Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: pi61 »

A Lelit nyitott szűrőtartó kar jó lehet a GC-hez? Meg bele egy 10 gr-os IMS szűrő, most ezek beszerzésén gondolkodom.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »


Esetleg lenne még elfekvőben levő jóárasított pörkölő masina? előbb-utóbb lehet megpróbálkoznék vele, betanítást vállal valaki távoktatásban? komolyra forditva szót ha ugy döntenék hogy belevágok honnan lehet vásárolni ilyen masinákat? persze ami nem kerül Mozambik és Szenegál éves össz GDP-jébe.
Adj fel egy hirdetést a fórumon, hogy pörkölőt vennél. 

Avatar
Begicafe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2013.11.15., pén. 21:48
Értékelés: 75

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Begicafe »


Esetleg lenne még elfekvőben levő jóárasított pörkölő masina? előbb-utóbb lehet megpróbálkoznék vele, betanítást vállal valaki távoktatásban? komolyra forditva szót ha ugy döntenék hogy belevágok honnan lehet vásárolni ilyen masinákat? persze ami nem kerül Mozambik és Szenegál éves össz GDP-jébe.
Időnként felbukkan egy-egy használt pörkölő hirdetés a neten, de nem sok. Aki egyszer elkezd pörkölni, az nemigen válik meg a masinájától, hacsak nem kerül kemény kutyaszorítóba. Ha nem akarsz újonnan venni, akkor készülj rá, hogy ez egy hosszabb távú projekt lesz, addig is kísérletezgethetsz otthon alternatív pörkölési módszerekkel, pl. jénaiban hőlégfúvóval, fakanállal kevergetve, vagy légkeveréses sütőben, esetleg serpenyőben. Tapasztalatszerzéshez olcsóbb kávékkal jó, időnként meglepően finom végeredménnyel. Közben érdemes az ebay-t is figyelgetni a magyar hirdetőoldalak mellett.
Nuova Simonelli Mac Cup, Quamar M80E
Saját pörkölésű kávék: Ethiopia-BWF, India Monsooned Malabar

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Esetleg lenne még elfekvőben levő jóárasított pörkölő masina? előbb-utóbb lehet megpróbálkoznék vele, betanítást vállal valaki távoktatásban? komolyra forditva szót ha ugy döntenék hogy belevágok honnan lehet vásárolni ilyen masinákat? persze ami nem kerül Mozambik és Szenegál éves össz GDP-jébe.
ebay

Avatar
7etven7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.11.30., hétf. 23:12
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: 7etven7 »

Esetleg lenne még elfekvőben levő jóárasított pörkölő masina? előbb-utóbb lehet megpróbálkoznék vele, betanítást vállal valaki távoktatásban? komolyra forditva szót ha ugy döntenék hogy belevágok honnan lehet vásárolni ilyen masinákat? persze ami nem kerül Mozambik és Szenegál éves össz GDP-jébe.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Ok
 
Rendben, köszönöm! Most csomagoltam el, és közben indítottam egy újabb pörkölést 5.5-es beállítással. 
Az előzőnél kereken 80 grammot adagoltam a gépbe, ami most, a pörkölést követő első napon 71,4 gramm lett. A 10%-tól picit több nedvességtartalom csökkenésre számítottam. Aztán majd meglátjuk, hogy a következőnél milyen változás lesz. Lehet, hogy másféle hűtést is kipróbálok majd.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Kivehető 27 literes tartály?
Jó kondiban kell lenni egy feltöltéshez.

Köszi, módosítottam.

Avatar
Kukutyin
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 18:39
Értékelés: 5

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Kukutyin »


Kivehető 27 literes tartály?
Jó kondiban kell lenni egy feltöltéshez.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Igen, a kis Hearthware van nálam. Tényleg klassz gép, és szerencsére nem kell a használatához 5 diploma. Annyiban vagyok csak bizonytalan a lepörkölt kávéval, hogy hogyan a legcélszerűbb ilyenkor tárolni. Az első adagot este kiszórtam egy lapos tányérra, és másnap fogom elcsomagolni. Ez így O.K.?
Ok

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Ha arról a pörkölőről van szó, ami nálam is járt, akkor az egy jó cucc, pláne annyiért, amennyiért eladná a Béla.
Én nagyon jókat pörköltem vele, egyedül a kis kapacitása ami nekem kevés, de egy átlag felhasználónak bőven elegendő lehet. 

 
Igen, a kis Hearthware van nálam. Tényleg klassz gép, és szerencsére nem kell a használatához 5 diploma. Annyiban vagyok csak bizonytalan a lepörkölt kávéval, hogy hogyan a legcélszerűbb ilyenkor tárolni. Az első adagot este kiszórtam egy lapos tányérra, és másnap fogom elcsomagolni. Ez így O.K.?

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Kedves Tőled, de már a mostani kávéból is el vagyunk szerintem vagy 1 hónapig.  Gergő Úrtól kaptam még a rendelésem mellé egy csomag Rio coco-t is. Valószínűleg nem megy pocsékba semmi, annyira nem tűnik bonyolultnak ez a kütyü. Ma este beizzítottuk, szóval túl vagyok az első pörkölésen. Nagyon érdekes élmény végignézni a folyamatot, sokkal gyorsabb, mint amire számítottam. Persze az első adagnál szándékosan egy alacsonyabb, 4.5-ös szintet állítottam be. Kíváncsi vagyok a világosabb pörkölésre, hogy azt hozza-e ízben, amire számítok. A következőt majd valamivel magasabb fokozaton indítom.
Ez a pici kávépörkölő egész jó szolgálatot tenne nálam. Tényleg csak kisebb, kb. 80-90 grammos adagokat fogad, de nekünk nem is kellene ettől nagyobb. Pörköléskor a gép legfelső része egy picit rezonál, mert a bajonettzárnak van némi holtjátéka, ezt leszámítva viszont egyelőre kiválóan teljesít, nagyon ötletes a felépítése is. Azt viszont nem tudom, hogy takarítani mivel szabad, így most csak egy porecsetet és egy papírtörlőt használtam.
A forgódobos sütőm azt hiszem, hogy a pörkölésre nem fog beválni, mert ott nincs légmozgás, és a sütőtérben elég magas, 300 fok feletti hőmérsékletet mértem. Ha részletekben is lehet fizetni, akkor inkább megvásárolnám ezt a kis koreai gépet.

Ha arról a pörkölőről van szó, ami nálam is járt, akkor az egy jó cucc, pláne annyiért, amennyiért eladná a Béla.
Én nagyon jókat pörköltem vele, egyedül a kis kapacitása ami nekem kevés, de egy átlag felhasználónak bőven elegendő lehet. 

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Bocs, de nem tudtam ma kimenni.
Majd viszek még kávét.
Kísérletezni jó lesz. A masina is ráér 2 hetet.
Ha megtetszik, meg is veheted.
40000 Ft az ára. Részlet is OK.

 
Kedves Tőled, de már a mostani kávéból is el vagyunk szerintem vagy 1 hónapig.  Gergő Úrtól kaptam még a rendelésem mellé egy csomag Rio coco-t is. Valószínűleg nem megy pocsékba semmi, annyira nem tűnik bonyolultnak ez a kütyü. Ma este beizzítottuk, szóval túl vagyok az első pörkölésen. Nagyon érdekes élmény végignézni a folyamatot, sokkal gyorsabb, mint amire számítottam. Persze az első adagnál szándékosan egy alacsonyabb, 4.5-ös szintet állítottam be. Kíváncsi vagyok a világosabb pörkölésre, hogy azt hozza-e ízben, amire számítok. A következőt majd valamivel magasabb fokozaton indítom.
Ez a pici kávépörkölő egész jó szolgálatot tenne nálam. Tényleg csak kisebb, kb. 80-90 grammos adagokat fogad, de nekünk nem is kellene ettől nagyobb. Pörköléskor a gép legfelső része egy picit rezonál, mert a bajonettzárnak van némi holtjátéka, ezt leszámítva viszont egyelőre kiválóan teljesít, nagyon ötletes a felépítése is. Azt viszont nem tudom, hogy takarítani mivel szabad, így most csak egy porecsetet és egy papírtörlőt használtam.
A forgódobos sütőm azt hiszem, hogy a pörkölésre nem fog beválni, mert ott nincs légmozgás, és a sütőtérben elég magas, 300 fok feletti hőmérsékletet mértem. Ha részletekben is lehet fizetni, akkor inkább megvásárolnám ezt a kis koreai gépet.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Tisztelettel köszönöm Béla Úrnak, hogy lehetőséget kaptam a pörkölő kipróbálásra! Ritkán találkozni ilyen vevőbarát hozzáállással, nem beszélve a minta kávéról, amiért szintén köszönettel tartozom.   Nagyon vagány ez a kis masina, ígérem, hogy vigyázni fogok rá.
Bocs, de nem tudtam ma kimenni.
Majd viszek még kávét.
Kísérletezni jó lesz. A masina is ráér 2 hetet.
Ha megtetszik, meg is veheted.
40000 Ft az ára. Részlet is OK.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »

Tisztelettel köszönöm Béla Úrnak, hogy lehetőséget kaptam a pörkölő kipróbálásra! Ritkán találkozni ilyen vevőbarát hozzáállással, nem beszélve a minta kávéról, amiért szintén köszönettel tartozom.   Nagyon vagány ez a kis masina, ígérem, hogy vigyázni fogok rá.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »



Ha ilyent keresel, itt lehet kapni:  http://kavebolt.net/webshop/alkatresz-t ... lep-detail
Mondjuk nem tudom, hogy van-e épp készleten.

Pont ilyent. Próbáltam itthon keresni, nem talltam. És ezért a pénzért meg is éri. Angliából rendelve a postaköltség több lenne. Köszönöm.

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »


Ezt személyes tapasztalatom is alátámasztja. Anyáméknak is megmukkant kb másfél - két év után, igaz ők nem az a gépsimogatós, karbantartós fajta, simán lehetett user error.. Angol amazonon láttam 15 fontért szelepet, de még nem rendeltem. 
Ha ilyent keresel, itt lehet kapni:  http://kavebolt.net/webshop/alkatresz-t ... lep-detail
Mondjuk nem tudom, hogy van-e épp készleten.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »


Itt Szegeden, a piacon is árulják. Gyakori használat mellett a szelep hajlamos megMUKKAnni.
Ezt személyes tapasztalatom is alátámasztja. Anyáméknak is megmukkant kb másfél - két év után, igaz ők nem az a gépsimogatós, karbantartós fajta, simán lehetett user error.. Angol amazonon láttam 15 fontért szelepet, de még nem rendeltem. 

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Épp a múltkor én is láttam. Csodálkoztam is. 
Sokszor ki szoktam menni a Cserepes sorra. Sajnos idáig nem sok értékes kávés holmit találtam.

 
Szerintem csak 'véletlenül' került hozzájuk, annyira nem is ismerik a Bialettit. Hát igen, a cserép nem egy kávés ellátó, sajnos eszközökben sem. Korábban egy egyszerűbb kiöntőt kerestem, de drágább volt, mint egy webáruházban.
A kollégáim közül sokan járnak ki a gáborokhoz Lavazzáért, de mást nem igazán lehet ott fellelni.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Köszi az infot.
A műhelyben Brikkát használok külön villanyos tejhabosítóval, ha jön valaki és kaput akarok csinálni. Teljesen jó, csak gondoltam, gyorsabb volna egy dobásból.
 
 
peppe79: Köszi, akkor ezt nem forszírozom.

 
A Forverer 'cappuccino készítős' kotyógosai egy fokkal jobbak voltak, de elvileg már sem azokat, sem pedig a Bialetti Mukkát nem gyártják. Ettől függetlenül persze még fellelhető néhány helyen, akár itthon is, például a Gusto espresso-ban (Mammut bevásárlóközpont). Náluk van egy rakás kotyogós, csak sajnos arany áron.
De egy Brikka, meg egy kézi tejhabosító jobb választás...még ha körülményesebb is ezeket használni.
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Itt Szegeden, a piacon is árulják. Gyakori használat mellett a szelep hajlamos megMUKKAnni.
Épp a múltkor én is láttam. Csodálkoztam is. 
Sokszor ki szoktam menni a Cserepes sorra. Sajnos idáig nem sok értékes kávés holmit találtam.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én igen, szüleimnek vettem pár éve. Azoknak való akik kotyogós kávét inkább tejjel isszák. Semmi extra. Nagyhólyagú durva habot készít, de a családok kb 90%-ban tökéletesen megfelel.
Ha jól tudom, már nem gyártják.
Drága volt és nem volt túl nagy érdeklődés rá.

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »


Én igen, szüleimnek vettem pár éve. Azoknak való akik kotyogós kávét inkább tejjel isszák. Semmi extra. Nagyhólyagú durva habot készít, de a családok kb 90%-ban tökéletesen megfelel.
 
Köszi az infot.
A műhelyben Brikkát használok külön villanyos tejhabosítóval, ha jön valaki és kaput akarok csinálni. Teljesen jó, csak gondoltam, gyorsabb volna egy dobásból.
 
 
peppe79: Köszi, akkor ezt nem forszírozom.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Én igen, szüleimnek vettem pár éve. Azoknak való akik kotyogós kávét inkább tejjel isszák. Semmi extra. Nagyhólyagú durva habot készít, de a családok kb 90%-ban tökéletesen megfelel.
 
Itt Szegeden, a piacon is árulják. Gyakori használat mellett a szelep hajlamos megMUKKAnni.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »


És próbáltad is, hogy milyen kaput lehet készíteni a cuccal?
Én igen, szüleimnek vettem pár éve. Azoknak való akik kotyogós kávét inkább tejjel isszák. Semmi extra. Nagyhólyagú durva habot készít, de a családok kb 90%-ban tökéletesen megfelel.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


És próbáltad is, hogy milyen kaput lehet készíteni a cuccal?
Nem

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”