Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Magam nem építettem ösvényt, de ha csinálnék nem feltétlenül a vezetékek vastagságával foglalkoznék, hanem inkább az egymástól való távolságukkal. Az ugyanis szerintem fontosabb.
Valami nagyon fontosra tapintottál rá!
 
A hálózati vezetékek nem csak a feladatuknak megfelelő elektromos áramot viszik A-ból B-be, hanem sok-sok egyéb jelet is, amit a hifi "rosszakarói" rájuk tesznek - pl. kapcsolójeleket, vezérlőjeleket, de akár a babaőrzők hanginformációit is, meg sok-sok mindent amiről nem tudunk.
 
Ezeken kívül, mint egy antenna, összeszedik környezetükből a rádiójeleket, s nem csak hogy szállítják azokat, hanem ki is sugározzák, mint egy mini "rádióadó".
Az egymás mellett futó hálózati vezetékek (feltételezve, hogy nem árnyékolt fajtát használunk) nem csak egymás mágneses terében "fürdőznek", hanem az összeszedett zajokat, rádióhullámokat egymásra és környezetükre(!) folyamatosan kisugározzák.
 
Saját tapasztalat (hogy ne csak a guglira hivatkozzak, mint a kábeles topikot felpörgető fórumtársunk ):
 
Jelen lakásomban, biztos, ami biztos alapon 6 különálló "ösvényt építettem ki szokványos tömör villanyvezetékből négyesfonással, saját biztosítékokkal, saját fali aljzatokkal.
Több evolúciós lépésen át eljutottam jelenlegi "ösvényemhez", amelynek eleje a villanyórai főbiztosítékra van kötve, a készülékekhez pedig elosztó nélkül "hydra"-módon szétágazik.
 
A hat eredeti ösvény áram alatt maradt, de semmire nem használtam - a vezetékköteg 24 db drót, kb. 8 méter hosszan tekergett a falban a zenehallgató rész és a készülékek mellett. Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve (valaki elkunyerálta a hat darab Memera biztosítékomat), teljesen lekötöttem a 6 régi, évek óta nem használt "ösvényt" az elektromos hálózatról. A zene (vagy az én közérzetem?) fellélegzett, észrevehetően javult.
 
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »


Jó estét kívánok mindenkinek!
 
Én annyira másképp látom ennek a kérdésnek a megoldását az általános vélekedéstől, hogy nem akartam hozzászólni, de láttam, hogy istvan01 nem bírja a hiányomat, hát beírok valamit.
 
A hálózati tápellátással érdemes komolyan foglalkozni az biztos. Mindannyian megtapasztaltuk, hogy hétvégén, vagy éjszaka, amikor zajtalanabb a hálózat sokkal szebben szól a rendszer. A hálózati zaj azonban nemcsak a kivülről érkezik, hanem a készülékeink is zavarják egymást, főleg azok a készülékek termelnek sok zajt, amelyekben kapcsoló üzemű tápegység van. Pl. egy időben divatba jöttek a CyberHome DVD játszók, sokan használták ezeket audió célra. Én is vettem egyet pl. ezek a készülékek igazi zajgenerátorok, még stand-by állapotban is. Érdemes billenő kapcsolót szerelni a hálózati zsinórjukra és teljesen kikapcsolni ezeket, ha nincs rájuk szükség.

A fentieket előre bocsátva nyilvánvaló, hogy az ösvény csak a lakásunk többi fogyasztóját csatolja el az audió rendszertől, de ettől még a rendszerünkben lévő készülékek zavarják egymást.
 
Pár éve többször hallgattam zenét egy olyan ismerősnél, aki minden készülékéhez külön ösvényt épített ki. Ez nyilván baromi költség de az biztos, hogy ez nagyon jó megoldás zaj-elválasztás szempontjából. Magam nem építettem ösvényt, de ha csinálnék nem feltétlenül a vezetékek vastagságával foglalkoznék, hanem inkább az egymástól való távolságukkal. Az ugyanis szerintem fontosabb.
 
Legfőképpen azonban több rendszernél szerzett tapasztalatokra utalva elsőként azzal foglalkoznék, hogy válogassak az egyes készülékekhez illő hálózati kábeleket. Ezzel olyan mértékű javulást lehet elérni, hogy talán nem is kell foglalkozni ösvény kiépítéssel. Pontosan ugyanez vonatkozik a tápszűrő/kondicionáló használatára is, kiemelkedően jó hangot lehet elérni ezek nélkül is, ha megtaláljuk a legmegfelelőbb hálózati kábelt készülékeinkhez.
 
 

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Úgy írsz, mint ha tökéletesen tisztába lennél az audiofil meg a high end audio jelentésével. Megmagyaráznád nekünk, te mit értesz ezek alatt?
Ja, és a hifit se felejtsd ki a listából!

Nem gondolom, hogy nekem vagy bárkinek magyaráznia kellene ezeket a(z) (alap)fogalmakat, ráadásul elvinné a topikot az eredeti "ösvényről", amit végképp nem szeretnék.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Én arra gondolok, hogy egy High End rendszer eleve sokkal jobban meg van építve, mint az audiofil kategória, s ha az akusztika (ami szerintem a legfontosabb tényezője a zenehallgatásnak) rendben van, akkor önmagában is képes viszonylag szépen és elfogadhatóan szólni.
Úgy írsz, mint ha tökéletesen tisztába lennél az audiofil meg a high end audio jelentésével. Megmagyaráznád nekünk, te mit értesz ezek alatt?
Ja, és a hifit se felejtsd ki a listából!

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



 
Erre azért ne végy mérget.
 
 

Én arra gondolok, hogy egy High End rendszer eleve sokkal jobban meg van építve, mint az audiofil kategória, s ha az akusztika (ami szerintem a legfontosabb tényezője a zenehallgatásnak) rendben van, akkor önmagában is képes viszonylag szépen és elfogadhatóan szólni.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Pedig ezeknek "állítólag" jobb a hangjuk bármely kismegszakítónál.
Mármint az összhangzásra gyakorolt hatása ?
Erről hallottam magam is, szerintem el van túlozva a dolog.
Gondold csak végig, hogy ott jó pár oxidálódott csatlakozási pont keletkezett, a kismegszakítónál meg csak 1 db hosszú és vastag vörösréz sín található.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: venomer »


Valószínűleg egy High End rendszerben kisebb hatással számolhatunk
Erre azért ne végy mérget.
 

Vendég

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
 A teljes körű felújítás során a porcelán olvadó biztosítókat kismegszakítók váltották fel, 
 
 

 
Pedig ezeknek "állítólag" jobb a hangjuk bármely kismegszakítónál.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


 



A villanyórát (a mérőt) és a hozzátartozó kismegszakítót senki ne piszkálja, azok le vannak plombálva, csak a szolgáltató szakembere nyúlhat hozzá. Ami viszont utána jön, azaz mért áram, azt már a saját felelősségére mindenki úgy vezeti, ahogy akarja. 

De, nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy lehetőleg szakemberre, villanyszerelőre bízzuk a beavatkozást, mert legfőbb szempont az emberi élet és a lakás (tűz)biztonsága rövid s hosszútávon egyaránt !

Én egy 1962-ben épült, 24 lakásos társasházban lakom. 

Előzmény: 2005-ben egy hónap alatt 2 komolyabb elektromos zárlatot éltem meg. Füstölt, égett a kábel a falban, mert az 1,5 mm²-es vakolat alá helyezhető (MM, azaz kettős szigetelésű) alumínium vezetéket az előttem lakó bérlők közül többen is kontár módon toldozgatták. Amúgy is tervbe volt véve a korszerűsítés, hogy biztosan elbírja az időközben egyre növekvő fogyasztást, de emiatt egy évvel előbbre hoztam a munkálatokat. A teljes körű felújítás során a porcelán olvadó biztosítókat kismegszakítók váltották fel, a vakolat alá szakszerűen, védőcsőbe lettek behúzva a 2,5 mm-es tömör rézvezetékek és új Prodax dugaljak stb. lettek felszerelve.



A festést követően a zenehallgatás került ismét előtérbe. Az első napokban  alig-alig volt hallható változás. Eltelt kb. 3 hét mire megállapítottam, hogy nyugodtabbá vált a zene, picit tágultak a sávszélek (főleg a basszus javult fel) és jobb lett a sztereó színpad is, széltében, mélységében egyaránt.

2015. júliusában a lépcsőházi villamos szekrény is átesett egy műszaki felújításon. (Zárójeles megjegyzés : sajnos földelő szonda a mai napig nincs.) A zenére gyakorolt hatása nulla volt. Már csak azért is, mert a lakásba továbbra is a 2 db (fázis és nulla), 

6 mm²-es, tömör alumínium vezeték jön be. 

Ennek ellenére, sok-sok évi halogatás után, szeptemberben kiépítettem egy önálló elektromos vezetéket csak a Hi-Fi készülékek számára. Ehhez ÖLFLEX CL 110CY-3 x 2,5mm²-es sodort rézvezetőkből álló, árnyékolt, átlátszó PVC szigetelésű ipari kábelt használtam. (Métere kb. 1400 Ft házhoz szállítással együtt.) 

A kábel mindhárom vezetéke érvéghüvelyezve és az érvéghüvely végén forrasztva is van, az árnyékolás csak a kismegszakítónál lett a földeléssel együtt bekötve.

A végére egy AudioCrast IEC dugót szereltem, ez csatlakozik egy AVA KZH-8 MK IV zavarszűrős elosztóba. 

Az első napokban rosszabbul szólt a zene, mint a fali konnektorból. Minden tompának és sávhatároltnak  tűnt, mintha influenzás lenne a rendszer. De, nem estem kétségbe, mert tudtam, ahogy telik az idő, ez változni (javulni) fog. Arra ügyeltem, hogy egész nap, folyamatosan terheljem - mindig rá volt kötve valamilyen fogyasztó. És tényleg, elkezdett javulni, egy hónap kellett, míg elnyerte a mostani, végleges hangzást.

Hölgyeim és Uraim, jelentem, hogy műfajtól függetlenül nagyban megnőtt a zenehallgatási kedvem.

Megjöttek végre az izmos és letisztult basszusok, anélkül, hogy rátelepednének az egész hangképre, kinyílt a középsáv és a magasak is szebbek és szerethetőbbek immár.

Az egész részletezőbbé és transzparensebbé vált és picit javult a dinamika.

A megszólalások közti csend, jobb, mint eddig bármikor.  A változások magukkal hoztak egyfajta méltóságteljes nyugodtságot, ami elengedhetetlen a hosszú és elmélyült zenehallgatáshoz. 

Az önálló villamos ösvény kiépüléséből nálam egyébként a komolyzene profitált legtöbbet, ennél a műfajnál hallom a legnagyobb javulást.

Sosem voltam elégedett a magyar közszolgálati rádiók hangzásával, de mióta kiépült ez a villamos ösvény, elviselhetően szól a Bartók Rádió - nagyobb szórást tudok megkülönböztetni az egyes műsorok között.

Mivel én tömbházban lakom, itt szinte kötelező a zavarszűrés, mert nem csak az én berendezéseim szórják tele zajjal a villamos hálózatot, a szomszédok is besegítenek jócskán. 

Összegezve : nem tudom, hogy egy új építésű, kertes házban mekkora javulást lehet előidézni egy vagy több (több ösvény = minden egyes forráshoz, az erősítőhöz stb, önálló vezeték, saját megszakítóval) önálló villamos vezeték kiépítésével, de, hogy javul a hangzás az szinte biztosra vehető. Valószínűleg egy High End rendszerben kisebb hatással számolhatunk, de a létjogosultság ott sem kérdőjelezhető meg.

Mindazonáltal nálam jelentős előrelépés történt : ennyire kevés pénzért még egy jobbféle hálózati kábelt sem tudtam volna vásárolni.

 

Ilyenkor felvetődnek további kérdések is, például, hogy milyen átmérőjű kábelt használjunk a kiépítéskor ? Továbbá : tömör legyen vagy sodrott ? Esetleg használjunk valamilyen speciális kábelt ? 

Nos, a tutit én sem tudom, a választ mindenkinek magának kell megtalálnia.

 





Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



A hangsúly a "volt"-on van.
Már nagyon régóta nincs így, és még ha elfogadott is lenne bármilyen olyan megszakító, ami valamiért tetszik nekünk (ami nagyon hipotetikus, mert pl. 1 hónapja Bp-en egy szép Elmű/Émász feliratú megszakító került beszerelésre, gyártó nem derül ki a látható fedlapról) akkor sem a fogyasztó adja beszerelésre, hanem az áramszolgáltató szerelője hozza magával. "Olyannyira elfogadott". Pff...
 
De javaslom, hogy a topik inkább a valóban, szabályosan és biztonságosan kivitelezhető megoldások irányába forduljon vissza.

Mint jeleztem, a Memera "olyannyira elfogadott" volt(?), hogy igen, az áramszolgáltató szerelője hozta magával, nem én adtam a kezébe.
 
Amennyiben ma már nincs így - azért  megéri utánajárni -, a környéken engedélyezett maximális értékű főbiztosíték beszereltetése még mindig nagyon sokat javít(hat) hifink, házimozink hangján, képén. Ezt kiegészítve a biztosítéktáblán lévő kismegszakítók cseréjével akár készülékcserével felérő javulást érhetünk el.
 
A magam részéről kizárólag szabályos, engedélyezett az élet és vagyonbiztonságnak tökéletesen megfelelő megoldásokat javasoltam, sőt ezen fórumon más részéről sem hangzott (íródott) le semmi, ami ezen kritériumoknak ellent mondana - nem igazán értem, milyen megoldások irányába kellene visszafordulni, ám legyen.
 
longkft.hu/audioblog/

Vendég

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Röviden tömören itt a lényeg:
 
http://www.purepoweraps.com
 


Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Az adott Memera típus benne volt az elmű által elfogadott biztosítékok listájában, olyannyira, hogy maga a szolgáltató adta, a 32 Amper pedig a környékünkön engedélyezett maximális Amperszám.
 
Kit és miért kellett volna megkennem?
Egyébként azóta volt óracsere is, valamint egy, a szolgáltató hibájából bekövetkezett káresemény miatti hivatalos vizsgálat is - gondolom, a "jómunkásemberekkel" megitatott kávé sem számít kenőpénznek

 
A hangsúly a "volt"-on van.
Már nagyon régóta nincs így, és még ha elfogadott is lenne bármilyen olyan megszakító, ami valamiért tetszik nekünk (ami nagyon hipotetikus, mert pl. 1 hónapja Bp-en egy szép Elmű/Émász feliratú megszakító került beszerelésre, gyártó nem derül ki a látható fedlapról) akkor sem a fogyasztó adja beszerelésre, hanem az áramszolgáltató szerelője hozza magával. "Olyannyira elfogadott". Pff...
 
De javaslom, hogy a topik inkább a valóban, szabályosan és biztonságosan kivitelezhető megoldások irányába forduljon vissza.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Volt az a kenőpénz, amiért ez megcsinálták, mivel szabálytalan.
Aztán egy esetleges későbbi ellenőrzésnél, vagy óracserénél jöhet a következő kenőpénz...ennyit messze nem ér meg szerintem.
Tudom, amikor még kb. 10 éve Memera hype volt, akkor ezekről ment a diskurzus az Angliából átvett itthoni fórumokon is. Régen volt...ma már Memera sincs, angol Pirelli sincs, csak a nosztalgia

Az adott Memera típus benne volt az elmű által elfogadott biztosítékok listájában, olyannyira, hogy maga a szolgáltató adta, a 32 Amper pedig a környékünkön engedélyezett maximális Amperszám.
 
Kit és miért kellett volna megkennem?
Egyébként azóta volt óracsere is, valamint egy, a szolgáltató hibájából bekövetkezett káresemény miatti hivatalos vizsgálat is - gondolom, a "jómunkásemberekkel" megitatott kávé sem számít kenőpénznek
longkft.hu/audioblog/

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Akár az órához is (főbiztosíték!) tehette (tetethette)  - nálam is, egyik barátomnál is 32 A Memera van a villanyórán.
 
Volt az a kenőpénz, amiért ez megcsinálták, mivel szabálytalan.
Aztán egy esetleges későbbi ellenőrzésnél, vagy óracserénél jöhet a következő kenőpénz...ennyit messze nem ér meg szerintem.
Tudom, amikor még kb. 10 éve Memera hype volt, akkor ezekről ment a diskurzus az Angliából átvett itthoni fórumokon is. Régen volt...ma már Memera sincs, angol Pirelli sincs, csak a nosztalgia
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Az órához nem hiszem, max a lakás elosztó dobozába, vagy hasonló helyen, az óra után.
...

Akár az órához is (főbiztosíték!) tehette (tetethette)  - nálam is, egyik barátomnál is 32 A Memera van a villanyórán.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


 (...) beköttetem már végre a fiókban pihenő memera-t az órához, (...)
 
Az órához nem hiszem, max a lakás elosztó dobozába, vagy hasonló helyen, az óra után.
(És praktikusan úgy, hogy a Memera kismegszakító amper értéke nem nagyobb, mint az előtte lévő Elmű áramkapcsoló)
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Ahogyan az aláírásomban is szerepel, be van nálam kötve néhány méter belőle...
Csak az idén beköttetem már végre a fiókban pihenő memera-t az órához, és ezért kérdeztem, hátha van már vele valós tapasztalata valakinek. Agyalok az Air-N-en is, de nekem 15-20 méter kellene......

 
Akkor ne gondolkozz, ha már bevált nálad, akkor vágj bele nyugodtan - de akkor miért is agyalsz mégis AirN-kábelen?
A megoldás ugyanaz, veszel (kölcsönkérsz!) 2 méter AirN-t, bekötöd, hallgatod...
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Beruházol egy 2 méteres darabba, szerelsz rá hálózati csatlakozókat.
Meghallgatsz mindenféle zenéket úgy, hogy hol az erősítődbe, hol a forráskészülékedbe dugod. Ha tetszik a hang, ha nincs semmiféle (számodra) zavaró részlet benne, akkor nyugodtan belevághatsz ezzel a kábellel az ösvényépítésbe.
Azonban, ha van bármi, ami csak egy kicsit is zavar, a 2 méteres darab használatával valahogy nincs kedved zenét hallgatni, akkor ez nem a te "ösvényépítő" kábeled.
Ne feledd, mások nem úgy hallanak, nem azt tartják fontosnak, mint te, az ő tapasztalataik csak általánosságokat fogalmaznak meg (pl. érdemes "ösvényt" építeni), de hogy milyen kábelből, azt neked kell kitapasztalnod.

Ebben azért van ám elég nagy csapda. Ha elfogadjuk(?) többek és leginkább cables mester elvét, miszerint a hálózati kábel az nagyon is készülék függő, minden készülék másfajta(?) halókábelt szeret, akkor hogy is lesz kiválasztva falban ösvény? Na jó, tegyük fel, lesz most olyan kábel, vagy szóló vezeték fajta (a kábelt nehezebb becincálni a fali csőbe) ami átlagában jó pl forráshoz meg végerősítőhöz, akkor már csak egy nagy bajság van. Ahogy látom a "Hifi rendszereim (evolúciós láncok)" topicban elég sokan cserélgetnek készüléket évente többet is, talán az egész rendszer cserélődik 4-6évenként, mert a hifista nem tud megállni, akkor hogy is teljesül a minden készülék másfajta hálózatikábel elv, és most falban is azt válasszuk?
Ha csak ilyen elvek mentén lehet a "jó" rendszert fenntartani, abból csak őrület, meg hatalmas csalódás, meg néhány kereskedő kínálónak nagy üzlet fog származni.

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Beruházol egy 2 méteres darabba, szerelsz rá hálózati csatlakozókat.
Meghallgatsz mindenféle zenéket úgy, hogy hol az erősítődbe, hol a forráskészülékedbe dugod. Ha tetszik a hang, ha nincs semmiféle (számodra) zavaró részlet benne, akkor nyugodtan belevághatsz ezzel a kábellel az ösvényépítésbe.
Azonban, ha van bármi, ami csak egy kicsit is zavar, a 2 méteres darab használatával valahogy nincs kedved zenét hallgatni, akkor ez nem a te "ösvényépítő" kábeled.
 
Ne feledd, mások nem úgy hallanak, nem azt tartják fontosnak, mint te, az ő tapasztalataik csak általánosságokat fogalmaznak meg (pl. érdemes "ösvényt" építeni), de hogy milyen kábelből, azt neked kell kitapasztalnod.

Ahogyan az aláírásomban is szerepel, be van nálam kötve néhány méter belőle...
Csak az idén beköttetem már végre a fiókban pihenő memera-t az órához, és ezért kérdeztem, hátha van már vele valós tapasztalata valakinek. Agyalok az Air-N-en is, de nekem 15-20 méter kellene......
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Valakinek van esetleg tapasztalata Van Damme 3x2,5-es gumikábel ösvényhez való alkalmazásáról?
Beruházol egy 2 méteres darabba, szerelsz rá hálózati csatlakozókat.
Meghallgatsz mindenféle zenéket úgy, hogy hol az erősítődbe, hol a forráskészülékedbe dugod. Ha tetszik a hang, ha nincs semmiféle (számodra) zavaró részlet benne, akkor nyugodtan belevághatsz ezzel a kábellel az ösvényépítésbe.
Azonban, ha van bármi, ami csak egy kicsit is zavar, a 2 méteres darab használatával valahogy nincs kedved zenét hallgatni, akkor ez nem a te "ösvényépítő" kábeled.
Ne feledd, mások nem úgy hallanak, nem azt tartják fontosnak, mint te, az ő tapasztalataik csak általánosságokat fogalmaznak meg (pl. érdemes "ösvényt" építeni), de hogy milyen kábelből, azt neked kell kitapasztalnod.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Ezt ugyan hogyan gondolod kivitelezni? Meghívod szeánszra az EON, ELMŰ, EDF szerelőit, ugyan húzzák már be mindhárom fázist akkor is ha csak egyfázisú a bekötés, aztán próbálgatással hallgatózzanak minden fázishoz 4-5 napig? Ne viccelj ez nagyon nem élet szagú.
Aztán ha mégis egyiket jónak tartod, azt leplombálják, szerinted az 1-5-10-20 év múlva is az marad kevésbé zajosnak? kizárt.

 
Gondolom, azzal egyet értünk, ha már bent van a lakásban a 3 fázis, elég könnyű eldönteni, melyik a legkevésbé szennyezett, s arról hajtani a hifit. Esetleg 5-10 évente, vagy a hirtelen, ugrásszerű minőségromlás esetén érdemes(?) lehet ellenőrizni.
 
Az egyfázisos táplálásnál azt írtam "ha lehetőségünk van rá"!
 
Nálunk - valamint azon ismerőseimnél akik ugyanezt megtették - hiába egyfázisú a lakás táplálása, a házig / bérházig eljön a 3 fázis, azok között viszonylag könnyedén tudtak csereberélni az elmü szerelői. Igen, léteznek kulturált, nyitott (zenehallgató) munkatársaik is, sőt olyan is, aki felismerve a hangzásbeli különbséget, önszorgalomból elment hangstúdió tulajdonos ismerőséhez és ott is megkereste/bekötötte a legtisztább fázist! A 3 fázis közötti hangkülönbség egyébként meglehetősen pregnáns, egyáltalán nincs szükség 4-5 napi hallgatózásra, a különbség már a bekapcsolás pillanatában hallható.
Igazából hallgatózni sem kell, elég megmérni a fázisokon a zajt valamint a jelalak torzulását és a legtisztábbat ráköttetni villanyóránkra.
 
Abban igazad van, nem zárható ki, hogy a végül legjobbnak tartott fázisra "rátelepülhet" bármikor egy-egy nagyon kellemetlen, zajos fogyasztó - mert bizony ilyen ez a szelavi...
 
Az áramszolgáltatói előírások tényleg nagyon szigorúak, ezzel együtt vannak benne "tartalékok" pl. a 3 fázis egyenletes terhelésénél és vannak benne "tartalékok" a kivitelezéseknél.
Alapvetően nem olyan bonyolult az élet, mint amilyenné próbáljuk azt tenni.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Valakinek van esetleg tapasztalata Van Damme 3x2,5-es gumikábel ösvényhez való alkalmazásáról?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Nem az a fontos, hogy a lakásunkban a hifi és egyéb fogyasztóink azonos, vagy különböző fázison vannak-e, hanem, hogy a 3 fázis közül, mely a lakásunkba beérkezik, melyik a legkevésbé szennyezett!!!!! - és itt most nagyon sok felkiáltójel, hogy mindenki figyelme fel legyen erre hívva..
Ezt ugyan hogyan gondolod kivitelezni? Meghívod szeánszra az EON, ELMŰ, EDF szerelőit, ugyan húzzák már be mindhárom fázist akkor is ha csak egyfázisú a bekötés, aztán próbálgatással hallgatózzanak minden fázishoz 4-5 napig? Ne viccelj ez nagyon nem élet szagú.
Aztán ha mégis egyiket jónak tartod, azt leplombálják, szerinted az 1-5-10-20 év múlva is az marad kevésbé zajosnak? kizárt.
Egyébként az áramszolgáltatónak van egy olyan előírása is, hogy az egymás mellett, egymás után következő lakásokat egyenletesen kell ráterhelni a fázisokra, tehát ha te mégis másik fázis választanál mint ami az kijelölésük szerint következik, akkor ehhez meg kell cserélni a szomszéd fázisát is.
Messze nem ennyire rugalmasak az áramszolgáltatók.    

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


A kismegszakító csereberénél nagyobb eredményt hoz ha valakinek háromfázisú a betápja és egy felújításnál úgy szervezi át az elosztást, hogy a hifire menő fázist a lakásban ne terhelje más, vagy ha mégis van rajta más fogyasztó, hifizés közben azokat ki lehessen iktatni. Persze ettől még az órától mehet hifi igényű hálózati kábel. ...
Nem az a fontos, hogy a lakásunkban a hifi és egyéb fogyasztóink azonos, vagy különböző fázison vannak-e, hanem, hogy a 3 fázis közül, mely a lakásunkba beérkezik, melyik a legkevésbé szennyezett!!!!! - és itt most nagyon sok felkiáltójel, hogy mindenki figyelme fel legyen erre hívva.
 
A legkevésbé szennyezett fázist használva lakásunk minden fogyasztójához, jobb (hang)eredményt kapunk, mint a két másik - elektromos zajokkal (sokkal) szennyezettebb - fázis használatával, még akkor is, ha audiokészülékeink és egyéb elektromos fogyasztóink ebben az esetben külön-külön fázisról üzemelnek.
 
Csak hogy érthetőbb legyen. Lakásunk szokványos fogyasztói kevesebb elektromos zajt termelnek, mint a szomszédos szerverpark teljes számítógépállománya... Na, azokkal aztán tényleg nem szeret azonos fázisról működni CD-játszónk (stb.). (ez csak példa az érthetőség kedvéért, nem kell feltétlenül belekötni)
 
Igen, a kismegszakító cseréjénél nagyobb pozitív változást hozhat, ha megtaláljuk a legkevésbé szennyezett fázist, és garantáltan akár elviselhetetlenné is teheti készülékeink hangját, ha bekötjük a legszennyezettebbet, amelyen esetenként még a szinuszhullám sem ismerhető fel - ez esetben pedig már tényleg oly mindegy, hogy a hifi a hűtőnkkel azonos, vagy különböző fázisról kínlódik.  
 
Ha lehetőségünk van rá, egyfázisos betáplálás esetén is tegyünk próbát mindhárom fázissal (mérés, vagy meghallgatás útján), s feltétlenül a legtisztábbat köttessük rá villanyóránkra.
Dolgoznak olyan nyitott gondolkodású munkatársak az elektromos műveknél, akik segítségével ez minden gond nélkül megtehető. Akik nálam jártak, még VDH Solution-nal is bekenték az összes olyan elektromos csatlakozást, melyekhez földi halandó nem fér hozzá.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »


A kismegszakító csereberénél nagyobb eredményt hoz ha valakinek háromfázisú a betápja és egy felújításnál úgy szervezi át az elosztást, hogy a hifire menő fázist a lakásban ne terhelje más, vagy ha mégis van rajta más fogyasztó, hifizés közben azokat ki lehessen iktatni. Persze ettől még az órától mehet hifi igényű hálózati kábel. Kábelt mondok, ha befér a fali csőbe, lehetőleg azonos fajta mint amit a falon kívül is használunk. Csak az fránya keresztmetszet, azt ne szeressük már cérnavékonyan, mert az műszaki és biztonsági szempontból bajos.
Nálam ez a szerencsés felállás van. Felújítás után átszervezés (persze szakember végezte).
Három fázis, az egyikről csak a hifinek van egy külön ösvény, 16 amperes kismegszakító után, tűzálló 2.5mm kábel. A három fázist igénylő fogyasztó nem megy együtt a hifivel, és mivel jelenleg egy darab készülék van az ösvény végére kötve, azt hiszem mondhatom, hogy egész jó a helyzet a tápellátást illetően.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”