Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Megpróbálom átalakítani. Pár dolgot beszerzek és akkor ilyen szépen fog őrölni.
A fejegysége ugyanaz.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Pedig ha tennének pluszba, lehet még jobb lenne
Így sem könnyű pakolgatni.
Vettem még a régebbi modellekből 2db-ot.
Ilyen



Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Az én Simonelli darálómba nem kellett nekik ilyen fémdarabot pakolni.
 
Pedig ha tennének pluszba, lehet még jobb lenne
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Tudtam, szerintem hasznos trükk, jobb a semminél. Tehettek volna ilyet a kis Nemoxba is. Ahogy álló hangfalakba is tesznek homokot gyártók, a darálónál is fontos a tömeg, a forgóalkatrész és annak rezgése miatt, és talán hogy ne lehessen ellökni az egész gépet már csak attól, ha odatolom a szűrőtartó kart a csúszda alá. 
Az én Simonelli darálómba nem kellett nekik ilyen fémdarabot pakolni.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Vigyázz, mert az is megtévesztő.
Raktak az aljába egy jó nehéz fém darabot. Nem vicc.

 
Tudtam, szerintem hasznos trükk, jobb a semminél. Tehettek volna ilyet a kis Nemoxba is. Ahogy álló hangfalakba is tesznek homokot gyártók, a darálónál is fontos a tömeg, a forgóalkatrész és annak rezgése miatt, és talán hogy ne lehessen ellökni az egész gépet már csak attól, ha odatolom a szűrőtartó kart a csúszda alá. 
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Igen, nagyon TV shoppos a stílus. A komolyabb kávékedvelőket az ilyen stílus szerintem inkább visszataszítja.
Mellesleg az sem találom a honlapon, hogy az árak tartalmazzák-e az Áfát. Kéne, de valamiért a legtöbb webshopban, a szabályzatban ezt külön meg is jegyzik.
A kis Nemox Lux az kb. Iberital Challenge kategória külföldi fórumok szerint, csak finom-állítási lehetőség nélkül (lépcsős fokozatokkal állítható). Mondjuk ennek a tömege 2 kiló, az Iberital meg elméletileg 4,5 kg. Hmm...

http://88.151.103.98/~kavekorz/index.ph ... mitstart=1

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ahogy nézem a képeket, egy kutya ez szinte mind ebben a kategóriában:
http://www.kaffee-netz.de/threads/in-we ... tal.69861/
Challenge 

Challenge:

Baratza: 


Graef: 




Gastroback: 


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mondjuk ennek a tömege 2 kiló, az Iberital meg elméletileg 4,5 kg. Hmm...
Vigyázz, mert az is megtévesztő.
Raktak az aljába egy jó nehéz fém darabot. Nem vicc.
 


Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Igen, nagyon TV shoppos a stílus. A komolyabb kávékedvelőket az ilyen stílus szerintem inkább visszataszítja.
Mellesleg az sem találom a honlapon, hogy az árak tartalmazzák-e az Áfát. Kéne, de valamiért a legtöbb webshopban, a szabályzatban ezt külön meg is jegyzik.
A kis Nemox Lux az kb. Iberital Challenge kategória külföldi fórumok szerint, csak finom-állítási lehetőség nélkül (lépcsős fokozatokkal állítható). Mondjuk ennek a tömege 2 kiló, az Iberital meg elméletileg 4,5 kg. Hmm...
 
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Van itt egy bemutató gép, melynél érdekes beírások találhatók. 
Nem semmi:
http://profimat.shop.hu/product_info.ph ... cts_id=438
A pontos és megbízható hőmérsékletről és tartós minőségről biztosít, a sárgaréz szűrőtartó, fejegység és kazán.
A nagy 0,3 liter vizet tartalmazó kazán megengedi a kiváló gőzképzést, ami példátlan más gépek esetében ennél a méretnél és árnál. 
Egy full inox keret, aminek otthont adott a rozsdamentes acél, tartósságot nyújt és a fényes, olasz stílust is egyszerre. 
Igényel egy kevés időt és türelmet is eleinte, hogy barista mester legyél, de ha egyszer kipróbáltad és ráéreztél, soha nem fogod kevesebbel beérni.
A vevőinktől: Superior előadás, felsőbbrendű szerkezet, felsőbbrendű kávézás élménye. Ez a gép megéri az árát.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tényleg azt nem is láttam, a legdrágább darálójuk a 230.000 forint és zacskóba darál, a macap m5a meg 140.000, ez azért így egyből reálissá tette az eladási árat
Persze ha lehet máshonnan is darálót választani akkor ez még lehet jó üzlet

Ez egyébként megér ennyit: Caffe LUX Profi karba daráló 1-3 kg/hét   43.000Ft

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ezeket átrakom hozzánk a csevegőbe.
A cég eléggé link, az tuti.
Párszor kértem tőlük árakat, de semmi.

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: zoom »


Választhatsz mellé darálót is.
Tényleg azt nem is láttam, a legdrágább darálójuk a 230.000 forint és zacskóba darál, a macap m5a meg 140.000, ez azért így egyből reálissá tette az eladási árat
Persze ha lehet máshonnan is darálót választani akkor ez még lehet jó üzlet
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Az R58-at 1.400.000-ért árulják, amiben benne van egy pár órás 120.000 forint értékű barista tanfolyam, hülyének is megéri. 
 
Huh, köszi a linket, azeszemegáll
http://profimat.shop.hu/product_info.ph ... 0de1a070dc
 
Azért nem csak egy barista tanfolyam van az árban, de hogy milyen kávék, eszközök, daráló, vízlágyító, az homályos, konkrétan fogalmazási gondokkal küszködik a szöveg írója.
 
Bár alapjában tökéletesen egyetértek, hogy egy Rocket R58-at, vagy hasonló, illetve még komolyabb gépet  - igény esetén! - beszereléssel és beüzemeléssel kellene forgalmazni, de ami a leírásban van, az nálam kiveri a biztosítékot.
 
Hab a tortán:
(...) Legyen ez az összeg egy nyaralás ára, ami 1-2 hétig tart, azonban ezt minden nap élvezni fogja, akár többször is!(...)
Igen, 1,4 millióról van szó....
 
Ja, és az 1 napos tanfolyamot 120.000 forintos értékkel tüntetik fel a csomagárban.
Ja, hogy ugyanezen a honlapon megtaláltató külön is az 1 napos barista tanfolyam, 55 ezer helyett most ákciós áron 35 ezerért lehet igényelni.
 
Elnézést az offért, akár át lehetne ezt tenni a csevegőbe, de egy biztos, ezt a céget nagy ívben fogom elkerülni.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »


Az R58-at 1.400.000-ért árulják, amiben benne van egy pár órás 120.000 forint értékű barista tanfolyam, hülyének is megéri. 
Választhatsz mellé darálót is.

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: zoom »



Profimat:
Minden többe kerül 100000 Ft-nál:
http://profimat.shop.hu/index.php?cPath=3_13

Az R58-at 1.400.000-ért árulják, amiben benne van egy pár órás 120.000 forint értékű barista tanfolyam, hülyének is megéri. 
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nem ismerem a cég hátterét, se az Expert-et, én sokszor vásárolok a Mall-nál, magyar kft magyar áfá-s számlát ad.  De sorry, ez itt OFF
Akkor OK.
Ja az Expert is magyar cég. Ezek Euronics üzletek voltak előtte. 
A lényeg a gépek.
 
Segítsetek már nekem, hogy hol miket lehet még vásárolni 100000 Ft alatti áron.
Pár típusnál picit feljebb is mentem.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Tényleg nem jó a link. Mindegy, a típus, meg az árak láthaóak.
 
Tudom, hogy a Mall egy nagy cég, de nekem ezek a szlovák átszámlázó cégek nem igazán tetszenek.
Nem véletlenül ül a börtönben az Expert teljes tulajdonosi köre 6 hónapja.

 
 
Nem ismerem a cég hátterét, se az Expert-et, én sokszor vásárolok a Mall-nál, magyar kft magyar áfá-s számlát ad.  De sorry, ez itt OFF
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Megj: A konkrét linkbeszúrások rosszak, de a gyűjtőlink (legfelső) jó. Miért bibi a cseh raktár?
Tényleg nem jó a link. Mindegy, a típus, meg az árak láthaóak.
 
Tudom, hogy a Mall egy nagy cég, de nekem ezek a szlovák átszámlázó cégek nem igazán tetszenek.
Nem véletlenül van a börtönben előzetesben az Expert teljes tulajdonosi köre 6 hónapja.
http://www.vasarhely24.hu/cikk/vasarhel ... sarhelyrol

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Épp ezért kérdeztem. Ezt már bepótoltuk 2 hete...
 
Marad a futár és elhasztom a múzemot majd egy későbbi alkalomra, ha ismét arra járok

Csütörtök még jó lenne.
Sajnos nekem még kulcsom sincs a bemutatóhoz.

Avatar
Balus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 22:01
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Balus »



Még annyit, hogy fogalmam sincs pénteken van e munkanap az ünnepek miatt.
Ha nincs, akkor nem lesz ott senki.

Épp ezért kérdeztem. Ezt már bepótoltuk 2 hete...
 
Marad a futár és elhasztom a múzemot majd egy későbbi alkalomra, ha ismét arra járok

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm a gyors választ. Akkor pénteken megyek majd. Előtte azért odacsörgök a megadott számon...
Még annyit, hogy fogalmam sincs pénteken van e munkanap az ünnepek miatt.
Ha nincs, akkor nem lesz ott senki.

Avatar
Balus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 22:01
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Balus »



Pénteken 4-ig vagyunk ott. Hétvégén nem. Gergőnek tudsz telefonálni:70-4556537
Most olvastam a leveled.
Vásárálni úgy tudsz, hogy leütöd a shopban, de a helyszínen is át tudod venni. Kp-ben nem lehet kifizetni.
Ha pontosan tudom mikor akarsz jönni, akkor talán én is ott leszek, de most ezt még nem tudom, hogy van e péntekre más megbeszélés.

Köszönöm a gyors választ. Akkor pénteken megyek majd. Előtte azért odacsörgök a megadott számon...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Kedves Béla!
 
Ide is írom, hátha nem olvastad még a privát üzenetem.
 
21-én Szegeden leszek és érdklődnék, hogy a bemutató nyitva lesz-e. Egyrészt személyesen megnézném a gépeket, illetve rendelnék is pár dolgot, amit személyesen átvennék.
 
Köszönöm előre is.

 
Pénteken 4-ig vagyunk ott. Hétvégén nem. Gergőnek tudsz telefonálni:70-4556537
Most olvastam a leveled.
Vásárálni úgy tudsz, hogy leütöd a shopban, de a helyszínen is át tudod venni. Kp-ben nem lehet kifizetni.
Ha pontosan tudom mikor akarsz jönni, akkor talán én is ott leszek, de most ezt még nem tudom, hogy van e péntekre más megbeszélés.

Avatar
Balus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 22:01
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Balus »


Kedves Béla!
 
Ide is írom, hátha nem olvastad még a privát üzenetem.
 
21-én Szegeden leszek és érdklődnék, hogy a bemutató nyitva lesz-e. Egyrészt személyesen megnézném a gépeket, illetve rendelnék is pár dolgot, amit személyesen átvennék.
 
Köszönöm előre is.

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”