Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Képes beszámolók

Moderátor: szepi0808

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Fehér falfesték vs Screenline 1.4 Diamond felület.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=1739740
 
 

 

 

A kontrasztban hatalmas nagy javulás tapasztalható, de a színek is élethűbbek, jobbak lettek és a kép élessége is javult. Egyszerű megfogalmazásban a festett fallal, fakó volt a kép.
 


 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »












Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


 












Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Benq W1070.
 

 
Először is szeretném megköszönni David-x fórumtársunknak a teszt lehetőséget és a szíves fogadtatást.
 
A Projektor közepes zoom távolságból, lens shift és trapézkorrekció nélkül pontosan a vászonra lőve vetítette meg a 225cm-es (101”) ScreenLine Anleto 1,4 gain Diamond, fix, keretes vásznat (nincs csillogás és hotspot). Az installálás elsötétített szobában, sötétebb tónusú falszínek, minimális fényszórás, tehát ideális körülmények között található.
 

 
A W1070-et nevezhetem az utóbbi évek belépő Full HD , DLP sláger modelljének, amit ki is érdemelt. Kiváló ANSI kontraszt, jó fényerő és optika, minimális Rainbow hatás, Cinema módban jó színek jellemzik a modellt.
 

 

 
Nem azt mondom, hogy nem fér rá egy kalibrálás, amit a benne lévő CMS-el könnyen elvégezhet a kalibráló, de dobozból kivéve is elég korrekt színvilággal és gammával rendelkezik a vetítő.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Cinema módban 2,4-es gammával, BC: off állásban találtam a legjobb képi világot, ahol a végpontok minimális korrekciója után, eltekintve a közepes natív kontraszttól, korrekt képet varázsolt elém a 1070. Ezen az áron, belépő szinten ez egy kiváló eredmény, ennek is köszönheti a népszerűségét.

A képek ne zavarjanak meg senkit a fekete szín élőben nem ennyire jó.

 



 

 

Először a lencséről ejtenék pár szót, ami meglepően jól teljesít ebben a kis, kompakt gépben. A kép élessége és a pixelek rajzolata kiváló, csak a sarkokban van némi élesség gyengülés. Lencse aberráció pedig alig fedezhető fel, de ezek az anomáliák is csak tesztábrán láthatóak, amiket egy átlag felhasználó nemigen nézeget. Nemrég installáltam egy Optoma HD26-ot ugyanilyen vászonnal, csak 250-es méretben, ahol már középen a menü képén feltűnt a kromatikus aberráció és a sarkok felé ez egyre rosszabb volt, ahol élességet is veszett a kép. De belépő szinten ez azért annyira nem meglepő, inkább a 1070 optikai minősége az, ami kiváló. Az jó optikájának is köszönhető, hogy a kép homogenitása is majdnem tökéletes. Bal oldalon van egy kismértékű lilás és a jobb oldalon kismértékű zöldes elszíneződés, ahol a fényerő is kevesebb, de tényleg olyan kismértékű, hogy ez is csak tesztábrán látható, a vetített képen nem fogja senki észrevenni.

 



 



 



 

A színhőmérséklet Cinema módban kissé hideg, de nem vészesen. A fényerőt még az 1.4 gaines vászonnal sem találtam soknak 105 üzemóránál, de bőven elegendőnek így a BC bekapcsolása is fölösleges. Mivel én telepítettem az eszközöket új lámpával kicsit több fényerő volt, de mostanra már a kb. 20% fényerőveszteség után is bőven maradt tartalék. Mivel köztudott, hogy az UHP lámpák fényereje első 100-200 órák közötti nagyobb fényerőveszteség után is folyamatosan csökkennek, így a mostani állapothoz képest, a nagyobb fényerőveszteség után is marad elegendő a lámpa cseréjéig. Itt egy sötét szobában van elhelyezve, de egy világosabb környezetben, ahol a fényszórás is nagyobb, ott előnyösebb a több lumen.

 



 



 



 

 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Brillant colort próbálgatva, amit fokozatosan 0-10 közötti léptékben lehetséges a szokásos anomáliák kisebb mértékben látszódnak, mint belépő társaiknál. Nagyon jó dolognak találom a fokozatos állítási lehetőséget, ami nem minden belépő DLP-nél lehetséges, mármint amelyiken van BC ki-be kapcsolási lehetőség. A fokozatos beállítás mellet van lehetőségünk úgy emelni a fényerőt, hogy a színsávosodás és zajosodás mértékét egyénileg kontrolláljuk. De mivel a fényerővel, ezzel a vászonnal nincs gond, ezért a BC használatát is fölöslegesnek tartottam és így a képet rossz irányba befolyásoló anomáliákat is el lehetett kerülni.

 



 



 



 

 

A színekre rátérve, mint említettem korrektnek találtam a színvilágát és kiemelném a bőrszíneket, ami kalibrálás nélkül is teljesen fogyasztható. Nem akart leugrani a vászonról semmilyen szín és annak árnyalata, de ha a legjobbat akarjuk kihozni gépünkből mindenképp helyszíni kalibrálásra van szükség. Akinek nincs lehetősége erre, az se búsuljon, mert ezen a szinten sem nevezhető rossznak a gyári Cinema mód színvilága.

Gamma beállítás gyárilag is 2,4 volt, ami jónak is tűnt, nem volt szükség módosítani rajta. Árnyék részletek is jól láthatóak voltak és a szürke skála sem volt elszíneződve.

 



 



 



 

A képi dinamikája kiváló, köszönhető a magas ANSI kontrasztjának és a jó optikájának. Sajnos a sötét jelenetek már nem ilyen jól mutatnak a közepes natív kontraszt miatt, de ezen a szinten nem is kell ezen meglepődni. A sötét jeleneteket leszámítva nagyon jó képe van a 1070-nek, ami ebben a kategóriában ritkaságnak számít.

 



 



 



 

 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Mozgás megjelenítési is jó, interpoláció igaz nincs benne, de a 24pfs-t szépen, folyamatosan megjeleníti.

 



 



 

 

Eco módban a zajkibocsátása nem nagy, egyáltalán nem találtam zavarónak.

 



 



 



 



 



 



 

 

Szerintem is nagyon jól sikerült ez a modell és mindez egy nagyon kedvező áron. Kiváló belépő modell lehet annak, aki most kezdi a projektorozást vagy, aki nem szán többet a hobbira. Aki ultra érzékeny a szivárványra, az biztos nem fogja választani, mert minimálisan felfedezhető rajta, azoknak ott vannak az LCD modellek, amik kisebb ANSI kontraszttal, de jobb natívval rendelkeznek.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Epson EH-TW6600W
- 3LCD technológia
- Full HD 1080p, 1920 x 1080, 16:9
- Len Shift Függőleges ± 60 %, vízszintes ± 24 %
- kontraszt 70.000:
- fényerő 2.500 lumen
- lámpa életartam Eco: 5.000 Normal: 3.500 üzemóra
- zajszint Eco 23 dB, Normál: 36 dB
- súly 6,7 kg
- Garancia 24 hónap, izzóra 36 hónap vagy 3.000 óra
Igényes, fényes külső ház, fogásra sem az a törékeny, recsegő műanyag szerintem szép és masszív házat kapott a TW6600W.



Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


A W típus járt nálam, ami WiHD tudására utal (vezeték nélküli HDMI kapcsolat). Ez egy külön adó, amin 4 HDMI bemenet és 1 kimenet található + egy digitális audio (optical) kimenet is helyet kapott, ami egy switch is valójában. A vevő egység beépítésre került a projektorban, ezért külön egység nem szükséges a jel fogadására.
Nem próbáltam ki ezt a tudását a projektornak, mert adott volt nálam minden a vezetékes összekötésnek és bár elhiszem, hogy jó dolog a WiHD, de borsosnak tartom a + 100.000 Ft-os felárat érte.
A projektor elhelyezése nagyon könnyű volt a lens shift-jének (vízszintesen 24%, függőlegesen 60%) és az 1,6x optikai zoomjának köszönhetően. Még nálam a mennyezetről talpon is simán megvetítette a 3m-es vásznat 5m-ről. Ez egy nagyon nagy előny, ami megkönnyíti az elhelyezését a projektornak, nem kell belógatni nagymértékben, ha mennyezetről szeretnék vetíteni és pont középen sem kell elhelyezni a vászonhoz képest, van oldalra is mozgástér.



A projektor ECO módban kifejezetten csendes, de már normál módban elég hangosnak mondható, de szerintem kevés órát kell járatni ilyen módban, mert bőven sok a fényereje ECO módban is (Eco, Natural módban 1600 lumen környéke). Moziszoba vagy sötét helységben való vetítéshez még 250cm 1.0 gain vászonhoz is sok ez a fényerő, igaz a lámpa öregedésével fogyni fog a fényerő, de sok idő el fog telni mire csökken annyira a fényereje, hogy ilyen körülmények között elfogadható fényerőt nyújtson. De talán ezzel a típussal nem is igazán a denevér barlanggal rendelkező házimozistákat célozták meg, hanem inkább olyan vegyes felhasználásra alkalmas, ahol inkább a nagyobb fényerő a lényeges, nem a natív kontraszt, mert az nem az erőssége a TW6600-nak.
Ha már a natív kontrasztról esik szó, akkor meg kell említeni, hogy a nagy fényerő miatt is, ha nem is gyenge, de közepes ebben a kategóriában. Simán lehetett volna beáldozni a fényerőből a kontraszt javára. A képek ne tévesszenek meg senkit, ennyire nincs jó feketéje a vetítőnek.



A TW6600-ban van dinamikus íriszvezérlés, ami sajnos lassú és hallható a működése, de azért lehet erősíteni vele a fekete szintet, majd minden tulajdonos eldönti használja-e. Ha már Írisz, akkor simán lehetett volna egy manuális állítási lehetőséget is felkínálni, mert a fényerő elvételével lehetett volna javítani a natív kontraszton és a vászon méretéhez, erősítéséhez igazítani a fényerőt. De sajnos ezt a lehetőséget nem kínalja fel a TW6600. Talán még egy teljesen zárt mód, lehetősége is segített volna a mozis felhasználók részére, mert sötét körülmények között zárt írisszel is lehetett volna egy kis kontrasztot még kicsikarni a gépből, elégséges fényerő mellett.
Az optika élessége egész jó, bár nálam, ahol nagymértékű függőleges lens sihftet használok itt már felfedezhető némi kép romlás, ami abban mutatkozik meg, hogy a kép alja és bal oldala kicsit életlenebb, de ez inkább tesztábrán tűnik igazán fel. Kromatikus aberráció még így sem fedezhető fel a kép sarkait nézve sem.
A kép homogenitása meglepően jó, nem tapasztalható elszíneződés.


Szerencsére a paneligazítás belekerült ebbe a gépbe is, amivel a konvergenciát a helyére tehetjük igaz, optikai trükkel, de inkább pici élesség romlás, mint elszíneződött élek.
Az üzemmódok közül a Natural módot próbáltam ki, ami az Epsonoknál egész jó képet produkál. Sajnos a megszokott jeleneteket nézve is feltűnően látszik a színek és a szürkeskála pontatlansága. A színhőmérséklet sem a legjobb, meleg tónusú. A szürke árnyalatok a piros árnyalatába hajlanak és a bőrszínek is feltűnően rózsaszínben tündökölnek. Aki ilyen projektort vásárol, az mindenképp kalibráltassa, ha a legjobbat szeretné kihozni belőle!
A projektor felkínál egy auto üzemmódot is, ahol a környezeti viszonyokat figyelembe véve próbál egy jó képminőséget beállítani. Sajnos ez nem teljesen sikerül még a szenzorral rendelkező auto kalibrációs projektoroknál sem könyvelhető ezzel az üzemmóddal teljes siker. Igaz a színhőmérséklet egész tűrhető, de a gamma nagyon világos és a színek sem lettek jobbak.
Nagy meglepetésemre, mikor kószáltam a menüben, rátaláltam elmentve a memóriában a KAL1-ben Nagy Árpi bácsi (projektor.hu) kalibrációjára. Így hála neki lehetőségem volt kalibrált állapotban is megtekinteni a TW6600-at.




Csoda nem történt, de sokkal jobb lett a kép. Szürkeskála, színhőmérséklet, színek pontossága is nagymértékben javult, ebben az állapotban igazán érdemes használni a gépet, ahol a legjobb tudását lehet kihasználni. A bőrszínek is sokkal jobbak lettek és a fű színe is kellő képen zöld lett, nem akart a képről leugrani semmi.
Tegyünk említést a képjavító rendszerekről is ezekből is kettő van a TW6600-ban. Egyik a Super Resolution másik a Detail Enhancement. Csak óvatosan ezekkel a képjavító technológiával, mert vannak bőven káros mellékhatásai (recés, és elszíneződött élek). Én elégségesnek láttam a SR 1 és a DE 7 beállítást, ettől több már egészségtelen számomra.





Összességében jó gépnek találtam a TW6600-at, igaz nem kifejezetten sötét moziszobába való, inkább világos szobába, nappaliba, ahol a fényerő előnyt jelenthet. Könnyű elhelyezni és jól is mutat, gamerek is kedvelni fogják és 3D-ben is jól produkál.
Javasolt egy alapos kalibrálás, amivel a legjavát mutathatja a projektor.


 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »






















 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »
















 

 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



 
DVDO iScan Mini™ 4K Ultra HD egyben felskálázó, video EDID szerkesztő és 4K Ultra HD tesztábra generátor.
Felskálázhatunk SD és HD tartalmakat 4k Ultra HD felbontásra.
Saját menüvel és távirányítóval rendelkezik.
A készülék a híres Silicon Imagine  VRS®ClearView™ technológiát tartalmazza.
A tesztek alapján DVDO iScan Mini™ képe nagyon természetes, digitális torzításoktól mentes.
 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Masszív, alumínium ház alatt egy többfunkciós eszköz található, ami képes felkonvertálni SD-t-HD-ra és mindkettőt akár Ultra HD-ra. HDMI 2.0 kompatibilis.
Bár én a Sony VW300-on nem láttam különösebben javulást a vetítő saját skálázó processzorához képest.
Van lehetőség fényerő, kontraszt, szín beállítására, de zajszűrű funkció is megtalálható benne.
Végpontozáshoz, illetve kalibráláshoz képes tesztábrák megjelenítésére. Szaturáció, köztes szaturáció, gamma kalibrálásához tud tesztábrát megjeleníteni.
Az eszköz képes HDMI-ről digitális audió jelet leválasztani, amihez megtalálható a HDMI kimenet mellett egy optikai audió kimenet is.
A távirányító gombjai ésszerűen vannak elhelyezve, könnyű volt kezelni és navigálni a menüben. De szerintem a rendszerbe illesztést és beállítást követően, már csak a ki-bekapcsolásra lesz szükség, amit a távirányítóról végezhetünk el.





 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


 „képe nagyon természetes, digitális torzításoktól mentes”.
Ez azért nem teljesen így van legalábbis alacsony (Low) módban kismértékű a káros mellékhatása az élesítésnek, de minél jobban emeljük a Detail kiemelést, annál nagyobb a kép torzulása is. Ennek jele, hogy az élek recések és elszíneződnek, kifehérednek, mondhatjuk úgy is, hogy digitálisan torzul a kép.
A Sony HW55-ön is kipróbáltam az eszközt, sőt többnyire ezen és erről is készítettem sceen shot-okat. Összehasonlítási alap a sony saját fejlesztésű Reality Creation képjavító, részletkiemelő processzora volt.
Szerintem nagyjából a képeken is látszik, hogy az Iscan nem képes felülmúlni a Sony RC-jét. Low módban csekély a képtorzulás, de a részleteket sem emeli ki nagymértékben. Nem sok értelmét láttam emelni a Detail mértékét, mert túlzottan előjöttek a digitális torzulás jelei. Az Iscan javára fel tudom hozni, hogy a képzajokat jobban megszűri, és nem erősíti fel, ellenben az RC a képzajokat is erősíti. Leginkább zajmentes képnél van nagy előnye az RC-nél. Szerencsére egyre több a jó minőségű film, így egyre kevesebbszer kell belenyúlni az RC felbontás beállításához.
A Darbee is egy más elven működő eszköz, amiben nincs ennyi funkció. Azt ajánlom, hogy vásárlás előtt ki kell próbálni a két eszköz tudását, hogy megbizonyosodjuk róla, hogy melyik illene legjobban a rendszerünkbe.





 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »






 




Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »






 




Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »







 




Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »






 





Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Sony VPL-VW300ES
Felbontás: 4K (4096 x 2160 pixel)
Fényerő: 1500 Lumen

Majdnem mindenben megegyezik a nagytestvér VW500-as géppel kivéve, hogy nincs íriszvezérlés (manuális formában sem állítható) 200 lumennel kevesebb a fényerő, és nincs lehetőség autó kalibrációra. A motoros lencsemozgatás maradt, így könnyen lehet installálni ezt a gépet is, köszönhető a tág lens shift határainak, ami függőlegesen +85%, -80% és vízszintesen -/+ 31%.
Nem nevezném kifejezetten halknak a VW300-at sem a 26dB zajkibocsájtásával, de a HW modellek ebből a szempontból halkabbak, sőt alig észrevehetően dorombolnak.
De a játékosok nagy örömére az input lag lecsökkent 30ms-ra, ellenben a VW500-as 100ms-jával, bár azt hallottam, hogy van új fw az 500-ra, amivel javítottak ezen a gyenge eredményen, erre nincs pontos adatom.
Nagyon fontosnak tartom, hogy ez a projektor is, mint a többi új generációs Sony modellek is a dobozból kivéve nagyon közel van a kalibrált állapothoz. Természetesen pontosan csak az adott körülményekhez lehetne kalibrálni a projektort, de akinek nincs lehetősége kalibrálásra, az sem csüggedhet, mert így is nagyon jó képet fog kapni kalibráció nélkül is. Színek rendben és különösen a bőr színek tetszettek még, amilyet ritkán látni így dobozból kivéve.
Reference módban ahol a projektor, kalibrált közeli állapotban van, eco módban 1005 lument mérhető, ami egy nagyon jó érték, így nagyobb képmérethez is nyugodtan használható.
A dinamikus írisz funkció hiányzik a gépből és sajnos manuálisan sem állítható a fényerőség, amit hasznosnak tartanék, főleg a 110” alatti képernyőkhöz, ahol elegendő volna kisebb fényerő is, amivel viszont jobb natív kontrasztot tudnánk elérni. A natív kontrasztja a nagy fényerő mellett is nagyon jó 10.000:1 környékén mértek. Nem vetekszik a JVC-k natívjával, de azok meg nem tudnak ilyen nagy fényerőt, ami behatárolja a vászon méretet is hozzá. Egy denevérbarlang moziszobában, ahol igazából kihasználható a kontraszt még jól jönne egy kis fekete, legalább is nekem hiányzott még egy kicsi, amit a dinamikus írisszel akár pótolni is lehetne, de világosabb környezetben, ahol ezek az előnyök nem használhatóak ki, ott pont elég ennyi is.
 

 
Konvergencia nem nevezhető rossznak, de a kiigazítás erre is ráfér a panel alignment segítségével, amivel egész jóra beállítható. Nem tapasztaltam olyan nagymértékű konvergencia elmászást hideg, illetve üzem meleg állapotban, mint az 500-asnál.
 

 
A képélessége sem tökéletes a kép sarkai fele, főleg a bal oldalán homályosabb a kép, amit inkább tesztábrán szembetűnő. Sajnos ebben is csak műanyag lencsék találhatóak, mint az 500-ban is, amitől tökéleteset nem lehet várni, de igazán tehetnének lépéseket a lencse minőség fejlesztésében egyes gyártók. Sajnos azzal is tisztában vagyok, hogy megnöveli a költségeket, de a kép minőségét is megnövelné a komolyabb optika.
 


 
Homogenitása a képnek jó, van egy minimális zöldes elszíneződés felül és rózsaszínes alul, de semmi komoly a vetített képen nehéz lenne észrevenni.
 

 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Mozgásleképezése, mint más Sony modelleknél is kiváló és a motionflow (interpoláció) is kiválóan működig, alig vehető észre mellékhatás. Nekem kifejezetten a Low módban tetszett és nagy képerőhöz előszeretettel használom.





 
Full HD anyagok is jól mutatnak rajta, nem mondanám, hogy jobb, mint egy HW55-öt ugyanis annak jobb az ansi kontrasztja és kicsit a kép dinamikája is nagyobb, meg a dinamikus írisz miatt jobb a fekete szintje. De kétségtelen, hogy a Full HD anyagokat is szépen megjeleníti legfőbbképp, sokkal kevesebb képzajjal, mint a HW55. Összegségében jó, de semmi kiemelkedő nincs benne, van még miben fejlődni ennek a 4K-s SXRD panelnek és persze a körítésnek is, ami igazából egy jobb képi dinamikát eredményezne.
Az RC alig észrevehetően dolgozik, nincs káros mellékhatása a részletek kiélesítésében, ezért lehet nagy felbontásban is használni már, aki szereti ezt a funkciót használni.
 




 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »











 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Hát igen, a 4K.
 

 
 az ilyen:
 

 
és ilyen:
 

 
Bámulatba ejtő a kép részletessége, még 3m képszélességhez is lehetne bátran közelebb ülni, nincsenek recés élek a háttérben elmosódott részleteket sem látni. Készítettem közeli képeket is, ahol az apró részletek is pontosan láthatóak a képek magukért beszélnek.
 
 



 
 


Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


 



 
 


 
 


 
 



 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »




 




 


 
Nagyon jó projektor a Sony VW300 és az ára is közelít ahhoz a szinthez, amit egy átlagember is meg tudna fizetni, csak sajnos filmanyag van kevés és a TV műsorok sem állnak készen a 4K sugárzására. A tengeren túl más a helyzet, ott sok TV csatorna elérhető 4K felbontásban is és online ki is kölcsönözhetőek a filmek. Amíg nem lesz több 4K anyag elérhető kishazánkban, addig ki sem fogjuk tudni használni eme 4K projektor teljes tudását. Nagy előrelépésnek tartom a 4K felbontást, hasonló mikor DVD-ről váltottunk Full HD-ra, akkor tájt is volt, hogy a HD80-as projektoromon csak egy pár demó jelenetet tudtam megnézni teljes felbontásban és alig vártam, hogy a kedvenc filmeket is megjelenjenek ebben a felbontásban. Akkor valahogy gyorsabban pörögtek az események, vagy csak nekem tűnik annak, így visszagondolva. De szerintem itt is hamarosan beköszönt a változás kora és tömegével fognak elterjedni a 4K megjelenítők és az anyagok is hozzá.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Képes beszámolók.

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


 

Darbee DVP 5000 vs Sony Reality Creation.
Sony VPL-HW55 és egy Matt 1,2 gaines 300cm-es 16:9 vászon.
Még nem járt nálam Darbee „képjavító” eszköz, ezért beszereztem egyet, hogy lássam saját körülmények között az Darbee működését. Nem tagadom, szeretem a Sony RC-jét használni, de csak mértékkel, ami sok részletet előhoz, ami nélkül nehezen vagy egyáltalán nem is lenne látható a képen. Sok képet feltettem már fórumokra, hogy bizonygassam, hogy nem „rondít” bele a képbe, és akik nálam jártak, azok is a használata mellett szavaztak.
A HW sorozat optikájáról, mint tudjuk nem a legélesebb, mondhatnám lágynak is, főleg az előd modellekre voltak jellemzők, ami mostanra javult, de nem lett a legjobb. Ezért is találom hasznosnak az RC-t, amivel tudunk még részletesebb és élesebb képet kreálni. Szerintem, akiknek van RC-s Sony megjelenítőjük, azok 90% használják is ezt az opciót.
Na, de térjünk is rá a Darbee-ra. Könnyű installálni, egy kis műanyag dobozka az egész, amihez külső 5V-os táp csatlakoztatható. 1 in és 1 out HDMI kimenet található a készüléken, meg egy pár színes állapotjelző LED.
Legelőször egy Optoma HD20-assal próbáltam ki, amit egy Emotiva UMC-1 AV processzor után és a Projektor közé kötöttem be. Azt lehet tudni az UMC-1-ről, hogy nem a legjobb a HDMI kézfogása, amiből erednek gyakran problémák és ez leginkább a DLP rendszerű projektorokkal fordul elő. Felbontás elugrás legtöbbször 480p-re, hang nem jön meg vagy késik. Na, ennek az eszköznek a beiktatásával az UMC-1 kézfogás problémái megszűnnek, vagy legalább is nagyrészt nem tapasztalható. Csak megjegyzem, hogy az LCD, SXRD, DILA vetítőknél nagyon ritkán fordul elő kézfogás probléma, legalább is én nem tapasztaltam velük.
Darbee-t 5%-os lépésenként lehet feltolni, erősíteni a felbontását 120%-ig. Ebből maximálisan 65% -os beállítást találtam elfogathatónak, ami még használhatónak véltem. Amíg nem láttam, addig azt gondoltam, hogy hasonló módszerrel dolgozik a Darbee, mint az RC, de ez rögtön látható volt, hogy nem. A Darbee erősen húzza fel a kontrasztot a pixelek között plusz a gammát is tolja felfelé, amivel nem igazán a részleteket, hanem a pixelek közötti kontrasztot emeli ki. Ezzel szemben az RC pixelen belül élesíti, persze kontrasztnöveléssel az adott pixelben lévő tartalmakat, amit neveznék finomabb eljárásnak, ami a képet nem teszi művibbé.
A Darbee durvábban beleszól a képi információkba, és mint a képeken is látható, részlet kiemelésben sokkal jobban teljesít az RC.
De beszéljenek helyettem a képek:
 









 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”