Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Média PC - szoftver és hardver

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A toroid trafó maradt, nagyjából minden más változott a Luxor PC első kiadása óta. Azonban a fegyverkezési hajszába továbbra sem szállok be, a passzív hűtés zajtalanságát és rezgésmentességét fontosabbnak tartom a bivalyerős processzoroknál, amik ráadásul rengeteg hőt is termelnek, ez pedig egy passzív gépházban probléma lenne.
 
Luxor PC v2 - Ráncfelvarrás
 


Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Fish »


Szerintem ez az fc9, nekem is ilyen van Kíváncsi vagyok, mit rejt belül
lehet
 
viszont a beltartalom biztos nem titok, illetve fapacinál elég komoly toroid táppal szokott ez szerelődni + igényes a célra kiválogatott hw-ekkel ,szóval nem egyszerű sima pc-ről van szó,amit otthon összebarkácsolhat az ember, no meg a sw-es tartalom tökéletesítése sem kis feladat..
 
én most fogom tesztelni otthon az új intel skylake családod, ünnepek alatt  bár azt írják teljesítményben nem hoz nagy ugrást ,a video részére nagyon kíváncsi vagyok, HD 530 4K
 

proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Szerintem ez az fc9, nekem is ilyen van Kíváncsi vagyok, mit rejt belül
Én is ezen agyaltam de nem tudom eldönteni, hogy 9-es vagy 10-es! 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: viri »


Az Fc10 a kedvenc házam nekem is, ha majd cserélek ,én is ezt néztem ki vagy az f12.. szereltem is már párat ,nagyon jó felépítésű kecók ezek!
Szerintem ez az fc9, nekem is ilyen van Kíváncsi vagyok, mit rejt belül
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ez még dísznek is szép De gondolom az egyéb tulajdonságai is szuperek  

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Fish »



Végre elindult a Luxor PC v2 gyártása, az első példányok szállítása hétfőn történik meg. Van olyan megrendelő, aki szeptember óta vár a saját példányára, de reményeim szerint mostantól zavartalan lesz az ügymenet és normális határidővel tudom teljesíteni a kéréseket. Köszönöm mindent érintett türelmét!
 
Az új verzióról hamarosan megjelennek az információk, de szerintem ez a friss fotó is beszédes.

Az Fc10 a kedvenc házam nekem is, ha majd cserélek ,én is ezt néztem ki vagy az f12.. szereltem is már párat ,nagyon jó felépítésű kecók ezek!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ez gyönyörű! 
 
Az a kék csík az led, vagy valami hardver tartozék?? 

Szerintem is szép. A kék csík az optikai meghajtó nyílása, ami esetenként világítani is tud.
 


Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Ez gyönyörű! 
 
Az a kék csík az led, vagy valami hardver tartozék?? 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nagy hajrával, de végül sikerült összehozni, hogy néhányakhoz ilyen ajándék kerülhessen a karácsonyfa alá:
 

 
Végre elindult a Luxor PC v2 gyártása, az első példányok szállítása hétfőn történik meg. Van olyan megrendelő, aki szeptember óta vár a saját példányára, de reményeim szerint mostantól zavartalan lesz az ügymenet és normális határidővel tudom teljesíteni a kéréseket. Köszönöm mindent érintett türelmét!
 
Az új verzióról hamarosan megjelennek az információk, de szerintem ez a friss fotó is beszédes.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ès a vègeredmèny szempontjábòl? Elmèletem szerint a dsd adatfolyamot frekvencia moduláciòhoz hasonlò eljárással ki lehetne bontani, a kis DoP csomagokat ki kell bontania a Dacnak. Erre lennèk kiváncsi, hogy hogy működik.
Töröld ki ha valami orbitális baromságot ìrtam.

Természetesen lehetséges a PCM és DSD formátumok közötti valódi adatkonverzió, de ahogy írtam, DoP esetében ilyesmi nem történik, inkább csak becsapjuk a készülékeket, amik amúgy csak PCM jelet hajlandóak kezelni. A téma mély kitárgyalásába itt nem mennék bele, rengeteg szakirodalom lelhető fel a kérdésben, pl. ez elég szemléletes és érthető.

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »


Ès a vègeredmèny szempontjábòl? Elmèletem szerint a dsd adatfolyamot frekvencia moduláciòhoz hasonlò eljárással ki lehetne bontani, a kis DoP csomagokat ki kell bontania a Dacnak. Erre lennèk kiváncsi, hogy hogy működik.
Töröld ki ha valami orbitális baromságot ìrtam.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szia fapaci! Tudnál írni pár sort, hogy mi,a különbség ha DoP jelet küldök a Dac felé, és ha natív DSD jellel táplálom? A Dop szavánnyal tisztában vagyok, inkább a dac oldali jelfeldolgozás része érdekelne.
Különbség a jelátvitelben van. A DoP esetében a DSD adatfolyamot a PCM formátum szabályai szerint csomagoljuk olyan módon, hogy a D/A konverter DSD-ként tudja azonosítani, de a kizárólag PCM továbbításra alkalmas láncon is át tudjuk vinni. Számítástechnikai szempontból nincs különbség a végeredményben, mivel veszteséges adatkonvertálás nem történik. Natív esetben nincs ez az átalakítás sem.

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »

Szia fapaci! Tudnál írni pár sort, hogy mi,a különbség ha DoP jelet küldök a Dac felé, és ha natív DSD jellel táplálom? A Dop szavánnyal tisztában vagyok, inkább a dac oldali jelfeldolgozás része érdekelne.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hello fapaci, arrol tudnal irni par sort, hogy egy komolyabb PC-ben melyik hozott nagyobb valtozast a PP USB V2 vagy inkabb a linearis tap amit arulsz, vagy igy kulon meg nem tesztelted?
A legnagyobb változást ez a két egység hozta nálam és sokunknál. Az irányuk és a mértékük is hasonló.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello fapaci, arrol tudnal irni par sort, hogy egy komolyabb PC-ben melyik hozott nagyobb valtozast a PP USB V2 vagy inkabb a linearis tap amit arulsz, vagy igy kulon meg nem tesztelted?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mar nagyon varjuk.
Én is az új gépházakat, amik sajnos hetek óta késnek. Amint megérkeznek, rögtön 3 példány el is készül a Luxor PC v2-ből és a cikk is akkor jelenik meg majd belőlük.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tottyi »


November hónapban készül el a Luxor PC2 első néhány példánya. A megjelenéskor részletes leírást fogok majd adni a szoftveres és hardveres újításokról, árakról.
Mar nagyon varjuk.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ajánlom figyelmetekbe új írásomat:
 
Windows 10 - Mindig van feljebb
 


Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Belefér, de feleslegesnek tartom ekkora lapok beépítését, mert a sok slotot úgysem használjuk egy passzív hűtésű audio PC-nél.
Ez igaz csak hat egy ilyenem van es ezt hasznalom HTPC-re amig nem veszek egy kevesebbet fogyaszto procit + alaplapot addig is ezt az osszeget meguszom.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hello, ebbe az uj dobozba (hazba) belefer az ATX meretu alaplap ha kulon szeretnem rendelni a tapot is es az USB kartyat is?
Belefér, de feleslegesnek tartom ekkora lapok beépítését, mert a sok slotot úgysem használjuk egy passzív hűtésű audio PC-nél.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, ebbe az uj dobozba (hazba) belefer az ATX meretu alaplap ha kulon szeretnem rendelni a tapot is es az USB kartyat is?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Voyager »

A tápegységgel összeszerelt házra gondoltam. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... lesz-e lehetőség lineáris táppal szerelt ház vásárlására?
Mármint milyen ház?
 
Ha különálló házba szerelt tápegységre gondolsz... sokáig dédelgettem ilyen terveket, de nagyon nehéz lenne áthidalni azt a problémát, hogy a tápegység és az alaplapok, egyéb részegységek között 40-50 kábelérnek kell futnia, ami elég bután nézne ki két készülék között. Sok értelme nem is lenne.
 
Ha tápegységgel összeszerelt számítógépházra házra gondolsz, arra természetesen van lehetőség.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Ez nagyon jó hír, köszönjük a munkádat! Azt szeretném kérdezni, hogy lesz-e lehetőség lineáris táppal szerelt ház vásárlására?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mostanában rendszeresen visszatérő kérdésre válaszolva:
 
November hónapban készül el a Luxor PC2 első néhány példánya. A megjelenéskor részletes leírást fogok majd adni a szoftveres és hardveres újításokról, árakról, addig kis türelmet kérek az érdeklődőktől. Jelenleg annyit tudok elárulni, hogy teljesen megváltozott a masina külseje, magasabb és szebb lett, fekete és ezüst színben is rendelhető majd. A műszaki belvilág is kapott egy kis ráncfelvarrást. Ami nem változott, az a kis fogyasztású processzor, mozgó alkatrészek és ventilátorok nélküli passzív hűtés, dedikált Paul Pang Luxor USB kártya, többszörösen árnyékolt toroid transzformátoros lineáris tápegység, választható Windows Server 2012, Windows 10, vagy OS X El Capitan operációs rendszer.

Lezárt

Vissza: “Luxor Audio”