Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Média PC - szoftver és hardver

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: evola »



egy kis olvasgatnivaló a témához
 
http://yabb.jriver.com/interact/index.php?topic=80253.0

Köszi szépen!
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: nagyatt »


Na jó, de mozizás (koncertezés) esetében nem kapjuk meg ugyanazt a hangminőséget, mint zenénél. Gondolok itt a PP USB kártya kihasználatlanságára. Ezt figyelembe véve, mondhatjuk, hogy  HTPC-re optimalizált gép alacsonyabb árfekvésű??  
 
Ezen én is elgondolkoztam, hogy ha HDMI kimeneten szeretnénk több csatornás koncertet hallgatni vagy filmet nézni, akkor mondjuk két hasonló körülményekkel rendelkező(megfelelő tápolás, kihegyezett oprendszer) APU között van-e, illetve lehet-e minőség beli különbség a hang szempontjából. Tekintettel mondjuk, a mostani Skylake és a régebi Haswell architektúra vonatkozásában.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1209
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »



Fapaci!
 
Kérlek írj már néhány sort erről a "MadVR video szűrők" ez melyik videólejátszó program része, vagy hogyan érhető el windows 10-re?
 
Köszi előre is!

 
egy kis olvasgatnivaló a témához
 
http://yabb.jriver.com/interact/index.php?topic=80253.0
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: evola »


Fapaci!
 
Kérlek írj már néhány sort erről a "MadVR video szűrők" ez melyik videólejátszó program része, vagy hogyan érhető el windows 10-re?
 
Köszi előre is!
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


A "csak" szerintem kicsit degradáló. A jófajta tápegység hatása a képen is jól tetten érhető. Az új SkyLake processzorok és a HD 530 GPU-k szépen fejlődést jelentenek videóminőségben is és elég erősek ahhoz, hogy komoly MadVR video szűrőket is bekapcsolhassunk, ami már profi képminőséget biztosít. A Luxor PC-nél van lehetőség külön videókártya beépítésére is a maximalisták elvárásainak megfelelően, de én nem érzem ezt indokoltnak. 3 méteres full HD vetített képet nézek itthon, számomra kifogástalan a képminőség.
 
Na jó, de mozizás (koncertezés) esetében nem kapjuk meg ugyanazt a hangminőséget, mint zenénél. Gondolok itt a PP USB kártya kihasználatlanságára. Ezt figyelembe véve, mondhatjuk, hogy  HTPC-re optimalizált gép alacsonyabb árfekvésű??  

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Fapaci!
Beszéljünk egy kicsit a mozisokhoz is. Mi garantálja a jó kép és hangminőséget?
Ha az alaplapi HDMI kimeneten keresztül csatlakozna a mozis processzorhoz, akkor csak a táp és a szoftverbeállítás az, ami tuningnak számít a mezei HTPC-hez képest, nem??
Esetleg más összeköttetést javasolsz? 

A "csak" szerintem kicsit degradáló. A jófajta tápegység hatása a képen is jól tetten érhető. Az új SkyLake processzorok és a HD 530 GPU-k szépen fejlődést jelentenek videóminőségben is és elég erősek ahhoz, hogy komoly MadVR video szűrőket is bekapcsolhassunk, ami már profi képminőséget biztosít. A Luxor PC-nél van lehetőség külön videókártya beépítésére is a maximalisták elvárásainak megfelelően, de én nem érzem ezt indokoltnak. 3 méteres full HD vetített képet nézek itthon, számomra kifogástalan a képminőség.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Fapaci!
Beszéljünk egy kicsit a mozisokhoz is. Mi garantálja a jó kép és hangminőséget?
Ha az alaplapi HDMI kimeneten keresztül csatlakozna a mozis processzorhoz, akkor csak a táp és a szoftverbeállítás az, ami tuningnak számít a mezei HTPC-hez képest, nem??
Esetleg más összeköttetést javasolsz? 
 
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nem tudom, mi van, vagy mi történt, de látszólag az egész világ audiora kihegyezett PC-t akar most venni. Hogy ne kelljen mindenkinek megkérdeznie, néhány általános infó:
 
 
- A Luxor PC első verziója és a v2 sem rendelhető már, nincs is belőle egy példány sem, a sajátom is elkelt és tudtommal senki nem is készül eladni.
 
-  A Luxor SL már rendelhető, az első sorozatpéldányok január végén készülnek el. Általában 3-4 hetes határidővel vállalom a gyártást, de most annyi rendelés érkezett, hogy pár napos csúszások lehetségesek.
 
- A Luxor SL egy teljesen új gép, alig van köze az első verzióhoz. Új az alaplap, a CPU, a chipkészlet, a RAM, a rendszerlemez, a tápellátás, a gépház, szóval gyakorlatilag minden más, modernebb lett. A zenei és képi produkció is nagyot változott, a tesztelőim szerint egyértelműen pozitív irányba.
 
- A Luxor SL nem lesz drágább, mint az első verzió. Továbbra is törekszem a variálások elkerülésére, tehát a hardver kötött lesz, de a maximalisták számára készül majd egy SLX verzió is, Paul Pang v4 USB kártyával, ezüst belső kábelezéssel, csúcskategóriás processzorral, AudioPhil Optimizerrel. A saját gépem is ilyen lesz, ez bemutató példányként is szolgál majd.
 
- Mostantól minden Luxor PC egyedi sorszámot és 3D nyomtatott emblémát kap. A próbanyomatot már láttam, elég klasszul néz ki.
 
- Minden új Luxor PC-hez grátisz akusztikai mérés, tanácsadás és helyszíni rendszerbeállítás jár. Egyedileg paraméterezett korrekciós plug-ineket aktiválunk, az új hardver bőven elbírja már ezeket is, segítségükkel gyakorlatilag lineáris frekvenciaátvitelt érhetünk el. Hasonló lépések lehetségesek videó lejátszás téren is. A héten több éjszakát is filmrészletek nézésével töltöttem, mert elképedtem rajta, néhány professzionális videó algoritmussal milyen képminőségre képes az új masina.
 
 


Online
Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



Van már saját boot logonk is.
 
 

Tök jó!
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Van már saját boot logonk is.
 
Luxor Boot 02 640x400.jpg
Nekem tetszik!
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Van már saját boot logonk is.
 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szia!
 
Olvastam a V2-es PC-ről. Nekem csak digit bemeneteim vannak (cav a8M). Mi lenne számomra a jó?
HDMI nem jöhet szóba...
gamer alaplap digit kimenettel
hangkártya digit kimenettel
USB megoldás?
 
Tetszik a tápellátás és a PP usb kártya, gondolkodom egy HTPC-n...
 
Köszönöm!

A v2 egy átmeneti megoldás volt, készült belőle néhány példány, de már nem gyártom. Az első generációs Luxor PC néhány alkatrészét már nem lehetett beszerezni, de még nem végeztem az SL verzió fejlesztésével, így össze kellett hozni egy áthidaló típust. Mostantól csak az SL verzió rendelhető, ez már egy teljesen új masina, hamarosan írok róla bővebben is.
 
Ha az USB kimenet nem elégséges Neked, akkor tudok beépíteni koax kimenetet, többféle megoldással is.

Avatar
konkolit
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 522
Csatlakozott: 2012.02.17., pén. 13:08
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: konkolit »


Szia!
 
Olvastam a V2-es PC-ről. Nekem csak digit bemeneteim vannak (cav a8M). Mi lenne számomra a jó?
HDMI nem jöhet szóba...
gamer alaplap digit kimenettel
hangkártya digit kimenettel
USB megoldás?
 
Tetszik a tápellátás és a PP usb kártya, gondolkodom egy HTPC-n...
 
Köszönöm!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Persze. Nem is a te gépeddel akartam összehasonlítani, hanem inkább egy Logitech Squeezebox -al, vagy hasonló médialejátszókkal. 
Szerintem nagyjából az a szint, vagy egy kicsit felette.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Persze. Nem is a te gépeddel akartam összehasonlítani, hanem inkább egy Logitech Squeezebox -al, vagy hasonló médialejátszókkal. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Fapaci, az ilyenekről milyen véleménnyel vagy?
https://volumio.org/amazing-diy-raspber ... r-volumio/

2-3 évig én is próbálkoztam ilyen mini PC-kkel, de be kellett látnom, bármilyen aranyosak és praktikusan kicsik, egy alap minőségi szint fölé nem lehet lépni velük.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Fapaci, az ilyenekről milyen véleménnyel vagy?
https://volumio.org/amazing-diy-raspber ... r-volumio/

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: bazzs »


Fapacitól vettem két hónapja egy PP v4-et és érdeklődött, hogy hosszabb hallgatózás után mi a véleményem a Paul Pang v4-ről.
A vontakozó választ megosztom itt, hátha mást is érdekel (az írásom a v2-höz való viszonyával kezdődik):
"...
Én elégedett vagyok a v4-gyel is...
Miért is írom?
Mert nincs módomban alapos és megbízható összehasonlításra, de volt alkalmam rá kb. 30 perc erejéig.
Amikor zsír új volt a v4-em meghallgattam egy bejáratott nem-saját v2 mellett. Az akkori tapasztalatom az volt, hogy mindkettő jó hangra képes. A szűz v4 levegősebb volt, nagyobb színpaddal, több részlettel, azonban a bejáratott v2 analógosabb hangú, természetesebb és vastagabb tónusokkal zenélt. A v2 méllyei is nagyobb dinamikacsúcsokat prezentáltak hallgatva.
Ha ott megkérdez bárki is a v2-t választom a hangjának relatív (!) egyszerűsége ellenére is, mert megfogó volt az énekhangok, hangszerek vastagság és mélyfrekvenciás hangok ütőssége - és az ár is neki kedvez.
Lehet most más lenne az eredmény miután bejárattam, de ez talán már soha nem fogom megtudni.
 
Abban viszont biztos vagyok, hogy audiofil hangra fejlesztettt usb-kártya nélkül felesleges pc-n zenét hallgatni. Meg merem kockáztatni, hogy ennek feltétele kell, hogy legyen egy megfelelő lineáris pc-táp is. A kettő megléte nélkül még a maga kategóriájában is csak félkarú óriás a pc. Sem a lineáris táp, sem az usb-kártya relatíve nem sokat ér magában, és nem tudunk jó-minőségű futóműről beszélni.
"
Finesse !

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Gondolom az XBMC után a Kodinál sincs megoldás a Blu ray lemezek lejátszására. Ezt Power DVD-vel pótolod? 
Nem játszom semmilyen lemezzel már sok éve.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


pl. az én kedvencem, a KODI.
 
Gondolom az XBMC után a Kodinál sincs megoldás a Blu ray lemezek lejátszására. Ezt Power DVD-vel pótolod? 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szia Fapaci,
 
Kíváncsi vagyok mit gondolsz arról, hogy a Luxor PC, mint audio-forrás, milyen szintű rendszerekbe való. Nyilván az az egészséges, ha egyik komponens sem lóg ki túlzottan a láncból, hiszen túllövés esetében pénzt pocsékolunk alig értékelhető hangi javulásért, alul-méretezéskor pedig a lánc többi tagjában marad benne tudás. Vagy másként feltéve: mi az a rendszer, ami esetében már egy átlag laptop, optimalizált Win10-zel már határozottan kevés?
Tudom, a válasz 1 mondattal nem elintézhető, de talán érdemes beszélni róla.

Szia! Érdekes kérdést tettél fel. A válasz azon is múlik, milyen szempont szerint állítunk fel szinteket. A hangminőségre nincs mértékegységünk, tehát ez alapján nehéz lenne besorolni. Ha bekerülési árra gondoltál, hát... nem tudom. Az én rendszerem kimondottan olcsó, összesen kb 1 MFt, de szinte minden eleme DIY (Luxor PC, módosított TEAC DAC, 3 utas aktív hangdoboz, Luxor kábelezés). Gyári kivitelben nyilván sok millió lenne az ára ebben a minőségben és ilyen szolgáltatásokkal, de nagyjából ugyanez elmondható a Luxor PC-ről is. Néhány cég sok ezer dollárért kínál ilyen tudású és felépítésű gépeket és veszik. (Paul Pang hasonló, de több extrát tartalmazó Music Servere 3650 USD, ami a Luxor PC árának háromszorosa, de láttam már ilyen gépet 6000 dollárért is egy másik cég kínálatában.) Szóval az én olcsónak mondható rendszeremben még jól kijönnek a fejlesztés lépéseinek hatásai, tehát a lánc tartja a lépést a forráskészülékkel. Vittek már Luxor PC-t egészen egyszerű láncba is (hiVox DAC és erősítő, Focal 7xx hangdoboz). Egy másik vevőm kb 35 millió Ft értékű rendszerben használ egy Luxor PC-t és nem igazán érzi kakukktojásnak, de nem szeretnék a nevében nyilatkozni.
 
Ha szélesítjük a kört és az audio felhasználás mellé idevesszük még a házimozit is, akkor tovább bonyolódik a helyzet. Komoly tesztsorozatot én nem fojtattam e téren, de tudok olyan összevetésről, amiben egy 750e forintos gyári asztali lejátszóval vetették össze a Luxor PC-t tapasztalt mozisok és nem maradt le a masinám a képminőséget vizsgálva, használhatóság terén pedig nagy fölénnyel nyert. Utóbbi persze nem az én érdemem, hiszen nagyszerű lejátszó szoftverek léteznek videós felhasználásra is, pl. az én kedvencem, a KODI.
 
Ugyanakkor nem tudom értelmezni azt a helyzetet, hogy egy készülék egy adott rendszerben "kevés". Leggyengébb láncszemet talán meg tudunk nevezni a legtöbb láncban, de közel sem biztos, hogy ennek cseréjével tudunk a legnagyobbat lépni előre. Akusztikai mérések kapcsán sok rendszerrel találkozom és néha meglepő dolgokat látok, amiken én biztosan változtatnék, de a tulajdonos valamiért mégis ragaszkodik hozzá. Egy rosszul beállított, mindenfélére használt laptop számomra elfogadhatatlan forráskészülék, de a legtöbb helyen így oldják meg a számítógépes lejátszást. Dedikált audio PC-t nagyon kevesen vállalnak be, mert nem tudják elképzelni, két számítógép digitális produkciója között miféle különbség lehet. Nincs ezzel baj, idővel majd megtörik ez a jég is. 30 évvel ezelőtt azt is nehezen láttuk be, hogy két CD játszó másként szólaltathatja meg ugyanazt a lemezt.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Szia Fapaci,
 
Kíváncsi vagyok mit gondolsz arról, hogy a Luxor PC, mint audio-forrás, milyen szintű rendszerekbe való. Nyilván az az egészséges, ha egyik komponens sem lóg ki túlzottan a láncból, hiszen túllövés esetében pénzt pocsékolunk alig értékelhető hangi javulásért, alul-méretezéskor pedig a lánc többi tagjában marad benne tudás. Vagy másként feltéve: mi az a rendszer, ami esetében már egy átlag laptop, optimalizált Win10-zel már határozottan kevés?
Tudom, a válasz 1 mondattal nem elintézhető, de talán érdemes beszélni róla.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Kérlek írj erről 1-2 sort. 
A gyárilag elég gagyi op-ampok és az olcsó kimenő kondenzátorok cseréjét léptem meg a TEAC DAC-nál. Definiáltabb, elevenebb, határozottabb hangot kaptam eredményként. Ismerek persze néhány jobb produkcióra képes DAC-ot, de azok sajnos félmillió Ft felett kelletik magukat, ami kívül esik az én felvállalt lőtávolságomon.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


No és ha már elmélkedünk, egy másik témában is okoskodom kicsit...
 
Kíváncsi hobbitársak gyakran kérdezik, miért javul a hangzás, ha a lejátszást végző számítógépet szoftveresen módosítjuk. Nyilván nem tudom az egzakt és megkérdőjelezhetetlen választ, de néhány dologban biztos vagyok. A mai modern processzorok csípőből képesek minden lejátszással kapcsolatos feladatot különösebb erőlködés nélkül elvégezni, tehát a szoftveres optimalizálás hallható előnye nem az erőforrások felszabadulásában keresendő. A témában zajló vitákban valaki mindig be is dobja ezt az érvet, hogy az audio lejátszás a modern processzorokat alig néhány százalékra terheli le, tehát csupán e célból semmi értelme az optimalizálásnak. A tároló egységek (HDD, OD, de még az SSD is), de maguk a processzorok is komoly elektromos zajforrások. Az általunk használatos végtelenül komplex operációs rendszerek rengeteg feladatot adnak ezeknek az egységeknek minden pillanatban. Emiatt folyamatosan rángatják a tápáramot és teleszórják apró zajokkal a gép belső táphálózatát. Ez nagyjából így néz ki egy SSD és egy HDD esetében a tápvezetéken mérve:
 
 
 
Jól látható, hogy az SSD ezért is jobb választás, kevésbé rángatja a tápellátást, mint egy hagyományos merevlemez, de mindkettő komoly zajtermelő, amivel valamit kezdeni kell.
 
Amikor az operációs rendszert optimalizáljuk, gyakorlatilag folyamatokat állítunk le, amik nem szükségesek a lejátszáshoz. Ezzel csökkentjük a kiadott parancsok számát, az egységek igénybevételét, ezzel párhuzamosan az általuk termelt zajt. Az audio adathoz közvetlenül kapcsolódó részegységek (USB kártya, PCI port, órajel generátor) minél tisztább energiával ellátása nagyon fontos feladat, nagy részben ezen múlik a produkció minősége. Ha ezekre a tárolók által generált zajos áramot vezetjük, nem lesznek hálásak, relatíve részletszegény, dinamikátlan, élettelen hangzással büntetnek minket. A hatás jól prezentálható egy különálló tápbemenettel rendelkező USB kártyával, ami nem az alaplapi PCI portról veszi fel a működéshez szükséges energiát. Jó ideje Paul Pang v2 USB 3.0 típusát használom, ez kerül a Luxor PC-be is. Az alaplapi USB port produkciójához akkor is igen nagy javulást érünk el vele (leginkább a PP kártya saját precíz órajele miatt), ha ugyanarról a tápágról üzemeltetjük, ami a többi egységet is ellátja. A hatásról sok vevőm is beszámolt lelkendező levelükben. Ám ha a kártyának egy dedikált tápellátást adunk (akkuról, vagy külön tápkörről), további javulást tapasztalunk. Egyik ügyfelem - Paul Pang ajánlását követve - megoldotta saját gépén belül a PP USB kártya akkus táplálását egy egyszerű akkupakk segítségével. Beszámolója szerint legalább akkora javulást tapasztalt, mint a kártya szokványos beépítésekor. Mi mással magyarázhatnánk mindezt, mint hogy az USB kártya és rajta keresztül a külső DAC receiver áramköre a PC belső zavarforrásaitól független, tiszta áramot kap?
 
A Luxor PC fejlesztése mostanában ebbe az irányba mozog. Az új példányokban már a zajforrásnak tekinthető egységektől független, teljesen lineáris dedikált áramellátást kap az USB kártya és az audio jel időzítéséért felelős órajel generátor. Bónuszként a vezetékezést a Luxor Gold kábeleimnél is bevált ezüst/arany huzallal oldom meg, ami képes még egy kis életteli pluszt hozzáadni a produkcióhoz.
 
Nem kevésbé fontos lépés, hogy időközben átálltam a tavaly bemutatott, 9. generációs Intel Skylake processzorokra és az Intel HD 530 video processzorokra, amik nem kis előrelépést hoztak energiafogyasztásban, számítási teljesítményben, illetve a hang- és képminőségben. A hamarosan bemutatásra kerülő Luxor SL Audio PC már tartalmazni fogja mindezen fejlesztéseket, főleg mert az Apple részéről is megszületett végre az új processzorok szoftveres támogatottsága (az új iMac is ilyen CPU-t kap majd), tehát a Luxor PC továbbra is képes lesz minden népszerű operációs rendszert futtatni. A tesztpéldány már itt üzemel nálam, nem kis örömet okozva nekem és a mostanában hozzám ellátogató barátaimnak zenehallgatás és filmnézés közben.

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: study »



Jellemzően digitális jelet veszünk ki a forráskészülékekből, ezért szükség van hozzá egy D/A konverterre is. Lehetséges, hogy minőségi analóg jel is kivehető legyen a PC-ből, mondjuk egy komolyabb belső hangkártyával, de az egy másik történet, kihalófélben van ez a megoldás. Hogy mennyit számít a forráskészülék minősége, arra én nem mondanék semmi extrát. Sokan úgy gondolják, ez a legfontosabb láncszem, mert ami itt nem születik meg, azt a lánc többi eleme nem tudja előállítani. Én ezt az érvelést nagyon ingatagnak érzem, így nem is élek vele, inkább a saját véleményem hangoztatom, miszerint minden részegység számít a forrástól az erősítőn és a hangsugárzón át az akusztikáig, felesleges súlyozni a szerepüket. Ha bármelyik problémás, a produkciót nem tudja megmenteni a többi egység.
 
Szintén támadható az a mostanában divatos hozzáállás, amiben a D/A konverter szerepét túlozzák el, de persze ez is egy fontos egység. Én egy TEAC UD-501 készüléket használok erre a szerepre. Nem egy világbajnok példány, de némi tuningolással igen szerethető.

Kérlek írj erről 1-2 sort. 
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Lezárt

Vissza: “Luxor Audio”