Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

A kismegszakító csereberénél nagyobb eredményt hoz ha valakinek háromfázisú a betápja és egy felújításnál úgy szervezi át az elosztást, hogy a hifire menő fázist a lakásban ne terhelje más, vagy ha mégis van rajta más fogyasztó, hifizés közben azokat ki lehessen iktatni. Persze ettől még az órától mehet hifi igényű hálózati kábel. Kábelt mondok, ha befér a fali csőbe, lehetőleg azonos fajta mint amit a falon kívül is használunk. Csak az fránya keresztmetszet, azt ne szeressük már cérnavékonyan, mert az műszaki és biztonsági szempontból bajos.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Tök jó lenne nem villamossági topikot csinálni ebből, bár kétségtelen, hogy olvasván a valóban házi villanyhálózattal kapcsolatos topikokat egyéb fórumon, nagyon sok a tévhit és a veszély, akár műszaki tanácsadók tollából is...
 
Tapasztalatom szerint a jobb hangzás érdekében elkövetett DIY megoldások egyben rizikósabbak is lehetnek. Egyetértek istvan01-el, nagyon oda kell figyelni a tervezésnél, anyagok beszerzésénél és a kivitelezésnél is. Pont egy hónappal ezelőtt intéztem egy kapacitás növelést egy felújítandó lakásban, az ELMŰ eljárás sajnos nem tudja 100%-ban kiszűrni a túlterhelési rizikót a mért hálózaton.
 
Műszaki jellegű hobbinál amúgy is mindig szem előtt kell tartani a biztonságot, vagy legalábbis is a kockázatot felmérni, ha a jobb hangzás érdekében átlépünk bizonyos szabályokat.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: kasumi »


Üdv.
 
Nálam a villanyóránál van két dugalj, onnan tudnék vezetéket vinni a rendszerhez.
Ez a fajta megoldás mennyire lehet jó, mert itt általában a kismegszakítót szokták emlegetni mint kiindulási pontot? Lévén, hogy bérelt lakás, nem nyúlkálnék bele.
A kábel végén egy csatlakozó lenne, amit az Omega betápjára kötnék.
 
Mindemellett, a Viba kb. két éve van meg. Többször kivettem, hogy jó az úgy is, de idővel mindig visszakerült és ott van most is.
Most úgy gondolom, létjogosultságát épp ez adja, ti. hogy hosszútávon is élhető megoldás. A zenehallgatással töltött órák száma pedig mindig igazolja ezt.
Újratervezés

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Mielőtt veszélybe sodornál néhány túlbuzgó és villamosságban kevésbé jártas hifistát, felhívom a figyelmet arra, hogy a 32A-es, pláne ha még nagyobb áramszolgatói biztosítást, áramkapacitást kérünk ( 32A feletti Amperenként 3600Ft+ÁFA egyszeri költséggel bekötik) akkor az utána következő vezetők keresztmetszete nem lehet akármilyen. Például 32A bizti után az 1mm2 Cu vezeték túlterhelésre, vagy zárlatra felmelegszik, kritikus esetben kigyullad, tűzveszély, nemcsak a vezeték mentén falban, ahol nulla a szellőzés. A biztonság a nagyobb vezető keresztmetszettel javítható, tanácsom a 32A-hez 4mm2 Cu. A lakástüzek egy jelentős része villamos zárlat, túlterhelés, sérült vezeték, laza kifáradt csatlakozások, patkolt, vagy megemelt értékű biztosítékok miatt keletkezik, nem csak karácsonykor.
Háromfázisú lakáscsatlakozásnál 16A felett kell fizetni kapacitás többletért.
Az áramszolgáltató plombázott megszakítója nem lehet kívánság szerinti, csak olyan, ami náluk rendszeresített, minősített típus.

Ez a biztosítékcsere úgy zajlik , hogy bemész az áramszolgáltatódhoz. Megmondod mit akarsz Adnak egy listát szerelők nevével amiből választasz Ő majd kimegy ellenőrizni a lakás villanyhálózatát. Ad egy javaslatot esetleg ő vagy más megcsinálja a szükséges átalakításokat. Kapsz egyigazolást hogy alkalmas/ kész a rendszer az új biztosíték alkalmazására. Szolgáltató kimegy és átszereli a biztit. Te meg fizetsz mindenkinek. De így rendben mindened.
Ha komoly átalakítás kell akkor érdemes a tápösvényt vagy speckábelt betenni a falba egyúttal. De előtte ki kell kisérletezni mi lesz megfelelő.
Szóval Isti nem fog semmi égni!

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Szerény tapasztalatom megosztom:
kiindulás: ösvényt nem építettem, szűrőkkel próbáltam megoldani a minőségibb áramellátást.
Az én rendszeremben ez volt kb a minőségi sorrend:
Alisca
Bada
hivox
Supra
AVA
VibaVoice Omega 500
Alisca modifikált trafó
Vibavoice Omega 1000 
Vibavoice Gemini
 
A passzív szűrők 30-50e, az 500-as 60-70e, a nagyobb Vibák 200e körül szórnak.
Máshol hallottam újabb "aktív" szűrőket is félmilla környékén, azokat sajnos nem tudtam összehallgatni a jelenlegivel, de adott rendszerben jól szóltak.
Úgy gondolom, akkor lesz a legjobb az áramellátásod, ha egyedi ösvényt + aktív tápgenerátort használsz együttesen.
De ez csak akkor derül ki - mint sok minden -, ha kipróbálod :-)
 
Nagyon el lehet menni a sűrűbe, elveszni a részletekben, ha az ember "mindenre" figyel.  Vagy csak szeretne 
Mert persze az sem mindegy - még egy nagy Vibavoice-nál sem -, hogy a konnektorból miből kapja az áramot, ill. min keresztül adja tovább. Ilyenkor szokott az lenni, hogy pusztán 6-8-10 tápkábelt cserélget a végén az ember és variál. Anno Cables-szel órákat szeánszoztunk így a különféle tápjaival, jó sok alkalommal... 
Régi szép idők. 
Pöcsölős a dolog, de mindenképp érdemes rá energiát és pénz fordítani, meghálálja magát.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Mielőtt veszélybe sodornál néhány túlbuzgó és villamosságban kevésbé jártas hifistát....
 
Nembaj! Gyújtsuk fel az "ifjú "ösvénykeresők" otthonát!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Az évek folyamán kiépítettem (végigjártam) szinte az összes "ösvényt", !
Mielőtt veszélybe sodornál néhány túlbuzgó és villamosságban kevésbé jártas hifistát, felhívom a figyelmet arra, hogy a 32A-es, pláne ha még nagyobb áramszolgatói biztosítást, áramkapacitást kérünk ( 32A feletti Amperenként 3600Ft+ÁFA egyszeri költséggel bekötik) akkor az utána következő vezetők keresztmetszete nem lehet akármilyen. Például 32A bizti után az 1mm2 Cu vezeték túlterhelésre, vagy zárlatra felmelegszik, kritikus esetben kigyullad, tűzveszély, nemcsak a vezeték mentén falban, ahol nulla a szellőzés. A biztonság a nagyobb vezető keresztmetszettel javítható, tanácsom a 32A-hez 4mm2 Cu. A lakástüzek egy jelentős része villamos zárlat, túlterhelés, sérült vezeték, laza kifáradt csatlakozások, patkolt, vagy megemelt értékű biztosítékok miatt keletkezik, nem csak karácsonykor.
Háromfázisú lakáscsatlakozásnál 16A felett kell fizetni kapacitás többletért.
Az áramszolgáltató plombázott megszakítója nem lehet kívánság szerinti, csak olyan, ami náluk rendszeresített, minősített típus.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Az évek folyamán kiépítettem (végigjártam) szinte az összes "ösvényt", tapasztalataim talán segítséget nyújthatnak az ifjú "ösvénykeresőknek". A sorrend az egyre jobb hangminőséget is jelzi (számomra). Típusokat kizárólag a jobb érthetőségért, a könnyebb minőségi elhelyezés miatt említek, senkit és semmit nem áll szándékomban degradálni, vagy piedesztálra emelni.
Mivel nem vagyunk egyformák, így teljesen természetes, hogy mások más végeredményre juthattak, de a lehetséges lépések azonosak, kábel és szűrőnevek tetszés szerint cserélgethetőek.
 
1.  Tömör réz vezeték (3 szál: fázis, nulla, védőföld) a villanyórától a készülékeknél lévő elosztóig, saját "noname" biztosítékkal.
2.  Tömör réz vezeték (4 szál: 2 fázis, nulla, védőföld, négyes fonással) a villanyórától a készülékeknél lévő elosztóig, saját "noname" biztosítékkal.
3.  Minden készülékhez külön-külön négyes fonású tömör villanyvezeték, készülékenként külön-külön biztosítékkal, külön-külön kis teljesítményű (Audio Agile) hálózati szűrőkkel, azokból a készülékekig Siltech SPX20.
4.  Egy darab Siltech SPX20 "ösvény" saját biztosítékkal, nagy teljesítményű hálózati szűrővel (Audio Agile Clear 3f). Szűrőből a készülékekig szintén SPX20.
5.  Egy darab Siltech SPX20 "ösvény" saját biztosítékkal, nagy teljesítményű hálózati szűrővel (Audio Agile Clear 3f). Szűrőből a készülékekig Siltech Ruby Hill.
6.  Egy darab Siltech SPX20 "ösvény" saját biztosítékkal, nagy teljesítményű tápgenerátorral (PS Audio PPP). Szűrőből a készülékekig Siltech Ruby Hill.
7.  Egy darab Siltech SPX20 "ösvény" saját biztosítékkal, végére közvetlenül ráforrasztott Ruby Hill-ekkel (mindenféle elosztó, szűrő, csatlakozó kivéve).
8.   Egy darab Siltech SPX20 "ösvény" közvetlenül ráforrasztott Ruby Hill-ekkel (mindenféle elosztó, szűrő, csatlakozó kivéve). Biztosíték nélkül - erről még írok.
9.  AirN kábelek bedugva a készülékekhez legközelebb eső fali aljzatba tescogazdaságos elosztóval.
10. Egy darab AirN ösvény "hydra" elágazással a végén, készülékekhez futó szintén AirN-kábelekkel.
11.  Egy darab AirN ösvény "hydra" elágazással a végén, készülékekhez futó szintén AirN-kábelekkel, a villanyórához és "ösvénykezdéshez" tett párhuzamos szűréssel.

Biztosíték:
Nagyon jól meghallható a biztosítékok "sajáthangja". Érdemes közöttük válogatni, érdemes meghallgatni(?!).
A villanyórai (fő)biztosítékot az áramszolgáltatóval érdemes az engedélyezett legnagyobb értékűre kicseréltetni. Nálunk a 16-ról 32-re csere igen jól meghallható volt - mástól is hasonló tapasztalatokat hallottam.
Az ösvény saját biztosítéka szintén minél nagyobb értékű legyen (pl. 32 A) abból a fajtából, melynek hangja a legjobban tetszik (Memera, Pirelli, vagy valami olvadóbetétes speciálmárka).
Az ösvény hangjára hatással van a lakásunk elosztótábláján lévő többi biztosíték is, így azokat is érdemes kicserélni a legjobban tetsző fajtára.
A legjobb hangot akkor kapjuk, ha "ösvényünket" saját biztosíték nélkül, közvetlenül a villanyórára kötjük a főbiztosíték után.

Kábelek az "ösvényhez":
Nagyon jól meghallható a kábelek "sajáthangja". Ugyanabból az anyagból a vastagabb dinamikusabb, előtérbe nyomulóbb, hifibb hangot ad (pont, mint a hangszórókábeleknél), a vékonyabb, pedig nyugodtabbat, teresebbet, hallgathatóbbat - meg kell találni a teljesítmény miatt még szükséges vastagsági (vékonysági) optimumot.
Az "ösvény" minősége nem feltétlenül egyenesen arányos a felhasznált kábel árával!

Tápszűrők:
Mielőtt egyetlen fillért is költenétek rá, először "ösvényt" tapossatok, inkább egy jobb kábellel, mint készülékenként kiépítve, de rosszabb vezetékkel (a legjobb lenne, ha minden készüléket az általatok legjobbnak hallott kábelből kiépített külön-külön "ösvénnyel" táplálnátok).
Ha kész az "ösvény", megtaláltátok a legjobban tetsző biztosítékot és nem felejtettétek el készüléken belül is kicserélni(!!!!) a tápkábelt, csak utána érdemes kipróbálni bármilyen szűrőt, kondicionálót. Valósabb, ráadásul pénztárca barátibb eredményt kaptok!
 
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Közel hat éve költöztünk a jelenlegi lakásunkba, teljes lakásfelújítás után. A teljes elektromos hálózatot is újrahúzattam, kidobva a régi alu drótokat, és ha már igy alakult, akkor én is kiépítettem egy külön ösvényt a rendszernek. Külön kismegszakítóról, ami Merlin Gerin, megszakítás nélkül 3X2,5-es Meinhart, tömör eres, tömlőkábel vezet egészen az elosztóba. Elsőre szólt ahogy szólt, nem volt viszonyítási alap. Kb. 1,5 éve kipróbáltam egy másik konektorról(az összes többi 3X1,5-es), hogy hallani-e különbséget. Az ösvény valószínű már bejáródott, voszont a legközelebbi konnektor, elég ritkán használt, tehát még szinte nyers. Egyértelműen jobb az ösvény, bár csak egy kicsivel. Talán kicsit stabilabb, nyugodtabb rajta keresztűl a hang, de korántsem akkora a javulás mint hittem.
Az igazi előrelépés úgy egy éve jött egy hálózati szűrő képében. Mielőtt még megjőtt volna, beszéltem egy-két Fórúmtárssal a passzzív szűrőkről, és mindenkinek az volt a véleménye, hony vigyázzak, mert van amiben javít, de van amiben ront a hangon. Szerencsémre, nem volt muszáj megvennem, "előbb próbáld ki, halgasd meg, ha nem tetszik, visszahozod" mondta az építője. Hát nálam maradt. Már többször csináltam visszapróbát(pedig ehhez szerelni kell), de sokkal jobb vele mint nélküle. Nélküle álmos, unalmas, érdektelenebb, vérszegényebb a hang. Tudom ez már nem konkrétan az ösvény, de nálam ez igy egyben a betáp. Én azt mondom, akine lehetősége van, pl. lakásfelújításra készül, az ne hagyja ki, a külön ösvényt, szerencsére, nem olyan nagy beruházás.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Egy ideje kitalálta már pár speckábelgyártó a falba rakható kábelkiviteleit!
Ezt még nem használja senki? Csak a török meg olasz villanykábeleket a keravillból?
Mert nagyon meglepne.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »


Sokat olvasgattam annak idején a Hi-Fi Magazint, benne ezt az ösvény dolgot.
Megmaradt a fejemben, aztán egy részleges lakásfelújítás során megépítettem. Abban a szerencsés (nem tudom persze mennyire) helyzetben vagyok, hogy a lakás régebben társbérlet volt és így kettő villanyóra van a kecóban. Az egyik csak a lakószoba-nappalit-előszobát látja el, a másik a konyha-fürdő-másik szobát, stb (itt vannak a háztartási gépek), öt-öt kismegszakítóval. Hogy ennyire miért volt szükség annó, ezt nem tudom, de van és kész. Egy hatodik szabad volt, rákötöttem egy 10-es tömör rézzel a fázist, vittem tovább a 10-es vezetékkel a nullát, a földet vékonyabbal, bevésve a falba, egészen a hifis cuccokig. Vettem egy 10-es kontaset elosztót, ami belül végig rézsínnel van szerelve és a legelső aljzatába bepréseltem a csupasz drótokat. aztán bedugdostam a készülékeket. Akkoriban egy Rotel ra35Bx volt az erősítő, Tannoy monitorokkal és egy Rút Kiskacsával, szóval egy alapszintű cucc. Nekem csak cirka egy hét múlva tűnt fel, hogy egységesebb lett a zene, jobban szólt az egész. Nem volt földindulásszerű, de igazából az győzött meg, hogy a harmadik-negyedik napon a feleségem, aki nem tudta, hogy már kész a drótozás, megjegyezte, hogy nem tudja mi történt, de szebb a tv képe. Na, akkor kihúztam magam.
Szóval van ebben valami. Azt gondolom, veszteni nem lehet vele, nyerni igen.
Azóta bekerült a rendszerbe egy hálózati szűrő (Hi-Vox-szerű), az is javított, mert amikor kikötöm, másabb lesz, bekötve jobb.
Érdemes belevágni, bár nekem kb 6 méternyit kellett vésni és csak vakolatot, mert viszonylag vastag. Így nem volt nehéz.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Tapasztald ki magadnak különben sose fogod elhinni.
 
 Az a baj aki nem még csinált már  magának ősvényt az nem is tudja, hogy milyen  jó dolog is ez...
Ma már elképzelhetetlen számomra nélküle a hifi ...tudom nagyon sokan lesznek akik lehurrogják majd az embert, hogy minek az 
és egyáltalán értelmetlen az egész nekik üzenem, hogy próbálják ki és utána mondjanak véleményt...    
 Egyáltalán nem hatalmas beruházás az egész de egészen mást fog hallani és látni az ember ha megcsinálja....
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: violin »


Én éppen most vagyok benne a második lakásfelújításban....de már az előzőnél is külön kismegszakítóról,külön konnektorokról ment az egész zenecucc....
Viszont nekem a másik oldalról(milyen lenne saját ösvény nélkül) nincs tapasztalatom...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Igen ilyen is van csak gondolj bele mivel működik a adott készülék.
Ösvénnyel?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »


most hallottam először ilyenről: "audiophile ösvény"
Igen ilyen is van csak gondolj bele mivel működik a adott készülék.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: GTomi »

most hallottam először ilyenről: "audiophile ösvény"
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Szerintem se ér meg ez külön hifi topikot, de általánosságban, ahogy nincs egyfajta ösvény, úgy tápszűrés/regenerálásra sincs megfogható ár/érték arány, mindkettőt lehet kevesebb és nagyon sok pénzből megoldani, ergo azt mondanám, hogy a kérdést fel sem kell tenni, mindkettőt érdemes fejleszteni. Aki már olyan szinten hifizik, hogy dedikált szobája van, annál már nem váltják ki egymást, sajnos
 
Mivel ösvényt természetesen nem lehet nagyon kipróbálni, cserélgetni, kikötni-bekötni, ezért persze kevesebb az irodalom róla.
 
Tapasztalatom szerint egy tisztességes lakás/villanyhálózati felújítás során egy szabályosan megtervezett és kivitelezett külön ösvény fajlagosan nem kerül sokba, és még a kábel/kismegszakító/csatlakozófelület woodoo nélkül is örülni fog a hifirendszer neki. 
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Ennek a topinak talán én örülnék a legjobban már kerestem hogy hol írhatnám le gyakorlati tapasztalataimat, de már félek előre belekezdeni is.Szerintem sokunkra sokkolóan fog hatni, hisz szentül megvagyunk győződve arról amit használunk az maga a tökéletesség.Ezért azt javasolnám hogy akár valaki feltölt egy képet és lehet elemezni a látottakat mik a hiányosságok vagy miről feledkeztünk meg a tápellátást illetően....
 


Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

Ennek a topinak talán én örülnék a legjobban már kerestem hogy hol írhatnám le gyakorlati tapasztalataimat, de már félek előre belekezdeni is.Szerintem sokunkra sokkolóan fog hatni, hisz szentül megvagyunk győződve arról amit használunk az maga a tökéletesség.Ezért azt javasolnám hogy akár valaki feltölt egy képet és lehet elemezni a látottakat mik a hiányosságok vagy miről feledkeztünk meg a tápellátást illetően.Még ha éppen nem is tartunk az audiophile szinten érdemes  a témával foglalkozni mert ez hoz a legtöbbet konyhára vagyis fordítva is igaz ez visz a legtöbbet a konyhából. És örülnék a nem troll-oznának le.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Még egyszer köszönöm a témaindítást....
 
Ezt kitárgyalhattuk volna a hálózati szűrők topic-ba is, de ha már így alakult, akkor egy rövid történetet leírok. Úgy alakult, hogy összeállt egy számomra kellemes hangú lánc, de még az akusztikával és az ösvénnyel nem foglalkoztam (majd később). Úgy kezdődött, hogy idővel lecseréltem az erősítő és a DAC hálózati kábeleit is, de semmilyen nagyobb változást nem tapasztaltam. Nem bosszantott a dolog különösebben, de amikor ezt elmeséltem egy nálam sokkal tapasztaltabb zenerajongónak, rögtön megkérdezte, hogy milyen elosztót használok. Nos ez egy egyszerűbb zavarszűrős, villámvédelemmel ellátott kontamodul elosztó volt. Azt ajánlotta, hogy vegyek egy kontavill 6-os elosztót, amit lehet szerelni és vigyem át hozzá szerel elé "valamit". Néhány hét múlva haza is hoztam tőle a 6-os elosztót, ami elé egy dobozba zárt szűrő volt bekötve. Egy hétig a fagyasztóra kötöttem be, hogy járatódjon egy kicsit, majd a készülékeket kötöttem rá (PC, DAC, LP, előfok, végfok). Először nem is volt semmi különös, de pár óra és lemezlejátszás után észrevettem, hogy olyan részletek is előjönnek, amiket eddig halkabban hallottam. Később egyre inkább hallható lett a teljes frekisávon a változás. Ez olyan, mint amikor éjjel nyugodtabbnak hallottam a zenét, de most nappal is ilyennek hallom. A mély hangok is stabilabbak lettek, de ezt csak mostanában ~2 hónapja vélem felfedezni.
 
(az ösvény még várat magára)

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: petig1 »


Még egyszer köszönöm a témaindítást.
 
Tehát lehetőségem van az önálló zeneszoba szigorúan csak sztereophonia fejlesztésére.Az akusztikai dolgok a helyükre kerültek.(nem csak én mondom,hanem szakember is aki csinálta)szerintem már csak az áramellátás maradt.Akinek van tapasztalata kérem ossza meg.Mindkét megoldás jó lehet,de nem tudom milyen irányba menjek el.
 
Mondjuk szerintem ez közérdekű infó is.Nagyon sok a piacon kínált termék,aminek a hangra gyakorolt hatása megkérdőjelezhető.Nem feltétlenül az ár érték arányra gondoltam.
 
Kérlek csak valós tapasztalatot ossz itt meg,ne netes infók alapján született gondolataidat.Köszönöm!
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: AVX »


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”