee »


Nagy várakozás előzi meg ezt a lejátszót az biztos. Csak csendben szeretném kérdezni hogy hallotta e már valaki? A koncepció nagyon szimpatikus Nekem is, csak sehol semmilyen tesztet nem találtam róla...
Már hogy értve? Valami tömött hotelszobás fülelésre gondolsz? Akik szoktak kijárni Münchenben elvileg "hallhatták"
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Online
Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peger »

Nagy várakozás előzi meg ezt a lejátszót az biztos. Csak csendben szeretném kérdezni hogy hallotta e már valaki? A koncepció nagyon szimpatikus Nekem is, csak sehol semmilyen tesztet nem találtam róla...
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hubee »



A termék nem található!
Már nem árulod?

Auralic Aries Mini ? Contaxg, ezért vetted le? (http://www.auralic.com/en/)
"ARIES MINI will be available in Australia, Germany, Norway, U.K in late September first then available worldwide in October this year."
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »


s4tch!
 
Köszönöm!
Megpróbálom!
 
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »


Ne tessek kinevetni, biztos őslény vagyok... de mit takar a: "Viszont legalább automatikusan importálja a last.fm/facebook kedvenceket,"?
 
Már én sem emlékszem pontosan a dolog menetére, elég régen regisztráltam a deezerre, de az tuti, hogy a kedvenceket nem kellett külön hozzáadogatni a deezer adatbázishoz. Regisztráltam fb azonosítóval, beállítottam a last.fm scrobble-t, és a last.fm kedvenc dalok, gyakran játszott albumok, valamit emlékeim szerint a fb-n belájkolt előadók be is kerültek a deezer adatbázisba. Valami ilyesmire gondolok:
 

 

 

 
Ezzel szemben ha fb azonosítóval belépsz a tidal vagy a spotify rendszerbe, a spotify-on és a tidalon belül is halál üres adatbázis fogad. Szépen egyesével kell hozzáadnod a kedvenceidet, playlisteket. Nekem pl. a tidal felületen valami 20-30 előadó jelenik meg (ennyit volt türelmem kézzel bekedvencelni), míg a deezeren belül 150 fölött van ugyanez. A deezerben jól működik a régi last.fm rádió mintájára a saját ízlésedhez igazodó zeneajánló/zenelejátszó, a tidal ilyen szempontból teljesen ostoba.
 
Röviden: én csípem a deezert, irodába szerintem messze a legjobb a 3 nagy streamer szolgáltatás közül. Otthon a nappaliban a minőség már kicsit almás.
 
 

...sokat hallgatok zenét jutyúbról, mert egyszerű, gyors, minden fent van és ingyenes.
Csakhogy. Az vele a baj, h minden második szám után vagy a track közben! jön egy fizetett reklám, nah nekem erre nincs szükségem és ezért vetettem el a dlna lejátszást, mint igényt.
 
Ha meg nem akarom h legyen reklám, fogom magam és letöltöm, de mindent telefonon vagy mp3-an tárolni nem lehet, meg az eszközt is lassítja...ezért a HDD lejátszót preferálnám, letöltöm oda meg fel és mehet, sztem a Sony is így gondolkodhatott.

 
Hümm, mi köze a reklámnak a dlna-hoz? Egyrészt a youtube reklámokat egy hirdetésblokkolóval (pl. adblock plus) le lehet zúzni, másrészt a dlna nem csak youtube folyam továbbítására is jó, sőt, nem elsősorban erre szolgál.
 
Szerintem egy lánc, ami hasonló igényeknek inkább megfelel, valahogy így nézne ki:
- nyilván egy router
- nas, amin fut egy dlna szerver (és akkora hdd-t teszel bele, amekkorát csak szeretnél; 500GB eléggé véges)
- hálózati lejátszó + erősítő (a két funkció lehet egy eszközbe integrálva, pl. én is ilyet választottam, és csak az utolsó oldalakból szemezgetve hukkle olvtárs Yamahája vagy az alto által ajánlott Pioneer, Coctail Audio cuccok is ilyenek)
- okostelefon/tablet, amivel az egész rendszer vezérlése folyik
 
A HAP-S1 itthon 250-300eFt körül kapható. Ennyiből egy normális NAS, egy 2-3TB-s HDD, egy integrált erősítő/hálózati lejátszó simán kijön, és adott esetben még a CD-lejátszásról sem kell lemondanod.
 
Egy megjegyzés a fentiekhez: csak funkcióról beszélek. Ahogy írtam, a Sonyt nem tudtam rendesen meghallgatni. De ha youtube és mp3 lenne a forrás, akkor kétlem, hogy a hangminőség az elsődleges szempont.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: franz »



A hangját csak rövid ideig hallottam, közel sem ideális körülmények között, arról nem mondanék verdiktet. A minőség kifogástalan, a kijelző messziről nem az igazi, közelről szép. Nekem az alábbi problémáim vannak vele:
- nincs DLNA. Szigorúan véve ez nem egy hálózati lejátszó, a hálót elsősorban adatfeltöltésre használja.
- Csak 500 GB-os belső tárhely. Igaz, USB-n bővíthető, de azt minden újraindításkor újra be fogja olvasni. Macerás.
- A távirányító túl minimalista. Ez akkor is fura, ha egy ilyen eszközt elsősorban telefonon vagy tableten keresztül vezérel az ember.
- Drágának tűnik ezek fényében, bár ha a hangját alaposabban meg tudtam volna ítélni, lehet, hogy az árral nem lenne gondom.
 
Nekem házon belül a MAP-S1 sokkal vonzóbb volt, majdnem azt vettem a Marantz helyett. Gyönyörű ez is, van benne CD, DLNA, szépen zenél, csak a Marantz sokkal jobb áron jött így, hogy kifutó modell.

 
MAP-S1 -en gondolkodtam sokáig, meg a HAP-S1 -en...én is sajnálom hogy nincs AirPlay a HAP-ban, ami meg ugye a MAP -ben benne van, sokat hallgatok zenét jutyúbról, mert egyszerű, gyors, minden fent van és ingyenes.
Csakhogy. Az vele a baj, h minden második szám után vagy a track közben! jön egy fizetett reklám, nah nekem erre nincs szükségem és ezért vetettem el a dlna lejátszást, mint igényt.
 
Ha meg nem akarom h legyen reklám, fogom magam és letöltöm, de mindent telefonon vagy mp3-an tárolni nem lehet, meg az eszközt is lassítja...ezért a HDD lejátszót preferálnám, letöltöm oda meg fel és mehet, sztem a Sony is így gondolkodhatott.
 
Viszont most a Sony-nak ez a Hi-Res sorozata az említett kettő mellett az UDA-1 mér 2013-as bejelentésű cuccok, az oké h itthon is csak tavaly ősz óta kaphatóak, de lehet h a CES-en mutatnak be vmi újat és lehet várni kéne a vásárlással, talán egy all in one cuccot ők is kidobnak....a baj a Sony-al ár szempontból h nem ismerik a kifutó modell -25% fogalmát, hanem fogják és egyszer csak nem rendelhető ugyanazon a megjelenési áron vonják ki.

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: study »


Minősége, használhatósága miatt?
Ha nincs előfizetésed rá akkor kisebb a felbontás,ha van a beállításoknál kell a jobbat bekapcsolni.
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »


A minősége a spotify-hoz hasonlít, és a kínálat is elég széles. Inkább az vele a gond, hogy kb. nulla eszközbe integrálták (spotify-ra már lassan egy öngyújtó is tud csatlakozni), és nehézkes átlőni DLNA-képes eszközre. Viszont legalább automatikusan importálja a last.fm/facebook kedvenceket, ami egy hatalmas könnyebbség, ha ezer éves történeted van mindkét oldalon. Szerintem baromi barátságos a deezer, a spotify-nál és a tidalnál sokkal kellemesebb a felülete és a facebook/last.fm integrációja. Minőségre a tidal a bajnok, eszköz-integrációt tekintve a spotify, webes/mobilos lejátszásra a deezer. Persze mindez szigorúan magánvélemény.Köszönöm! 
Logitech SB Clas.-ba "integráltam" a Deezert, majd holnap meglatom hogy milyen (ha lesz időm)!
Én is csak nézelődni ill háttérzenenek szánom!
 
Ne tessek kinevetni, biztos őslény vagyok... de mit takar a: "Viszont legalább automatikusan importálja a last.fm/facebook kedvenceket,"?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »


Minősége, használhatósága miatt?
 
A minősége a spotify-hoz hasonlít, és a kínálat is elég széles. Inkább az vele a gond, hogy kb. nulla eszközbe integrálták (spotify-ra már lassan egy öngyújtó is tud csatlakozni), és nehézkes átlőni DLNA-képes eszközre. Viszont legalább automatikusan importálja a last.fm/facebook kedvenceket, ami egy hatalmas könnyebbség, ha ezer éves történeted van mindkét oldalon. Szerintem baromi barátságos a deezer, a spotify-nál és a tidalnál sokkal kellemesebb a felülete és a facebook/last.fm integrációja. Minőségre a tidal a bajnok, eszköz-integrációt tekintve a spotify, webes/mobilos lejátszásra a deezer. Persze mindez szigorúan magánvélemény.

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: study »



Deezer-t hasznalja valaki?
Jó valamire?

Nagyon jó a választék.Én arra használom hogy keresek, tájékozódom ,azután megkeresem Flacban (máshol) és letöltöm.Nagyon jó a discográfiája.A hangja csak háttér  zenére jó.
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »



van valakinek tapasztalata a sony hap-s1 -ről?
 
mi a véleményetek róla?

A hangját csak rövid ideig hallottam, közel sem ideális körülmények között, arról nem mondanék verdiktet. A minőség kifogástalan, a kijelző messziről nem az igazi, közelről szép. Nekem az alábbi problémáim vannak vele:
- nincs DLNA. Szigorúan véve ez nem egy hálózati lejátszó, a hálót elsősorban adatfeltöltésre használja.
- Csak 500 GB-os belső tárhely. Igaz, USB-n bővíthető, de azt minden újraindításkor újra be fogja olvasni. Macerás.
- A távirányító túl minimalista. Ez akkor is fura, ha egy ilyen eszközt elsősorban telefonon vagy tableten keresztül vezérel az ember.
- Drágának tűnik ezek fényében, bár ha a hangját alaposabban meg tudtam volna ítélni, lehet, hogy az árral nem lenne gondom.
 
Nekem házon belül a MAP-S1 sokkal vonzóbb volt, majdnem azt vettem a Marantz helyett. Gyönyörű ez is, van benne CD, DLNA, szépen zenél, csak a Marantz sokkal jobb áron jött így, hogy kifutó modell.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”